Držení míče: 28 % : 72 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 3:8. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:10.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím City, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. I druhý poločas byl jednoznačně v režii hostujícího celku, který si sice vytvořil celou řadu šancí, avšak ve druhém dějství jsme se žádné další branky už nedočkali. Ze strany domácích se nejednalo o dobrý výkon, zejména směrem dopředu to bylo skutečně hodně marné. Manchester City tak bere všechny tři body, což po předchozím zaváhání potřeboval.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Crystal Palace FCCrystal Palace FC(4-1-4-1)

Hennessey
2 Ward
Ward
24 Cahill
Cahill
Tomkins
83. min Dann
van Aanholt
Milivojević
76. min Benteke
11 Zaha
Zaha
Kouyaté
McArthur
15 Schlupp
Schlupp
55. min Townsend
9 Ayew
Ayew

Manchester CityManchester City(3-1-4-2)

31 Ederson
Ederson
27 Cancelo
Cancelo
Fernandinho
22 Mendy
Mendy
16 Rodri
Rodri
Silva
Gündoğan
De Bruyne
90+1. min Foden
Silva
79. min Stones
9 Jesus
Jesus
Sterling

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn
Počet diváků: 25480

Náhradníci
Crystal Palace FC
 • 17Benteke
 • 6Dann
 • 19Henderson
 • 22McCarthy
 • 7Meyer
 • 44Riedewald
 • 10Townsend
Náhradníci
Manchester City
 • 26Mahríz
 • 5Stones
 • 1Bravo
 • 10Agüero
 • 47Foden
 • 12Angeliño
 • 50García
90+2

Ambice domácího celku jsou zřejmě minulostí. Před malým momentem ještě zabojoval Ayew, kterému se posléze nepovedlo přesně nahrát.

90+1

Cahill rozehrával volný kop z vlastní poloviny, po kterém to zkoušel vysokým pasem na opačnou stranu, kde se ve vzduchu uplatnil zadák Cancelo.

90+1
Střídání

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Philip Foden.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
Důležité

Fantastický Ederson! Kouyaté přihrával zpět na Zahu, který pořádně protáhl hostujícího brankáře. Ayewova dorážka pro změnu putovala nad branku.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Zcela určitě můžeme počítat s nastaveným časem.

88

Následný rohový kop se nebezpečně snášel do malého vápna, ve kterém se povedlo zakročit Cahillovi. Jenomže i toto odklizení putovalo pouze k protihráči.

87

Hosté si nyní dávali přednost v zakončení. Nakonec to na sebe vzal Cancelo, který si hodil míč na levou nohu, jenomže poté trefil prvního protihráče před sebou.

83
Střídání

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James Tomkins, přichází Scott Dann.

83

Je pískáno ve prospěch hostů. Až příliš agresivním způsobem vletěl do protihráče rychlonohý Zaha, který se pořádně diví verdiktu hlavního rozhodčího.

82
Důležité

Málem jsme viděli třetí branku! Domácí obrana darovala De Bruynemu až příliš volného prostoru, belgický záložník hlavičkoval pouze do brankové konstrukce.

81

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Manchester City stále vede o dvě branky, nicméně domácí celek v posledních minutách pořádně zlobí.

80

Hrací předmět nakonec putoval na obrannou polovinu celku z Manchesteru. Posléze Bernardo Silva přeposlal na Sterlinga, který ani tentokráte nezakončil přesně.

79
Střídání

Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází John Stones.

78

David Silva se nadechl k vyvezení míče do pokutového území, jenomže před velkým vápnem číhala smečka protihráčů. Proto jsme sledovali zpětnou nahrávku.

77

Manchester City rovněž vybojoval rohový kop, který se snesl pouze do rukavic brankáře. Následoval výhoz na volného van Aanholta, který se daleko nedostal.

77
Důležité

Crystal Palace zahrával rohový kop, načež jsme sledovali zakončení pouze do břevna. Na opačné straně to skvěle udělal Jesus, který posadil na zem protihráče a poté zakončil. Domácí brankář se činil, místo střely ale mohla přijít na řadu nahrávka na De Bruyne, který by zakončoval do prázdné branky.

76

Z druhé vlny ještě podpořil své útočné kolegy Ward, který se do balón opřel pravou nohou. Sympatické zakončení bylo nebezpečné, nakonec skončilo na Mendym.

76
Střídání

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Luka Milivojević, přichází Christian Benteke.

74

Zničehonic se domácí hráči prokombinovali až do pokutového území, kde ještě Zaha vracel míč do přehuštěného prostoru, kam balón ani nedoletěl.

73

Jenomže ani v tomto případě jsme neviděli žádné zakončení, naopak se na hranici malého vápna povedlo zakročit Tomkinsovi, který vyšplhal nejvýše do vzduchu.

72

Teč domácího brankáře potvrdil také výrok sudího, který tak přisoudil další rohový kop hostujícímu celku. I tentokráte se k rozehrávce postavil aktivní De Bruyne.

71

Posléze to velice pohotovým způsobem zkoušel hostující Bernardo Silva, který to zkoušel vzít sám na sebe. Jeho technická rána skončila na rukavici brankáře.

70

Domácí hráči se nedokázali dostat ani na opačnou stranu, tam se totiž nacházel pozorný Fernandinho, kterému se povedlo poslat míč do ochozů stadionu.

69
Důležité

Do zajímavé šance se dostal Jesus, který si uvnitř pokutového území dokázal přehodit balón na levou nohu, jenomže jeho ránu zneškodnil domácí brankář.

64

Hlavní sudí konzultoval předchozí pád v pokutovém území s videorozhodčím. Nakonec to pokutový kop nebude, jednalo se o hraniční záležitost.

63

David Silva si velice zkušeně počínal ve středu hrací plochy, kde doslova obalamutil napadajícího McArthura. Domácí hráči absolutně zapomínají napadat rozehru.

62

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, City stále drží nadějný náskok o dvě branky. Před malým momentem to Sterling zkoušel drzým průnikem středem.

61

Nakonec jsme sledovali nákop na Kouyatého, který se v době nahrávky nacházel v ofsajdu. To signalizoval také pomezní sudí, Fernandinho bude rozehrávat volný kop.

60

Cahill se zcela neohrožen dostal na druhou polovinu, kde si nakonec vybral vedle stojícího van Aanholta. Manchester City čeká, s čímž soupeř přijde.

59

Cancelo se s míčem vydal po pravém křídle, kde mu vzdoroval vracející se van Aanholt. Prvně jmenovaný se nakonec vrátil, načež sám raději otočil hru.

58

Poprvé se k míči dostal střídající Townsend, který si nevěřil na centr do pokutového území. Místo toho ještě hledal Ayewa, jenž tento úmysl nepochopil.

57

Domácí obrana se sotva stihla vrátit, následovalo zakončení v podání Sterlinga. Ten si přehodil míč na levou nohu, což mu ve finální fázi spíše uškodilo.

56

Celek z Manchesteru si nakonec vybojoval pátý rohový kop. De Bruyne to zkoušel cvičeným signálem, jeho prudký balón doplachtil pouze na hlavu Kouyatého.

55
Střídání

Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Andros Townsend.

55

Mendyho nabídka měla směřovat k hranici malého vápna, kde se nacházel pouze domácí Tomkins. Jeho odklizení skončilo v hledišti, což přinese autové vhazování.

54

Domácí brankář naopak sám odkopával od své branky, přičemž na opačné straně zkoušel najít Schluppa. Ten prodloužil na Ayewa, který se nedostal přes Rodriga.

53
Důležité

Sterling se uvnitř pokutového území dostal k zakončení k přední tyči, přičemž míč nakonec přeci jenom skončil na tyči. Hennessey si na balón nesáhl.

52

De Bruyne proto rozehrál nakrátko, jako adresáta své nahrávky si vybral Davida Silvu, který mu okamžitě vrátil. Manchester City si nakonec vybojoval další aut.

51

Vzápětí se na útočnou polovinu svižným způsobem dokázal dostat rychlonohý Sterling, který rovněž vybojoval standardku. Bude to celkem daleko od branky soupeře.

50

Na hranici malého vápna se nejvýše do vzduchu dostal Fernandinho, kterému se povedlo odklidit do bezpečí. Posléze si s míčem zahrál také brankář Hennessey.

49

Mendy si dle sudího pomohl nedovoleným zákrokem, přičemž po souboji skončil na zemi Ayew. To znamená, že bude následovat další standardní situace.

48

Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali vzdušnou nabídku z kopačky Warda. Domácí obránce to nemyslel špatně, avšak našel pouze hlavu protihráče.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46
Karty

Žlutou kartu dostává Raheem Sterling (Manchester City).

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dvě branky, o které se postaral hostující celek. Manchester City byl v prvním dějství výrazně aktivnějším celkem, jenomže stále narážel na pozornou obranu a připraveného brankáře. Domácí defenziva polevila až ke konci prvního poločasu, to soupeř dokázal hned dvakrát přesně zamířit.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Zdravotní problémy má domácí Kouyaté, který to pořádně schytal. Nutno dodat, že De Bruyne si v osobním souboji pomáhal hodně ostrým způsobem.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Nicméně i po rozehrávce jsou směrem dopředu aktivnější hráči Citizens. Fernandinhova nahrávka nenašla kýženého adresáta, naopak přihrávku vystihl Milivojević.

43

Najednou se před domácím celkem zjevil obrovsky složitý úkol. Soupeř totiž krátce před koncem prvního poločasu dvakrát udeřil, Crystal Palace bude muset zabrat.

41
Góly

Manchester City právě vstřelil branku!
V krátkém časovém sledu přichází druhá branka Citizens! Domácí obrana nebyla v dobrém rozpoložení, což okamžitě využil Sterling, který měl kolem sebe hodně prostoru. Jeho nádherný bochánek směřoval na nekrytého DAVIDA SILVU, který levačkou prostřelil domácího brankáře, kterého nechala ve štychu jeho obrana.

39
Góly

Manchester City právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom se hosté dostávají do kýženého vedení! Fernandinhovi se povedl roztáhnout hru na pravou stranu, kde si Bernardo Silva přichystal centr levačkou. Ten si na penaltovém puntíku dokázal najít GABRIEL JESUS, jehož hlavička o brankovou konstrukci nakonec skončila za domácím brankáře, který byl bez šance.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

39

Ani třetí rohový kop tohoto zápasu nepřinesl žádné zakončení. Následoval bezradný odkop v podání Tomkinse, kterému na pomoc nepřiběhl nikdo z kolegů.

38

Odpovědnost z volného kopu na sebe vzal opět De Bruyne. Ten to nakonec zkoušel pasem na Sterlinga, před kterým prodloužil do zámezí obránce Ward.

37

Kouyatému se nepovedlo včas odehrát míč, k němu se tak dostal dotírající Rodri. Jeho nahrávka putovala na Jesuse, kterého takticky zastavil obránce Tomkins.

36

Hrací předmět opět doskákal za postranní lajnu, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro hráče Crystal Palace. Schluppova nabídka skončila pouze u Mendyho.

35

Kreativní Belgičan De Bruyne to zkoušel pasem na Jesuse, který se dostával do vzduchu, jenomže jako první se k míči dostal domácí brankář, jenž posléze rozehrál do strany.

34

Nakonec to na sebe vzal McArthur, který trefil pouze dobře postavenou zeď. Soupeř ihned založil rychlou protiakci, Jesus nakonec počkal na své spoluhráče.

33

Rodrigo s přehledem přečetl čitelnou narážečku v podání Ayewa, jenomže poté přeci jenom fauloval Gündogan. Domácí budou mít k dispozici slušnou standardku.

32

Van Aanholt se okamžitým způsobem postaral o provedení autového vhazování, po kterém jeho celek přenesl hru na Warda, který si poradil se Sterlingem.

31

Do nepříjemné pozice se dostal Rodrigo, který před napadajícím Ayewem odkopával pouze do moci Kouyatého. Mezitím se k míči dostal také brankář Hennessey.

30

Fernandinho nakonec zatím pokračuje ve hře, Stones i tak pokračuje v rozcvičování za postranní lajnou. Mezitím sledujeme kombinaci Manchesteru City.

29

Vypadá to, že se bude muset poprvé v utkání střídat. Fernandinho totiž skončil v bolestech na zemi, přičemž mu na pomoc přispěchal lékařský personál.

24

Roztažení hry na Cancela nebylo špatné řešení, jenomže portugalskému obránci utekl míč daleko od kopačky, což bleskově dokázal využít pozorný středopolař McArthur.

23

Faul také na opačné straně, Zaha byl u míče příliš pozdě, což určitě pocítil také nevýrazný Sterling. Druhý jmenovaný hráč po kontaktu s protihráčem upadl na zem.

22

Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku v podání napadajícího Sterlinga, což domácím určitě vyhovuje. Hennessey navíc bude dalekonosně odkopávat.

21

Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku tohoto zápasu stále čekáme. Domácí hru vyrovnali, nicméně Ederson na první zákrok čeká.

20

Hennessey musel i tentokráte zasahovat, v tomto případě to velice pohotově zkoušel Gündogan, s jehož zakončením si domácí brankář dokázal poradit.

19

Na opačné straně se Zaha dostával za hostující obranu, jenomže Ayew přihrával pouze do ofsajdového postavení. Tentokráte se jednalo o těsnější záležitost.

18

Manchester City zahrával ještě jeden rohový kop, který sice nebezpečí nepřinesl, avšak poté Bernardo Silva kroutil míč, avšak Hennessey dokázal zakročit.

17

De Bruyne to zkoušel chytrou nabídkou na Jesuse, který nakonec na nabídku nedosáhl. V opačném případě bychom sledovali zasunutí do prázdné branky.

16

Hennessey se opět musel natahovat, přičemž si zřejmě sáhl na balón. Posléze se o autové vhazování postaral zadák Mendy, který si nakonec vybral Sterlinga.

15

Van Aanholt si dokázal na pravém křídle pohlídat náběh Bernarda Silvy, jenomže druhý jmenovaný se posléze dostal k centru, který Hennessey zlikvidoval.

14

Před malým momentem jsme sledovali celkem důrazný zákrok v podání Milivojeviće, který potvrzuje roli pilného sběratele žlutých karet. Letos vyfasoval už šestou.

13
Karty

Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC).

13

De Bruyne rozehrál rohový kop na zadní tyč, kde se žádný ze spoluhráčů nedostal do zakončení. Rodrigo ještě sklepl na Fernandinha, tomu ale utekl balón.

12

Crystal Palace zahrával standardní situaci zhruba ze třiceti metrů. Do pokutového území si seběhl Ayew, který v záklonu prodlužoval vysoko nad břevno.

11

Hennessey si dával s odkopem od branky hodně záležet, nakonec si na opačné straně chtěl vybrat Ayewa, jenomže nejvýše do vzduchu se dostal Fernandinho.

10

U středového kruhu s balónem operoval středopolař Rodrigo, který si vybral vedle stojícího Gündogana. Po krátké kombinaci se Cancelovi moc nepovedl centr.

9

Po ztrátě míče se do zajímavé pozice pro zakončení dostal David Silva. Ten se pokusil napřáhnout zpoza pokutového území, našel pouze rukavice brankáře.

8

Čistým způsobem si ve vlastním pokutovém území počínal domácí Tomkins, který De Bruynemu nedaroval žádný prostor. Nyní s míčem hraje Hennessey.

7

Na opačné straně musel hodně rychle jednat Rodrigo, kterého při rozehrávce napadal aktivní Ayew. Prvně jmenovaný hráč nakonec našel nohu Edersona.

6

Na zadní tyči si dokázal na vzdušnou nabídku naskočit Jesus, jenomže jeho hlavičkový pokus vyletěl vysoko nad branku. Hennessey bude moci vykopávat.

5

Už to vypadalo, že Zaha poběží sám na brankáře, jenomže včas z branky vystartoval Ederson, který odklidil míč do zámezí. I tak se jednalo o jasný ofsajd domácích.

4

Do nepříjemného nátlaku se dostal domácí Ward, který raději spolupracoval s brankářem, jenž odkopával pouze do autu. To znamená, že soupeř bude moci vhazovat.

3

Citizens ihned rozjeli celkem zdlouhavou kombinaci, která nakonec přešla na útočnou polovinu. Cancelo nakonec i tak vyprodukoval zpětnou nahrávku na Mendyho.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Cahill, Tomkins, van Aanholt – Milivojević (C) – Zaha, Kouyaté, McArthur, Schlupp – J. Ayew.
Náhradníci: Henderson – Ch. Benteke, Dann, James McCarthy, Meyer, Riedewald, Townsend.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Fernandinho, B. Mendy – Rodri – B. Silva, Gündoğan, De Bruyne, D. Silva (C) – Jesus, Sterling.
Náhradníci: Bravo – Mahríz, Stones, Agüero, Foden, Angeliño, García..

Manchester City

Na opačné straně se nachází nejtěžší možný protivník, kterým je Manchester City. Hostující tým tohoto zápasu se v úvodu letošního ročníku celkem trápí, v tabulce se sice nachází na druhé pozici, jenomže manko na vedoucí Liverpool je už osmibodové, což je po osmi kolech opravdu hodně. Manchester City letos ztratil body hned ve třech případech, navíc jediné dvě porážky se uskutečnily během jediného měsíce. Nejprve se činil nováček soutěže Norwich, který na vlastním stadionu dokázal zvítězit poměrem 3:2, v minulém kole navíc Manchester City senzačně prohrál s Wolves (0:2). Citizens mají za sebou hned čtyři venkovní duely, ve kterých nasbírali devět bodů, což znamená druhé nejlepší počínání napříč celou Premier League.

Crystal Palace FC

Fotbalisté Crystal Palace se po osmi kolech nacházejí na sympatické šesté pozici, což se před startem tohoto ročníku určitě moc nečekalo. Crystal Palace má na svém kontě čtrnáct bodů, navíc manko na druhý Manchester City je pouze dvoubodové. Domácí celek tohoto zápasu tak zažívá velice povedenou pasáž nové sezony, navíc z posledních pěti ligových duelů hned třikrát dokázal zvítězit. Crystal Palace dal zapomenout na nepovedený dvojzápas proti Tottenhamu a Wolves, ihned poté přišly na řadu dvě vítězství. Crystal Palace si nejprve dokázal na domácím stadionu poradit s Norwichem poměrem 2:0, poté byl k vidění velice vyrovnaný souboj proti West Hamu, který pro změnu nabídl vítězství 2:1.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Crystal Palace FC a Manchester City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.