To je ode mne z tohoto atraktivního duelu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:14.

Dnešní souboj dvou týmů ze stejné části tabulky nakonec končí remízou 1:1, která je pro oba týmy více než spravedlivá. Sledovali jsme totiž opravdu dost vyrovnanou podívanou, ve které si zpočátku lépe vedlo Burnley, které se v závěru první půle dostalo do vedení. To poté docela dlouho drželo, ale Sheffield nakonec dokázal srovnat deset minut před koncem základní hrací doby, díky čemuž z dnešního duelu zachránil aspoň jeden bod, který je vzhledem k průběhu zápasu dost cenný.

Sestavy a rozestavení

Burnley FC(4-4-2)

1 Pope
Pope
Bardsley
Tarkowski
28 Long
Long
3 Taylor
Taylor
11 McNeil
McNeil
Westwood
Brownhill
23 Pieters
Pieters
90+5. min Gudmundsson
Rodriguez
27 Vydra
Vydra
69. min Wood

Sheffield United FC(3-5-2)

Henderson
6 Basham
Basham
75. min Rodwell
12 Egan
Egan
Robinson
54. min O'Connell
Baldock
32 Berge
Berge
16 Norwood
Norwood
54. min Sharp
23 Osborn
Osborn
Stevens
McBurnie
71. min Mousset
McGoldrick

Rozhodčí: Bankes – Beswick, Hussin

Náhradníci
Burnley FC
 • 15Peacock-Farrell
 • 34Dunne
 • 37Thomas
 • 7Gudmundsson
 • 12Brady
 • 44Goodridge
 • 9Wood
 • 33Thompson
 • 41Benson
Náhradníci
Sheffield United FC
 • 25Moore
 • 5O'Connell
 • 15Jagielka
 • 18Freeman
 • 26Rodwell
 • 10Sharp
 • 22Mousset
 • 30Živković
90+6

Konec zápasu.

90+5
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Erik Pieters, přichází Johann Gudmundsson.

90+5

Erik Pieters si ještě vyžádá ošetření, ale ani jeden tým už toho nejspíš moc nestihne.

90+4

Hosté na malém prostoru ještě zkoušeli vymýšlet nějakou přihrávku před bránu, ale nakonec z toho vznikl jen útočný faul, který tak nejspíš ukončuje dnešní zápas.

90+3

Další domácí hráč to zkusil nečekaně z dálky, dalekonosnou ránu měl tentokrát na svědomí Erik Pieters, který tak donutil soupeřícího brankáře ještě k jednomu zákroku.

90+2

Burnley asi bylo v jedné ze svých posledních šancích, ale David McGoldrick si výborně splnil své obranné povinnosti, odražený centr rychle uklidil ze šestnáctky.

90+1
Důležité

Během druhého poločasu jsme nepozorovali žádné výrazné časové prodlevy, nastavovat se tedy budou tradiční čtyři minuty.

90

Enda Stevens si hledal další pozici k centru, který ale neprošel přes prvního hráče v cestě. Nakonec to aspoň získává jubilejní desátý roh svého týmu.

89

Hosté získávají standardku necelé dva metry od pokutového území, toto tedy může být rozhodující okamžik. Po rozehrávce nakrátko tak vypálil Sander Berge, ale mířil jen do středu brány, kde byl připravený Nick Pope.

88

Chris Wood si při zpracování možná pomohl rukou, ale hlavní sudí byl blíž než já. Podle něhož to tedy ruka nebyla, takže se ve hře pokračuje.

87

Nakonec mohl vypálit Enda Stevens, což také udělal, ale jeho rána byla dost zpomalená, takže Nick Pope si pro ní klidně mohl přijít. Následně rozehrává nakrátko.

86

Šavle už vepředu samozřejmě nic neriskují, o druhou branku se pokouší opatrnou cestou. Zatím jim to ale k ničemu není.

85

Ashley Westwood tentokrát centroval od rohového praporku, ale míč poslal jen do rukavic gólmana, který rychle posílá své spoluhráče dopředu.

84

John Egan nechce, aby přišel jeho vyrovnávací gól nazmar, soupeřící nákop raději uklízí do autu, protože nevěděl, kde se nachází protihráči.

83

George Baldock raději hlavičkuje do rukavic Deana Hendersona, který uklidňuje hru, protože jeho spoluhráči se dostávali pod tlak.

82

Domácí se nehodlají s vyrovnaným stavem smířit a také se pokouší prosadit ze standardní situace. I oslabení obrana Sheffieldu však dobře zapracovala.

80
Góly

Sheffield United právě vstřelil branku!
Hostům se konečně povedla nějaká akce, která tak končí nádherným vyrovnávacím gólem! Sheffield se po rohu stáhl k hranicím pokutového území, odkud přišel padáček do středu šestnáctky. Ten si našel Billy Sharp, který ho nádherně posunul k levé tyči, kde byl připraven ke střele JOHN EGAN, který nemilosrdně vymetl protější šibenici. Asistence: Billy Sharp.

79

Burnley pořád dominuje skoro všem vzdušným soubojům. To je vzhledem k hostujícím pokusům o skórování dost dobře, protože Blades pořád jenom centrují.

78

Sheffield je směrem dopředu stále docela beznadějný. Soupeři tak daroval docela laciný aut, po kterém bude moci domácí získávat další cenné sekundy.

77
Důležité

Jay Rodriguez si skvěle zpracoval míč z hrudí a následně dost nečekaně vypálil. To Dean Henderson moc nečekal, takže míč srazil jen k Dwightovi McNeilovi, který už ale pálil jenom mimo!

75
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Chris Basham, přichází Jack Rodwell.

75

Chris Wood zakončoval v bezprostřední blízkosti, ale nakonec se ukázalo, že míč přešel brankovou čáru, což znamená odkop pro Deana Hendersona.

74

Ani Enda Stevens nedokázal přesně odcentrovat. O přesný vzdušný pas se pokoušela už celá řada hostujících hráčů, ale ani jednomu z nich se to moc nepovedlo.

73

Burnley nerozehrálo svůj aut zrovna moc přesně, kvůli čemuž se už zase musí bránit. Prostor však zahušťuje stále výborně, nakonec tak získalo míč zpět pod svou moc.

72

Blades si vybojovali další standardní situaci, ze které tentokrát může přijít i střelecké zakončení. Ben Osborn ale centruje, avšak jen na hlavu jednoho z protihráčů.

71
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Lys Mousset.

71

Zničehonic si našel střeleckou pozici Jay Rodriguez, který ale pálil v moc velkém spěchu, takže jeho rána skončila několik metrů vedle brány.

70

Přes pravou stranu si nyní hledal cestu střídající Billy Sharp, který dokonce musel obcházet přes tři hráče. To už na něj bylo moc, protože ztroskotal na posledním z nich.

69
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Matěj Vydra, přichází Chris Wood.

68

Na řadu přichází další občerstvovací pauza, která se hodí hlavně Sheffieldu, který se bude moci stanovati instrukce jak správě dobývat soupeřící klec.

67

Další nebezpečný centr tentokrát Sandera Bergeho letěl moc blízko brány, takže ho v klidu lapil Nick Pope, který s rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchá.

66

Phil Bardsley vybízel českého forvarda k dalšímu úniku za obranu, ale míč letěl moc rychle, takže nakonec skončil až v rukavicích připraveného gólmana.

65

Domácí hráči hrají velmi aktivně a obětavě. Míč tak nyní málem získal Jay Rodriguez, který ale dlouhý souboj s protihráčem nakonec nezvládl.

64

Burnley mohl rozhodnout při svém přečíslení tři na dva, které započal Matěj Vydra přihrávkou na Jaye Rodrigueze, který následně hledal spoluhráče před bránou, ale bez úspěchu.

62
Důležité

Tak teď domácím fotbalistům pořádně zatrnulo!centr Bena Osborna se totiž dostal až před odkrytou bránu, kde si vlastenec málem vstřelil jeden z bránících hráčů, nakonec míč stačil odkopnout na roh!

61

Kevin Long nechtěl nic riskovat a po zpracování soupeřícího nákopu míč raději uklidil do autu. Sheffield se tak může vysunout dopředu.

60

Vstupujeme do poslední třetiny duelu, která určitě rozhodně o tom, kdo se nakonec bude radovat ze tří bodů. Zatím má k tomu dobře nakročeno Burnley, které pořád drží těsné vedení.

59

Matěj Vydra si dobře našel nákop za obranu a následně poslal přízemní pas do šestnáctky, kde ale pořád dobře úřadují obránci, kteří zase nic nedovolili.

58

George Baldock se dobře uvolnil na pravé straně, odkud chtěl zase centrovat, ale tentokrát trefil jen Charlieho Taylora, který míč sráží za pomezní čáru.

57

Nick Pope také odkopává velmi daleko. Při bránění následně pěknou rybičku předvedl John Egan, který tak míč vyhlavičkoval do bezpečí.

56

Dean Henderson jistě kryje soupeřící nákop a samozřejmě rychle rozehrává. Dopředu následně mířili pomocí nákopu také jeho spoluhráči, ale při následném souboji se dopustil nedovoleného zákroku Oliver McBurnie.

55

Burnley si musí na rozehrávce dávat opravdu záležet, protože Blades jsou vysunutí opravdu vysoko a nedávají soupeři nic zadarmo.

54
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Jack Robinson, přichází Jack O'Connell.

54
Střídání

Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Billy Sharp.

53

Ashley Westwood se drží ze své levé stehno a nevypadá to s ním vůbec dobře. Nakonec to ale zvládne bez ošetření.

52

Oliver Norwood vybízel spoluhráče k náběhu za obranu, ale jeho nákop končí jen v rukavicích Nicka Popeho, který rychle rozehrává.

51

Dean Henderson si vybíhá daleko ze svého ochranného prostoru, následně nakopává až k soupeřícímu pokutovému území, jenže nenachází žádného ze svých spoluhráčů.

50

Sheffield si je dobře vědom toho, že potřebuje co nejrychleji vyrovnat. Soupeřící šestnáctku tak dobývá všemi možnými způsoby, ale zatím to k ničemu není.

49

Do hry se poprvé zapojuje také Nick Pope, který se svým odkopem trochu váhá. Burnley tak už opatrně začíná trochu zdržovat čas.

48

Charlie Taylor se po souboji s protihráčem svírá v bolestech, nejspíš si něco natáhl ve své levé noze. V zápase bude ale asi bez problémů pokračovat.

46

Druhý poločas začíná svým odkopem Dean Henderson, který dokázal své spoluhráče posunout k pokutovému území. Následovala pořádná pumelice, která však byla zblokovaná.

46

Začal druhý poločas.

Sheffield byl po většinu herního času lepší, ale nakonec do šaten odchází s jednobrankovou ztrátou. Burnley se totiž postupem času čím dál tím víc osmělovalo, až nakonec využilo jednu ze svých standardních situací, o což se postaral kapitán James Tarkowski. Sheffield tak bude muset ve druhé půli dotahovat jednobrankovou ztrátu, ale pokud bude pokračovat ve svém výkonu a začne proměňovat šance, měl by manko smazat a možná by mohl myslet i na obrat.

Druhý poločas začne přibližně v 14:02.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Hosté zvládli bránění na výbornou, ale jejich přechod do útočné fáze se jím vůbec nepodařil, protože přihrávka skončila jen u protihráče. Víc už se toho v prvním poločase asi nestihne.

45+1
Důležité

Nastavují se dvě minuty.

45

Domácí už chtějí první půli dohrát v co největším klidu a pohodě. To samozřejmě neplatí o Sheffieldu, který ještě bude usilovat o vyrovnání, ale moc času už do přestávky nemá.

43
Góly

Burnley právě vstřelilo branku!
Burnley nečekaně skóruje, i když se gólová situace ještě bude zkoumat na videu! Centr od levé postranní čáry skončil na hlavě Jaye Rodrigueze, který míč výborně prodloužil na JAMESE TARKOWSKIHO, který následně překvapil gólmana přesnou střelou k bližší tyči. Branka nakonec platí, protože Oliver McBurnie nechal před střelcem nohu, takže to ofsajd nebyl. Asistence: Jay Rodriguez.

42

Charlie Taylor se pustil do souboje se dvěma protihráči, který pro něj dopadl nejlépe jak mohl. Soupeře totiž donutil k faulu.

41

Nick Pope se opět trochu vyděsil. Po centru Jacka Robinsona se k další střele protlačil Oliver McBurnie, jehož padáček však skončil jen na horní síti brány Burnley.

40

Erik Pieters se sice pěkně nabídl spoluhráči, ale následně zažil výpadek, jelikož balón předložil protihráči, protože si myslel, že je to jeho spoluhráč.

39

Dean Henderson musí likvidovat první střelu mezi tři tyče. Nic složitého to ale nebylo, protože míč letěl z dálky, takže brankář hostů měl dostatek času na reakci.

38

Český útočník byl opět středem pozornosti. Míč si vyměnil se spoluhráčem a spěchal do dalšího úniku, ale míč dostal moc před sebe, takže ho docela v klidu předběhli soupeřící obránci.

37

David McGoldrick končí při souboji s Jamesem Tarkowskim na trávníku, ale domácí kapitán nefauloval, takže vzápětí může vhazovat.

36

Matěj Vydra vyhlížel další nákop, ale ten si bez problémů pohlídali stopeři Sheffieldu, kteří ale docela zbytečně následně uklidili míč do autu.

35

Blades rozehrají již svůj šestý roh a byla z toho další nebezpečná hlavička. O tu se tentokrát postaral John Egan, který ale pod tlakem míří jen nad horní tyčku.

34

Jack Robinson raději uklízí soupeří nákop do zámezí, útočné snažení Burnley tak může pokračovat, ale potom už nemělo moc dlouhého trvání.

33

Oliver Norwood se prezentoval další povedenou vzdušnou přihrávkou, která přistála přesně na hlavě Sandera Bergeho, ale ten hlavičkuje jen mimo tři tyče.

32

Domácí se nyní zkoušeli dostat do šance pomocí rychlého přenášení hry, ale Sheffield se v žádném případě nenechal zmást a protihráče nepustil ani k sobě do vápna.

31

Hostům už začínají trochu docházet síly, protože při napadání už nejsou zas tak výbušní. Burnley tak docela bez problémů kombinuje kolem půlící čáry, k šestnáctce soupeře to však má stále daleko.

30

Za sebou už máme první třetinu duelu, ke kterému chybí k dokonalosti zatím jenom gól. Ani jeden tým však zatím své šance nedokázal využít.

29

Další odkop Deana Hendersona už moc přesný nebyl, protože končí jen v rukavicích jeho brankářského kolegy. Domácí zvládli na rozdíl od soupeře přechod do útočné fáze velmi dobře.

28

Burnley se konečně také trochu dostává do hry. Na útočné polovině nyní pokouší hru stabilizovat, ale proti napadajícímu soupeři to má nesmírně těžké.

27

Jay Rodriguez byl sice volný, čímž se nabídl ke přihrávce, ale jeho spoluhráč si neuvědomil, že byl v ofsajdu.

26

George Baldock dokázal odcentrovat i ve velmi těžké pozici, ale před bránou zase byli jen domácí hráči. Útok Šavlí následně končí kvůli útočnému faulu.

25

Po minutové pauze můžeme pokračovat. Rozehrávat bude Nick Pope, který se v dnešním zápase rozhodně nenudí, i když velkou radost z toho asi nemá.

24

Na řadu jako již tradičně přichází cooling break, kdy se všichni hráči na hrací ploše jsou občerstvit, jelikož na ostrovech je také docela horko.

23

Enda Stevens nyní zkusil štěstí zpoza hranice šestnáctky a rozhodně to nebylo beznadějné. Jeho rána dokonce musela být sražena na rohový kop.

22

Kevin Long zkoušel míč procpat za soupeřící defenzivu, ale ta je pořád naprosto bezchybná. Rozehrávat tak bude Dean Henderson.

21

Poprvé vidíme nějaké pochybení ze strany hostů. Enda Stevens totiž při zpracování srazil míč jen do autu, kvůli čemuž budou moci rozehrávat The Clarets.

20

Burnley vhazuje poblíž svého rohového praporku. Matěj Vydra však následně míč docela nesmyslně prodloužil za sebe, protože tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

19

Ben Osborn byl při souboji až moc tvrdý, kvůli čemuž poslal k zemi Dwighta McNeila, což znamená první standardku pro domácí fotbalisty.

18

Oliver Norwood centruje při svém dalším rohu na bližší tyč, ale tam je připraven Erik Pieters, který míč okamžitě uklízí mimo nebezpečnou zónu.

17

Na Turf Moor je dnes poměrně větrno, ale zatím to nijak zvlášť nic neovlivnilo. Všichni hráči jsou ale určitě rádi, že mají nějaké zchlazení.

16

Nick Pope raději chytí soupeřící nákop a poté rychle rozehrává. To se však moc nevyplatilo, protože hosté mají míč díky dobrému napadání rychle zpět.

15

Prvních patnáct minut jednoznačně lépe sedlo Sheffieldu, ale také Burnley není zcela bezbranné. Zatím sledujeme opravdu luxusní fotbal.

14

Domácí hroťáci si nyní pěkně vyměnili míč, ale k ničemu to nevedlo, protože jejich spoluhráči si stejně radši přihrávali jen dozadu.

13

Enda Stevens má míč u levé postranní čáry, ale nemá komu přihrát. Kvůli tomu nakonec přihrával jen do ofsajdového postaveního.

12

Domácí jsou každým okamžikem pod větším tlakem. Míč tak raději odkopávají co nejdál od své klece, abych si mohli alespoň na chvíli odpočinout.

11

Zápas se zatím odehrává v neuvěřitelném tempu! Blades se po svém dalším rohovém kopu dokonce mohou dožadovat pokutového kopu, protože Erik Pieters možná hrál rukou, ale video to nepotvrdilo, což znamená jen další roh.

10
Důležité

Ou, to je škoda! Po výborné kombinaci domácích fotbalistů se nakonec mohl prosadit český útočník Matěj Vydra, který mířil ke vzdálenější tyči, ale trefil se jen vedle ní!

9

Dean Henderson poprvé odkopává od své klece. Rovnou z toho byla docela nebezpečná situace, David McGoldrick se totiž už napřahoval k zakončení, ale Nick Pope dobře vyběhl a zamezil veškerému nebezpečí.

8

Po delší době jsou vepředu také The Clarets, kteří však byli zahnáni do rohu, kde po autovém vhazování o míč lacině přišli.

7

Oliver Norwood si staví míč k prvnímu rohového kopu utkání, ze kterého ani nic není. V malém vápnu opět zkušeně zaúřadoval domácí brankář.

6

Zpočátku duelu pozorujeme na obou stranách řadu nepřesností. Z toho zatím těží hlavně Sheffield, který hledá další pozici pro zakončení.

5

Po autu se sice hsté rychle prosadili, ale Oliver McBurnie při hlavičkovém souboji fauloval Nicka Popeho, branka tak nemůže platit.

4

David McGoldrick dostal nepřesný nákop do běhu, i přesto ale za míčem stále dobíhal, takže donutil Phila Bardsleyho k odkopu do autu.

3

Burnley se vepředu moc dlouho neohřálo, protože vzápětí přichází další faul. Tentokrát se ale nepřesnosti dopustili také hostující fotbalisté.

2

David McGoldrick pěknou zadovkou prodloužil před bránu, kde ihned pálil jeden z jeho spoluhráčů, ale mířil přímo do připraveného Nicka Popeho, který si tak připisuje první zákrok.

1

První kop do míče provedl Sheffield United, který následně okamžitě míří dopředu pomocí nákopu. Po něm se nedovoleného zákroku dopouští Jay Rodriguez.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Burnley FC: Pope – Bardsley, Tarkowski (C), K. Long, Ch. Taylor – McNeil, A. Westwood, Brownhill, Pieters – Jay Rodriguez, Vydra.
Náhradníci: Peacock-Farrell – Dunne, Thomas, Gudmundsson, Brady, Goodridge, Wood, Thompson, Benson.

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, Robinson – Baldock, S. Berge, Norwood (C), Osborn, Stevens – McBurnie, McGoldrick.
Náhradníci: Moore – O'Connell, Jagielka, K. Freeman, Rodwell, Sharp, Mousset, R. Živković.

Rozhodčí: Bankes – Beswick, Hussin.

Sheffield United FC
Sheffield v posledním zápase ukončil sérii proher, skalp Tottenhamu je proto mnohem cennější. United tedy překvapivě zdolal loňského finalistu Ligy mistrů, díky čemuž stále může hrát o pohárové umístění, což by vzhledem k letošnímu postupu ze Championshipu bylo senzační. Přesněji se tedy Sheffield nachází na krásném osmém místě, za sebou má třeba právě Tottenham, ale ten by ho v případě dnešní bodové ztráty mohl snadno předehnat. Dnešní hosté jsou navíc třetím týmem, který inkasoval nejméně branek, což budou chtít dokázat i dnes. Uvidíme, jestli potvrdí roli mírného favorita.

Poslední tři utkání
Sheffield vs. Tottenham – 3:1
Manchester United vs. Sheffield – 3:0
Newcastle vs. Sheffield – 3:0

Burnley FC
Burnley má letos prakticky splněno, drží se přesně v polovině tabulky, takže se nachází daleko od sestupových pozic, ale na nějaké pohárové umístění už téměř jistě nedosáhne. I přesto ale domácí fotbalisté pořád hrají naplno, i když to v prvním zápase po přestávce úplně nepotvrdili, protože schytali pětigólový výprask od Manchesteru City. Na tuto porážku ale navázali dvěma cennými výhrami nad Watfordem a Crystal Palace, kterými si už skoro definitivně zajistili setrvání v Premier League. Burnley se však pokusí oloupit o body i ambiciozní Sheffield, čeká nás tak skvělá podívaná.

Poslední tři utkání
Crystal Palace vs. Burnley – 0:1
Burnley vs. Watford – 1:0
Manchester City vs. Burnley – 5:0

Dobrý den, přeji dobrou chuť k obědu, pokud zrovna obědváte. Společně se mnou se zaměříme na dnešní nejdřívnější zápas Premier League, kde se utkají týmy ze stejné části tabulky. Spolu se střetnou Burnley a Sheffield. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.