Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Watfordu, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Na rozhodující branku jsme čekali do úvodu druhého poločasu, to se dokázal fantastickým způsobem prosadit Danny Welbeck, jehož nůžky byly naprosto výstavní. Norwich přesto měl hodně času na vyrovnání, avšak neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Domácím se tak povedlo ukořistit velice cenné tři body, naopak Norwich si záchranu komplikuje.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:14.

Capoue
87. min Chalobah
19 Hughes
Hughes
59. min Cleverley

Tettey
55. min McLean
Buendía
Stiepermann
75. min Idah
Hernández
83. min Martin
22 Pukki
Pukki
83. min Drmić

Karty

Žlutá karta také pro domácí celek. Cleverley si pomohl taktickým zákrokem, hlavní sudí mu rovněž udělil kartónek.

90+4
Karty

Ještě jedna žlutá karta, tentokráte pro hostujícího Buendíu, který dohrál soupeře.

90+3

Norwich City je blízko k další porážce, do konce nastaveného času moc vteřin nezbývá. Watfordu se navíc daří držet hrací předmět daleko od vlastní branky.

90+1

Brankář Foster nasbíral další cenné vteřinky, neboť sám rozehrával volný kop. Ten se snažil poslat do přehuštěného prostoru, kde domácí ukořistili další aut.

90

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

88
Karty

Žlutou kartu dostává Ben Godfrey (Norwich City).

88

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Norwichi se krátí čas, zcela určitě můžeme počítat s nastaveným časem. Uvidíme, kolik minutek to bude.

87

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Étienne Capoue, přichází Nathaniel Chalobah.

86

Obrovská šance na vyrovnání! Centr z levé strany nakonec propadl až do malého vápna, kde se Idahovi nepovedlo v pádu zasunout míč do prázdné brány.

85

Nedovoleně si nakonec počínal Idah, který byl tím mužem, kdo udeřil soupeře do obličeje. Chvíli se hrát nebude, na hrací plochu zamířil lékařský personál.

84

Hodně důrazný souboj u středového kruhu, po kterém skončil na zeleném pažitu jeden z domácích. Vypadá to na obránce Kabaseleho, který dostal rukou do obličeje.

83

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Onel Hernández, přichází Josh Martin.
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Teemu Pukki, přichází Josip Drmić.

82

Na opačné straně musel urychleným způsobem zasahovat na hranici malého vápna Godfrey, který tak zastavil Welbecka. Domácí budou moci vhazovat.

81

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, situace se na hrací ploše zrovna moc nezměnila. Watford stále drží velice těsné vedení, avšak zároveň hodně ošemetné.

80

Obrannou povinnost si dokázal splnit Dawson, který se možná trochu zbytečně zbavil míče razantním odkopem. Godfrey tak bude útočit od vlastní šestnáctky.

79

A ta velice přesně směřovala na hlavu Vrančiće, který se dokonce dostal do zakončení. Hlavička z dobré pozice nebyla přesná, Foster tak nemusel zasahovat.

78

Doucouré si podle hlavního sudího pomohl v souboji nedovoleně, tentokráte bude standardku zahrávat Buendía. Zcela určitě bude následovat vzdušná nabídka.

77

Norwich se podstatně dlouhou dobu nedostal k opačnému pokutovému území. Před malým momentem v tom zabránil Dawson, který odkopával daleko vpřed.

76

K rozehrávce standardní situace se nakonec postavil Masina. Jeho střílená nabídka sice nebyla vůbec špatná, avšak trefila pouze špatně postaveného kolegu.

75

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Marco Stiepermann, přichází Adam Idah.

74

Masina si prostřednictvím autového vhazování chtěl vybrat Welbecka, který po souboji s Vrančićem skončil na trávníku. Watford bude moci zahrávat další volný kop.

73

Foster si opět dal na odkop od své branky hodně načas, avšak u sudího mu to znovu prošlo. Za jeho pasem spěchal Welbeck, který v rychlostním souboji neuspěl.

72

Velký pozor si musel dát při rozehrávce brankář Krul, kterému se přesto povedlo včas odkopnout před napadajícím Sarrem. Norwich se usadil na druhé polovině.

71

Do konce tohoto zápasu zbývá něco málo kolem dvaceti minut. Watford se vedoucí brankou hodně uklidnil, v posledních minutách soupeře nepouští ani k šestnáctce.

66

Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí. Ta se sice neujala, nicméně poté se k odraženému míči dostal Capoué, který pálil přímo doprostřed branky.

65

Foster se v krátkém časovém sledu opět dostal k míči, tentokráte na rozehrávku raději nespěchal. Po uklidnění situace vyhodil balón na osamoceného Masinu.

64

Domácí se dostali k opačnému pokutovému území, kde se Sarr pokoušel proniknout přes přesilu protihráčů. To se mu nepovedlo, Foster ihned rozehrál zpět.

63

Hrací předmět opět zaplul za postranní lajnu, což znamenalo autové vhazování pro hráče Watfordu. Kiko se pokoušel najít Sarra, který měl k míči daleko.

62

Stiepermannovi se povedlo hravě proniknout až do velkého vápna, kde se po souboji s Capouém skácel k zemi. Penalta z toho nebude, jednalo se o čistý zákrok.

61

Je za námi hodina hry, Watford stále vede tím nejtěsnějším možným způsobem. Hosté však v posledních minutách pořádně přidali na aktivitě, povede se jim vyrovnat?

60

Za šestnáctkou si dokázal najít prostor k zakončení Vrančić, který ovšem trefil pouze Kabaseleho. Následně Pukki málem pronikl do šance, zpracování se mu ale nepovedlo.

59

Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Will Hughes, přichází Tom Cleverley.

58

Norwich se po rozehrávce pokusil zaútočit přes levou stranu, jenomže tam se nacházel pozorně hrající Kiko. Domácím se nepovedlo odehrát balón do bezpečí.

57

Lewis si velice přesně všiml pod sebou stojícího Hernándeze, který ovšem pálil do protihráče. Z mnohem lepší pozice zakončoval Buendía, kterého vychytal Foster.

56

Vedoucí branka domácích bude zcela jistě usilovat o branku kola. Welbeckovi se zakončení povedlo na jedničku, navíc svůj celek poslal poprvé v utkání do vedení.

55

Watford právě vstřelil branku!
Zničehonic tu máme vedoucí branku domácích, kteří se tak poprvé v utkání dostávají do vedení! Watford totiž podnikl nesmírně rychlý protiútok, při kterém se Sarrovi povedlo dostat míč do pokutového území. Tam došlo k zablokované nahrávce, jenomže padajícího předmětu se chopil DANNY WELBECK, jehož fantastické nůžky skončily až za brankářem Krulem.

55

Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Alexander Tettey, přichází Kenny McLean.

54

Ani rychlonohý Sarr se nedokázal protáhnout k pokutovému území, na poslední chvíli ho totiž dokázal zastavit Klose. Norwich City nikam bezhlavě nespěchá.

53

Watford bleskovým způsobem dokázal obrátit hru na levou stranu, jenomže Masinova nabídka na Deeneyho byla moc prudká. Balón tak skončil až u brankáře Krula.

52

Další nepřesnost z hostující strany, tentokráte míč zamířil až na kopačku obránce Dawsona. Ten se pokoušel ihned najít kolegu Kika, jenž si netroufl na útočný výlet.

51

Tettey se nadechl k vyvezení míče na útočnou polovinu, nakonec si tento záměr rozmyslel. Číhala totiž před ním smečka protihráčů, aktivně se navíc jevil Hughes.

50

Zpětná nahrávka putovala do moci brankáře Krula, který při rozehrávce raději oslovil vedle stojícího Kloseho. Norwich City to opět zkouší trpělivou kombinací.

49

Aktivita hostujícího celku pokračovala i při dalším útoku. Tentokráte se Lewisovi povedlo přesným způsobem najít Pukkiho, který ovšem hlavičkoval výrazně vedle.

48

Norwich hned v úvodu druhého poločasu kombinoval u středového kruhu. Následně to středopolař Tettey zkoušel kolmicí na Pukkiho, který se daleko nedostal.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas, který nám nabídl hodně atraktivní úvod. Norwich se hned v úvodních minutách dokázal dostat do vedení, které mu ovšem nevydrželo. Watford o několik minutek později dokázal srovnat krok, nicméně žádné další branky jsme se už nedočkali. Ba naopak jsme sledovali celkem nezáživnou podívanou, která nenabídla nic zajímavějšího. Ba naopak přišlo na řadu nespočet nepřesností, včetně tří žlutých karet.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Blíží se nám konec prvního poločasu, Norwich se pokouší postupnou kombinací proniknout na druhou stranu.

45

První poločas bude nastaven o dvě minuty.

44

Hostující brankář Krul měl další práci, nicméně při likvidování míče byl poslán na zem. Jednalo se o nedovolený zákrok, hlavní sudí byl pochopitelně pozorný. Krátce poté se do vápna podíval také Doucouré, jehož hlavička putovala těsně nad.

42

Po delší době měl práci brankář Krul, kterému se povedlo zlikvidovat prudkou nahrávku z pravé strany. Norwich založil rychlý protiútok, který nic nepřinesl.

40

Watford se po kratší kombinaci dostal za středový kruh, kde se ovšem nacházela smečka hladových protihráčů. Hughes tak pro jistotu nahrál na nohu Capouého.

39

První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.

38

Foster obstaral další odkop od své branky, i v tomto případě se pokoušel na druhé straně najít zatím nevýrazného Deeneyho. Ten ovšem dokázal sklepnout pod sebe.

37

Norwichi se opět povedlo přenést hru do volného prostoru, kam okamžitě přispěchal rychlonohý Aarons. Jeho nahrávka trefila Hughese, míč se vrátil k Aaronsovi.

36

Buendía ani při této útočné akce nepřihrál vůbec přesně, ba naopak narazil na druhého z protihráčů. Sledujeme řadu nepřesností, u balónu se nachází Kabasele.

35

Velké štěstí měl na druhé straně rozehrávající Aarons, kterému se odkop zrovna moc nepovedl. Trefil totiž napadajícího soupeře, od kterého šel míč do zámezí.

34

Kiko tak dlouho zkoušel hledat své spoluhráče, až se mu nakonec nikdo včas nenabídl. Proto musel spolupracovat s Fosterem, který okamžitě odkopával vpřed.

33

Zdálo se, že Buendíova nahrávka na Lewise bude potřebně dlouhá, nakonec tomu tak nebylo. Hrací předmět skončil v zámezí, Foster tak bude vykopávat.

32

U pravé autové lajny si o nahrávku řekl Aarons, který ovšem před napadajícím Doucourém musel přihrávat zpět. Watford se stále nemůže dostat k balónu.

31

Je za námi třetina hry, už poměrně dlouho dobu čekáme na něco zajímavějšího. Norwichi se povedlo podržet míč na vlastní polovině, domácí se pokoušejí napadat.

30

Norwich se tak chtěl pustit do rychlého protiútoku, avšak ten skončil velice rychle. Ještě před středovým kruhem zakročil Kabasele, od kterého šel míč do autu.

29

Pro domácí se jednalo o zisk dalšího rohového kopu. Ten byl i tentokráte nesmírně nebezpečný, do vzduchu se natlačil Dawson, jehož hlavička nebyla důrazná.

28

Capoué se podíval na pravé křídlo, kam poté vypustil velice přesnou kolmici směrem na Sarra. Druhý jmenovaný to vzal na sebe, včas ho ale zastavil pozorný Lewis.

27

Z druhé vlny se rozhodl podpořit své spoluhráče Masina, který si za pokutovým územím našel odražený míč. Jeho následná rána trefila pouze nohu soupeře.

26

Po zhruba minutovém přerušení se pokračuje ve hře. Watford rozjel kombinaci na vlastní obranné polovině, kde se Kabaselemu povedlo přenést hru křížem.

25

Hlavní sudí na malý moment přerušil hru, sledujeme totiž pravidelnou přestávku. Hráči se okamžitě seběhli k postranní lajně, kde se občerstvují a poslouchají pokyny.

23
Karty

Žlutou kartu dostává Will Hughes (Watford FC).

21

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, utkání se nám hodně uklidnilo. Watford však působí aktivnějším dojmem, Norwich delší dobu čeká na slibnější kombinaci.

20

Na pořadu dne bylo další autové vhazování. Domácí zadák Masina celkem dlouho vyčkával, načež se pokoušel oslovit Welbecka, který byl vzorně ubráněn soupeřem.

19

Nakonec to zkušeně provedl Foster, který raději oslovil své spoluhráče na druhé straně. Tam si obranným faulem vypomohl Klose, jenž evidentně fauloval Deeneyho.

18

Do kombinace byl před malým momentem zapojen také domácí brankář. Fosterovi se navíc povedlo přesně přenést hru, nicméně Masina se dostal pod menší tlak.

17

Capouému se povedlo zalepit těžkou nahrávku, načež jsme sledovali kombinaci domácích. Tu se ovšem povedlo narušit Klosemu, který vystihl jednu z nahrávek.

16

Norwich se delší dobu nemohl dostat z přehuštěného prostoru, zatím se mu to stále nepovedlo. Aarons si autové vhazování zopakuje, bude to z obranné poloviny.

15

Za padajícím míčem se včas vydal domácí Kiko, který raději vracel hrací předmět na útočnou polovinu. Tam to zkušeně provedl Godfrey, který trefil protihráče do nohy.

14

Před brankáře Krula nakonec připlachtil zajímavý centr, který ovšem přistál na hlavě pozorně hrajícího Vrančiće. Watford však svého soupeře slušně sevřel.

13

Watford si vybojoval další standardku, avšak ta nakonec nepřinesla nic nebezpečného. Hosté se ovšem opět dopustili faulu, což znamená, že se budou muset bránit.

12

Neuběhlo ani patnáct minut a už jsme se dočkali dvou branek. Norwich si situaci pořádně komplikuje, v krátkém časovém sledu totiž vyfasoval dvě žluté karty.

11
Karty

Žlutou kartu dostává Alexander Tettey (Norwich City).

10

Avšak na vyrovnávací branku jsme nemuseli čekat vůbec dlouho! Watford si totiž vybojoval standardní situaci, která přinesla nadýchanou nabídku do malého vápna. Na zadní tyči se CRAIGU DAWSONOVI povedlo přetlačit protihráče, načež důraznou hlavičkou o zem překonal brankáře Krula. Hodně rychle máme vyrovnáno!

10

Poprvé se k míči dostal také hostující brankář Krul, který v tísni zvolil dalekonosný odkop ke středovému kruhu, kde se ve vzduchu dokázal prosadit Doucouré.

9
Karty

Žlutou kartu dostává Jamal Lewis (Norwich City).

8

U postranní lajny to příliš nevyšlo Sarrovi, který nakonec narazil do prvního protihráče. Tím byl obránce Lewis, jenž v souboji dokázal vybojovat autové vhazování.

7

Krátce po rozehrávce se na pravém křídle dokázal protáhnout k centru Kiko, jenže opět našel prvního protihráče. Godfrey odhlavičkoval balón do bezpečí.

6

Na první branku tohoto klání jsme tak nemuseli dlouho čekat, celkem překvapivě se do vedení dostal hostující celek. Watford však má na vyrovnání hodně času.

5

K rozehrávce se nakonec postavil Buendía, který zakončení kroutil ke vzdálenější konstrukci. Foster si připsal první slušný zákrok, na řadu přijde rohový kop.

4

Norwich právě vstřelil branku!
Hned v úvodu tohoto zápasu se hosté dostávají do kýženého vedení, které je nesmírně důležité! Hernándezovi se povedlo potáhnout míč k pokutovému území, kde ještě oslovil vedle stojícího EMILIANA BUENDÍU. Argentinský záložník si dokázal přehodit míč na levou nohu, načež technickou ránou překonal brankáře Fostera.

4

Krátce poté fauloval kousek od pokutového území Dawson, následovat bude zajímavá standardní situace. Zcela určitě můžeme očekávat přímý střelecký pokus.

3

Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali dalekonosné autové vhazování, které si vzal na starost domácí Masina. Jeho dlouhá nabídka nakonec našla soupeře.

2

Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Watford FC: Foster – Femenía, Kabasele, C. Dawson, Masina – Capoue, Hughes – Sarr, Doucouré, Welbeck – Deeney (C).
Náhradníci: Gomes – Cathcart, Cleverley, A. Gray, Pussetto, Pereyra, Pedro, Mariappa, N. Chalobah.

Norwich City: Krul – Aarons, Godfrey, Klose, Lewis – M. Vrančić, Tettey (C) – Buendía, Stiepermann, O. Hernández – Pukki.
Náhradníci: McGovern – Duda, Drmić, Idah, Martin, McLean, Trybull, Rupp, Thomas.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.

Na opačné straně se pro změnu nachází poslední celek tabulky, kterým je Norwich. Nováček soutěže je tak hodně blízko k sestupu zpět do nižší soutěže, v tuto chvíli ho od sedmnáctého Watfordu dělí šest bodů. Také Norwich se v posledních týdnech výsledkově trápí, rovněž se mu naposledy povedlo vyhrát koncem února. Norwich od té doby neudělal ani jeden bod, na svém kontě tak má šňůru hned pěti porážek v řadě. Ta poslední se uskutečnila v domácím prostředí, Norwich nakonec souboj proti Brightonu nezvládl a prohrál výsledkem 0:1. Norwich však nemá na podobné zaváhání moc prostoru, bude tak muset za každou cenu začít bodovat.

Watford FC

Fotbalisté Watfordu rozhodně neprožívají dobrou sezonu, tři kola před koncem ligového ročníku se nacházejí na sedmnácté pozici, což znamená poslední nesestupové písmo. Watfordu se do této chvíle povedlo nasbírat osmadvacet bodů, nicméně od sestupových příček ho dělí pouze jeden jediný bod. Domácí celek tohoto zápasu se navíc v posledních duelech výsledkově trápí, naposledy se mu totiž povedlo naplno bodovat koncem února. Od té doby uběhlo pět zápasů, ve kterých Watford získal pouze jeden bod. V minulém kole podle očekávání nestačil na londýnskou Chelsea, která na vlastním stadionu slavila vítězství 3:0.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Watford FC a Norwich City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.