Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 6:12.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Burnley, které svého soupeře porazilo poměrem 3:0. Ačkoliv první poločas žádnou branku nenabídl, tak ten druhý přinesl hned tři přesné zásahy, přičemž se o všechny postaral domácí celek. Southampton tak během krátké chvíle inkasoval hned třikrát, navíc do konce zápasu nezbývalo moc času. Burnley si tak zajistilo zisk tří bodů, navíc uhájilo čisté konto.

90+3

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

Burnley FC(4-4-2)

1 Pope
Pope
2 Lowton
Lowton
Tarkowski
6 Mee
Mee
23 Pieters
Pieters
Gudmundsson
4 Cork
Cork
Westwood
11 McNeil
McNeil
84. min Lennon
9 Wood
Wood
10 Barnes
Barnes
84. min Rodriguez

Southampton FC(3-4-2-1)

28 Gunn
Gunn
Bednarek
Stephens
73. min Höjbjerg
Vestergaard
43 Valery
Valery
Ward-Prowse
14 Romeu
Romeu
Bertrand
10 Adams
Adams
73. min Boufal
22 Redmond
Redmond
9 Ings
Ings
66. min Obafemi

Rozhodčí: Scott – Davies, Garratt
Počet diváků: 19784

Náhradníci
Burnley FC
 • 26Bardsley
 • 14Gibson
 • 20Hart
 • 25Lennon
 • 13Hendrick
 • 19Rodriguez
 • 28Long
Náhradníci
Southampton FC
 • 19Boufal
 • 12Djenepo
 • 23Höjbjerg
 • 1McCarthy
 • 2Soares
 • 20Obafemi
 • 3Jošida
90+2

Pope si tak přichystal odkop od své branky, se kterým nikam nepospíchal. Naopak rozehrával po zemi na Pietere, který ještě hledal volné spoluhráče.

90+1

Southampton zahrával ještě jeden rohový kop, po kterém se do souboje dostával Bednarek, jehož zakončení směřovalo výrazně vedle branky soupeře.

90
Důležité

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. O vítězi se zdá být rozhodnuto, ještě musíme počítat s nastaveným časem.

88

Valery si prostřednictvím autového vhazování vybral střídajícího Boufala, který se ocitl v hodně přehuštěném prostoru, načež přihrával na vlastní polovinu.

87

Ačkoliv přišlo na řadu autové vhazování, tak se posléze k míči dostal hostující Vestergaard, který raději spolupracoval s vedle stojícím kolegu Bednarkem.

86

Ve středu hrací plochy se k míči dostal domácí Gudmundsson, který se okamžitou nahrávkou snažil roztáhnout hru do strany, kde důrazně zabojoval soupeř.

84
Střídání

Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Jay Rodriguez.
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Dwight McNeil, přichází Aaron Lennon.

82

Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Poslední minuty jsou jasně v režii hráčů Burnley, nicméně hosté se ještě rozhodně nevzdávají.

81

Southampton se nakonec díky přízemní kombinaci dostal ke středovému kruhu, avšak tam se nacházela přesila protihráčů, která vydolovala hrací předmět.

80

Na rohový kop si pro změnu naskočil obránce Tarkowski, který svůj pokus neposlal mezi tři tyče. Gunn okamžitě sebral míč a postaral se o rozehrávku od branky.

79

Domácí Barnes toužil po třetí brance, avšak v tomto případě ho dokázal vychytat hostující brankář Gunn, který vyrazil prudké zakončení za cenu rohového kopu.

78

Avšak poté se hrací předmět dostal pouze za postranní lajnu, Lowton tak mohl vhazovat. Nabídka podél autové čáry nebyla přesná, Romeu včas zasáhl.

77

O rozehrávku svého celku se staral obránce Bednarek, který vyvážel hrací předmět z vlastní poloviny. Jeho nahrávka nakonec putovala na nohu Obafemiho.

76

Southampton inkasoval už potřetí během krátké chvíle, což značí velice složitou práci. Hosté mají co dělat, do konce zápasu totiž nezbývá moc času.

75
Góly

Burnley právě vstřelilo branku!
V krátkém časovém sledu tady máme třetí přesný zásah domácích! JOHANN GUDMUNDSSON dokázal čistým způsobem obehrát protihráče, poté se sám dostal až do pokutového území, kde technickou ránou ke vzdálenější konstrukci zamířil velice přesně.

74

Hostující celek navíc potřetí v utkání střídal, poslední změnou byl příchod Höjbjerga. Naopak domácí mužstvo stále hraje v totožné základní jedenáctce.

73
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Sofiane Boufal.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Jack Stephens, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.

72

Southampton se tak dostává do hodně složité situace, v krátkém časovém sledu inkasoval hned dvě branky, na vyrovnání nezbývá zrovna moc času.

70
Góly

Burnley právě vstřelilo branku!
Domácí hráči se dostávají do dvoubrankového vedení! Domácí se opět svižným způsobem dostali k pokutovému území, kam přiletěla nadýchaná nabídka, na kterou si dokázal seběhnout ASHLEY BARNES, který opětovně prostřelil brankáře soupeře.

69

Lowton zkoušel šikovným způsobem roztáhnout hru do strany, avšak tam se nacházel pozorný Redmond, který okamžitě přešel s míčem na druhou stranu.

68

To pochopitelně přineslo pouze autové vhazování, kterého se ujal Vestergaard. Jeho nabídka postrádala přesnost, neboť skončila až u domácího Pieterse.

67

Po nedovoleném zákroku se o rozehrávku volného kopu postaral domácí Lowton, který se na druhé straně pokoušel najít Barnese, jenž na míč nedosáhl.

66

Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, konečně jsme se dočkali úvodní branky. Southampton to nyní bude mít hodně složité, prohrává totiž o jednu branku.

66
Střídání

Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Michael Obafemi.

63
Góly

Burnley právě vstřelilo branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Jeden z hostujících obránců vůbec nezachytil padající míč, ke kterému se tak dostal ASHLEY BARNES, jenž uháněl sám na brankáře, kterého překonal velice tvrdou střelou k bližší konstrukci.

61

Na opačné straně se po delší době připomněl Redmond, který si hodil míč na silnější nohu, avšak nezacílil vůbec přesně. Bude se pokračovat odkopem.

60

Na pořadu dne byl rohový kop, který si v pokutovém území dokázal najít Tarkowski. Jeho slabé prodloužení nakonec putovalo k Romeuovi, jenž míč odklidil.

59

Tentokráte na zeleném pažitu skončil hostující Ings, avšak akce jeho celku pokračovala i bez něj. Lowton tak centroval z pravé strany, našel pouze Vestergaarda.

58

Bednarek to neudělal zrovna nejlépe, přihrávku podél autové čáry poslal pouze do zámezí. Southampton je pod menším tlakem, soupeř se k šancím nedostává.

57

O rozehrávku se tentokráte staral zkušený Mee, který oslovil vedle stojícího Tarkowskiho. Druhý jmenovaný ještě hledal Wooda, který skončil na zemi.

56

U postranní lajny se povedlo čistým způsobem zasáhnout Bertrandovi, který vypíchl míč z kopačky Lowtona. Burnley je ale i nadále u šestnáctky soupeře.

55

Stephens to nakonec zvládl ukázkovým způsobem, avšak míč se mu podařilo dostat pouze do ochozů. Lowton se tak staví k provedení autu.

54

Na opačné straně se pokoušel brankáře překvapit domácí Gudmundsson, avšak jeho rána trefila pouze boční síť. Gunn tak bude muset odkopávat.

53

Na řadu tak přišla palebná pozice ze standardní situace. Odpovědnost na sebe vzal Bertrand, který to zkoušel do vzdálenější šibenice, kterou nakonec minul.

52

McNeil si chtěl předkopnout míč před sebe, což dokonale přečetl jeden z protihráčů. Poté se k šestnáctce dostával Redmond, který vybojoval standardku.

51

Pope ihned cpal hrací předmět zpět na útočnou polovinu, avšak Wood se v hlavičkovém souboji neprosadil. To nemuselo vadit, Stephens odklízel pouze do autu.

50

Posléze to Pieters zkoušel dalším nákopem za obranu, na který si v tomto případě dokázal seběhnout Wood, jehož následný centr skončil na hlavě soupeře.

49

Posléze se autového vhazování z levé strany ujal hostující Vestergaard, který si nakonec pro spolupráci chtěl vybrat Ingse, míč ale dopadl zpět do autu.

48

Hned v úvodu druhého poločasu to domácí Pieters zkoušel nákopem za obranu, avšak Barnes nedokázal načasovat svůj náběh, načež se ocitl v ofsajdu.

47

Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme totiž vyrovnanou podívanou, jenž nenabízela zrovna velkou řadu vyložených šancí. I tak byl o něco aktivnějším celkem ten domácí, avšak ani on se prosadit nedokázal. Doufejme, že druhý poločas bude o něco atraktivnější.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Do konce poločasu nezbývá zrovna moc času. Burnley se s míčem nachází na útočné polovině, dočkáme se přeci jenom první branky?

45+1

Barnes se v pokutovém území dokázal dostat k dorážce, avšak ta plachtila vysoko nad horní konstrukci branky.

45
Důležité

První poločas bude nastaven o tři minuty.

44

Redmond to zkoušel velice pohotovým způsobem, jeho rána směřovala pod horní konstrukci, načež dokázal reagovat domácí brankář Pope.

43

Mee zasahoval na dlouhou nohu před dotírajícím Valerym, přičemž prvně jmenovaný poslal míč do zámezí. Následovat bude další autové vhazování.

42

Hra musela být přerušena, neboť po předchozím nedovoleném zákroku skončil na zemi Bertrand. Hlavní sudí i tentokráte debatoval s videorozhodčími.

41

Stephens dlouho hledal vhodného adresáta, nakonec však musel spolupracovat s brankářem Gunnem, po jehož odkopu fauloval domácí Gudmundsson.

40

Bertrand dokázal s vypětím všech sil odehrát míč, avšak to hrálo do karet domácímu brankáři Popemu. Jeho celek se okamžitě žene na druhou stranu.

36

Westwood vůbec netrefil míč, avšak to nakonec nemělo fatální následky. Za ním totiž číhal jeden ze spoluhráčů, který ještě jednal s brankářem Popem.

35

Pieters to před malým momentem udělal hodně zkušeně, padající míč totiž propustil až do moci brankáře Popeho, který si přichystal další dalekonosný pas.

34

Mee si nebral servítky, naopak hrací předmět poslal pouze do ochozů stadionu. Logicky tak přišlo na řadu autové vhazování, o které se postaral Valery.

33

Redmond si to neohroženě namířil až do pokutového území, kde ještě zkoušel přihrávat napříč malým vápnem, avšak narazil na prvního protihráče.

32

Opět se do akce dostalo VAR, které zkoumalo předchozí zákrok v podání Adamse. Ve hře byla červená karta, avšak se to nakonec obejde bez kartónku.

31

Adams si dle výroku sudího zpracovával míč rukou, následně tentýž hráč pořádně dohrál protihráče. Nakonec z toho bude standardní situace pro domácí.

30

Posléze se na dlouhou nohu podařilo zakročit Valerymu, jenž poslal míč pouze ke střídačkám. Pieters tak mohl vhazovat, jako první se mu nabídl McNeil.

29
Důležité

To nebylo vůbec špatné! Burnley celkem dlouho kombinovalo u pokutového území, načež se k pohotové ráně levou nohou dostal Gudmundsson, jenž o kousek minul branku.

28

O rozehrávku volného kopu se nakonec postaral sám brankář Pope, který na pravém křídle zkoušel najít Wooda, jenž pouze prodlužoval za sebe za lajnu.

27

Ings sklepl pod sebe na Adamse, který vymýšlel kolmici na naběhnuvšího Redmonda, avšak tento záměr přečetl také Tarkowski, jenž sáhl do přihrávky.

26

Další z řady nákopů opět skončil v náruči pozorného brankáře Gunna, který si dal na rozehrávce hodně záležet. Nakonec opět zvolil dlouhý odkop do bezpečí.

25

Barnes uspěl v osobním souboji u středového kruhu, díky čemuž mohl uklidnit hru na vlastní polovině. Nakonec mu na pomoc přispěchal Pieters.

24

Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. Sledujeme vyrovnanou podívanou, nyní je o něco aktivnější Southampton.

19

I tak se do poprvé do akce dostal systém VAR, který jenom potvrdil výrok pomezního rozhodčího. Branka neplatí, bude se pokračovat odkopem od branky.

18
Důležité

Burnley sice dopravilo míč do branky, avšak už předtím pomezní sudí signalizoval ofsajdové postavení, rozruch před brankou byl zcela zbytečný.

17

Vestergaard si prostřednictvím autového vhazování chtěl vybrat Ingse, avšak ten byl velice dobře pokryt. Poté domácí reklamovali nedovolený zákrok.

16

Poté u postranní lajny patřičně důrazně zasáhl Lowton, který tak za sebe nepustil Bertranda. Brankář Pope poslal míč zpět na útočnou polovinu hřiště.

15

Hodně pohotovým způsobem to zkoušel hostující Ward-Prowse, který pravačkou vypálil velice prudce, avšak Pope si prostředek branky dokázal pohlídat.

14

Valery se ještě pokoušel zachytit míč na hrací ploše, nicméně přenesení hry od Stephense zaplulo k reklamním bannerům. Pieters tak bude moci vhazovat.

13

Hostující brankář Gunn se postaral o odkop od své branky, který poslal až na druhou polovinu. Tam se do míče opřel Adams, který trefil pouze protihráče.

12

Posléze tentýž hráč postupoval po levém křídle, kde ještě našel kolegu Redmonda. Jeho zpětnou nahrávku málem vystihl Wood, nakonec se tak nestalo.

11

Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel hostující Romeu, jehož pokus vystoupal hodně vysoko nad branku. Pope tak nemusel vůbec zasahovat.

10

Pieters obstaral další standardní situaci, kterou poslal na vedle stojícího Meeho. Jeho nabídka pro Barnese byla prudká, pro balón si tak seběhl Gunn.

9

Hostující brankář Gunn hodně riskoval, nakonec ale zachytil míč ve svém pokutovém území. Burnley se to nelíbilo, avšak sudí nechává pokračovat ve hře.

8

Redmond našel v pokutovém území Bertranda, který ještě chtěl přihrávat pod sebe, avšak do dráhy letu míče se postavil Tarkowski, od kterého se odrazil do zámezí.

7

Nakonec z toho bylo pouze autové vhazování, po kterém se jako poslední dotkl míče domácí Pieters. Také Valery bude moci vhazovat, nabízí se mu Bednarek.

6

Nedovoleným zákrokem si pomohl hostující obránce Bednarek, který byl v souboji o míč příliš pozdě. Zbytečný faul, následná standardka Burnley přinese první rohový kop.

5

Následovalo autové vhazování z levé strany. Pieters si pro spolupráci vybral McNeila, avšak důraznější byl Valery, jenž poslal míč na druhou stranu.

4

Hned v úvodu utkání jsme sledovali první vyloženou šanci, avšak tu hosté nedokázali využít. Místo toho bude od své svatyně vykopávat brankář Pope.

3
Důležité

Hned v úvodu utkání jsme sledovali přenesení hry na levou stranu, odkud to Redmond zkoušel další nabídkou. Poté se do zakončení dostal Adams, který v letu netrefil branku.

2

Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Gudmundsson, Cork, A. Westwood, McNeil – Wood, A. Barnes.
Náhradníci: Hart – Bardsley, B. Gibson, Lennon, Hendrick, Jay Rodriguez, K. Long.

Southampton FC: Gunn – Bednarek, J. Stephens, Vestergaard – Valery, Ward-Prowse (C), Romeu, Bertrand – Adams, Redmond – Ings.
Náhradníci: A. McCarthy – Boufal, Djenepo, P.-E. Höjbjerg, Soares, Obafemi, Jošida.

Rozhodčí: Scott – Davies, Garratt.

Southampton FC

Hodně podobně pocity panují v táboru Southamptonu, který prožil takřka stejnou sezónu. Southampton se nakonec musel smířit se šestnáctou pozicí, která rovněž přinesla záchranu v soutěži. Hostující tým tohoto zápasu měl pouze o jeden bod méně, nicméně ho také postihla žalostná forma v koncovce ročníku. Southampton nakonec vyhrál pouze devět zápasů, přičemž dalších dvanáct přineslo nerozhodný výsledek. Také Southampton si pochopitelně naplánoval přípravné duely, ve kterých potvrdil dobrou formu před začátkem soutěže. Vyhrál totiž hned čtyři zápasy z pěti možných, navíc za celou přípravu inkasoval pouze tři branky, na čemž by se dalo v lize stavět.

Burnley FC

Fotbalisté Burnley by nejraději na loňskou sezónu zapomněli, konečným postavením nakonec byla až patnáctá pozice, což rozhodně nebylo cílem vedení klubu. Burnley se navíc ke konci sezóny výsledkově trápilo, což nakonec nemělo fatální následky, neboť náskok na sestupové pásmo byl šestibodový. Domácí tým tohoto zápasu za celou sezónu prohrál hned ve dvaceti případech, navíc pouze jedenáctkrát odešel z utkání jako vítěz. Hráči Burnley mají za sebou hned sedm přípravných zápasů, ve kterých se jim celkem dařilo. Hned čtyři z nich přinesly kýžené vítězství, navíc pouze dva duely nabídly porážku. Poslední zápas skončil nerozhodným výsledkem 2:2 proti Wiganu.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má před sebou zápasy prvního kola, my budeme společně sledovat souboj mezi Burnley FC a Southampton FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.