Fotbalisté HFK Olomouc cítí po porážce v Čáslavi křivdu.

Fotbalisté HFK Olomouc cítí po porážce v Čáslavi křivdu. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Holice sahala na hřišti lídra po bodu, sudí jí však neuznali gól

Na rozdíl od hráčů pražských Bohemians 1905, kteří v Čáslavi před několika týdny rozhodčího málem zlynčovali, byli fotbalisté druholigového HFK Olomouc ukázněnější. Přesto i oni opouštěli středočeské městečko s pocitem pořádné křivdy.

Na hřišti vedoucího týmu soutěže sahali po nečekané remíze, jíž by se vyšvihli ze třinácté příčky. Prohráli však 0:1, když je o vyrovnání připravil diskutabilní výrok sudích.

Čáslav do utkání vstoupila mnohem aktivněji a po několika šancích vrátil ve 20. minutě Kotrba míč do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval čáslavský ostrostřelec Strnad.

Olomouc rychle odpověděla. Po sedmi minutách se Vurčík prosmýkl po levé straně a přesnou přihrávkou pod sebe našel Škutu, který sice čáslavského brankáře Švengra prostřelil, ale rozhodčí gól neuznal.

"Dali jsme regulérní branku, ale vzdálenější pomezní odmával, že balón byl při přihrávce za lajnou. Já přitom zblízka jasně viděl, že nebyl," povzdechl si bezmocný kouč Josef Mucha. "Zápas to dost ovlivnilo, ale vymlouvat se na to nemůžeme."

Do druhého poločasu hosté vběhli s větší odvahou, přidali zejména v osobních soubojích a u míče byli často dříve. Do kombinací Čáslavi se naopak vloudily nepřesnosti.

Švenger nejprve musel řešit střely Korčiána a Škuty. Největší šanci měl Krutý, který šel z úhlu sám na brankáře, ale bránu přestřelil. "Sehráli jsme dva rozdílné poločasy. Ten první jsme prospali, podali jsme špatný výkon. Čáslav měla více ze hry, byla bojovnější a vytěžila z toho i vedoucí branku. Ve druhém poločase jsme byli lepší, dostávali jsme se do šancí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili," řekl kouč Mucha.

Ze šesti posledních zápasů získal olomoucký celek body jen za dvě remízy. Nálada v týmu tak není nic moc. "To je pravda, leží na nás nějaká deka. Potřebovali bychom uhrát nějaký dobrý výsledek, který by nás zase nakopl," uvědomuje si trenér HFK Olomouc. "Remíza v Čáslavi by to určitě byla," dodal.