Jakub Selnar ze Sokolova (vlevo) uniká s míčem Marku Střeštíkovi z Prostějova.

Jakub Selnar ze Sokolova (vlevo) uniká s míčem Marku Střeštíkovi z Prostějova. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Dukla v druhé lize smetla Vlašim a stíhá lídra, Brno remizovalo v Třinci

• 10
Fotbalisté pražské Dukly sestřelili v sedmém kole druhé ligy Vlašim 4:0 a na druhé příčce ztrácejí na vedoucí Pardubice dva body. O další dva body zpět je Žižkov, který v Líšni pouze remizoval 3:3. Brno hrálo v Třinci 1:1 a jeho ztráta na vedoucí týmy se znovu prohloubila.

Dukla si na Julisce vytvořila dvoubrankový náskok mezi 32. a 34. minutou, kdy se prosadili González a Holík, který skóroval i po změně stran. Těsně před koncem zpečetil debakl hostů střídající Jakab. Dejvický tým doma vyhrál potřetí za sebou, Vlašim popáté v řadě nebodovala a propadla se na poslední pozici.

Žižkov v Líšni prohrával od 27. minuty, kdy se trefil Machálek a Viktoria tak inkasovala po třech zápasech. O vyrovnání se postaral Bazal, ale po pauze vrátil domácí do vedení Jeřábek. Viktoria poté dvěma góly otočila skóre, ale remízu zajistil dvě minuty před koncem Machálek. Líšeň potřetí za sebou nevyhrála a je šestá.

Pardubice dál vévodí druhé lize, Hradec přestřílel Jihlavu

Sokolov díky Machučovi zachránil remízu 1:1 s Prostějovem a opustil poslední příčku. Hosté vedli už od deváté minuty po Píchalově brance. Rozhodčí Hanousek ve vypjatém utkání rozdal 12 žlutých karet, po druhém napomínání byl v 47. minutě vyloučen prostějovský Pernackyj a v nastavení i domácí Čihák.

Třinec doma remizoval s Brnem 1:1 a stejně jako Prostějov prodloužil sérii bez vítězství na šest kol. Slezany poslal do vedení v 52. minutě Akulinin, ale Zbrojovka porážku odvrátila díky náhradníku Černínovi.

Chrudim po dvou prohrách zabrala a na svém hřišti zdolala Vyšehrad 3:2. Pražský nováček ze čtyř venkovních zápasů v sezoně získal jediný bod.

16.Vlašim71155:124

FK Baník Sokolov - 1. SK Prostějov 1:1 (0:1)

Branky: 68. Machuča - 8. Píchal. Rozhodčí: Hanousek – Kříž, Váňa. ŽK:38. A. Čihák, 55. Machuča, 70. Štípek - 9. Pernackyj, 14. Biolek, 70. Lutonský, 70. Bréda, 70. Píchal, 72. Kroupa, 89. Rolinc. ČK:90. A. Čihák - 47. Pernackyj. Diváci: 540.

FK Baník Sokolov Šiman – Šmehyl, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machuča, Glaser (59. Štursa) – Štípek (87. O. Ševčík), Vávra (46. Kopřiva), Selnar – Červenka.

1. SK Prostějov Bréda – Střeštík (72. Kroupa), Janíček (C), Schuster, Pernackyj – Biolek, Lutonský, Koudelka, Pašek – Píchal (81. Rolinc), Šteigl (51. Kotouč).

SK Líšeň - FK Viktoria Žižkov 3:3 (1:1)

Branky: 27. T. Machálek, 49. Jeřábek, 88. T. Machálek - 32. Bazal, 65. Gil, 70. Čapek. Rozhodčí: Vojkovský – Paták, Lakomý. ŽK:32. Šustr, 77. Hladík, 85. Hlavica, 86. Jeřábek - 90+2. Jaroslav Diviš. Diváci: 1528.

SK Líšeň Šustr – Suchý, Hlavica (C), Bednář (71. Rolinek) – Ad. Čermák – Jeřábek, Reteno Elekana, Málek (46. Zikl), M. Vintr (23. Minařík) – T. Machálek, Hladík.

FK Viktoria Žižkov Švenger (C) – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Batioja, Súkenník – Urbanec (58. Čapek), Gil (83. Cabaña), Bazal (90+1. Maksić) – Jaroslav Diviš.

FK Fotbal Třinec - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 52. Akulinin - 64. Černín. Rozhodčí: Cihlář – Hájek, Šimáček. ŽK:31. Jakub Šural, 76. Černín. Diváci: 722.

FK Fotbal Třinec Adamuška – Omasta, Gáč, Bedecs, Kušnír (C) (73. Cienciala) – Machalík, Samiec – Arroyo (66. Janoščín), Valenta, Hlúpik – Akulinin (79. Tijani).

FC Zbrojovka Brno Floder – Jakub Šural, Pavlík, Kryštůfek, Eismann (C) – Štepanovský, Krška, Bariš (54. Černín), A. Fousek (55. Šumbera) – Růsek (46. Pachlopník), Pázler.

MFK Chrudim - FK Slavoj Vyšehrad 3:2 (2:0)

Branky: 6. Vašulín, 24. Šandera, 59. Kesner - 66. Pouček, 73. Verner. Rozhodčí: Marek – Myška, Matoušek. ŽK:45+1. Rybička, 79. Froněk, 88. Sulík - 62. Žežulka, 74. Švejdík, 74. Laňka. Diváci: 1120.

MFK Chrudim Mrázek – Sulík, Krčál, Vencl, Hlavsa – Janoušek, Sixta (90+2. Drahoš) – Kesner (C), Rybička (82. Ujec), Dostálek (75. Froněk) – Vašulín.

FK Slavoj Vyšehrad Otáhal – Šandera, Švejdík, Žežulka, V. Mareš – Pouček, Gebert (46. Mashike Sukisa), Verner, Rataj (46. Kozel) – Veselý, Drobílek (C) (64. Laňka).

FK Dukla Praha - FC Sellier & Bellot Vlašim 4:0 (2:0)

Branky: 32. Lu. Holík, 34. P. González, 60. Lu. Holík, 87. Jakab. Rozhodčí: Hocek – Kubr, Hurych. ŽK:80. Blecha. Diváci: 783.

FK Dukla Praha M. Hruška – Chlumecký, Piroch, Preisler, Doumbia – P. González (63. Hadaščok), Daniel Tetour, Kovaľ (85. Douděra), Lu. Holík – Kozma, Krunert (74. Jakab).

FC Sellier & Bellot Vlašim Bačkovský – Šabanov, J. Štochl, Broukal (46. Blecha), P. Breda – P. Plachý (69. Dias), P. Pilík, Svoboda, Janda, Průcha (46. Mil. Kadlec) – Fotr.

FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem 0:3 (0:2)

Branky: 5. Bassey, 32. J. Peterka, 63. M. Bílek. ŽK:20. Ngimbi, 32. Bláha, 37. Ondráček, 42. D. Breda, 72. Rudnytskyy - 35. J. Peterka, 87. Písačka.

FK Varnsdorf Samoel – Finěk, Ngimbi, Lehoczki, Heppner (39. Houser) – Bláha, D. Breda, Kocourek, Ondráček (53. Kazda), Rudnytskyy (79. Schön) – Micovčák.

FK Ústí nad Labem Tvrdoň – Bassey, M. Bílek, Brak, Jakubov (86. Písačka) – Krátký, Matějka (76. D. Richter), Miskovič (68. M. Valenta), J. Peterka – Pimpara, T. Vlček.