Diskuse k článku

Výpověď dohodou

Pracovní poměr mám sjednán na dobu neurčitou. Měla jsem výbornou nabídku od jedné firmy, ale zaměstnavatel mi neumožnil výpověď dohodou, trval na dvouměsíční výpovědní lhůtě. Nyní mám opět dobrou nabídku, ale vím, že mě zaměstnavatel nepustí dříve než za ty dva měsíce. Jaké je východisko, kdybych chtěla odejít dříve než za dva měsíce a zaměstnavatel nesouhlasí s dohodou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek

Podivné jednání
Dobrý den, po domluvě s majitelem jsem mu dne 23.8.2004 předal DOHODU o ukončení prac. poměru k 30.9.2004. Každá dohoda má vždy dvě místa na podpis.Jedno pro zaměstnance(vlevo) a jedno pro zaměstnavatele(vpravo). Nachází se tam jak můj podpis tak i podpis majitele a jeho firemní razítko, na dolní straně listu, vlevo pod mým podpisem, je jěště připsáno majitelem: Převzal 23.8.2004. Vše by bylo v pořádku a to co jsem celou dobu považoval za podpis majitele(a vlastně i souhlas) je dnes podle majitele jen podpis o převzetí. Má pravdu majitel že to je jen podpis pro převzetí, či já a dohoda je platná?
0/0
14.9.2004 16:58

Juno Beach

Re: Podivné jednání
To je nesmysl, podpisem na tomto dokumentu potvrdili oba podepsaní souhlas s jeho zněním, t.j. váš zaměstnavatel svým podpisem stvrdil dohodu a ta tím nabyla platnost.
0/0
9.10.2004 17:58

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz