Diskuse k článku

Drby se šíří tam, kde mají lidé málo práce

Pikantní historky ze soukromí kolegů dokážou pořádně rozvířit atmosféru na pracovišti. Šéf by měl proto v zájmu celého týmu učinit klevetění přítrž. Třeba tím, že "starostlivým" kolegům přidá práci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nany

drby se šíří tam,mkde lidé mají málo práce
to je pravda, myslím si , že vedoucí by měl takovým lidem znepříjemňovat život, tím ,že by ji měl přídávat více práce, aby na nic jiného neměli čas, bohužel častým příkladem jsou bohužel státní organizace: mě samotné se stalo, že jsem v nejmenované firmě, kterou jsem dávno opustila, stalo, že jsem chtěla po jedné pracovnici vyřešit záležitost, která byla plně v její kompetenci, na druhý den mě její vedoucí seřval, co si to dovoluji mu úkolovat lidi aproč jsem si tu věc nevyřešila sama, jak jsem mohla, když to nebylo v mé moci to ho už nezajímalo....o t omto případu záhy vědělo celé odělení , které se bavilo na můj účet, bylí i tací, kteří mě o tom informovali, Myslím si , že lidská blbost kvete všude, ale tady V Čechách je to na kvadrát...
0/0
5.5.2005 12:14

Jarda

drby
V Česku je tato forma komunikace povýšena na národní sport.Jedněm bere druhým dává.Viz záporná či kladná reklama - politici či hvězdy show businesu.Někdo na tom vydělává - televize a média všeho druhu.Tak proč taková to kritika něčeho co v podstatě patří k samozdřejmosti našeho bytí.Vždyť i velký římský vojevůdce prohlásil že pokud nechceme,aby se lid proti nám obrátil,musíme mu dát chléb a hry.A protože dát chléb lidem v Česku je dosti problematické je pohodlnější jim dát hry,zvlášť když si tyto dokáží lidé sami vyrábět.
0/0
26.1.2004 16:28

mikesi

Drbání
U nás v práci drbou  ti, kteří mají hovvno na práci. Zbytek je v klidu.  Servus negři
0/0
22.1.2004 17:07

honzik

Re:
no  a taky drbou ti, kteri jdou za karierou a nemaji na to
0/0
22.1.2004 17:36

Karlík

Re: Drby se šíří tam, kde mají lidé málo práce.
Jsem chlap činu, ale také jsem někdy nucen si "DRBNOUT", mám mladšího šéfa o 30 lat. Sám si dělá na pracovišti co chce, on je "ŠÉF" a toho starýho dědka, který možná zná víc, se musí zbavit. Tvrdí že ho pomlouvám kde chodádím. Myslíte si Honzíku, pokud by byl OK a nezbíral drby - jinak by o nich nevěděl - že drby mu škodily, že by musel za drby vyhodit dědka? Mě drby nevadí, spíše jsem rád, že má o mne někdo zájem, jak v dobrém i špatném. I velké hvězdy našich pláten mají rády drby. Na každém drbu je něco pravdy a pokud by "ŠÉF" reagoval aktivně mohlo by se vše obrátit proti němu. Věřím Honzíku, že máme ve vedení inteligentní pracovníky a dokážou si přečíst i poslední odstavec psycholožky Blanky Vaňkové. Závěr: " Teď se ze mne stala " SUPER DRBNA"
0/0
23.1.2004 7:37

Ajinka

Ï chlapi drbou
Já potkala v poslední době tolik drbajících chlapů, že by to dalo na román. Ale jinak je pravda, že se drbe hlavně tam, kde není moc práce.
0/0
22.1.2004 16:30

Panther

Re:
Drby ale hlavně roznášejí ženský Ájinko, dobře to znám. Měj se
0/0
22.1.2004 17:23

baja

su objektem Nr: pomluv 1
Stala jsem se objektem pomluv. Nejstrašnější na tom je fakt, že drby rozhlašuje spolužačka  z VŠ. Při výšce jsem byla zaměstnána a záviděla mi příjem a můj asi nadhled. Já jsem nikdy neměla na drby čas. Asi nejsem klasická ženská .  Po třech letech praxe jinde jsem ji potkala a sedím s ní v kanceláři. Máme velkou kancelář 16 mužů a 5 žen. Má tu pod patronátem dost lidí, kteří se o mě myslí, že mám vysoký příjem. Je to psycho. Bojuju s tím , ale sžírá mě to. Určitě ji potkám i v domově důchodců .
 
0/0
22.1.2004 15:42

Ilona

Re: su objektem Nr: pomluv 1
Taky jsem byla oblíbeným terčem své kolegyně. A když jsem se ozvala, běžela si stěžovat k šéfovi.  Šéf je naštěstí soudný, a spíše velmi smířlivý člověk.
Ale jsem v práci jediný člověk, který se nedá.Ostatní o sobě vědí, kdo koho pomlouvá a spíš mám pocit, že mají obavu, aby se oni sami nestali terčem pomluv:-).
Já jsem vděčný terč - jsem velmi společenská, vedu aktivní život, a tak mi někteří asi závidí.Je to síla, sedět s takovými lidmi 8 hodin denně. Z oné kolegyně jsem už měla neurózu, teď pro změnu sedím s kolegou, který mě špehuje, rád si prohlíží můj stůl, obrazovku na počítači, moje tisky, které před minutou vyjely z tiskárny. Je to člověk, který vstřícnost oplácí vlezlostí až nevídanou, ovšem chová se u toho galantně, takže když mi prohlíží stůl, tak hned řekne pardon, nebo když se mě zeptá na něco z mého soukromí,¨tak se taky omluví, ale sám o sobě neřekl za ty roky ani popel.Nejlepší bylo, když mě a kolegyni šéf hodil na stůl papír (s hodnocením,
0/0
7.4.2005 20:37

Ilona

Re: Re: su objektem Nr: pomluv 1
což je tajné, že?:-), a kolega vstal, otočil se k nám a řekl "Já nechci být vlezlý,ale trvám na otm,abyste mi řekly, co vám šéf přinesl).
0/0
7.4.2005 20:59

iuos

hmm
jestlipak drbe i kamil ...
0/0
22.1.2004 14:45

lukinoo

hmmm
Kde jsou ženské, tam jsou drby...a basta
0/0
22.1.2004 14:10

Eva

myslet si své a povznést se
Mým názorem je povznést se nad většinou hloupým člověkem a neztrácet čas řešením klevet. Na to je život příliš krátký. Možná je dobré přidat úsměv.
0/0
22.1.2004 14:04

Jana

Re:
To je jistě velice moudrá a rozumná rada, ne vždycky jde použít. Z vlastních zkušeností vím, že pokud se takováhle situace v kolektivu dožene do extrému, může mít  za následek nejrůznější stresy, neurózy, obavy z pobytu v zaměstnání anebo dokonce odchod pracovníka z firmy. Přeju Ti, abys to nikdy nemusela zažít. Jinak si myslím, že je pnaprostá pravda, že 99% ze všech ¨klepů, drbů a hádek, dělá ženský kolektiv. No jo. Když je něčeho moc, nedělá to dobrotu.
0/0
22.1.2004 14:49

Čech

Jsme národ udrbaných,chamtivých a závistivých lidí.
Zajímalo by mi,kdy a proč se to v nás češích zrodilo a proč s tím lze jenom těžko něco dělat? Je to odporné!
0/0
22.1.2004 13:43

taky ČECH

Re: je mi te lito
jestli trpis vsim co napsal tak je me te opravdu lito. Ale na druhou stranu je pekny ze to na sebe prizna s a tak hezky verejne!
 
0/0
22.1.2004 13:59

eliska

Re:
...kazdy narod je plny chamtivych, udrbanych a zavistivych lidi....cesi nejsou vyjimkou....socialismus a komunismus muzou byt pricinou proc v nekterych zemich jsou tyto vlastnosti vic rozmnozeny, nez tam kde byl vzdy tvrdy kapitalismus (zit nebo umrit) ale mit pritom moznost si vybrat zivotni styl...kdyz nemam vzdelani ale budu drit jako mezek tak se budu mit ja nebo moje deti jednou lip,  kdyz budu drit ve skole a potom dokazu uplatnit sve vzdelani, mozna ze to nekam dotahnu (vzdelani neni zaruka, pracovitost a zamereni skoro vzdy prinesou nejakou odmenu)..kdyz se rozhodnu zit pohodlne skrome z toho co si vydelam, bez tlaku a konkurence, a staci mi malo ke spokojenosti, potom nemam duvod nikomu zavidet a nikdo nema duvod na me ukazovat prstem jako na neuspesneho nebo jako na parazita (ziju ze sveho podle sveho)...svobodna volba a prilezitost/moznost ji uplatnit dela mezi lidma mene zavisti.... .....
0/0
22.1.2004 22:40

Jan

I tam, kde je práce nad hlavu
Z vlastní zkušenosti vím,že se drby šíří i tam,kde je prace nad hlavu.Dělal jsem v nemocnici se 30-ti babama:-) a i když všichni měli práce nad hlavu stejně se tam šířili drby jak ďas.Zdar
0/0
22.1.2004 13:39

Pavla

Co když pomlouvá šéfová
C o dělat, když mě u kolegů pomlouvá šéfová?
0/0
22.1.2004 13:21

člověk

Re:
Buď vytvořit dobrou, neškodnou návnadu pro šéfa na kterou prokáže, že jeho slova nejsou pravdivá-tudíž pomluvy, nebo změnit zaměstnání. Z vlastní zkušenosti - když pomlouvá šéf, doporučuji změnit zaměstnání...
0/0
22.1.2004 13:53

f

Re:
f
0/0
22.1.2004 15:04

honzik

Re:
no prefiknout ji a pak da pokoj:-))
0/0
22.1.2004 17:34

Slepici prdelka

To je jasny
protoze tam pracujou i zensky
0/0
22.1.2004 13:17

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz