Diskuse k článku

Finanční poradce žije z provizí, za rady mu nikdo neplatí

O práci je nouze a kariéra finančního poradce se zdá být docela lákavá. Asi nemusí být špatné radit lidem, jak naložit s penězi. Šikovný poradce si vydělá i padesát tisíc. Za penzijní připojištění dostane i dvojnásobek klientovy měsíční částky, u životního pojištění i jedno roční pojistné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Moudry_muz

kompletní finanční poradenství

je v dnešní době hlavně velkou výzvou pro banky samotné. Ukázat klientovi cestu v horizontu jejich potřeb a přání s produkty jedné finanční skupiny. Většina českých bank toto již rozjíždí. První byla ČSOB, ale její poradenství bylo tak nekvalitně připraveno, že v podstatě nezaznamenalo úspěch. Nyní však většina bank přichází s dalšími řešeními jak dělat poradenství a v podstatě se banky učí, jak přesně na to (právě problém kvalita x profit proces zpomaluje). Nejdále je podle mne nyní Česká spořitelna, která za poslední dva roky investovala mnoho prostředků právě do této služby a postupně ji rozbíhá. Musíme si hlavně uvědomit, že poradenství bude vypadat pro každou sociální vrstvu odlišně. Osobně věřím, že do pár let převezmou úlohu "NEZÁVISLÝCH" poradců do rukou právě banky, které budou sice preferovat pouze své produkty, ale klient dostane kvalitu a záruku, že v budoucnu mu velké bankovní ústavy tuto loajalitu oplatí. Takový je trend a jsem za to rád, za pár let uvidíte, že se nemýlím

0/0
16.3.2010 17:08

Cri

nad 20% měsíčně s přiměřeným rizikem?

Již delší dobu investuji zde:

http://www.geniusfunds.com/?c=990803

Fond registrovaný na Kypru, měsíční zhodnocení kolem 20-30% dlouhodobě.

Minimální investice od 10 dolarů (na vyzkoušení ideál).Mohu jen doporučit.

Vyzkoušejte a udělejte si vlastní názor.

0/0
9.3.2010 18:38

Moudry_muz

Re: nad 20% měsíčně s přiměřeným rizikem?

to je reklama nebo co? Píšete to ke každému článku 8-o Navíc takový nesmysl, 20% měsíčně s PŘIMĚŘENÝM RIZIKEM ;-D;-D;-D Navíc brát dlouhodobou výkonnost je nesmysl, o investicích nevíte vůbec nic...!!

0/0
16.3.2010 16:44

Cri

Jediné nezávislé finanční poradenství

bude ve chvíli, kdy budeme platit za rady a poradce nebude živ z provizí. Co myslíte, že doporučí raději? Produkt, ze kterého má dvě stovky nebo produkt, ze kterého má řekněme 5-6 tisíc? A kde je v tu chvíli nezávislost.

Díky moc za tuto nezávislost. Já si teď finance obhospodařovávám sám, včetně přímých investic, a žiji spokojený život.

0/0
9.3.2010 18:38

francoa

Co dělají banky

Všechny si dají do reklamy jak vám pomůžou. Když svítí sluníčko - ochotně vám podají deštník, ale jak mile začne pršet, hned vám ho vemou a ještě chtějí peníze za amortizaci.:-/

0/0
8.3.2010 17:44

SYETEY-KOTZOUR

finanční poradci opravdu nejsou řešením

...asi před 2 roky jsem si říkal, že by nebylo špatné to zkusit. Řada lidí opravdu nemá informace, jak zhodnotit peníze. Ale jako finanční poradce jste opravdu závislý na tom, jaké produkty prodáte. Platí tam nepřímá úměra. Čím nevýhodnější pro klienta (tj. banka či pojišťovna vydělá víc), tím větší provize pro poradce.

Nechal jsem toho po pár měsících. Jednoduše mě to samo tlačilo do toho, abych bral buď zanedbatelné peníze za dobře odvedenou práci, nebo velké peníze za to, že budu lidi tlačit do nevýhodné smlouvy (vlastn bych je musel jako poradce podvést).

Protože dělám poradenství ve výrobě už 14 let, tak jsem zůstal u svého "kopyta", kde platí, že spokojení klient nejen doporučí, ale objednává si Vás opakovaně.

Už bych do toho nikdy nešel. Je to ideální povolání, pokud se chcete zdiskreditovat.Rv

0/0
8.3.2010 11:53

SYETEY-KOTZOUR

Re: finanční poradci opravdu nejsou řešením

řešením je najít si finančního MAKLÉŘE. Ten může doporučit kombinaci produktů od různých finančních institucí a je relativně nezávislý. Může to být ale dražší.

Dělat makléře ale vyžaduje několik let praxe jako poradce (což naráží na problém výše zmíněný) a asi 1mega hotově na pojištění způsobené škody. To není pro každého reálné.

Rada na závěr: poradce NE, buď makléře, nebo si poraďte sami. Nastudoval jsem základní produkty asi za 2 měsíce, takže to zvládnete sami určitě taky. Není to taková věda, jen musíte znát "oblíbené fintičky" fin. ústavů a dávat pozor na smlouvy.

0/0
8.3.2010 11:57

individual

Re: finanční poradci opravdu nejsou řešením

K tomu "poraďte si sami" - to je pro člověka, který by se chtěl skutečně do hloubky zorientovat v celé nabídce investování, spoření, pojištění, případně hypoték apod., ale který se zároveň musí 100% věnovat svému zaměstnání, nemožná věc. Už jen kvůli tomu, že to není problematika, kterou by stačilo jednorázově nabiflovat, ale neustále se vyvíjející odvětví. Nutnost studia tedy nepřetržitá.

A ony oblíbené fintičky fin. ústavů člověk také nikde nevyčte, ale pozná až po létech praxe.

Já jsem svou fin. makléřku ze začátku dost kontroloval - tedy ověřoval, jestli mi nabízí skutečně (pro mne a mou situaci) nejvhodnější řešení. Vzalo mi to ohromnou spoustu času u internetu a běhání po bankách, abych získal potřebné informace. Ale osvědčila se a teď jí maximálně důvěřuju, protože pracuje dobře a v můj (i svůj) prospěch. Pomáhá mi letos 5. rokem.

Jinak souhlas s tím, co píšeš...

0/0
8.3.2010 12:11

SYETEY-KOTZOUR

Re: finanční poradci opravdu nejsou řešením

souhlasím s Vámi. Kdo tomu nechce věnovat relativně dost času, makléř je ideální řešení. Šel bych na to osobně tak, že bych si makléře nechal doporučit od nějakého známého či kámoše, který má své finance dobře spravované už několik let. (Moji známí, kteří mají s penězi pořádek jsou ale také samouci, takž já Vám poradit makléře neumím).

Good luck s výběrem a poradce pošlete k šípku. :-)

0/0
8.3.2010 12:24

individual

Re: finanční poradci opravdu nejsou řešením

Prosím?

Čti pozorněji.

:-)

0/0
8.3.2010 13:17

SYETEY-KOTZOUR

Re: finanční poradci opravdu nejsou řešením

ten final byl míněn všeobecně....tj. k ostatním diskutujícím, kteří níže rozebírají poradce, a co si počít.

Nepřehlédl jsem tvou makléřku. :-) Možná jsem to měl ale přesněji formulovat, tak soráč. :-)

0/0
8.3.2010 13:31

fitzie

Re: finanční poradci opravdu nejsou řešením

prosím, jaký konkrétní rozdíl je mezi finančním poradcem a finančním makléřem?

říkáte makléř člověku, který si nasmlouval jednotlivé firmy sám, a není součástí žádné multilevel struktury? Tak v tom případě upozorňuji, že makléřem všech existujících stavebních pojišťoven se stanu za týden. Stačí je obvolat, právo na prodej jejich produktů dostanu všude. s penzijními fondy totéž. na zprostředkování prodeje cenných listin musíte mít povolení od ČNB - stačí absolvovat cca 5 hodin školení, zaplatit litr a nemít záznam v rejstříku. Poté opět stačí obvolat bankovní ústavy a nahlásit se jim jako prodejce. a tak dál.

Sakum pikum, za měsíc ze mě bude makléř, bude mě to stát tisícovku na živnosťák, tisícovku na školení ČNB a padesátku za výpis z trestního rejstříku ;-D

Jesti máte pocit, že vám finanční makléř poskytuje něco výjimečného a jiného než poradce, tak jste vedle jak ta jedle.

0/0
13.3.2010 20:23

Tarzan

.

No jo ale co těd stím ?Máme to tam nechat a přijít o další peníze ?Máma to asi bude chtít zrušit...:-/

0/0
8.3.2010 10:50

mmmm1

zde se projevuje

-že spousta lidí nemůže vydělávat peníze, protože chodí do práce... tak si najímají někoho kdo se jim o prachy postará...(pak se diví)... pokud je tady někdo, kdo che abych se mu o ně postarl ať se ozve....;-D

0/0
8.3.2010 8:40

medvěd brtník

poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

čili takový poradce pracuje mnohem více v zájmu a za provizi  protistrany než zájmu Vás jako klienta . Jinak ovšem rady finančních poradců mají velmi malou vypovídacé hodnotu. Kdyby  tito finační poradci o investování  něco podstatného věděli ,již by toho využili ve svůj prospěch  a výhodně investovali sami a byli by dávno tzv.za vodou a nemuseli by se živit z provizí poradenství .  Protože tomu tak není a žádnou křišťálovou kouli nemají , lze činnost takových to finančních poradců srovnat s předpovědi meteorologů a výsledek jejich rad je v podstatě roven heslu  : NEBUDE-LI PRŠET , NEZMOKNEM.

0/0
7.3.2010 22:54

mirun2

Re: poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

nesouhlasím. to je jako byste řekl, že dobrý doktor musí být zdravý člověk a nemá potřebu léčit druhé... já třeba možná jsem blázen, ale snažím se svojí prací poradce jednak slušně uživit rodinu a jednak pomoci klientům a potažmo celé společnosti s finanční inteligencí (win win)

0/0
7.3.2010 23:02

medvěd brtník

Re: poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

Neřekl jsem, že poradce není slušný a pracovitý  člověk. Řekl jsem a to nelze popřít,že poradce pracuje za provizi kteroumu vyplácí druhá strany za získání klienta. A jak sám víte provize od různých bank , pojištoven či jiných firem za získání klientů jsou různé a tedy zcela pochopitelné že poradce aniž by chtěl klienta nějak poškodit či mu nabídnout produkt nějak zásadně špatný bude pravděpodobně přihlížet i k tomu jak výhodná bude jeho provize. Poradce  může klientovi, který je věcí  neznalý pomoci v základní orientaci  a něco z investičníhio portfolia mu nabídnout.  Ale žádný poradce nemá  křišťálovou kouli  či tajné informace které by klientovi např.při investování do měn  akciií  či jiných cených papírů zaručili co největší a zároveň jistý zisk a  kdyby takové informace měl , investoval by sám ,to platí. Prostě  o své peníze se musí každý naučit starat  především sám, sledovat trhy, přemýšlet kam investovat a vědět , že  mu  níkdo za něj žádné podstatné peníze nevydělá.

0/0
7.3.2010 23:45

mirun2

Re: poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

Souhlas. Nevím v jakém oboru pracujete vy, ale kéž by poradci pomáhali jak říkáte se základní orientací. realita je taková, že většina by spíše potřebovala sama "zorientovat" a část řádně nakopat, aby nepáchali na klientech totální zvěrstva...bohužel, ČR je stále velice podpojištěná a tak se trh bude ještě nějaký ten rok ustalovat....

0/0
8.3.2010 0:10

SYETEY-KOTZOUR

Re: poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

problém je, že termín finanční poradce je zavádějící vzhledem k tomu, jak ho chápe naše česká legislativa. Kdyby se jmenoval dealer, bylo by to jasné. Poradce má poradit (pokud možno nezávisle). "Reálný poradce" se v naší legislativě jmenuje makléř (řada lidí si sice mylně představí pod tímto pojmem spíš investora na burze, ale s tím těžko něco uděláme.):-)

0/0
8.3.2010 12:29

mirun2

Re: poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

najít dobrého makléře mezi makléři je ještě větší fuška než najít dobrého poradce mezi poradci (a všemi prodejci)...tvrdím, že je lepší dobrý prodejce než špatný makléř a těch je drtivá většina

0/0
8.3.2010 13:31

SYETEY-KOTZOUR

Re: poradci platí protistrana za to že vás pro ně ulovil

to bohužel neposoudím. Sám bych ho vybrat neuměl jinak, než se poptal známých na doporučení.

0/0
8.3.2010 13:46

Miguel2606

Jeden dobrý trik...

...jak jisto jistě vydělat u klienta - převést mu penzijní fond (neobnáší tolik formalit) s argumentem vyšší výnosnosti fondu. Pozor na to co Vám kdo nabízí. Snad Vám mé upozornění bude k něčemu!

0/0
7.3.2010 18:38

GU.HU

3% z 2000 = 565, 1% z 12000 = 11872

kurňa, to jsou počty ;-D

0/0
7.3.2010 16:32

Jimmy888

Re: 3% z 2000 = 565, 1% z 12000 = 11872

R^

to vis to psal naky poradce zacatecnik ktery jeste nema ty cisla v krvi :-)

0/0
7.3.2010 17:45

Mouchard revival

...

pod tenhle pamflet se někdo podepsal?...

0/0
7.3.2010 11:52

Tarzan

.

Co s finančním poradcem který před 2 ma roky špatně poradil ? navrtal nás do akcií Pioneer...:-(

0/0
7.3.2010 11:27

Harpa-gon

Re: .

Otázka měla znít jinak. Proč já vůl jsem do toho lezl?

0/0
7.3.2010 14:12

Jezdím na neutrál

Re: .

Nejlepší rádce je vlastní rozum. ;-):-P

0/0
7.3.2010 16:25

GU.HU

Re: .

fondy Pioneer jsou dlouhodobě zdaleka nejhorší na trhu. Asi měl od nich poradce nejvyšší provizi ;-D

0/0
7.3.2010 16:33

-PintBull-

Re: .

;-D;-D;-D;-D Pioneer. Hochu, upřímnou soustrast. Těžko najít prodělečnější fondy.

P.S. fondy Pioneer v ČR exkluzivně nabízí UniCredit.

0/0
7.3.2010 21:40

Tarzan

Re: .

Těd už je ale pozdě,moje investice byla 60 000 těd tam mám 45 500 máma investovala 400 000 a má 300 000 tak bacha na Partners nejhorší je že on už o svou provizi nepříjde je to něco přez 2 roky,doprčic to musel vědět že nás jen oškube na provizích a my z toho nebudem mít žádný užitek! ;-(

0/0
8.3.2010 8:28

Šerlog Houmles

Re: .

Máte schováno vaše vyhotovení zápisu z jednání investičního zprostředkovatele ? Pokud ne, máte smůlu a je to váš nepořádek. Pokud ano, lze se na věc podívat zpětně. Ze zápisu z jednání (zprostředkovatel ho musí ze zákona povinně udělat) by mělo být zřejmé, co a proč doporučil a jaký je váš postoj kriziku investování - tzn. jestli zvolená investice odpovídá vašemu profilu. Tzn. jaký je časový horizont investice, jaká je vaše odolnost kolísání investice, jaký cíl má investice naplňovat .... Podepisujete minimálně ve smlouvě o investici, že jste obeznámen s možností kolísání investice a že jste o tom byl poučen. Pokud prokážete, že investice neodpovídá vašemu profilu k riziku a vašemu zadání, co chcete řešit, tak se můžete domáhat náhrady škody. Regulátorem je Česká národní banka. Ale jestli ze zápisu vyplyne, že investice má ještě kus horizontu před sebou a vlivem "velkých očí a růstů před světovou recesí" jste odkýval, že unesete kolísání investice, tak si musíte srovnat svou hlavu

0/0
10.3.2010 17:06

phaneuf

Re: .

Miluju borce co jsou po valce generalem.

0/0
13.3.2010 15:55

hell365

Re: .

No ono hodnotit investici do akcií po 2 letech a ještě v době krize je hloupost (slušně řečeno). Pokud jsi hledal krátkodobý výnos neměls investovat do akcií.

0/0
8.3.2010 10:41

Sharkee

?????????

Majetková pojistka• tři procenta ročního pojistného

Příklad: klient platí ročně 2 000 korun, provize 565 korun

-buďto je systém výpočtu špatně popsán, nebo někdo neumí počítat

0/0
7.3.2010 11:02

Gandalf007

Způsob hodnocení

Asi by se výrazně změnila situace, pokud by závislí poradci byli placeni institucí, kterou zastupují a ti nezávislí měli oficiální ceník poradenských služeb, za které by musel klient zaplatit.

Ale tyhle neprůhledné machinace s provizemi přesně odpovídají dnešní době a vedou jedině k tomu, že řada poradců manipuluje neznalé a důvěřivé klienty čistě podle vlastních finančních zájmů. I když výjimky jistě existují...

0/0
7.3.2010 9:51

hugo.tom

Re: Způsob hodnocení

přesně pokud je fin. poradce placen z porovizí určitě není objektnivní a neporadí kvalitně, hlavně podle toho kolik mu to hodí. Znám několik takových chytráků, co klienta připravili o desetitisíce, kvůli špatným smlouvám. Pokud bych někdy uvažoval o finančním poradci, tak si ho raději zaplatím, než spoléhat na tyto rádoby "nezávislé" poradce.

0/0
7.3.2010 10:43

hell365

Re: Způsob hodnocení

Placený poradce ti poradí stjně dobře/blbě stejně jako ten placený z provizí. Dobrý fin. poradce spoléhá na to že se k němu vrátí spokojený klient.

0/0
8.3.2010 10:47

Kousavka

Re: Způsob hodnocení

Ha, ha, ha, idealisto!

Přečti si knížku Lovci (Vašich) financí. Makléřské firmy musí poradce nabrat, vytěžit poradce a jeho okolí a jít dál. U fin. poradců je 95-% ní neúspěšnost!!

Takže kdo ti poradí? Poradce?? Ha, ha, ha!!! V tomhle státě je 85% občanů finančními poradci.

0/0
8.3.2010 12:36

Niky79

Tomuto clanku se NEDA VERIT...

... kdyz se autor ani neobtezoval zjistit,kolik stoji zivnostensky list.

"Cena je kolem tisíce korun."

Prej KOLEM tisice korun.

0/0
7.3.2010 8:54

Moudry_muz

Re: Tomuto clanku se NEDA VERIT...

;-D;-D;-D

0/0
16.3.2010 16:49

Marqui

SPOKOJEN

Mimochodem, je zde někdo, kdo má svého finančního poradce a je s ním spokojen....??? ?

0/0
7.3.2010 8:27

corpusdelicti

Re: SPOKOJEN

http://finance.idnes.cz/jak-poznat-dobreho-financniho-poradce-d8r-/fi_blind.asp?c=A080310_144712_fi_blind_amr

posledni 2 odstavce :p

je treba vedet, kde, kdo, co, jak ... spatneho fin. poradce Vam znamy / kamarad / rodinny prislusnik nedoporuci :)

0/0
7.3.2010 8:48

Libor76

Re: SPOKOJEN

ale jo, akorát jsem začal spolupracovat s jednou až tehdy, kdy mně byla opravdu doporučena a ne jen, že se někdo zeptal, jestli může dát moje číslo ;-)

0/0
7.3.2010 15:49

Marqui

Zdarma u BC.....???????

http://www.bcas.cz/sluzby/cenik-sluzeb/

Opravdu je zpracování rady zadarmo např. u Broker Consulting...?? ;-O

opravdu opět uvědomělý autor článku....!!! R^;-D:-P

0/0
7.3.2010 8:22

Miguel2606

Re: Zdarma u BC.....???????

Např. v OVB je zdarma, ale měl byste dát 10 doporučení na své známé..pokud jste spokojen

0/0
7.3.2010 18:30

mirun2

Re: Zdarma u BC.....???????

ještě jsem neviděl ŽÁDNÝ rozumný finanční plán od nikoho z OVB. To, že to klient nepozná a je vlastně možná "spokojen", je druhá věc...

0/0
7.3.2010 18:37

Šerlog Houmles

To je zase nadpis

Vážení, račte si laskavě uvědomit a konečně ve větším rozsahu připustit, že zadarmo v byznysu a podnikání není nic a pokud ano, tak jen velmi omezenou dobu s cílem, aby to pomohlo k příjmu jinde.

Jenže my čecháčci furt čekáme, že nám někdo bude pomáhat zadarmo a pak se divíme, když ty rady za moc nestojí .... Dokud se sami finančně negramotní nesmíří s tím, že lepší rada něco stojí napřímo, budou holeni bouchači.

0/0
7.3.2010 2:25

corpusdelicti

Re: To je zase nadpis

Mozna se budete divit, ale porad jsou mezi nami slusni a poctivi fin. poradci, kteri UMI dobre poradit, resit fin. situaci, uver, stavebko, pojistky apod. TO je pro fin. poradce ta nejlepsi reklama - SPOKOJENY KLIENT. To si prosim uvedomte nez zacnete hazet vsechny do jednoho pytle jak to mame my cesi tak radi. Z osobni zkusenosti vim, ze na to clovek nepotrebuje zadnou VŠ. Staci se nekolik let pohybovat v oboru pohybovat a samozrejme poctive makat, starat se o svuj kmen. Pokud jedini "fin poradci" ktere jste kdy potkali pracuji pro ZFPA (toto stavebko s CČ na 5 000 000 je pro vas super vyhodne, i kdyz vas prijem nestaci na mesicni splatku) a podobne pyramidoidni spolecnosti, chapu Vase rozhorceni ale je treba si co nejdrive rozsirit obzory, jinak to s Vasimi financemi zle skonci.

peace

0/0
7.3.2010 8:26

hell365

Re: To je zase nadpis

R^ souhlas

0/0
8.3.2010 10:50

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz