Cože? To radši peníze spláchnu do záchodu, slyšel vynálezce ve Dni D

aktualizováno 
Jaromír Soutor přichází představit systém měření provozu multimediálních děl mobilním telefonem. Od každého investora požaduje symbolických 300 tisíc za symbolické jedno procento. Dohromady tedy žádá o 1,5 milionu za pětiprocentní podíl ze zisku zatím neexistující firmy.

Pan Jaromír vynalezl konkurenci tzv. peoplemetrům. Jde o "univerzální systém atomického měření provozu multimediálních děl mobilním telefonem ve zpětné vazbě." Volně přeloženo je to v podstatě měření sledovanosti televize nebo poslechovosti rádia přes mobilní telefon.

"Ústřední součástí tohoto systému je standardní mobilní telefon, který je v rámci přirozené inovace výrobku doplněn o integrovaný obvod, který dává systému nové jedinečné vlastnosti," snaží se vyzdvihnout svůj vynález Soutor.

"Systém zvyšuje účinnost reklamy a divák může být odměněn za to, že věnoval právě odvysílanému spotu svou pozornost. Inzerent na oplátku získává velice cenná, sociodemografická data od diváků a posluchačů," vysvětluje zaskočeným investorům technologii Soutor.

Marta Nováková se ptá, co vlastně za těch symbolických pět procent vynálezce požaduje. "Schopnosti a zkušenosti," odpovídá Soutor, "jde mi o to, abyste mi pomohli dojednat s nadnárodními firmami úspěšný byznys. Za každou uzavřenou zakázku vám nabízím pěti- nebo desetiprocentní podíl ze zisku."

na přehled investorů se podívejte v naší infografice

Dana Bérová pořád nerozumí tomu, čím by se firma měla zabývat. "Firma se bude věnovat obchodováním s daty. Odvysílá se reklamní spot a akustický signál dolehne k mikrofonu mobilního telefonu. Pokud je zpráva rozdekódovaná, pošle mobilní telefon stanovenou sms zprávu na cílovou stanici. Tvar esemesky bude například 72vove22. To znamená, že daný spot právě sledoval muž, ročník 1972, vyučen, OSVČ z vesnice Pardubický kraj, průměrný měsíční výdělek 22 tisíc korun," objasňuje svůj projekt vynálezce.

co je den d

Česká televize od 5. ledna začala vysílat druhou řadu pořadu Den D, ve kterém lze získat peníze na uskutečnění podnikatelského nápadu. Uchazeč si může investorům říct o částku od 200 tisíc do 1,5 milionu. Investoři pak do nápadu mohou, ale nemusí investovat.

Druhá řada má opět 13 dílů a v každém vystoupí pětice uchazečů o peníze. Sami žadatelé si řeknou, kolik peněz potřebují a jaký podíl nabízejí. Částka, o kterou si "podnikatel" řekne, je neměnná, ale o podílu investorů se dá smlouvat. Investoři totiž vkládají do projektů své vlastní peníze. Pravidla najdete ZDE.

Michaela Rostocka zajímá, kdo tu esemesku bude psát nebo zda bude nadefinovaná. Esemeska se do mobilu musí prý napevno zadat. Takže citlivé osobní údaje budou dlouhodobě uloženy v mobilu nebo na SIM kartě. To investoři pochopitelně vidí, jako jednu z mnoha nevýhod technologie.

Tomio Okamura se pozastavuje nad tím, kdo bude za odeslanou zprávu platit. "Za každou odeslanou zprávu by měl majitel mobilu dostat odměnu, za to, že spot sledoval. Peníze by dostal od inzerenta, který si reklamu zaplatil," říká Soutor.

"I kdyby se vám podařilo přesvědčit těch několik miliard obyvatel Země, že mají do svých mobilů zadat své osobní údaje, tak v tomto projektu bude existovat 158 dalších věcí, které jsou neřešitelné. Dokonce ani s našimi unikátními schopnostmi nedokážeme takový obchod vyjednat. Takže já nemám zájem," uzavírá Bérová.

Další investoři se k ní přidávají. Tomio Okamura doteď nepochopil, o co vlastně jde a Michael Rostock prezentaci drsně uzavírá: "Těch 300 tisíc raději spláchnu do záchodu, než abych vám je dával!"

V úterý na čt1 ve 22:00 uvidíte:

Petr Čížek - Zalozfirmu.cz,1,5 milionu korun za 10% podíl
Jaroslav Pleva - sběrač exkrementů, 800 tisíc korun za 20% podíl
Karel Zítek - vynález proti chrápání, 200 tisíc korun za 30% podíl
Ivan Neumann - neinvazivní plastická operace, 200 tisíc korun za 1% podíl

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Pokles cen nemovitostí se zatím nekoná. Podívejte se, kolik stojí byty

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. Na...

Vyrábí unikátní dřevěné brýle. A kupodivu nejsou z Číny

„Každou vizuální nebo řemeslnou stránku brýlí jsem tak vždy řešil s opravdovými...

Náhoda v podobě rozbitých dřevěných brýlí změnila třiatřicetiletému Ondřeji Bekovi jeho profesní život vzhůru nohama....

Další z rubriky

Vyplatí se dát peníze do zlata? Ano, ovšem jen za určitých podmínek

Ilustrační snímek

Cena vždy vyletí nahoru, jakmile dojde k další krizi. Vyplatí se dávat peníze do zlata? Odpověď není zdaleka tak...

Šikovně investoval naspořené peníze, teď hraje golf

Ilustrační snímek

Češi začínají objevovat svět investic. Posílají stále více peněz do podílových fondů. Důvodem je fakt, že bankovní...

Firemní dluhopisy netransparentních firem se šíří trhem

Ilustrační snímek

Řada investičních odborníků doporučuje, aby Češi při sestavování svého investičního portfolia zvážili také investici do...

Akcie, která od léta ztrácí 50 %, ale podle UBS dosáhne nových maxim

Akcie, která od léta ztrácí 50 %, ale podle UBS dosáhne nových maxim

Kurzy.cz Kors je podceněnou globální růstovou akcií. Tak vnímá tento titul Jay Sole z banky UBS, která jí zařadila mezi nejlepší...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBCHODNÍ MANAŽER S AJ - ELEKTROTECHNIKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz