Pastelky nebo kloubní preparát. Stavební spořitelny cílí na děti a seniory

aktualizováno 
Stavební spořitelny nezahálí ani v létě a lákají do svých řad nové klienty. Ovšem vypadá to, jako kdyby se domluvily a skoro všechny svou strategii zaměřily na nejmladší generaci, dvě z nich dokonce na mimina. Proti proudu jde jen Buřinka, která zacílila na seniory.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - dítě, peníze, spoření | foto: Profimedia.cz

U tří stavebních spořitelen rodiče dětí nezaplatí za uzavření stavebního spoření ani korunu, ušetří tak jeden a půl až tři tisíce korun.

Pro děti smlouva zdarma

Jako první začala s nabídkou smlouvy zdarma Wűstenrot. Již v polovině března přišla s novým produktem Wűstenrot KAMARÁD+ cíleným na mladé klienty do 18 let věku. Pro velký úspěch akci prodloužila do konce listopadu. Smlouvu uzavírají rodiče dětí na cílovou částku 300 tisíc korun a ušetří tak tři tisícovky.

Ještě do 30. září mají rodiče možnost uzavřít smlouvu svým dětem zdarma u Modré Pyramidy. Ovšem spořitelna má dvě podmínky, děti musí mít v rodném listě jako rok narození 2009 nebo 2010. Druhou podmínkou je výše cílové částky 150 tisíc korun. Pak ušetříte 1 500 korun.

Výhodnou nabídkou chce řady svých klientů o nejmenší liščata rozšířit také Českomoravská stavební spořitelna. Pokud svým dětem nejpozději v den jejich prvních narozenin uzavřete prvotní smlouvu na 300 tisíc korun, ušetříte celé tři tisíce. Akce Lišky končí 30. září.

Pro mladé do 18 let má Liška ještě jednu časově omezenou akci. Pokud si uzavřou svou první smlouvu v období od 1. července do 30. září, ušetří na poplatku 50 procent, až 1 500 korun.

Snadnější start do života

Pokud byste raději než po slevě sáhli po dárku, můžete zvolit nabídku Raiffeisen stavební spořitelny. Ta pro rodiče školáků prvního stupně (děti narozené v letech 2000 až 2005), kteří jim uzavřou smlouvu na
200 tisíc korun, připravila na období od 1. června do 31. srpna akci s mottem Snadnější start do života. Nové klienty kompletně vybaví školními potřebami od společnosti Koh-i-noor Hardmuth.

Školní balíček zahrnuje například pastelky, vodovky, tempery, voskovky, pravítko, soupravu misek na vodu, skicák, barevnou gumu, soupravu štětců, barevné papíry a další pomůcky.

Ovšem jaká to bude úspora pro rodiče, nám stavební spořitelna odmítla sdělit.

Školní balíček od RSTS

Senioři 2010

Stavební spořitelna České spořitelny nešla s davem a své potenciální klienty hledá na opačné straně než konkurence. Zaměřila se totiž na seniory, lidi starší 60 let. Svou náborovou akci nazvala Senioři 2010.

Pokud splňujete daná věková kritéria a uzavřete smlouvu o stavebním spoření do konce srpna, dostanete od Buřinky dárek. Kloubní preparát Proenzi. Vaše cílová částka musí být minimálně ve výši 100 tisíc korun.

Snížené úrokové sazby a úvěry zdarma

Druhou oblastí, kde se spořitelny sešly se svými akčními nabídkami, jsou úvěry. Buřinka pro své klienty do 19. září prodloužila akci, kdy poskytuje zvýhodněné překlenovací úvěry Hypo Trend s desetiprocentní akontací. "Díky úrokovému zvýhodnění o 0,25 procent může klient získat překlenovací úvěr Hypo Trend s úrokovou sazbou již od 4,60 procenta ročně," upřesňuje Zdenka Blechová ze SSČS.

Buřinka má pro klienty ještě jednu úvěrovou akci. Od 1. července do 19. září nabízí klientům vyřízení překlenovacího úvěru Hypo Trend bez úhrady za uzavření úvěrové smlouvy. Zdarma ho budou mít klienti, kteří budou splácet úvěr z účtu vedeného u České spořitelny.

Také Liška v letním období snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů Kredit Standard, Topkredit, Topkredit plus a Tophypo o 0,4 procenta. Tuto nabídku mohou využít zájemci o úvěr, pokud svou žádost doručí v období od 7. července do 31. srpna.

S platností od 10. června snížila úrokovou sazbu všech typů Hypoúvěrů o 0,2 procenta i Modrá pyramida.

další akce ve zkratce

Českomoravská stavební spořitelna

Akce 10 %
Klient, který s Liškou nikdy nespořil, nebo spoření ukončil před rokem 2009, získá prémii 3 tisíce korun (10% zhodnocení vkladu), pokud v období od 1. července do 30. září uzavře smlouvu na cílovou částku min. 300 tisíc korun a do 31. prosince na ni vloží 30 tisíc korun.

• Prémie k finančnímu programu Liška plus
Pokud klient v období od 1. července do 30. září uzavře ve stejný den v rámci finančního programu Liška plus smlouvu o stavebním spoření a penzijní připojištění, může získat na stavební spoření prémii maximálně 1 500 korun (tj. 50 procent poplatku za uzavření smlouvy při cílové částce 300 tisíc korun).

Wűstenrot stavební spořitelna

• Online stavební spoření zdarma
V červenci a srpnu 2010 mají klienti, kteří si uzavřou smlouvu přes internet, sjednání stavebního spoření zdarma.

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Úspěšné lidi nezlomí selhání, křivdy a ústrky ostatních, říká expert

Někdy je to v zaměstnání jako na bojišti a jen odolní vydrží.

Chcete-li v zaměstnání skutečně uspět, nestačí svou práci jen dobře odvádět. Expert Martin Staněk tvrdí, že ještě...

Další z rubriky

Hypotéky prudce zdražují, očekává se další růst úrokových sazeb

Ilustrační snímek

Hypotéky podle předpokladů zdražují. V říjnu se úroková sazba zvedla na 2,66 procenta, zatímco v září byl průměrný úrok...

Zájem o hypotéky slábne, úrokové sazby raketově rostou

Ilustrační snímek

Zájem o hypotéky klesá. S měsíčním zpožděním se tak začíná projevovat dopad regulace České národní banky. Během...

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Tento týden nabídne dividendy od Microsoft, Hershey, Honeywell a spousty dalších

Tento týden nabídne dividendy od Microsoft, Hershey, Honeywell a spousty dalších

Kurzy.cz V druhé polovině února se na Wall Street dočkáme dozvuků výsledkové sezóny, resp. dalších reportů od stovek firem přede...

Najdete na iDNES.cz