Pastelky nebo kloubní preparát. Stavební spořitelny cílí na děti a seniory

aktualizováno 
Stavební spořitelny nezahálí ani v létě a lákají do svých řad nové klienty. Ovšem vypadá to, jako kdyby se domluvily a skoro všechny svou strategii zaměřily na nejmladší generaci, dvě z nich dokonce na mimina. Proti proudu jde jen Buřinka, která zacílila na seniory.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - dítě, peníze, spoření | foto: Profimedia.cz

U tří stavebních spořitelen rodiče dětí nezaplatí za uzavření stavebního spoření ani korunu, ušetří tak jeden a půl až tři tisíce korun.

Pro děti smlouva zdarma

Jako první začala s nabídkou smlouvy zdarma Wűstenrot. Již v polovině března přišla s novým produktem Wűstenrot KAMARÁD+ cíleným na mladé klienty do 18 let věku. Pro velký úspěch akci prodloužila do konce listopadu. Smlouvu uzavírají rodiče dětí na cílovou částku 300 tisíc korun a ušetří tak tři tisícovky.

Ještě do 30. září mají rodiče možnost uzavřít smlouvu svým dětem zdarma u Modré Pyramidy. Ovšem spořitelna má dvě podmínky, děti musí mít v rodném listě jako rok narození 2009 nebo 2010. Druhou podmínkou je výše cílové částky 150 tisíc korun. Pak ušetříte 1 500 korun.

Výhodnou nabídkou chce řady svých klientů o nejmenší liščata rozšířit také Českomoravská stavební spořitelna. Pokud svým dětem nejpozději v den jejich prvních narozenin uzavřete prvotní smlouvu na 300 tisíc korun, ušetříte celé tři tisíce. Akce Lišky končí 30. září.

Pro mladé do 18 let má Liška ještě jednu časově omezenou akci. Pokud si uzavřou svou první smlouvu v období od 1. července do 30. září, ušetří na poplatku 50 procent, až 1 500 korun.

Snadnější start do života

Pokud byste raději než po slevě sáhli po dárku, můžete zvolit nabídku Raiffeisen stavební spořitelny. Ta pro rodiče školáků prvního stupně (děti narozené v letech 2000 až 2005), kteří jim uzavřou smlouvu na
200 tisíc korun, připravila na období od 1. června do 31. srpna akci s mottem Snadnější start do života. Nové klienty kompletně vybaví školními potřebami od společnosti Koh-i-noor Hardmuth.

Školní balíček zahrnuje například pastelky, vodovky, tempery, voskovky, pravítko, soupravu misek na vodu, skicák, barevnou gumu, soupravu štětců, barevné papíry a další pomůcky.

Ovšem jaká to bude úspora pro rodiče, nám stavební spořitelna odmítla sdělit.

Školní balíček od RSTS

Senioři 2010

Stavební spořitelna České spořitelny nešla s davem a své potenciální klienty hledá na opačné straně než konkurence. Zaměřila se totiž na seniory, lidi starší 60 let. Svou náborovou akci nazvala Senioři 2010.

Pokud splňujete daná věková kritéria a uzavřete smlouvu o stavebním spoření do konce srpna, dostanete od Buřinky dárek. Kloubní preparát Proenzi. Vaše cílová částka musí být minimálně ve výši 100 tisíc korun.

Snížené úrokové sazby a úvěry zdarma

Druhou oblastí, kde se spořitelny sešly se svými akčními nabídkami, jsou úvěry. Buřinka pro své klienty do 19. září prodloužila akci, kdy poskytuje zvýhodněné překlenovací úvěry Hypo Trend s desetiprocentní akontací. "Díky úrokovému zvýhodnění o 0,25 procent může klient získat překlenovací úvěr Hypo Trend s úrokovou sazbou již od 4,60 procenta ročně," upřesňuje Zdenka Blechová ze SSČS.

Buřinka má pro klienty ještě jednu úvěrovou akci. Od 1. července do 19. září nabízí klientům vyřízení překlenovacího úvěru Hypo Trend bez úhrady za uzavření úvěrové smlouvy. Zdarma ho budou mít klienti, kteří budou splácet úvěr z účtu vedeného u České spořitelny.

Také Liška v letním období snížila úrokové sazby překlenovacích úvěrů Kredit Standard, Topkredit, Topkredit plus a Tophypo o 0,4 procenta. Tuto nabídku mohou využít zájemci o úvěr, pokud svou žádost doručí v období od 7. července do 31. srpna.

S platností od 10. června snížila úrokovou sazbu všech typů Hypoúvěrů o 0,2 procenta i Modrá pyramida.

další akce ve zkratce

Českomoravská stavební spořitelna

Akce 10 %
Klient, který s Liškou nikdy nespořil, nebo spoření ukončil před rokem 2009, získá prémii 3 tisíce korun (10% zhodnocení vkladu), pokud v období od 1. července do 30. září uzavře smlouvu na cílovou částku min. 300 tisíc korun a do 31. prosince na ni vloží 30 tisíc korun.

• Prémie k finančnímu programu Liška plus
Pokud klient v období od 1. července do 30. září uzavře ve stejný den v rámci finančního programu Liška plus smlouvu o stavebním spoření a penzijní připojištění, může získat na stavební spoření prémii maximálně 1 500 korun (tj. 50 procent poplatku za uzavření smlouvy při cílové částce 300 tisíc korun).

Wűstenrot stavební spořitelna

• Online stavební spoření zdarma
V červenci a srpnu 2010 mají klienti, kteří si uzavřou smlouvu přes internet, sjednání stavebního spoření zdarma.

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Barefootky mají úspěch. Trh na moje zboží čekal, říká mladá podnikatelka

Linda Dedeciusová

První sukni ušila, když jí bylo teprve pět let. Před rokem Linda Dedeciusová podle svého návrhu ušila prvních sto párů...

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Šest tipů, jak koupit letenky výhodně a nevyhodit peníze oknem

ilustrační snímek

Letenka za korunu se někdy pěkně prodraží. Tisíce navíc můžete zaplatit za zavazadlo, odbavení i občerstvení na palubě....

Soused pronajímá byt přes Airbnb, jeho hosté nás ruší. Jak se bránit?

ilustrační snímek

Sousedy si nevybíráme. To ovšem neznamená, že si musíme všechno nechat líbit. Co dělat, pokud je v sousedním bytě...

Další z rubriky

Úrokové sazby u hypoték se zastavily, některé banky dokonce zlevňují

Ilustrační snímek

Průměrná úroková sazba u hypoték v únoru klesla ze tří procent na 2,99 procenta, takže se v podstatě žádná velká změna...

Trh s hypotékami zaznamenal propad, ale získat úvěr je stále reálné

ilustrační snímek

Raketový růst cen nemovitostí v posledních letech a zpřísnění pravidel pro poskytování hypoték platné od loňského...

V klasických penzijních fondech lidé prodělají, upozorňuje analytik

Petr Borkovec

Podle Petra Borkovce, zakladatele finanční skupiny Partners, dojde letos k propadům na hypotečním trhu a naopak dalšímu...

Dálnice D1 sbližuje Čechy: Lidé se procházeli na rozpáleném asfaltu, pokuřovali ...

Dálnice D1 sbližuje Čechy: Lidé se procházeli na rozpáleném asfaltu, pokuřovali ...

Kurzy.cz Řidiči, kteří v úterý cestovali po dálnici D1, zažili peklo. Někteří tam zůstali stát až čtyři hodiny. Opravy vozovky u...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICAL PRODUCT OWNER PRO REMOTE MANAGEMENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 70 000 - 100 000 Kč

Najdete na iDNES.cz