Diskuse k článku

Pastelky nebo kloubní preparát. Stavební spořitelny cílí na děti a seniory

Stavební spořitelny nezahálí ani v létě a lákají do svých řad nové klienty. Ovšem vypadá to, jako kdyby se domluvily a skoro všechny svou strategii zaměřily na nejmladší generaci, dvě z nich dokonce na mimina. Proti proudu jde jen Buřinka, která zacílila na seniory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

illes

Stavebko dětem

Doufám, že rodiče dětí už nejsou tak hloupí a se smlouvou vyčkají až jak se vyšábří nové podmínky. Teď smlouvu o stavební spoření, pokud dotyčný nechce získat v budoucnu úvěr na stavební účely či bydlení,  uzavře jen tupec, který nečte noviny a nekouká na televizi na zprávy. Vůbec není jasné za jakých podmínek dostanete pod-

poru a jestli podmínky budou do budoucna dodrženy ze strany státu. V nových smlouvách už máte nyní, že co se týče podpory je to věc státu a banka za nedodržení podmínek ze strany státu není odpovědná.

0/0
9.8.2010 17:51

lukyyn

Uz by meli prijit s necim novym ...

... nebo spolehaji na to, ze lidi nectou noviny, kde se pise o zestihleni statni podpory ? Co takhle vyssi uroky ....

0/0
30.7.2010 8:05

Tamifl

Konečně

Co všichni ti lilišáci budou dělat?

Vůbec mi jich není líto, protože nikdo z nich lidem neříká, že u překlenováku budou platit úrok i z toho, co už dávno splatili!

A argument, že lidé by v bance úvěr nedostali a ve spořitelně ano, není dnes už moc pravdivý.

Na druhou stranu do nedávna mi baba ve spořce vnucovala jen stavebko, dnes když jsem se nad jejím agrumentem, že ted si všichni uzavírají stavebko dokud platí staré podmínky, usmál, mi žačala vnucovat patero pojistek, takže vyměna karty trvala přes 40 minut. Asi změním banku

0/0
29.7.2010 19:20

TVK

No co, balíme, a žádný článek už tomu nepomůže

No nevím, ale v dnešní době psát a zveřejňovat takové články? Všem je jasné, že sláva SS končí a příští rok jde do kytek, protože když počet nových smluv klesne jen na desetinu, budou spořitelny rády.

Většina smluv je po vázací době, a to i mnoho let, jen kvůli ročnímu zhodnocení, které bylo i tak velmi slušné. A teď roční výnos v Kč u takových smluv s polovinou podpory a zdaněním úroků spadne řádově o 40%. Takže jak se předpokládá, drtivá většina lidí si počká max. na 1.1.2011, aby měli nárok na podporu za rok 2011 a smlouvy vypoví, takže v prvním půlroce 2011 uvidíme brutální odliv peněz ze SS.

Dalším faktorem je, že nehrozí jen odliv naspořených peněz, ale tlak na finance spořiteleni ze strany řdných úvěrů, protože když už smlouvu rušit, proč nevyužít levné úvěry? Těch pár set tisíc člověk do bydlení dřív nebo později musí dát stejně.

Zůstanou jen ti, kteří nemají splněnu vázací dobu a nešťastníci s překlenovacími úvěry, kteří se mohou vyvázat až po splnění hodnotících čísel. 

0/0
29.7.2010 12:37

SocPredator

Re: No co, balíme, a žádný článek už tomu nepomůže

Nečekám ani na další rok, aby mi pak někdo strhnul 15% daň z úroků za 6 let, na to fakt nemám nervy - jen ať se to položí ;-)

0/0
29.7.2010 17:45

traveler

Re: No co, balíme, a žádný článek už tomu nepomůže

Přesně tak - mám ještě 4,5% - v září vypovím, v prosinci jsou peníze doma. Další smlouvy již nezařizuji...

0/0
30.7.2010 10:12

illes

Re: No co, balíme, a žádný článek už tomu nepomůže

Ještě není jasné jestli ovšem, když stát nedodrží podmínky platné v již uzavřených smlouvách, třeba čtyřmi, pěti lety, zda lidé budou muset nechat tam své peníze po celou vázací dobu a platit dál dle podmínek. Podle mého, když dojde k tak razatní změně podmínek v již uzavřených smlouvách, byla by být možnost se bez sankcí vyvázat.

0/0
9.8.2010 17:56

ODS+TOP+VV=směr Lotyšsko

Stavební spořitelny budou mít horké léto ...

... vymyslet nový směr svého byznysu.

0/0
29.7.2010 12:03

Rudý přízrak fights for freedom

chapu

dnes slevy pro deti, za pul roku pro vsechny a stejne si uz nikdo novou smlouvu neuzavre. ;-D;-D;-D

0/0
29.7.2010 7:54

Harpa-gon

SS

namísto aby začaly přemýšlet co budou dělat proti masívnímu a likvidačnímu odlivu peněz, který určitě na podzim přijde, začínají sami degenerovat s pastelkami a přípravky na klouby.

0/0
29.7.2010 6:18

Marqui

Re: SS

otázka je, zda k tomu skutečně dojde... :-) i se zhoršenými podmínkami to bude zajímavý produkt (zvlášť když chce někdo využít úvěru), rozhodně výhodnější, než BÚ... a další otázka je, jak projde takto výrazné zdanění...;-)

0/0
29.7.2010 7:21

Neumětel

Re: SS

Jenomže SS je postaveno na tom, že existují i "přátelští" klienti, tedy ti, co si jen spoří. Všichni si nemohou vzít úvěry. Nebylo by je z čeho financovat. Jako první krok bude zrušení překlenováků, což bude zásadní rána pro SS. Málokdo dosáhne hned na řádný úvěr v požadované výši.

0/0
29.7.2010 8:35

illes

Re: SS

Samozřejmě, pokud budete chtít v budoucnu úvěr na stavební účely nebo bydlení, tak si klidně stavebko uzavřete a spořte, podpora bude navázána na úvěr. Přátelští klienti, kteří chtěli jen spořit a od začátku věděli, že úvěr si brát nebudou a šlo ji jen o výhodné zhodnocení peněz, stavebko prostě neuzavřou, proč by to dělali. Bez podpory to nemá smyl, ta dvě procenta dostanete na určitých spořících účtech taky a u některých i více.

0/0
9.8.2010 18:01

SocPredator

Re: Srovnání jabka s hruškou

Stavebko je výhodnější produkt než BÚ, stejně jako je na cestování lepší auto než kolo - dojedete dál. No ale zase do auta se musí lejt benzín, stejně jako ze stavebka se ty peníze vyberou jen jednou a pak už žádné stavebko není, že...

:-)

0/0
29.7.2010 8:51

ODS+TOP+VV=směr Lotyšsko

Re: SS

Stavební spoření a běžný účet jsou dvě naprosto odlišné věci ... stavebko lze srovnávat s temnínovanými vklady a se zhoršenými podmínkami stavebko nebude mít šanci - přece jen vázací lhůta 6 let a nejistota (co když to Kalousek za rok zdaní 100 % ?), to jsou dost těžké závaží.

0/0
29.7.2010 12:02

Já, Claudius

Je mi 70.

Pastelky se hodí.

0/0
29.7.2010 6:06

Effča

Re: Je mi 70.

;-D;-DR^R^;-D;-D;-D;-D

0/0
29.7.2010 8:15

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz