Diskuse k článku

Letargie správkyně konkurzní podstaty PI

Dle APPI by správkyně konk. podstaty mohla postupovat trochu razantněji. Nadějí pro klienty je reálná možnost vymáhání margin závazků od některých klientů PI. Rozjíždí se také OI asociace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Správkyně konkurzní podstaty B...
Správkyně konkurzní podstaty Božena Konvalinková plní složitý úkol. Neodvážil bych se hodnotit, natož potom hodnotit stupeň aktivity. Zdůrazním pro pochopení pouze jeden z mnoha složitých úkolů: Chce-li (a to musí) dostát zákonům (a neporušit zákon sama), musí nejen vymáhat, nýbrž i vymoci takzvané "marginy" klientů nekryté majetkem. Jsou to totiž okamžitě splatné závazky. Patří do konkurzní podstaty. Dlužníci jí je jistě sami iniciativně nenosí. Musí je identifikovat, obeslat... Nechme tedy správkyni Boženu Konvalinkovou v klidu pracovat. Aby Vám, Vám bez znalostí, nevytřela zrak. "Výsledek je učitelem hlupáků." Livius.
0/0
15.8.2001 16:29

ivy9

Pane Zajíčku, velice si vážím ...
Pane Zajíčku, velice si vážím Vašich názorů na Online Investor. Já si také myslím, že jsme byli nejlepší a nedovedete si představit, jak bývalé zaměstnance mrzí, co se stalo. O to více, že to nebylo vinou naší společnosti. Dovolím si nesouhlasit s Vaší obhajobou paní Konvalinkové. V tomto případě záleží výsledek na rychlém jednání, které tu poněkud schází. Jsem v kontaktu s bývalými zaměstnanci Private Investors a jejich zkušenosti se správkyní konkurzní podstaty nejsou vůbec dobré.
0/0
15.8.2001 17:00

Milá dámo, pamatuji si Vás. Sk...
Milá dámo, pamatuji si Vás. Skutečně zatím nikdo nenabídl v této banánové republice lepší službu, než Online Investor. Jeho úroveň nám již připomíná pouze server peníze.cz... Správkyni konkurzní podstaty neobhajuji. Tento konkurz jí však nezávidím. Domnívám se, že klidně můžeme počkat na výsledek.
0/0
15.8.2001 17:32

Zajíc a vlk

Kdyby měl server peníze.cz sku...
Kdyby měl server peníze.cz skutečně nějakou úroveň, nemohl byste na něm publikovat svůj "seriál", pane Zajíčku.
0/0
16.8.2001 18:44

Zargon

V praxi je značný rozdíl mezi ...
V praxi je značný rozdíl mezi pojmy vymáhat a vymoci. Pokud správkyně chce dostát zákonům stačí jí "marginy" jen vymáhat, tj. např. žaluje dlužníky a výsledkem může být rozhodnutí soudu ve formě platebního rozkazu. Pak následuje další kolo-uplatňování tohoto rozkazu, které může skončit například i srážkami ze mzdy. Vzhledem obecně známým problémům s rychlosti rozhodnutí soudů v určitých záležitostech pak v praxi dochází k tomu, že ze zámožného podnikatele se stane najednou bezdomovec, který nic nevlastní, zaměstnává jej jeho "bývalá" manželka za oficiální plat 8000,- Kč (na který lze potom aplikovat srážky ze mzdy), pracuje pro ni například jako finanční poradce se zmocněním rozhodovat o "jejích" investicích, k dispozici má "svého bývalého" jaguára (nyní exmanželky), neomezený reprefond a podobobně. Skutečné vymožení pohledávky je však kvalitativně zcela jiný pojem a a právě čas je klíčovým faktorem. Důležité je např. zda správkyně již dlužníky alespoň vyzvala ke složení dlužné částky do podstaty. Vzhledem k tomu, že od prohlášení konkurzu uběhly více jak tři měsíce a doposud nedošlo ani ke svolání schůze věřitelů tak to není dobrou vizitkou pro kvalitu a rychlost práce správkyně.
0/0
17.8.2001 8:10

Skeptik

myslím, že v tomhle případě se...
myslím, že v tomhle případě se bude stát velmi zdráhat odškodnit "kapitalisty", neboť tím rozhodně žádné body u voličů nezíská. Garanční fond bude mít tedy plné ruce práce, aby získal potřebné prostředky pro bývalé klienty PI. Sám jsem zvědav, kde je získá. Pan Koblic to rozhodně nebude mít snadné
0/0
15.8.2001 15:11

znalec

Je to strasna p...(cenzorováno...
Je to strasna p...(cenzorováno Fincentrem).
0/0
15.8.2001 15:56

neznalec

To je "zajímavý" názor. Prosil...
To je "zajímavý" názor. Prosil bych doložit konkrétní důvody !
0/0
15.8.2001 16:46

Zargon

Důležité je to, že KCP o odško...
Důležité je to, že KCP o odškodnění rozhodla. A pokud by se GF zdráhal odškodnit klienty, tzn. porušoval by zákon a to by tuzemský trh s CP v očích zahraničí už asi zcela dorazilo. I když ta buzerace z jejich strany co vše má klient doložit aby náhradu získal mi už rovněž připadá nezákoná (dle zákona o CP ma vše přece doložit úpadce nebo správce). Nicméně připojuji s k názoru že získání prostředků pro fond bude asi nesmírně náročným úkolem, např. i z toho titulu, že fond není doposud ani zapsán v obchodním rejstříku.
0/0
17.8.2001 8:19

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že cestovní pojištění vás chrání proti vysokým výlohám na léčení v zahraničí?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz