Diskuse k článku

Doplňky pro kočku: zbytečně drahý luxus

Koťátko z útulku, od souseda nebo jen tak z ulice, to nestojí ani korunu. Za kočku se správným původem, třeba perskou, britskou nebo siamskou, se ale platí. A dost - třeba dva nebo čtyři tisíce. Speciální druhy mohou stát i více než 10 000, nebo dokonce 50 000 korun. Radost ze zvířecího společníka však bude mít chovatel stejnou bez ohledu na to, zda jde o kočičího bezdomovce nebo šlechtice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zuzana J.

Doufejme,
že nemá autorka doma žádnou kočku!  Po přečtení článku jsem byla rozhořčena stejně jako zdejší přispěvatelé a tak jsme s přítelem neváhali a napsali do redakce e-mail... K našemu překvapení nikdo neodpověděl. Takže se nejspíše stažení této slátaniny nedočkáme. Redakce si za ním asi stojí, ovšem hájit is ho nedokáže...
 
Opravu, s odpuštěním, blbostí z tohoto článku najdete pod tímto odkazem - http://www.feline.cz/content/view/full/422
0/0
17.1.2004 4:40

Z. Krajča

autorka asi není zcela zdráva
 Snažím se přesvědčit sám sebe, že jde, i když nepovedený, o vtip. Pokud bych choval kočku způsobem popsaným v tomto článku, tak ji spíš týrám. Na vás asi také v dětství šetřili, že?
Z. Krajča
Zlín
0/0
1.12.2003 21:27

Pavlína

Nemůžu uvěřit
Nemůžu uvěřit, že někdo mohl napsat takové blbosti. Kolik let je paní redaktorce? A jak dlouho svou práci dělá? Věřím, že nezasvěcené osůbky a lidi bez kladného vztahu k přírodě vůbec, nijak neřešeli její snůšku nesmyslů. Ale lidi, kteří mají doma mazlíčka ať už kočičího či jiného či lidi se zdravým rozumem musí reagovat proti blbinám, které se nám snažila autorka vtlačit do hlavy. A proč paní redaktorka nijak nereaguje na názory čtenářů? Má přeci stejnou možnost jako my všichni ostatní. A na závěr? Nemůžu opravu uvěřit!!!
0/0
4.11.2003 9:37

Andy

Teda....
Teda vy jste ji dali:-) Ale je to pravda, at si vezmu jednoho mazlika domu a chci ji videt, jak na nem bude setrit:-))
0/0
6.10.2003 16:33

Andy

Re:
sorry...vezme:-)
0/0
6.10.2003 16:34

Bára

ach jo
Milá dámo, myšleno autorko, Vy jste kočku nikdy neměla, že?
Bláboly o krmení nebudu rozebírat, alr:
neznám žádné očkování proti parazitům
používatelná toaleta je pro kočky i pro Vás naprostá nutnost, jinak se můžete z bytu stěhovat
šetřit za škrabadlo znamená platit za nábytek
klubíčko - to máte z dětských knížek? (zkuste větší alobalovou kuličku, kousek silonové punčochy s uzlem...)
pelíšek je to jediné, co kočka nepotřebuje, spí totiž v posteli nebo na křesle...
Pokud se chcete vlastními radami řídit, pořiďte si prosím někde v akci plyšáka.
P.S. Koťátko z útulku není zadarmo. Zpravidla za něj nový majitel hradí poplatek za vakcinaci, aby si útulek mohl dovolit zaplatit jí zase dalšímu kotěti...
 
0/0
18.9.2003 1:55

Ája

Když to trochu přeženu
tak bych mohla ve stejném duchu napsat článek jak můžeme ušetřit. Naše děti přece nepotřebují drahé hračky, stavebnice nebo i počítače, když naše babičky si hrály s panenkou vyrobenou z polínka. A kolik se dá ušetřit na jídle. Vždyť si nemusíme kupovat drahé maso nebo ovoce a zeleninu. I když budeme jíst chleba s margarínem, který si občas obložíme levným salámem tak to k přežití stačí. Každý ale ví, že takové stravování by se brzy projevilo na našem zdraví. Zrovna tak jsou na tom naše kočky když se na kvalitě jejich potravy budeme snažit ušetřit - určitě se to projeví na jejich zdraví a pohodě.
0/0
14.9.2003 22:48

Jana Babická

Re:
Také mě napadlo, že téma dalšího článku pí Zelenkové bude "proč kupovat drahé vybavení pro děti - zbytečný luxus" a rada, jak ušetřit by mohla znít. Kupte dítěti boty u vietnamců , jsou levné - to že si dítě zničí nohu, to je podružné. Já našim kočkám kupuji tovární škrábadla, kojenecké barevné dečky, pelíšky, hračky, mističky - vše pěkné, vždyť si to dávám do bytu a tam to chci mít hezké a útulné, voňavé.  Rozhodně si neumím představit místo záchodku starý pekáč a v něm natrhané noviny - ano, i tuto radu jsem nedávno někde v médiích slyšela. A konzervy pro psy, pěkně naředěné vodou, aby toho bylo dost. Tak takto bych se chovu raději nevěnovala vůbec, protože by mě to netěšilo. 
0/0
15.9.2003 10:37

MonikaX

Re:
No, ale v tom případě si všechny ty "voňavé a pěkné" věci kupujete ani ne tak pro kočku, jako hlavně pro sebe, ne? Myslím, že kočce by starý pekáč asi nevadil ani v nejmenším. Ale jinak nic proti ničemu, každý má nějaké koníčky, já jsem jenom nemohla odolat, abych si nerejpla :-)
0/0
15.9.2003 14:03

Kim

Re: MonikaX
Ano kupujeme je pro sebe, ale taky pro kočku. Kočce by sice starý pekáč nevadil, ale kdyby v něm byly místo kvalitního steliva jen natrhané noviny určitě by ho jako toaletu použila jen jednou. Kočkolit používáme hlavně proto, že kočkám "zavánějící " toaleta vadí a odmítají jí používat.
0/0
16.9.2003 12:44

Jana Babická

Re:
Ano všechny tato hezké věci kupuji kočce k používání a mě pro potěchu oka i duše. Starý pekáč by mi například  opravdu esteticky vadil. I když by kočce  po naplnění kvalitním stelivem stačil.  Kočky jsou můj koníček a proto z této činnosti chci mít příjemné pocity. Kvalitní starva je ale pouze pro zdraví kočky, s tím moje libé pocity nesouvisí. 
0/0
23.9.2003 14:24

antix

článek jistě přispěje ke zvýšení počtu opuštěných koček
Podle reakcí přispěvatelů vidím, že autorka notně naštvala všechny, kteří kočkám aspoň trochu rozumí a doufám, že potencionální chovatelé si přečetli nejen článek, ale především diskusi pod ním. Sama kočku mám a měla jsem to štěstí, že před jejím pořízením jsem podrobně četla rady chovatelů na kočičím portále. Nejsem žádný velký odborník, ale paní Zelenková mě vysloveně rozezlila tím, že do éteru pouští rady, které patrně s nikým nekonzultovala a které jsou špatné a v důsledku pro zvířata můžou být pohromou. Když si někdo pořídí zvíře s tím, že s ním vlastně není práce a žádné náklady, brzo odhalí, že je to jinak a skončí to třeba i tak, že kočku prostě vyhodí z domu. Paní Zelenková, projděte si nabídku útulků, kočičí fórum, promluvte si s veterinářem, který kočkám rozumí - a jestli jste aspoň trochu férová ženská, veřejně přiznáte omyl a uvedete vše na pravou míru. Jinak vraťte peníze za honorář  nebo ještě líp - dejte ho jako pokání za tu zbabranou práci některému útulku.  Zvíře je živý inteligentní tvor a pořizovat si ho s tím, že na něm budu chtít šetřit - však paní Babická to napsala už přede mnou.
0/0
12.9.2003 9:13

Inuska

ockovani
Mimochodem, co je ockovani proti vnitrnim parazitum? Zatim vim jen o odcerveni...
0/0
11.9.2003 16:05

Inuska

rady pro zacinajici chovatele
najdete na www.kotatko.net
0/0
11.9.2003 15:54

Jana Babická

jak ušetřit
Jsem chovatelka siamských a barmských koček. Doufám, že tento článek nečtou majitelé našich koťat, či potencionálnímajitelé koček vůbec. Krmit kočku krmivem zbytk jídel či jak je přesně napsáno domácí stravou je pro kočku přímo škodlivé. Já kočkám opravdu doma vařím a opravdu to vyjde levněji, ale vařím čisté maso, drůbeží vnitřnosti a přidávám vitamíny. Nikdy bych ale kočce nedala zbytky jídel, byť nekořeněné. Kočka je masožravec a s tímto ohledem  je potřeba ji také krmit. Granule také krmíme, ovšem ty za 70,-Kč za kg to opravdu nejsou. A víme také proč. Jsem ráda, že mám rozumného vetrináře a nemusím využívat služeb veterináře, na kterého se neustále pisatelka tohoto neodborného článku odvolává. Celý článek nutí majitele mazlíčků k zamyšlení, jak ušetřit a to i za cenu zdraví a pohody zvířete. Já mám lepší radu, pokud někdo takto přemýšlí, ať si zvíře vůbec nepořizuje! Všechno v životě něco stojí a kdo to nepochopí musí si krásnou a uklidňující přítomnost kočky či jiného zvířete odpustit. Bude mít jistě jiný, příjemný pocit - on přece UŠETŘIL. Mazlit se může s ušetřenými penězi.
0/0
11.9.2003 15:49

Dana B.

Jakubovi areakce na článek
Možná by to chtělo zasíťovat balkon a nehazardovat se životem kocoura.
Článek je jasnou ukázkou neznalosti chovu koček a připomíná názory našich babiček z vesnice, které na mnoha místech ještě přežívají-možná i díky takovýmto článkům.
0/0
11.9.2003 15:33

Femme fatale

Re:
S těmi babičkami z vesnice máš pravdu. Jak jsem psala v příspěvku níže, chodí k nám 1 kočičák od sousedů - starých lidí, kteří ho pravděpodobně krmí pouze lidským jídlem. Večer mu dám plnou misku konzervy a ještě má možnost kdykoliv zavítat přes den a nacpat si bříško ze sucharů které jsou připravený pro návštěvníky jako je on + samozřejmě naše kočky.Ten se cpe až má boule za ušima, vždycky mám pocit že celý den nejí a čeká až se nacpe večer u nás  . Člověk by si mohl podle něj řídit hodinky
0/0
11.9.2003 15:47

Inuska

ach jo
Zadny kladny komentar na clanek tu nevidim a neni se cemu divit. Je to smes blabolu nekoho kdo dane problematice vubec nerozumi. A pritom staci projit si internetove stranky venovane kockam, pripadne pozadat nekoho z chovatelu ci lidi, kteri maji s kockami bohate zkusenosti, o nazor. Lidska strava do kocicich tlamek nepatri a kdyz to tak delaly nase babicky, tak to vubec neznamena, ze je to tak spravne. Autorka by mela vratit honorar za tento clanek, ktery kockare jen popudil.
0/0
11.9.2003 15:29

Kachnič

Zelenková
Klára Zelenková ví o kočkách prdlajz - na tom se snad shodneme. Ráda bych viděla, jak by v jejích rukách dopadl jeden jediný kočičí exemplář - nebo snad radši ani ne....
0/0
11.9.2003 15:28

Kim

Re: Drahé zbytečnosti
Kočka opravdu nepotřebuje drahé hračky z obchodu, ale např. klubíčko vlny pro ni může být velice nebezpečné. Jinak celý článek nestojí za nic a autorka by se měla omluvit, za to že veřejně oblbuje lidi.
0/0
11.9.2003 15:05

Femme fatale

pro redakci
Pí Zelenková,
doma mám 4 (ještě nedávno 5) kočky + 1kocourka-návštěvníka.Žiju v domě a kočky mají každý den volnost běhat kde chtějí a tudíž si i lovit myši. Přesto jim každý den vyměňuji vodu, ráno nasypu do misky  suchary a to samé i do misky ven.Večer dostanou porci kočičí stravy (konzervu).Nikdy bych jim nedala lidské jídlo, max. nějaké vařené kuře při zdravotních potížích.Je totální nesmysl cpát do nich co máte po ruce, především nesmí jakékoliv uzeniny!!!Nevím jestli citovaný Dr. Muller opravdový či Váš výmysl, ale co vím že to jsou TOTÁLNÍ NESMYSLY. Příště až budete psát nějaký další "humorný" článek o zvířatech, navštivtě před tím radši někoho kdo ta zvířata pěstuje.
0/0
11.9.2003 14:51

Tor

děs
na tuhle snůšu blábolů krásně platí hezké přísloví " rozumí tomu jako koza petrželi" A to si troufám sázet v informovanosti spíš na tu kozu.
kde je paní autorka? jen houšť ... jsme lačni dalších zasvěcených informací od "znalce koček", kterému jich jistě prošly rukama mraky...no možná i jo, vzhledem k jistě vysokému procentru úmrtnosti.....
 
 
0/0
11.9.2003 14:48

Alena

To nemyslíte vážně
Jsem chovatelka koček a takhle mizerný článek jsem už dlouho nečetla. Mnohem lepší informace o potřebách a stravování koček můžete najít na webových stránkách útulků nebo chovatelů ušlechtilých koček. Hlavně krmení domácí stravou je kravina - věřte, že to co ušetříte na kvalitě stravy to několikanásobně utratíte u veterináře. Samozřejmě jen v případě, že by vám nevadilo, že vám kočka brzy zajde na selhání ledvin nebo jater.
0/0
11.9.2003 14:33

Petie

kraviny
takovehle kraviny by se ani nemeli davat. Pani autorka kocku opravdu videla jen na obrazku.
Kocka by VUBEC nemela byt zivena domaci stravou, nebo tou nejlevnejsi stravou - podepise se to i na srsti zvirete. Ja mam doma 2 kocoury - orientalce a siamaka a ani jeden by nesnedl na co by zrovna nemel naladu. Kocici strava se musi obmenovat... a splhadlo, kvalitni zachod? kdo ma kocku v panelaku - vi co autorka napsala za blabol
0/0
11.9.2003 14:14

Karabosch

Pořiďte si kočku
Vážená paní Zelenková, pořiďte si kočku od solidního chovatele, přečtěte si pár knížek a potom ji krmte kačenou se zelím (to je zřejmě ten typ "vhodné domácí stravy"). Po roce si s chutí přečtu Váš další článek na téma "jak na kočky" a věřím, že bude mnohem erudovanější. Zkuste propříště psát o věcech kterým rozumíte a neuplétejte, s odpuštěním, z lejna bič. (A když už, tak si alespoň sežeňte kvalitnější informace)
0/0
9.9.2003 20:25

bezejména

Naše kočka
Naše kočka chodí domů jednou za tři dny. Sežere všechno co vidí a zase někam zmizí. Co ty tři dny dělá, to nechápu, asi to budou jen samé lumpárny.
0/0
9.9.2003 11:59

jakub

Re:
Lumpárny ne, kočičiny :)
Šelmy - a kočka je šelma - jsou aktivní cca 4 hodiny denně. Zbytek prospí. Takže ta vaše kočka zase tak moc času nemá :)
Ale má to tedy u vás pěkně a dobře zařízené :)
0/0
9.9.2003 15:53

ina

to je ale blbej článek
takovou slátaninu jsem už dlouho nečetla,autorka článku ví jak vypadá kočka-viděla ji na obrázku a taková osoba tu bude psát co je nejlepší. Ať se autorka článku radeji věnuje domácím pracem tam snad nadelá míň škody.
0/0
9.9.2003 9:51

kočkožrout

Kočka jako spotřební zboží!
smrt smrt smrt všem kočkam v Praze!!!!!
0/0
9.9.2003 9:40

Femme fatale

Re:
smrt kočkožroutovi !!!
0/0
11.9.2003 14:42

antix

kočky že nejsou vybíravé?!
Autor článku žije v omylu. Kočka je nadmíru konzervativní zvíře, a pokud si myslí, že "to není k žrádlu", nevezme si to, i kdyby měla pojít. Některá odmítne i tuňáka z konzervy. V žádném případě ale kočku nelze krmit tím, co lidi, kočka není odpadkový koš. V případě, že nám nesejde na jejím zdraví, můžeme  klidně kočku ládovat i salámky, věřte, že jí budou chutnat. Kočičí ledviny jsou ovšem velmi citlivé. Další blud zde napsaný je ten, že kočce stačí proběhnout se na dvorečku. No jo, ale co když jí výběh zajistit nelze? Co když žije v 7. patře paneláku, obklopeného dálnicí?? Kdo kočce neopatří škrabadlo, sám zjistí, kolik utratí na čalounění nábytku. Kdo nezasíťuje okna a balkon , dočká se brzo, že mu zvědavá kočka spadne dolů a v lepším případě se zmrzačí. Prostě: kdo chce mít zvíře v bytě, nesmí na korunu koukat, levné konzervy, zbytky oběda, nejlevnější granule na váhu se notně prodraží v budoucnu u veterináře a nudící se kočička bez hraček, škrabadla a pohybu si sama najde činnost, ze které mít radost nebudeme.
0/0
9.9.2003 9:14

Kniga

Re:
Presne! A ani ten dvorecek je na nc kdyz tma nenm,a nic na lezeni, splhani a tak!
0/0
9.9.2003 9:29

Olga

Re: Přidávám se,
článek je plný nesmyslů, hlavně v názoru, že kočky nejsou vybíravé a že oba způsoby krmení jsou možné a správné! Tzv. domácí stravu by neměly kočky vůbec dostávat.
0/0
9.9.2003 9:39

Radek

Nejlepší je myš!
Moje babička nedávala kočkám nikdy nic jiného než domácí stravu, a stejně nejlepší je pro kočku, když si chytí myš.
0/0
9.9.2003 11:43

Perla

Re:
...a kocky se bezne u babicky dozivaly uctyhodnych 4 let ze?
0/0
11.9.2003 14:46

Femme fatale

Re:
0/0
11.9.2003 15:02

jakub

Re:
...tak tak.
Plno nesmyslů. Náš kocour je osobnost. Když chce, pokazí náladu všem. To se ale často nestává a většinou je pro nás baterkou, která nás dobíjí.
Za to taky něco chce - nesežere co mu nechutná, nesežere staré jídlo. Není vybíravý, ale dáváme mu jen dobré žrádlo - právě kvůli ledvinám. Škrabadlo je jen jeho území, kde si "píše" všchno... a když vidím, jak ten sisál praská, dovedu si představit, jak by vypadalo čalounění nábytku.
Síť na balkón nemáme, ale kocour už jednou vypadl z třetího patra. Naštěstí přežil a nic se mu nestalo. Možná přišel o jeden ze svých životů...
Autor(ka) je bohužel zcela mimo, kdo s kočkou nežil, nemůže tohle napsat.
0/0
9.9.2003 15:58

Dana B.

Re: Jakub a názor na článek
0/0
11.9.2003 15:28

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz