Diskuse k článku

Neukládejte peníze na běžném účtu

Jistotou pro uložení úspor jsou účty v bankách. Úročení je ale nízké a stačí ho pohltit bankovní poplatky i inflace. Lépe než běžný účet vám peníze zúročí třeba stavební spoření nebo termínované vklady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vokroj

Žena, která to napsala asi myslí,

ale píše jinak než je realita. Výnosy z peněžních fondů, na př. v České spořitelně, stále klesají a původní sliby klientům se neplní. I ostatní produkty u fondů jdou jenom dolů. Něco jako vzestup investičních nástrojů včetně dluhopisů téměř nepamatuji, vše jde v posledí době jen dolů. Nezbývá než doufat a čekat na realizaci příslibů investičních poradců    

0/0
4.5.2009 9:26

Jolka Holka

Už brzo se nebude o čem bavit

Díky všem propagátorům, souhlasím  s těmi, kteří uvádějí o neslušnosti bank a co se Vám pořád líbí na té mB, dyť pořád klesají, za chvíli budou pod 2 %, dostanete info a musíte změnit na nový PLUS, ale myslím, že odliv lidí už pociťují. Tak lovu procent ZDAR ! Ale pozor česká banka už není žádná a něktéré do 1 roku krachovat budou,

věřit mi nemusíte.

0/0
13.4.2009 18:42

Jacomo

žena která to napsala asi nemyslí

To je největší blbina kterou jsem četl během snad celýho měsíce. Kdo z lidí má peníze na běžném účtu proto, aby na něm naspořil nebo zúročil své peníze?

Asi nikdo že? člověk běžné inteligence ví, kde spořit a spíše jak zvyšovat svůj příjem, a také ví, že banky peníze 'ochrání'  lépe než kožená peněženka že?

ta paní co to psala naráží na většinu z lidí a snaží se ponížit asi jejich inteligenci.

Paní, vy máte běžný účet? používáte ho? ;-D

0/0
31.3.2009 20:31

voška

Už někdy někdo viděl bankovní produkt, který by byl

pro klienta něčím výhodný? On totiž neexistuje a banky jako největší zloději, hned po ČEZ, by měli kolienti začít ignorovat. Mám peníze venku a funguje to. V každém případě vás nikdo neokrade a nevymýšlí si nesmyslné poplatky. 

0/0
30.3.2009 13:54

Martina

GE Money.... už tam nepůjdu

Chtěla jsem si založit ten jejich úžasný spořící účet – zatím máme peníze na ING Kontu, kde je však zúročení aktuálně jen 2,5%.

Takže jsem šla dřív z práce (druhý den musela napracovat!) no a v první pobočce, když jsem jim sdělila své přání, jen slečna divoce zakoulela očima, ukázala na řadu klientů přede mnou a říkala: „to budete čekat tak půl hodiny“.

Nadšení z ní jen tak čišelo… no nic, tak jsem šla přes náměstí do druhé pobočky, tam bylo víc „slečen“ a menší fronta. Jenže když už jsem se u jedné usadila, tak mi řekla, že musím mít dva doklady – a sice občanku a pas nebo rodný list. Bohužel pas ani rodný list s sebou běžně nenosím…. Takže smůla. Nabízela jsem kartičku zdravotního pojištění, prozatímní řidičský průkaz /právě dělám autoškolu/ apod. ale neuspěla jsem… Když mé peníze nechtějí, tak je holt nechám u ING. Znovu už tam nepůjdu.Rv

0/0
30.3.2009 8:31

J.J.HOLKA

Re: GE Money.... už tam nepůjdu

to buď šťastná a spokojená, že sis ho tam nezaložila ;-) , protože já sice narazila na ochotnější slečnu a bez fronty, nicméně se dopracovala "k jádru pudla", a to k tomu, že TENTO účet je vypečenější než vypečený, protože pokud už vůbec máš 40 papírů, tak poplatky s tím zázrakem spojené schlamstnou (při převodu nebo výběru) veškeré úroky, ne-li víc :-/Rv (převod 39,- Kč; výběr hotovosti 60,- Kč)

o ING jsem také uvažovala, ale nakonec si založila eMAX+ u mBANK, úrok 2,8 % :-) (bez poplatků)

dalším produktem s úrokem 3% ALE! od zůstatku 50 papírů je Červené konto Poštovní spořitelny, jinak je úrok 0,1 8-o

0/0
30.3.2009 9:23

SocPredator

Re: GE Money.... už tam nepůjdu

Srovnáváte přepážkové poplatky s produkty, které na přepážce ani neobsloužíte (proto tyto poplatky nemají) - to je trochu zkreslený pohled. GE přes IB je také bez poplatků a má vyšší úrok :-P

0/0
30.3.2009 10:21

.

Re: GE Money.... už tam nepůjdu

1) Odchozi platby elektronicky: GE - prvni tri v mesici zdarma, kazda dalsi 4 Kc, mBank eMax+ - prvni v mesici zdarma, kazda dalsi 150 Kc!

2) Tech 39 Kc bude nejspis za prevod na prepazce, coz ovsem mBank u eMax+ vubec NEUMOZNUJE.

3) vyber hotovosti - eMax+ mBank neumoznuje, jedina moznost je prevod na jiny ucet a vybrat odtamtud. GE - umoznuje na prepazce, ale tez si muzete prevest jinam a vybrat odtamtud (a ty prevody jsou nepomerne vyhodnejsi).

Jedine, co mi zde vychazi jako nevyhoda pro GE je minimalni vklad 40 000, aby byl urok 3,6%

Tak by me opravdu zajimalo, podle jakeho klice srovnavate?

0/0
30.3.2009 11:00

J.J.HOLKA

Re: GE Money.... už tam nepůjdu

chtěla jsem účet  "na klíč" ;-) :-)

dobrá, zřejmě jsem se v těch poplatcích zamotala, protože nejdřív jsem chtěla vkládat a vybírat peníze hotově, nicméně stejně nemám právě teď 40 000 (GE) ani 50 000 (Poštovní spořitelna)

u mBank si můžeš otevřít až 4 účty, takže převádět jde bezplatně taky v podstatě 4x do měsíce

0/0
30.3.2009 14:20

FAT

Re: GE Money.... už tam nepůjdu

Upřesnění:

Zřízení, vedení, zrušení  - zdarma, Výpisy - zdarma

Zúčtování účetní položky vzniklé z jednorázového platebního příkazu prostřednictvím služby přímého bankovnictví první tři jednorázové platební příkazy v kalendářním měsíci - zdarma, čtvrtý a další jednorázový platební příkaz v kalendářním měsíci - 4 Kč

Zúčtování účetní položky vzniklé z jednorázového platebního příkazu na obchodním místě GE Money Bank - 39 Kč

Výběr hotovosti ze spořících účtů vedených u GE Money Bank na obchodním místě GE Money Bank - 60 Kč

0/0
30.3.2009 12:04

J.J.HOLKA

Re: GE Money.... už tam nepůjdu

díky

0/0
30.3.2009 14:20

Kenny

Aaaand it's gone!!!

Aaaand it's gone!!!

http://www.youtube.com/watch?v=_6J0BDeGvqU

0/0
30.3.2009 0:59

hermik

nebankovní ústavy

Nechápu, proč nejsou v článku i ostatní peněžní ústavy, např. Moravský peněžní ústav má spořící účet na jeden měsic od 3,6%, na 18 měsíců 5,3%. Vklady jsou pojištěny stejně jako v bankách do 50t Euro.

0/0
29.3.2009 23:05

spořílek

Zapoměťe na stavební spoření, je to vyděračský

trik. Za vaše peníze budou účtovat poplatky za správu konta, minimální úroky a peníze na mnoho roků blokované. Až si je zase vyzvednete i s půjčkou, platíte úroky z půjčky i za své peníze, k tomu zase poplatky za výplatu a za správu konta.

Pokud opravdu chcete stavět, vezměte si hypotéku, to je ovšem zajištěné hodnotou nemovitosti a těmi dvaceti procenty z ceny, které si musíte našetřit předtím. Nejlépe se šetří s termínovanými vklady, pokud možno v různých bankách, pak je risiko menší, že se banka složí. A to bude brzo dost časté.

0/0
29.3.2009 20:25

J.J.HOLKA

Re: Zapoměťe na stavební spoření, je to vyděračský

a s kolika procenty si myslíš, že se poskytuje TEĎ hypotéka? 8-o

u stavebních spořitelen máš 4,8 a je to určitě méně než u bank

můj hypoteční úrok z roku 2007 je 4,18 a docela mě děsí, že jim zaplatím téměř! dvojnásobek toho, co jsem si půjčila a to ještě ty průtahy a moje nemovitost se jim nelíbila, tak jsme to zajistili mamčinou

navíc si ten úvěr u stavební spořitelny brát nemusíš, vybereš prachy a máš je na cokoliv

pochybuju, že za těch 6 let (momentálně "povinných pro délku smlouvy) najdeš kdekoliv 18.000 (od státu mimo úroků!), a když budeš chytrej, tak to bude i víc

0/0
30.3.2009 9:30

Dennys

Nejlepsi je

nakoupit dluhopisy Spolkove banky se 4-4,5% urokem.EUR^ Ale na kazdeho se uz nemusi dostat - zajem je tu obrovsky.

0/0
29.3.2009 19:52

Hamoun

Re: Nejlepsi je

CS prodává teď podřízené dluhopisy 10l. event. možný odkup po 5l. 5%. Otázka: Jak budete s dluhopisy řešit vyšší inflaci, která přijde z US?

0/0
29.3.2009 19:58

Dennys

Re: Nejlepsi je

Kdo vi???:-) Samozrejme to chce uspory, ktere neplanujete utratit, rozumne rozdelit do vice "produktu" - nejen bankovnich. Ja jsem napr. ted koupil druhou garaz v pomerne zadane lokalite v nasem meste - nepotrebuji ji zatim, ale pokladam to za dobry zpusob ulozeni penez.

0/0
29.3.2009 20:03

Jan Traxler, FINEZ Invest. Man.

Uzasny vynos 3% rocne ;-))

1) "Zisky z podílových fondů jsou velmi různé, záleží mimo jiné na typu fondu a společnosti, která ho spravuje." ... Zalezi predevsim na tom, do ceho fond investuje.

2) "Například výnosy fondů peněžního trhu, které ukládají svěřené peníze většinou do bank." ... Fondy peneznich trhu investuji do statnich pokladnicnich poukazech, depozitnich certifikatu, dluhopisu se splatnosti do 1 roku... ukladanim penez do banky bych to nenazyval.

3) "K méně rizikovým patří také dluhopisové fondy, které nakupují dluhopisy. Naopak rizikovější jsou fondy smíšené a akciové, které investují přímo do cenných papírů." ... Dluhopisy jsou take cenne papiry. Vsechny podilove fondy investuji primo do cennych papiru.

4) "Odborníci proto doporučují ukládat do tohoto typu fondů nejvíc deset až dvacet procent úspor." ... To je hloupost. Zalezi na cilech. Komu staci 3% rocne, tak si uklada penize v bance a stavebko. Kdo chce penize zhodnocovat, tak musi byt podnikavejsi. Ja mam dnes 100% uspor v akciich a ve firme.

0/0
29.3.2009 19:16

Flynn

Nemam mBank

Nemam mBank a naprosta spokojenost...R^

0/0
29.3.2009 17:42

hugo.tom

Re: Nemam mBank

já taky :-)

0/0
30.3.2009 7:27

Emil

Nemravné chování bank

Proč nepíšete o tom, že banky se chovají v rozporu s dobrými mravy a dělají klamnou reklamu( chválí se, že dobře zhodnotí naše peníze)! Banky půjčují peníze klientům na roční úrok ca 9 - 20 % což je  5-10 násobek inflace i více a sami dávají úrok na peníze, které  jim půjčujeme(vklady) jen ca 0,50 – 1,7 % ( termínové) což neodpovídá ani 50 % průměrné roční  inflace .O „nekřesťansky“ nízkých úrocích z vkladů se však nepíše, jen o vysokých poplatcích. 

Pokud by se naše banky chovaly v souladu z dobrými mravy, měly by zaručit, že pokud jim klient peníze svěří – půjčí ( uloží na termínový vklad, jedno či na měsíc nebo rok a zda tisíc korun nebo milion) měli by mu vrátit vždy částku jejíž kupní síla bude minimálně stejná jako při vložení ( tj. plně zohlední inflaci i daň z úroků), příp. mu dá banka ještě malý bonus v závislosti od výšky částky či doby uložení. Pomůže Úřad pro ochranu spotřebitele nebo se jedná o kartelovou dohodu některých bank???.

0/0
29.3.2009 17:22

Roman

Re: Nemravné chování bank

Tak az se klienti bank budou chovat v souladu s dobrymi mravy a budou radne splacet sve pujcky bankam, tak treba pujde urok z pujcek rapidne dolu. V dnesni dobe bohuzel si tito radoby klienti pujci penize a penize banka zpet vidi az po exekuci v tom lepsim pripade. Takze se bankam nedivim, ze pujcuji za tyto uroky . A mezi nami banky maji v terminovanych vkladech tolik penez, ze nemaji zajem uroky zvysovat. Je to pouze vec nabidky a poptavky, coz ja osobne chapu. Zadny kontrolni organ opravdu nepomuze :-) Pokud se ti to nelibi, nech si penize doma R^

0/0
29.3.2009 18:03

Pinda

velky omyl

myslim,ze velky omyl je vubec ukladat penize do banky :)

neco se "stane" a hups najednou nemate pristup ke penezum...

0/0
29.3.2009 12:38

jorbl

Re: velky omyl

jj, polstar je polstar

0/0
29.3.2009 15:39

Blizz

Re: velky omyl

To je pěkná blbost;-D pokud nedáš peníze zrovna na termínovaný účet, můžeš je vybrat kdy chceš.

0/0
29.3.2009 16:49

jmeno

Re: velky omyl

ak si 1 :), a co ak nas pride do jednej banky 50% sporitelov alebo ludi co maju ucet a budu chciet vybrat :) banka tu hotovost proste nema banka to ma poratane tak ze penazi ma tak max 5% ostatne je v roznych akciach, fondoch..... takto funguje tento system

0/0
29.3.2009 21:50

spořílek

Re: velky omyl

ona se ale i koruna může složit jako forint, v neklidných časech se proto nakupuje zlato a pozemky.

0/0
29.3.2009 20:28

adam,pardubice

opet zde

resite nesmysly.kdyby jste cas straveny na podobnych diskuzich o nicem,venovali svemu zamestnani,potom by jste byli v baliku jako ja.pracuji jako majitel realitni kancelare  a jsem ve svych 28 letech financne zabezpeceny na nekolik zivotu dopredu.R^ 

0/0
28.3.2009 18:00

rocky_krysa

Re: opet zde

Tak jo, tak ses nam tu pochubil, jeste jsi zapomnel rict, ze te kazdy den ceka milujici oddana miss a kazde rano vahas mezi Maseratti a Aston Martinem

0/0
28.3.2009 18:21

adam,pardubice

Re: opet zde

na rozdil od radoby podnikatelu setrim zivotni prostredi a do nasi kancelare v centru  jezdim MHD nebo chodim pesky.a o zeny se absolutne nezajimam.na prvnim miste je pro me moje prace.alespon do mych 35 let.potom bych si chtel zalozit rodinu.R^

0/0
28.3.2009 18:36

eva, pardubice

Re: opet zde

já bych tě zkusila přesvědčit, že děláš chybu, když se o ženy nezajímáš.......volej 722 038 125

pa

0/0
28.3.2009 22:29

adam,pardubice

Re: opet zde

ozvi se za 7 let,evo.do te doby se totiz hodlam venovat vyhradne svemu zamestnani.jenom za dnesek jsem prodal dva byty.zitra mam dalsich sest schuzek,z nichz by melo byt realizovano pet prodeju.a v pondeli budeme prodavat rozsahle pozemky jedne developerske firme.R^ 

0/0
29.3.2009 0:18

jorbl

Re: opet zde

Kdybys cas traveny na diskuzich venoval sve praci, mohl jsi dnes prodat 3, mozna i 4 byty! Je smutne videt mlade lidi mrhat casem.

0/0
29.3.2009 16:19

adam,pardubice

Re: opet zde

konecne kvalitni a fundovany nazor.ano,svym zpusobem mas pravdu.ja jsem ale i presto skutecne ty 4 byty dnes prodal.............ale ty se mi libis,jorble.navstiv nasi kancelar a mozna se domluvime na spolupraci.R^

0/0
29.3.2009 17:28

zzz

Re: opet zde

A za těch 7 let si pořídíš drůbež s nalakovanýma nehtama a zavřeš ji do nějaké zlaté klece??? Jiné totiž nebudou:) A na blbečky s hromadou peněz a slovníkem typu "budou se realizovat prodeje" normální holky neletí!;-D

0/0
29.3.2009 17:43

teak

Re: opet zde

Pán je gej? ?

0/0
29.3.2009 21:18

Montaigne

Re: opet zde

znám jednoho majitele RK  a ten skuhrá jak starej havran!:-P

0/0
28.3.2009 18:23

aleš

Re: opet zde

Škoda, že nezvládáš taky pravopis - mohl bys být dokonalý. Ale "kdyby jste" opravdu není správně česky. Zkus Pravidla českého pravopisu - jsou i na netu. 

0/0
29.3.2009 7:49

adam,pardubice

Re: opet zde

kdyby jsi se radsi vice venoval svemu osobnimu zivotu,mozna by jsi si nemusel lecit svoje komplexy urazenim slusnych diskutujicich.Rv

0/0
29.3.2009 8:08

Lojza

Re: opet zde

Bud v klidu Adame takovy losery,ktery na kazde diskuzi odkazuji na chybny pravopis mam opravdu rad.At jdou vyucovat na vysokou skolu a neotravuji na foru;-D.Ja bych to videl spise na pravou ceskou zavist bohuzel.Kdyz uz neumi jinak argumentovat, tak je chybny pravopis.

0/0
29.3.2009 10:45

nejchytrejsi

Re: opet zde

adam,pardubice  & lojzo: bez pls zpatky na novinky.cz, tady prekazis

0/0
29.3.2009 12:05

adam,pardubice

Re: opet zde

nahodou Lojza ma pravdu a ty se jdi tez zahrabat,ty zakomplexovany primitive.Rv

0/0
29.3.2009 12:58

adam jsi kreten

Re: opet zde

chudaku, bez prodavat byty a neblij tu.

0/0
29.3.2009 14:43

Kormidelník

Re: opet zde

hochu ty jsi dobry dabel .. paradox je, ze byt to, co popisujes, tak posledni, co te zajima, je blit o tom do diskuzi :) fakt nezeru, i kdybych ti to pral :-)

0/0
29.3.2009 16:53

rafton

Re: opet zde

Nedělej ostudu Pardubicím, mám je rád :-(

0/0
29.3.2009 19:37

kiv

Iluze

Věřit, že v dnešní době je cokoli 100% "pojištěné u státu"  je leda tak  k smíchu ...  Smiřte se konečně  s tím, že jediná jistota v životě je, že z něj živí nevyváznem.   Vše ostatní je větší či menší loterie  :-):-) 

0/0
28.3.2009 16:17

Jirka1974

100%???

Rád bych věděl, kde autor článku čerpal informaci, že za vklady v bankách stát ručí stoprocentně ...

0/0
28.3.2009 13:34

stoural

Re: 100%???

To je uz prece davno.

http://www.financninoviny.cz/index_view.php?id=343609

0/0
28.3.2009 21:40

Lojza

pujcit

penize pujcit bance za 3% rocne a k tomu zdaneni, to je opravdu kauf;-D.Penize pujcuji za 30% rocne se zajistenim nemovitosti a lidi mi mohou utrhat ruce.Kdo ma zajem a hlavne kapital.Mohu vam poskytnout klienty za 10-20milionu mesicne,ktere muzete financovat svymi fin.prostredky.Sami budete zastavni veritel,pujcuje se max do 40% hodnoty nemovitosti.:-).Pujcka 300 000 na 10let,splatka kolem 8000,-kc.To se bezne pujcuje-).  lojzano@seznam.cz

0/0
28.3.2009 12:33

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz