Diskuze

Němečtí poslanci schválili rozšíření záchranného fondu EU

Německo podle očekávání schválilo rozšíření pravomocí Evropského fondu finanční stability, z něhož se čerpají prostředky na pomoc zemím s problémy, jako je Řecko nebo Portugalsko. Finální slovo bude mít v pátek horní komora.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DD

belair.07

1. 10. 2011 11:20
USE

Nechť trpí ten kdo celý tenhle systém "potratil". Německo - Francouzské spojené státy Evropské. To je tak, když nenažranost začne požírat sama sebe. Končí to diktátem, že okurka je moc ohnutá, díra v sýru moc velká, baterie v hospodě automatická.... Když nám to děda Tunel vymlouval tak byl největší záškodník. Teď když se domeček z karet začíná hroutit, tak rádi přispějeme miliardu Eur do tohoto podivného podniku a to nejsme ani v měnové unii. Pak si tu naší miliardu rádi zase od nich půjčíme za "drobný" poplatek, až sami budeme mít prd. Říkám to s odporem, ale RVHP byla proti tomu velmi slabý odvar a měla alespoň hlavu a patu, kde byly karty jasně rozdány.

0 0
možnosti
JN

novakjara

30. 9. 2011 11:46
A co když to Slovensko odmítne?

0 0
možnosti
2

2kedar

29. 9. 2011 21:10
Co na to říct??

RvRvRvXEU

1 0
možnosti
G

Gašpo_2

29. 9. 2011 16:25
Toto nemá riešenie

Nemecký poslanci dobre vedia, že bankrot Grécka by hrozil kolapsom nemeckých bánk. Je to začarovaný kruh. A teda sa tam budú strkať peniaze dokiaľ bude z čoho brať. Celé to padne až sa ku Grécku pridá Španielsko, Portugalsko a Taliansko. To už ani "rotačky" ECB neutiahnu. A je to len otázka času. V týchto krajinách sa "úspornými opatreniami" možno podarí spomaliť rast dlhu, ale nepodarí sa ho zastaviť.

2 0
možnosti
RF

Richard Fuld

29. 9. 2011 19:12
Re: Toto nemá riešenie

Statní dluhy jsou jen státem nevytištěné peníze, které si stát nechal "vytisknout" u soukromých bank. Banky totiž více než z 90% půjčují před půjčením neexistující peníze a mají tak vlastně licenci na "tištění" bezhotovostních peněz ve formě dluhu. Po té, co je dluh splacen, tyto "vytištěné" peníze zase povinně zaniknou. Rozdíl mezi státním dluhem a centrální bankou natištěnými penězi je pouze v tom, že ze státního dluhu platí daňoví poplatníci soukromým bankám úrok. Soukromé banky tak vlastně vybírají daně. A to ne malé. Jsou to desítky miliard ročně.

0 0
možnosti
JN

harpyje

29. 9. 2011 14:37
-

No tak Titanic dopluje o kilometr dál a muzikanti si zahrají ještě jednu skladbičku ... ;-D

6 0
možnosti
AA

arisman

29. 9. 2011 15:29
Re: -

njn, o kilometer dalej od brehu

0 0
možnosti