Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej

30 tipů na nejlepší koupání v Česku

  14:41
Kde se v horkém létě osvěžit? V zatopeném lomu, v řece, v rybníku nebo na veřejném koupališti? Regionální redaktoři MF DNES pro vás vybrali 30 zajímavých koupališť v celé České republice.
Máchovo jezero

Máchovo jezero | foto: Roman Čejka, MF DNES

Místa jsme vybírali bez ohledu na to, zda jde o přírodní koupaliště, nebo umělý bazén se skokanským můstkem, jediným kritériem bylo zajímavé místo s příjemnou vodou.

Každý si ale skvělé koupání představuje jinak. Na seznamu se proto vedle sebe ocitla nová koupaliště s obřími tobogany, rybníky a jezera, spolu s písníky a "štěrkáči", jak říkají místní zatopeným lomům, kde se v minulosti těžil písek nebo štěrk. Právě ty patří k oblíbeným koupacím místům, která většinou znají jen lidé z okolí.

V přehledu najdete vedle známých rekreačních míst, jako je Máchovo jezero nebo Lipno, i zajímavou historickou plovárnu ve Vysokém Mýtě, jako vystřiženou z Rozmarného léta, nebo koupání v sázavských peřejích.

Někdo rád vyrazí do míst, kde za příjemné osvěžení nezaplatí ani korunu (zato si tam nekoupí ani limonádu a o jiných potřebách ani nemluvě), jiný musí mít k letní pohodě stánky s pivem a párky, sprchy a skluzavky. Proto u každého koupaliště uvádíme, co od něj můžete čekat.

Určitě budete znát místo, kde je třeba koupání lepší. Pokud ho chcete prozradit, dejte vědět buď do diskuse, nebo napište na cestovani@dnes.cz.

Zatím je voda dobrá, ale...

Sinice zatím koupání neohrožují, hlásili na začátku prázdnin hygienici. Takový stav nemusí pochopitelně vydržet celé léto, letní horka vyvolávají bujení sinic v rybnících a nádržích.

Kvalita vody se zhoršuje hlavně ve druhé polovině léta. Když se sinice ve vodě rozmnoží natolik, že by koupání ohrozilo zdraví, lidé se o tom většinou dozvědí, protože krajští hygienici vyhlásí v místě zákaz koupání. Jenže od vody vhodné ke koupání až po nebezpečnou je několik stupňů kvality, o nichž je dobré vědět.

Občas se voda zhorší natolik, že by se v ní neměli koupat lidé náchylní k alergiím a kožním nemocem nebo jedinci se sníženou imunitou, těhotné ženy a malé děti. Někdy se stačí po koupání v nádržích se zhoršenou kvalitou vody omýt pod sprchou s pitnou vodou.

Proto je dobré sledovat zprávy hygieniků. Ti odebírají každých 14 dní v přírodních koupalištích vodu k laboratorním rozborům. Výsledky jsou na webových stránkách krajských hygienických stanic, většinou přímo na hlavní stránce nebo v menu pod sekcí Koupání ve volné přírodě, Kvalita koupališť nebo Koupací místa.

Pokud na seznamu vaše koupaliště nenajdete, znamená to, že nepatří mezi sledovaná místa a koupání je tu jen na vlastní nebezpečí. Hygienici také nesledují všechna veřejná koupaliště, která mají vlastního provozovatele. Ten musí rozbory provádět pravidelně sám na vlastní náklady a podle potřeby vodu upravit, případně i koupaliště zavřít.

Udělejte si vlastní kontrolu

Pokud nemáte přístup k internetu nebo se vám voda v rybníku nezdá, můžete si udělat vlastní kontrolní test. Naberte vodu do PET lahve a nechte ji chvíli stát na sluníčku. Pokud se na hladině vytvoří zelený kroužek, ve vodě jsou přemnožené sinice, pokud je voda jen kalná, jde o řasy. V prvním případě se raději běžte osvěžit do vany, koupání by mohlo být nebezpečné, ve druhém případě je voda bez problémů.

Kde zjistit kvalitu vody

Praha
www.hygpraha.cz

Plzeňský kraj
www.khsplzen.cz

Pardubický kraj
www.khspce.cz

Královéhradecký kraj
www.khshk.cz

Ústecký kraj
www.khsusti.cz

Zlínský kraj
www.khszlin.cz

Jihočeský kraj
www.khscb.cz

Olomoucký kraj
www.khsolc.cz

Karlovarský kraj
www.khskv.cz

Vysočina
www.khsjih.cz

Středočeský kraj
www.khsstc.cz

Moravskoslezský kraj
www.khsova.cz

Liberecký kraj
www.khslbc.cz

Jihomoravský kraj
www.khsbrno.cz

JEZERO PODĚBRADY
Středočeský kraj

Charakteristika: komplex tří jezer po těžbě písku s písečnými i travnatými plážemi. Koupání je vhodné pro plavce i neplavce, vstup do vody je pozvolný.
Otevřeno: od 7 do 19 hodin
Vstupné: dospělí 30 Kč, studenti a děti 10 Kč na den
Jak se tam dostat: buď pěšky a na kole z Poděbrad přes silniční most, nebo pěší lávkou na jezu (odbočuje z pobřežní cyklostezky). Autem ve směru od Prahy na kraji Poděbrad vpravo, parkoviště placené.
Služby: občerstvení, sprchy, WC, převlékárny, dětské hřiště, skluzavky a prolézačky, minigolf, půjčovna lodiček, hřiště na volejbal a nohejbal, plavčík a zdravotník, nudistická pláž
Kvalita vody: výborná

Poděbrady

LHOTA v okrese Praha-východ
Středočeský kraj

Charakteristika: jezero, které vzniklo na místě bývalé pískovny, se rozprostírá na ploše o rozloze asi 25 hektarů a nachází se necelých 20 kilometrů od Prahy. Nabízí nejlepší koupání v okolí Prahy, bohužel i s velkou koncentrací návštěvníků.
Otevřeno: od 7 do 20 hodin
Vstupné: dospělí 50 Kč (po 17. hodině 30 Kč), děti do 15 let 30 Kč na den
Jak se tam dostat: koupaliště je asi deset kilometrů od Kostelce nad Labem, sedm od Staré Boleslavi, asi 3 kilometry od obce Lhota. Auto lze zaparkovat na velkém parkovišti ve stínu. Parkovné činí 60 Kč na den.
Služby: stánky s občerstvením, WC, plážový volejbal, nudistická pláž
Kvalita vody: dobrá

Lhota

MÁCHOVO JEZERO, Doksy
Liberecký kraj

Charakteristika: na 300hektarové vodní ploše je víc možností koupání, k nejlepším patří hlavní pláž Doksy s mnoha vodními atrakcemi a pláž Klůček s kempem.
Otevřeno: od 9 do 21 hodin
Vstupné: dospělí 40 Kč, děti od 4 do 15 let a důchodci 20 Kč na den
Jak se tam dostat: asi v polovině cesty mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou. Záchytné parkoviště je v Doksech.
Služby: restaurace, občerstvení, stánky, WC, sprchy, převlékárny, šlapadla, lodičky, windsurfing, výlety parníkem, nohejbal, plážový volejbal, vodní fotbal, skákací hrad, závěsné trampolíny, tobogan, lezení v korunách stromů (jungle creek)
Kvalita vody: zatím dobrá, loni kvůli sinicím lehce zhoršená

Máchovo jezero

MŠENO
Liberecký kraj

Charakteristika: jablonecká přehrada Mšeno patří k nejoblíbenějším rekreačním místům v Libereckém kraji. Nachází se uprostřed přírody a zároveň ve městě. Písčité i travnaté pláže, vstup do vody je pozvolný i strmý. Vybrat si můžete ze dvou pláží: U kiosku a U prutu.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: jabloneckým městským autobusem č. 1 nebo pěšky – z centra cesta trvá asi osm minut; u koupaliště je možné zaparkovat automobil.
Služby: občerstvení, sociální zařízení, plážový volejbal, windsurfing, potápění, jachtink, od letošního roku vodní záchranáři

Kvalita vody: zatím dobrá, v létě hrozí přemnožené sinice

Mšeno

LIPNO-MODŘÍN
Jihočeský kraj

Charakteristika: oblázková pláž s pozvolným sestupem do vody na břehu největšího uměle vytvořeného jezera v Česku
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: dospělí 60 Kč, děti do 15 let 40 Kč na den
Jak se tam dostat: z Českého Krumlova do Černé v Pošumaví, směr Frymburk a Lipno nad Vltavou; auto lze zaparkovat na parkovišti místního kempu.
Služby: restaurace, pro hosty kempu sleva do Aquaworldu Lipno, bezbariérové sociální zařízení, půjčovna sportovního vybavení
Kvalita vody: dobrá

Lipno-Modřín

RYBNÍK MYDLÁK
Jihočeský kraj

Charakteristika: přírodní koupaliště s travnatou i písečnou pláží v obci Zliv asi 5 kilometrů od Hluboké nad Vltavou; autokemp s chatičkami v lese u rybníka
Otevřeno: od 9 do 18 hodin
Vstupné: dospělí 20 Kč a děti od 6 let 10 Kč na den
Jak se tam dostat: autem, vlakem nebo autobusem z Českých Budějovic přes Hlubokou nad Vltavou 16 km do Zlivi
Služby: restaurace, WC, sprchy, dětské brouzdaliště, volejbalové a nohejbalové hřiště, skluzavky, kolotoč, houpačky, tenisové kurty v blízkosti koupaliště, půjčovna loděk, rybolov
Kvalita vody: velmi dobrá

Rybník Mydlák

HRACHOLUSKY
Plzeňský kraj

Charakteristika: 22 km dlouhé přehradní jezero na řece Mži se rozprostírá v romantickém skalnatém údolí. Travnatá pláž s pozvolným vstupem do vody.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: přehradní nádrž se nachází asi 20 km od Plzně směrem na Stříbro
Služby: restaurace, stánky s občerstvením, sociální zařízení, prodejny a Transkemp s kapacitou 1 000 osob, stolní tenis, šlapadla, skluzavka
Kvalita vody: zatím dobrá, loni v červenci masivně vodní květ

Hracholusky

PÍSKOVNY kolem LUŽNICE
Jihočeský kraj

Charakteristika: koupaliště se nachází na obou březích Lužnice, v okolí Suchdola a Veselí je několik pěkných pískových pláží. Pískovny v okolí obce Vlkov jsou v letních měsících ideální zastávkou ke koupání pro toho, kdo hledá klid.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: od silnice Veselí – Třeboň, kde lze nejlépe zaparkovat auto. Většina lidí ke koupališti jezdí na kolech.

Služby: pouze občerstvení, skluzavky, na nudistické části pláže nejsou žádné služby k dispozici.
Kvalita vody: hygienici nesledují, ale většinou je čistá a průhledná.

Pískovny kolem Lužnice

VELKÝ BOLEVECKÝ RYBNÍK
Plzeňský kraj

Charakteristika: padesátihektarový rybník zvaný Bolevák se rozprostírá na severním okraji města Plzeň. Na jeho březích jsou písčité a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody a písčitým dnem. V místě se nachází také pláž pro nudisty.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: plzeňskou MHD, pro auta jsou dvě veřejná parkoviště.
Služby: restaurace, dva stánky s občerstvením, plavčík a zdravotník, převlékárny, WC, sprchy na pláži, volejbalové hřiště, stolní tenis, loďky
Kvalita vody: výrazně lepší než v minulosti

Bolevecký rybník

JEZERO MICHAL
Karlovarský kraj

Charakteristika: Vodní nádrž u Sokolova, která vznikla z bývalé těžní výsypky. Na levém břehu se nachází zcela nový komplex městského koupaliště Michal. Letos je už oplocený i travnatý protilehlý břeh nádrže, kde se také vybírá vstupné.
Otevřeno: od 9 do 19 hodin
Vstupné: dospělí 50 Kč na celý den, po 17. hodině 30 Kč, děti do 120 cm na celý den 15 Kč, děti do 3 let, invalidé a senioři zdarma
Služby: WC, občerstvení, sprchy, šatny, tobogan, trojskluzavka, kuželky, tenis, šlapadla, minigolf, plážové kabinky, volejbalové hřiště, stolní tenis, plavčík
Jak se tam dostat: městským autobusem ze Sokolova, autem při silnici z Chebu na Karlovy Vary, přímo u jezera je placené parkoviště (od 9 do 17 hod 40 Kč, po 17. hodině 20 Kč)
Kalita vody: velmi dobrá

Jezero Michal

VELKÝ RYBNÍK
Karlovarský kraj

Charakteristika: přírodní koupaliště s výhledem na Krušné hory je umístěno v chatové osadě Velký Rybník, která se nachází asi dva kilometry od obce Hroznětín. Pláž je písčitá s pozvolným vstupem do vody, vhodné podmínky pro rybaření.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: asi kilometr od obce Velký Rybník, osm kilometrů od Karlových Varů směrem na Hroznětín, přes Otovice
Služby: restaurace, občerstvení a WC cca 100 m od pláže, volejbal, windsurfing, parkoviště
Kvalita vody: dobrá se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi – snížená průhlednost

Velký Rybník

KOUPALIŠTĚ ROLAVA
Karlovarský kraj

Charakteristika: koupaliště, které je ve volné přírodě, se nachází přímo v městské čtvrti Karlových Varů Rybáře. Desetihektarová přírodní nádrž má písčité a travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody, z hráze nádrže je však možné skákat. Část tohoto areálu také slouží jako autokemp.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: z Čankovské ulice v karlovarské městské čtvrti Rybáře
Služby: občerstvení, WC, sprchy, vodní záchranná služba, dětské pískoviště, prolézačky, houpačky, tenisové kurty, okruh pro cyklisty a bruslaře, lezecká stěna, dětská skluzavka a tobogan
Kvalita vody: vhodná ke koupání

Rolava

TYRŠOVA PLOVÁRNA
Pardubický kraj

Charakteristika: Tyršova plovárna ve Vysokém Mýtu je jednou z největších přírodních plováren v ČR. Má rozlohu tři čtvrtě hektaru a je ve stylu Rozmarného léta, avšak s moderními vodními atrakcemi. Budovy z třicátých let minulého století jsou kulturní památkou.
Otevřeno: denně podle počasí od 9 do 19 hodin
Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč na den, permanentky
Jak se tam dostat: na kraji města směrem od Hradce Králové na Brno
Služby: občerstvení, WC, skokanský můstek, skluzavka, tobogan, plážový volejbal, stolní tenis, nohejbal, nově minigolf

Kvalita vody: upravovaná, dobrá, pravidelně sledovaná

Tyršova plovárna - Vysoké Mýto

KOUPALIŠTĚ BRNÁ v Ústí nad Labem
Ústecký kraj

Charakteristika: termální koupaliště se nachází nedaleko Labe ve čtvrti Brná. Díky termálním pramenům je voda teplá i v chladnějších dnech.
Otevřeno: od 9 do 19:30 hodin
Vstupné: dospělí 45 Kč, děti 25 Kč na den
Jak se tam dostat: městskou hromadnou dopravou i automobilem. Můžete se sem dopravit přívozní lodí vyjíždějící od restaurace Kotva.
Služby: velké parkoviště, restaurace, stánky s občerstvením, plavčík, WC, sprchy, převlékárny, několik bazénů, tobogan i dětská brouzdaliště s toboganem, klouzačky, stolní tenis, minigolf, plážový volejbal
Kvalita vody: výborná

Brná v Ústí nad Labem

KAMENCOVÉ JEZERO CHOMUTOV
Ústecký kraj

Charakteristika: přírodní jezero, které vzniklo zatopením kamencového lomu, hloubka vody dosahuje až 3,25 m. Je přímo ve městě, obklopené travnatými stráněmi i písčitými plážemi a množstvím stromů.
Otevřeno: od 9 do 19 hodin
Vstupné: 12 až 20 Kč
Jak se tam dostat: pěšky asi 15 minut z centra, autobusem linkou č. 3, vlakem – zastávka Chomutov město
Služby: restaurace, občerstvení, WC, nudistická pláž, autocamping, minigolf, bowling, plavčík i zdravotník
Kvalita vody: dlouhodobě nejčistší voda v kraji

Kamencové jezero Chomutov

PÍSNÍKY MĚLICE-LOHENICE
Pardubický kraj

Charakteristika: rozsáhlé přírodní koupaliště, které vzniklo zatopením lomu po těžbě štěrkopísku, leží asi pět kilometrů od města Přelouč. Vstup do vody je pozvolný a pláže jsou písčité. Na poloostrově je kemp, kam se jezdí za vodním lyžováním a také windsurfingem.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: z Přelouče směrem na Lázně Bohdaneč, odbočka u obce Lohenice

Služby: autokemp, ekologické WC, stánek s občerstvením, škola vodního lyžování, vodní lyžování, wakeboarding, jízdy na kruhu nebo na banánu
Kvalita vody: dobrá

Písníky Mělice-Lohenice

KOUPALIŠTĚ LODÍN
Královéhradecký kraj

Charakteristika: moderní koupaliště s několika bazény a 100metrovým toboganem v malé obci na Hradecku je součástí areálu kempu.
Otevřeno: od 9 do 19 hodin
Vstupné: dospělí 60 Kč, po 17. hodině 30 Kč, děti a studenti 40 Kč, po 17. hodině sleva na 20 Kč, děti do 3 let a držitelé průkazu ZTP zdarma
Jak se tam dostat: z Nechanic u Hradce Králové směrem na Suchou, velké parkoviště 5 Kč na den
Služby: kemp s chatičkami a místy pro stany, WC, převlékárny, občerstvení, fotbal, basketbal, tenis, plážový volejbal, brouzdaliště pro děti s malou skluzavkou
Kvalita vody: dobrá

Koupaliště Lodín

KOUPALIŠTĚ TŘEBECHOVICE POD OREBEM
Královéhradecký kraj

Charakteristika: městské koupaliště asi 500 metrů od centra města Třebechovice pod Orebem se třemi bazény, 96metrovým toboganem a skluzavkami; okolo bazénů jsou travnaté i zastíněné odpočinkové plochy
Otevřeno: od 9 do 20 hodin
Vstupné: dospělí 50 Kč, po 16. hodině 25 Kč, děti do 6 let zdarma
Jak se tam dostat: při výpadovce z Třebechovic na Týniště nad Orlicí u fotbalového stadionu
Služby: relaxační, plavecký a dětský bazén, skluzavky, 98 metrů dlouhý tobogan, občerstvení, převlékárny, sociální zařízení, plážový volejbal
Kvalita vody: velmi dobrá

Koupaliště Třebechovice pod Orebem

STVOŘIDLA NA SÁZAVĚ
kraj Vysočina

Charakteristika: tůňky mezi balvany na řece Sázavě u Stvořidel najdete mezi Světlou a Ledčem nad Sázavou. Řeka tu protéká hlubokým údolím a díky balvanitému řečišti vytváří peřeje a slapy. Celá oblast – přírodní rezervace o rozloze 246 ha – je návštěvníkům volně přístupná.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: posázavským pacifikem ze Světlé nad Sázavou (trať Praha – Havlíčkův Brod – Brno) do stanice Smrčná. Nebo lodí po řece – Stvořidla jsou vyhledávaná vodácká lokalita.
Služby: kemp Stvořidla
Kvalita vody: dobrá, ale nesleduje se

Stvořidla na Sázavě

KOUPALIŠTĚ ROUCHOVANY
kraj Vysočina

Charakteristika: koupaliště se nachází v areálu kempu u rybníka v Rouchovanech na Třebíčsku a nabízí příležitosti i ke sportovnímu vyžití.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: dospělí 15 Kč, děti 5 Kč na den
Jak se tam dostat: z Moravského Krumlova směrem na Hrotovice, parkoviště placené 15 Kč na den
Služby: občerstvení, půjčovna loděk i šlapadel, volejbalové hřiště s pískovým povrchem, stolní tenis, koutek pro děti s houpačkami a kolotoči, sprchy, WC, možnost rybolovu i bez rybářského lístku.
Kvalita vody: není sledovaná, místo nepatří mezi schválená místa ke koupání

Koupaliště Rouchovany

KOUPALIŠTĚ HUSTOPEČE
Jihomoravský kraj

Charakteristika: moderní nové koupaliště s bazénem o rozloze 25 x 15 metrů, s mnoha vodními atrakcemi a travnatou i písčitou pláží
Otevřeno: v létě od 9 do 22 hodin
Vstupné: do 6 let 10 Kč, do 15 let 20 Kč, dospělí 36 Kč
Jak se tam dostat: koupaliště se nachází v městském parku, přímo u areálu není žádné parkoviště
Služby: WC, šatny, převlékárny, plážový volejbal, travnatá a písková pláž, 70metrový tobogan, dětské brouzdaliště se skluzavkou a vodním hřibem
Kvalita vody: vhodná ke koupání

Hustopeče

LULEČ
Jihomoravský kraj

Charakteristika: zatopený lom U Libuše, který byl ve 30. letech minulého století upraven na koupaliště. Zdrojem vody je podzemní puklinová voda. Na místě se nacházejí tři travnaté pláže a dva skokanské můstky.
Otevřeno: od 8 do 20 hodin
Vstupné: dospělí 25 Kč, dítě (od 3 do 15 let) 10 Kč, po 17. hodině dospělí 15 Kč a děti 5 Kč
Jak se tam dostat: nachází se mezi Vyškovem a Rusínovem, přibližně 8 km od Vyškova. Z obou přilehlých měst jezdí do Lulče vlak. Autem je nejrychlejší cesta po dálnici D1, exit E462.

Služby: občerstvení a restaurace, sprchy, WC a převlékárny, dětské houpačky, velká a dětská skluzavka, dětské brouzdaliště, antuková hřiště
Kvalita vody: voda je vhodná ke koupání

Luleč

MĚSTSKÉ KOUPALIŠTĚ UNIČOV
Olomoucký kraj

Charakteristika: koupaliště, které tvoří venkovní bazén (50 x 25 m), má také rozsáhlou travnatou plochu kolem. Nenabízí jen osvěžení v horkých letních dnech, ale také sportovní vyžití a zábavu pro děti.
Otevřeno: od 9 do 19 hodin
Vstupné: dospělí 40 Kč, děti 20 Kč na den
Jak se tam dostat: na kraji Uničova směrem na Šumperk, 400 parkovacích míst zdarma, úschovna kol
Služby: občerstvení, sociální zařízení, převlékárny, tobogan, dětské hřiště s kolotoči, hřiště pro míčové hry, kuželky. Návštěvníkům jsou k dispozici také nedaleké tenisové kurty.
Kvalita vody: stabilně bývá dobrá.

Uničov

PÍSKOVNA NÁKLO
Olomoucký kraj

Charakteristika: dvacet metrů hluboké jezero poblíž Litovle o ploše asi 100 hektarů se nachází v zatopené části pískovny, kde se ještě těží. Koupání je pouze na vlastní nebezpečí. Na východním břehu najdete několik menších travnatopísčitých pláží.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: asi 2,5 km za Náklem směrem na Střeň. Parkování je za 50 Kč na den.
Služby: stánek s občerstvením a WC, možnost provozování vodních sportů (motorové čluny, skútry, plachetnice, na jezeře je povoleno také rybaření)
Kvalita vody: výborná, ale nesleduje se. Pískovna je proslulá čistou vodou i za nepříznivých klimatických podmínek.

Náklo

ŠTĚRKOVNA HLUČÍN
Moravskoslezský kraj

Charakteristika: přírodní jezero o rozloze 140 ha s travnatými plážemi, štěrkovitým dnem a pozvolným vstupem do vody. Je třeba si dát pozor mimo areál, kde jsou ve vodě velké kameny.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: dospělí 30 Kč, děti 20 Kč na den; mimo areál jsou neplacené pláže
Jak se tam dostat: v Hlučíně u silnice na Ostravu-Porubu. Koupaliště je také dostupné autobusy 69 a 270. U areálu je placené parkoviště.
Služby: hřiště na volejbal, tenis, nohejbal, vodní lyžování, bazény, sociální zařízení a občerstvení. V místě je i dětské brouzdaliště, bazén a nudistická pláž.
Kvalita vody: patří k nejčistším v kraji

Štěrkovna Hlučín

KOUPALIŠTĚ OSTRAVA-PORUBA
Moravskoslezský kraj

Charakteristika: největší koupaliště ve střední Evropě na vodní ploše o rozloze malé přehrady (41 200 m2). Areál je nově zrekonstruován.
Otevřeno: od 9 do 20 hodin
Vstupné: dospělí 80 Kč a děti 60 Kč na den, děti do 6 let zdarma, po 17. hodině jednotné vstupné 50 Kč, zvýhodněné rodinné vstupné
Jak se tam dostat: Tramvají číslo 5. Autem směr na obec Vřesina, u areálu jsou dvě parkoviště s téměř 600 místy.
Služby: obří tobogan, skluzavky, skokanské můstky, brouzdaliště, volejbal, tenis, občerstvení a bezbariérové sociální zařízení, minigolf, tenisové kurty s umělým povrchem, hřiště pro streetball a volejbal, malý fotbal, stolní tenis
Kvalita vody: stabilně čistá

Kopaliště Ostrava-Poruba

PŘEHRADA VŠEMINA
Zlínský kraj

Charakteristika: přírodní koupaliště s travnatým břehem se nachází v krásném prostředí Vizovických vrchů, přímo u hotelového komplexu, který byl vybudován v dobách největší slávy JZD Slušovice. Dno je v jedné části koupaliště písčité i bahnité, v druhé dlážděné.
Otevřeno: neomezeně
Vstupné: žádné
Jak se tam dostat: ze Slušovic do obce Všemina, uprostřed obce odbočka doleva k Park hotelu (asi 3 km)

Služby: stánek s občerstvením, restaurace v hotelu, WC, neplacené parkoviště, volejbal, lanové aktivity. V hotelu je také krytý bazén a rozsáhlý sportovní areál, na němž najdete golfové hřiště či tenisové kurty.
Kvalita vody: dobrá

Přehrada Všemina

KOUPALIŠTĚ KÁMEN
Zlínský kraj

Charakteristika: přírodní koupaliště v Ostrožské Nové Vsi s písčitou, travnatou a kamenitou pláží je součástí Ostrožských jezer, která vznikla zatopením štěrkopískových lomů. V létě zde bývá velký nápor návštěvníků, proto se doporučuje zvýšený dohled nad osobními věcmi.
Otevřeno: od 9 do 19 hodin
Vstupné: dospělí 25, děti do 15 let 15 Kč na den
Jak se tam dostat: nachází se na okraji Ostrožské Nové Vsi ve směru od Brna a Zlína přes Uherské Hradiště a Kunovice. Před vchodem je velké placené parkoviště.
Služby: restaurace, občerstvení, šatny, WC, sprchy, plážový volejbal, kuželky, skluzavky, plavčík
Kvalita vody: výborná

Koupaliště Kámen

RYBNÍK ŠEBERÁK
kraj Praha

Charakteristika: Přírodní koupaliště, které je napájené potokem, se nachází na okraji městské části Kunratice. Je obklopeno travnatými plochami a vstup do vody je pozvolný.
Otevřeno: od 9 do 20 hodin
Vstupné: dospělí 70 Kč, děti a důchodci 50 Kč, do 10 let zdarma, od 17 hodin 50 Kč
Jak se tam dostat: autobusem 114 od stanice metra C Kačerov. U areálu je také možné zaparkovat.
Služby: občerstvení, sprchy, sociální zařízení, dětský koutek, volejbal, nohejbal, ruské kuželky, nudistická pláž (východní část rybníku), půjčovna lodiček, badminton, stolní tenis
Kvalita vody: dobrá

Šeberák

HOSTIVAŘSKÁ PŘEHRADA
kraj Praha

Charakteristika: Přehradní nádrž o ploše 44 hektarů se nachází na Botiči v sousedství Jižního Města. Ze severní strany je obklopená lesoparkem, na jižní jsou dvě pláže, částečně travnaté, částečně pískové. Dno je bahnité, místy písčité.
Otevřeno: od 9 do 20 hodin
Vstupné: dospělí 50 Kč a děti 30 Kč na celý den
Jak se tam dostat: metro C, stanice Háje. Parkoviště je zdarma.
Služby: WC, sprchy, převlékárny, stánky s občerstvením, volejbalové hřiště, tobogan, nudistická pláž, půjčovna lodiček a šlapadel, možnost půjčení plachetnice, stolní tenis
Kvalita vody: dobrá. Občas bývají přemnožené sinice.

Praha - Hostivařská přehrada


Dopravní spojení - odkaz vede pryč z tohoto webu

Autoři: ,

Nádraží Praha Vršovice

  • Nejčtenější

Průměrná teplota na Antarktidě se za rok zvýšila o čtyři stupně Celsia

30. listopadu 2023

V Antarktidě bylo letos průměrně o čtyři stupně Celsia tepleji než loni. Průměrná teplota na...

OBRAZEM: Prahu pokryl sníh. Tipy na místa, kde nafotíte nádherné snímky

30. listopadu 2023

V Praze málokdy nasněží, ale když už se tak stane, nabídne naše hlavní město množství nádherných...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Očima šotouše: Posílejte fotky Brejlovců a hrajte o vouchery Českých drah

29. listopadu 2023  16:32

Pro listopadové kolo naší fotografické soutěže Očima šotouše jsme jako hlavní téma vybrali...

Země dvou tváří. Vietnam nabízí dechberoucí přírodu i moderní metropole

29. listopadu 2023

Premium Nepřeberné množství přírodních krás, jedny z nejhezčích pláží na světě, ohromující chrámové...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Svět se do záhuby neřítí. Česko je dvanáctou nejmírumilovnější zemí

29. listopadu 2023  12:30

Česko dlouhodobě patří k nejbezpečnějším zemím světa. Potvrzuje to aktuální GPI, tedy Globální...

Život ve slevě. Drahota vede mámu samoživitelku k zoufalým akcím

Premium Davem lidí proplouvá nenápadná žena s červeným deštníkem v obnošené bundě. Očima skenuje výkladní skříně obchodů. Pak...

Pavel Kolář: Naše mechanismy zajišťující přežití jsou deformovány blahobytem

Premium Přisuzují se mu až zázračné schopnosti. Mnoha lidem totiž dokázal pomoci od zdravotních potíží. Ať už šlo o české...

Manažer reprezentace exkluzivně: o konci trenérů a proč dostal funkci u záchodků

Premium Byl první, kdo trenérům reprezentace už během října navrhl: „Neskončíme?“ Dopálila ho hořká atmosféra a nedůvěra...

OBRAZEM: Prahu pokryl sníh. Tipy na místa, kde nafotíte nádherné snímky

30. listopadu 2023

V Praze málokdy nasněží, ale když už se tak stane, nabídne naše hlavní město množství nádherných...

Průměrná teplota na Antarktidě se za rok zvýšila o čtyři stupně Celsia

30. listopadu 2023

V Antarktidě bylo letos průměrně o čtyři stupně Celsia tepleji než loni. Průměrná teplota na...

Očima šotouše: Posílejte fotky Brejlovců a hrajte o vouchery Českých drah

29. listopadu 2023  16:32

Pro listopadové kolo naší fotografické soutěže Očima šotouše jsme jako hlavní téma vybrali...

Země dvou tváří. Vietnam nabízí dechberoucí přírodu i moderní metropole

29. listopadu 2023

Premium Nepřeberné množství přírodních krás, jedny z nejhezčích pláží na světě, ohromující chrámové...

Českého slavíka vyhrála Ewa Farna. Do Síně slávy vstoupil Václav Neckář

V pražském Foru Karlín se rozhodlo o letošních držitelích Českých slavíků. Mezi zpěvačkami vyhrála Ewa Farna, která si...

Jana Bendiga na Slavících posypali moukou a počastovali rasistickou nadávkou

Předávání hudebních cen Český slavík se neobešlo bez skandálu. Na červeném koberci to zpěvák Jan Bendig (29) schytal...

Jeho uhánění mě obtěžovalo. Byla jsem vdaná, říká manželka Tomáše Savky

Někdejší účastník první řady SuperStar a bývalá vynikající sólistka baletu plzeňského Národního divadla jsou manželi už...

Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje

Internetové úložiště Ulož.to Disk od prosince nebude umožňovat stahování souborů, které si na něj uživatelé sami...

Nejsem nácek. Šlo o něco jiného, říká muž, který útočil na Bendiga

Zpěvák Jan Bendig (29) byl v sobotu před předáváním cen Český slavík posypán na červeném koberci moukou. Druhý den...