Ve výběhu s ohroženým druhem lemurů v rámci projektu na podporu jejich ochrany na Madagaskaru. | foto: archiv Kamily Paličkové

Na pytláky fungují ženy. Kde jsou v Africe jejich hlídky, ubylo mrtvých zvířat

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Před rokem opustila Kamila Paličková (40) finanční sektor, aby založila projekt Redline Expedition, který nabízí tak trochu jinou dovolenou. Namísto luxusního hotelu a lelkování na pláži čeká na turisty dřevěná chatka a dřina. Projekt totiž funguje na bázi dobrovolnictví – člověk si zaplatí za to, že bude venčit gepardy, stane se členem protipytlácké jednotky nebo přijme roli náhradní opičí matky.

Před časem jste Čechům představila koncept placeného dobrovolnictví. Lidé si zaplatí dovolenou, ale místo odpočinku stráví volný čas prací u ohrožených druhů zvířat. Existují prý třeba i náhradní opičí matky. Co si pod tím představit?
Opičí mláďata mají stejné potřeby jako ta lidská. Potřebují pocit bezpečí a lásky, a protože přišla o matku, musejí k vám získat důvěru. Úkolem náhradní opičí matky je tedy nahradit tu skutečnou. 

Většinou to byli bývalí kuřáci nebo alkoholici, což z nich udělali lidé, protože není nic zábavnějšího než kouřící šimpanz na řetězu v baru.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
, Téma