Diskuse k článku

Máte plíseň v koupelně? Rychle se ji zbavte!

Plíseň na povrchu zdobí leda tak Hermelín. Objevíte-li ji v koupelně, znamená to, že něco není v pořádku. Válečný stav vyhlaste okamžitě! Nesmíte se však zaměřit pouze na plíseň, útok veďte především proti příčinám jejího vzniku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Monika Šedivá

plíseň v koupelně
Mám obloženou koupelnu plastovými palubkami (na umakartovém jádře). Vzhledem k tomu, že mám stále otevřené dveře do kuchyně, tak plíseň nemám. Zatím. Je vůbec vhodná tato technologie do koupelny?
0/0
22.10.2005 19:17

ravl

Ventilátor
Pokud mám centrální ventilátor, nesmím si do koupelny, příp. WC instalovat lokální ventilátor. Při lokálním odsávání bych odsávaný vzduch tlačil do bytu těm nademnou a pokud by mne někdo prásknul budu platit pokutu za nepovolenou úpravu bytu. Takže jediné co jsem mohl udělat prodloužit čas sepnutí na centrálním odsavači.
 
0/0
26.9.2005 9:23

palok59

všecko je relativní
.... a co přijde na řadu až zlikviduju plíseň? Opět se objeví další smrtelně nebezpečná závada. Proboha tohle přece není cesta. Můžete mi někdo říci, kolik domů mělo před pouhými padesáti lety tak kvalitní izolace že nebyly vlhké a alespoň minimálně napadené plísní? S plísněmi žije člověk od prvopočátku, naopak Savo, Domestos, Mr. Proper a jim podobní jsou výdobytkem posledních pár let. Přirozená lidská imunita je neustále oslabována tím, že vlastně nemá proti čemu bojovat, takže rovnováhu v těle nabourá i nepatrný škodlivý vliv. A až ten byt zbavíte plísní, což nepůjde bez vysušení, potom můžete začít nadávat na astma.
0/0
20.9.2005 15:38

Janny

Re: všecko je relativní
No tak tohle nesedí, zrovna na plísni v bytě nic zdravého není. Sice dříve lidi nemali tolik alergií, ale umíralo nesrovnatelně více dětí již v malém věku, mladí mřeli na tuberu jako mouchy, v zaplesnivěných bytech měli lidi tolik zdravotních obtíží, že se to dnes nechce věřit. Plísně nemají v domě a bytech co dělat, nic "zdravýho" na nich není. Mmch alergie je problém civilizační, má hodně vlivů, jedním z nich je i přílišná čistota a neustále mystí antibektariálními prostředky. ALe mezi pěstováním si plísně na zdi a soustavním drbáním všeho brefem je jaksi VELKÝ rozdíl, do kterého se normální člověk v klidu vměstná.:-))
0/0
20.9.2005 16:08

Cimrman

Zkušenost
Mám jedinou zkušenost. Pořád větrat celý byt (což jako kuřáci musíme stejně) a pravidelně používat SAVO (ne moc ředěné). Pokud je však plíseň již hluboko ve spárách obkladů, nezbývá nic jiného, než koupelnu okopat a znovu omítnout a obložit. Horší  jsou plísně na studených, obvykle venkovních zdech, kde se obvykle sráží vlhkost. Když se topilo v kamnech na uhlí a netěsnila okna, tak tyto problémy s lísní téměř nebyly.
0/0
20.9.2005 14:10

Kuba

zapálit cigaretu a uvidíte, zda kouř odchází
a vyhorite, blbej napad. Pri nejhorsim vzit svicku na drzaku at nas nepokape horky vosk, sfouknout u vetraku a sledovat kam prouzek dymu cestuje nebo take ne.
0/0
20.9.2005 13:36

plísňák

Dobrý rada nad zlato
Nadpis měl znít: "Máte plíseň v koupelně? Rychle se ji zbavte!Buhožel mi nevíme jak?" Ventilátor opravdu, ale opravdu nestačí. Mám koupelnu taky v paneláku, starý ventilátor jsem vyškub a dal tam výkonej ventilátor na elektriku. No a když každý týden neproleju sprchovej kout SAVEM, tak mám plíseň. Ještě by možná pomohlo po každým sprchování vytřít do sucha sprcháč, ale to to jsem dost línej.
0/0
20.9.2005 12:15

znalec

Re: Dobrý rada nad zlato
Sprchuj se u sousedky.
0/0
20.9.2005 13:46

SiSi

Re: Re: Dobrý rada nad zlato
a co na to řekne soused?
0/0
20.9.2005 15:39

paja2

Re: Dobrý rada nad zlato
Nenapsal jste zda máte bytové jadro nebo rekonstruovanou koupelnu obloženou dlaždicemíi.
Pokud je to původní jádro doporučuji vybourat vyhodit celé jádro, pak uvidíte jaký plísnový bordel je na místech které nejsou vidět.
 
jiná náprava opravdu v tomto případě není.
 
firma která vám provede rekosntrukci  bytového jádra by měla zajistit aby se plísen už neobjevovala
Ovšem chce to notný balík peněz
0/0
20.9.2005 20:38

Pony

Re: Dobrý rada nad zlato
Existují ventilátory, které se automaticky spouští při určité vlhkosti (např. 60%)
0/0
23.11.2005 13:51

Najdete na iDNES.cz