Diskuse k článku

Aktivisté uspěli u soudu s ochranou zvířat v okolí železničního uzlu

Nejvyšší správní soud vyhověl kasační odpůrců přesunu brněnského nádraží , který souvisí s přestavbou železničního uzlu. Sdružení Děti Země uspělo ve sporu o výjimku ze základních podmínek ochrany zvláště chráněných živočichů při přestavbě uzlu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Sieg1

Jo

Romskou kolonii vystěhovali tak co blbnou s netopejrama ti snad odletí.

0/0
6.8.2011 10:46

bezdůvodně_smazaný_popáté

Koleje povedou obloukem kolem žabince

ekoteroristé tomu tak chtěli, tak přesto nejede vlak.;-)

0/0
29.7.2011 15:07

karelman

Pro všechny, kterým se nelíbí naše brněnské nádraží

Pokud se vám zdá zanedbané, špinavé a neudržované, souhlasím s vámi, je to přesně tak. Tento stav lze ale vyřešit jen tak, že se to vyčistí a opraví a že se to bude furt čistit a udržovat.

Tento stav nelze vyřešit tím, že se "udělá" nové nádraží. Toto případné nové nádraží by bylo o moc náročnější na údržbu, než tady to rakousko - uherské, a protože železničáři zásadně nic neudržují, bude nové nádraží (sklo a hliník) za pár let zchátralé.

Nádraží není televizor, na který deset let jen čumíte, a pak koupíte nový. Podle železničářů ale nádraží televizor je, takže by chtěli každých deset let nové.

Myšlenka nového brněnského nádraží je založena výhradně na plánu korupce z veřejných zakázek.

Ti, kteří se domnívají, že nádraží v jiné poloze je urbanistický nesmysl, mají naprostou pravdu. Stejně tak mají pravdu ti, co si myslí, že hlavně potřebujeme nové vlaky; nebo ta válečná kořist má jezdit na nové nádraží?

+1/0
19.7.2011 18:59

stapo

Re: Pro všechny, kterým se nelíbí naše brněnské nádraží

Vaše rádoby vtipné pojednání je nereálné.

Brněnské nádraží nejen že už je docela sešlé, navíc je nedostatečné co do počtu nástupišť a prostoru pro cestující a řekl bych že je i provozované na vyjímku. Ještě nikde jinde jsem neviděl koleje na perónu do zatáčky. A hlavně tušíte v jakém stavu jsou viadukty o koleje na nich po kterých se na nádraží jezdí?

Není to jenom o vypucování nádražní budovy. Dle mne je nezbytná komplexní přestavba celé železniční sítě v Brně, oprava bude akorát finančně mimořádně náročná a nevyřeší se žádné problémy, které v Brně na železnici jsou.

A propó jezdíte do/z  Brna vlakem?

+1/0
20.7.2011 13:36

QDE

Re: Pro všechny, kterým se nelíbí naše brněnské nádraží

Tak já se dívám každý den na viadukt na hlavním nádraží a musím říct, že je to otázka časů kdy na někoho spadne kámen, nejen to, že pod současným nádražím je nestabilní půda, ono když projede nákladní vlak s 35 vagónama tak je to docela přirovnatelné k zemětřesení...

Jsem pro aby se přesunulo nádraží a jestli tím myslí "Děti Země" šváby tak na to beru každý den biolit =)

0/0
14.8.2011 17:59

iski

Re: Pro všechny, kterým se nelíbí naše brněnské nádraží

já osobně jsem proti, je to jen dobrá díra na peníze, kterou si vzalo na paškál tehdejší ODSácké vedení města již se jen do různých blbostí kolem toho naskládalo tolika peněz, respektive vyhodilo, které se mohli investovat do rekonstruke, že už to stejně asi nikdo nezastaví. Jediný efekt, který ta šaškárna bude mít, kromě zbytečně vyhozených peněz, je, že pokud nepojedu ndo Brna autem, budu docházet skoro 2km pěšky zcela zbytečně, protože nebudu platit za 2 zastávky další peníze. Většina Brňáků to nechce, a těch co do Brna dojíždějí to nechce ještě více. Z Brna jsem se stěhoval teprve před 5ti lety a  té doby jsem proti odsunu ještě více. Možná kdyby se to ještě pozdrželo, tak projekt přijde o dotaci EU a bez ní to nebude možné, to je asi jediná cesta, jak to zatrhnout.

0/0
28.8.2011 16:40

..Kamenožrout..

..

A tak se bude moct Brno ještě dlouho pyšnit nejhorším a nejhnusnějším nádražím v republice..

+1/0
19.7.2011 12:43

iski

Re: ..

... protože se kvůli tomu kamrádkšeftu na něj kašle.;-€

0/0
28.8.2011 16:43

dneska.taky.lidi.věří.všemu

neber drogy, nikdy nikomu neber drogy!

"Nejvyšší správní soud vyhověl kasační odpůrců přesunu brněnského nádraží" 8-o

WTH? ;-D

0/0
18.7.2011 12:04

Najdete na iDNES.cz