Ve čtvrtek od 17:30 SEČ čeká obhájce stříbra z minulých dvou šampionátů a osminásobné mistry světa vítěz ze souboje z úterního předkola play off mezi Polskem a Norskem.
Domácí Finové, obhájci triumfu z posledních dvou MS, se ve středu od 17:45 SEČ utkají s lepším z duelu mezi Německem a Slovenskem, které vede český trenér Radomír Mrázek.
Skupinu B ovládli bez ztráty bodu Švýcaři, kteří si v neděli výhrou nad Českem 4:2 zajistili první místo a nyní vyhráli nad Německem 9:2. Obhájci bronzu budou ve čtvrtfinále hrát s Dánskem či Estonskem.
Mistrovství světa florbalistůHelsinky |
Skupina A:
Dánsko - Švédsko 1:15 (1:4, 0:3, 0:8)
Branky: 20. Eldholm - 2. a 10. K. Nilsson, 35. a 37. Sjögren, 44. a 58. Galante Carlström, 44. a 50. Bredberg, 45. a 51. Sankell, 3. Backby, 11. Haglund, 40. Ahrén, 42. Aldeeb, 58. Persson.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Finsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 21:5 | 6 |
2. | Švédsko | 3 | 2 | 0 | 1 | 29:9 | 4 |
3. | Lotyšsko | 3 | 0 | 1 | 2 | 8:23 | 1 |
4. | Dánsko | 3 | 0 | 1 | 2 | 6:27 | 1 |
Skupina B:
Švýcarsko - Německo 9:2 (2:1, 2:0, 5:1)
Branky: 48. a 51. Ch. Meier, 1. Braillard, 20. Maurer, 26. Michel, 31. Schiess, 41. Mendelin, 55. Riedi, 56. Zaugg - 13. Von Pritzbuer, 57. Weisskirchen.
Česko - Norsko 7:3 (2:0, 4:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Marek Beneš (Vítovec), 11. Gruber (M. Krbec), 24. D. Šimek (Kisugite), 25. Ondrušek (Vítovec), 29. Delong (D. Beneš), 39. Langer (Rýpar), 59. Gruber - 31. Hjemgard (Kronberg), 57. Jansson, 58. Olesen (Gidske).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Švýcarsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 20:9 | 6 |
2. | Česko | 3 | 2 | 0 | 1 | 20:7 | 4 |
3. | Norsko | 3 | 1 | 0 | 2 | 15:18 | 2 |
4. | Německo | 3 | 0 | 0 | 3 | 6:27 | 0 |
Skupina C:
USA - Polsko 0:18 (0:7, 0:7, 0:4)
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovensko | 3 | 3 | 0 | 0 | 38:7 | 6 |
2. | Polsko | 3 | 2 | 0 | 1 | 30:14 | 4 |
3. | Thajsko | 3 | 1 | 0 | 2 | 17:26 | 2 |
4. | USA | 3 | 0 | 0 | 3 | 4:42 | 0 |
Skupina D:
Estonsko - Singapur 13:2 (4:0, 3:1, 6:1)
Kanada - Filipíny 13:8 (6:3, 4:3, 3:2)
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Estonsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 47:12 | 6 |
2. | Kanada | 3 | 2 | 0 | 1 | 26:37 | 4 |
3. | Filipíny | 3 | 1 | 0 | 2 | 23:30 | 2 |
4. | Singapur | 3 | 0 | 0 | 3 | 14:31 | 0 |