Považuji tě za přítele, Mirku, prohlásil prezident na padesátinách Soukupa

  11:28aktualizováno  23. února 7:44
Majitel televize Barrandov a její nejvytíženější moderátor Jaromír Soukup oslavil padesáté narozeniny. Na páteční večer přichystal oslavu, na kterou pozval řadu známých osobností včetně současného prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu přijela na oslavu kolem sedmé hodiny večer.

Zeman během oslavy pronesl pár slov, kde nechyběl ani jeho klasický bonmot, že při padesátých narozeninách končí puberta. „Prožili jsme spolu desítky televizních diskuzí, a já jsem po těchto desítkách si Tě začal vážit, ale nejen to, začal jsem Tě považovat za svého přítele a doufám, že totéž platí i z Tvé strany,“ řekl v projevu prezident Miloš Zeman

Podle Zemana má Jaromír Soukup velký rozhled a je radost s ním diskutovat. „Na rozdíl od novinářů, jimiž pohrdám, jsi člověk, který je vždy připraven, netrpí přehnaným sebevědomím a při diskuzi přemýšlí a říká argumenty a poslouchá argumenty druhé strany, což je to, co čeští novináři zásadně nedělají, a právě proto jsem obdivoval zázemí, které máš ve věcných znalostech, protože je radost diskutovat s člověkem, který ví, o čem mluví,“ nešetřil chválou na adresu čerstvého padesátníka. Dodal, že by si přál více takových možností, ale Soukup je jenom jeden.

Fotogalerie

Jaromír Soukup si oslavu jubilea naplánoval v pražské restauraci Soho. Ze známých tváří dorazili například Felix Slováček, hudební manažer František Janeček nebo bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. „Na oslavu se moc těším,“ prohlásila při příchodu. Soukupovy politické ambice komentovat nechtěla.

Nechyběli politici, herci a zpěváci

Na oslavu přišel i zpěvák Dalibor Janda, který jako dárek přinesl minci, kterou dostal jako Zlatý Slavík. Herec Pavel Trávníček svůj dárek prozradil až po krátkém váhání. „Mám pro něj ukulele. Jaromír na něj umí hrát, takže bude mít radost,“ řekl.

„Mirek si může koupit vše, takže jsem vybral věc, která ani není drahá. Je to hezký bytový doplněk, takový meditační,“ prohlásil Tomio Okamura.  

Na dotaz, zdali nyní bude Jaromír Soukup jeho politickým soupeřem, předseda SPD odpověděl: „Mirek je velice chytrý člověk se zdravými názory. Kandidaturu ale ještě nikde neohlásil, tak se necháme překvapit, co přichystá“.

S manželkou přišel herec Luděk Sobota, v doprovodu maminky zase mladá muzikálová hvězda Natálie Grossová, zpěvačka a dcera zesnulého politika Stanislava Grosse. Mezi dalšími gratulanty byli i první místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a plastický chirurg Jan Měšťák.

Účast Miloše Zemana povrdil už dopoledne jeho mluvčí Jiří Ovčáček. V doprovodu ochranky přijel na oslavu jako jeden z posledních hostů před sedmou hodinou, tedy před oficiálním začátkem oslav. Jaký přinesl dárek, však jeho mluvčí neprozradil. „To je samozřejmě překvapení,“ sdělil Ovčáček

22.února 2019 v 19:59, příspěvek archivován: 22.února 2019 v 20:38

Jaromír Soukup slaví 50. narozeniny. Mezi gratulanty samozřejmě nesměl chybět pan prezident. Jubilantovi věnoval dárek, který potěšil! https://t.co/oPWirU1eBk

Návštěvníci čekající venku se fotili s růžovým dortem s logem TV Barrandov a s marcipánovými boxerskými rukavicemi.

Pořady Jaromíra Soukupa

 • Instinkty Jaromíra Soukupa
 • Kauzy Jaromíra Soukupa
 • Takhle tu žijeme!
 • Aréna Jaromíra Soukupa (zrušeno)
 • Jak dopadly Kauzy Jaromíra Soukupa
 • Jaromír Soukup Live (zrušeno)
 • Týden s prezidentem
 • Duel Jaromíra Soukupa (zrušeno)
 • Týden podle Jaromíra Soukupa (zrušeno)
 • Moje zprávy
 • Moje zprávy plus
 • Politický kabaret
 • Osudové okamžiky
 • Další pořad, tentokrát Osudové okamžiky

  Soukup ve čtvrtek večer opět rozšířil počet pořadů, které na TV Barrandov sám moderuje. Na obrazovkách se objevily Osudové okamžiky. V prvním díle Jaromír Soukup vyzpovídal moderátora své vlastní televize Honzu Musila.

  Koncem ledna Soukup oznámil, že zredukuje svých 11 pořadů o Duel Jaromíra Soukupa, Arénu Jaromíra Soukupa, Jaromír Soukup LIVE a také Týden podle Jaromíra Soukupa. Důvodem jsou podle mediálního podnikatele politici, kteří jen neustále „blábolí“ a nic pořádného v jeho pořadech neříkají.

  Soukup kromě TV Barrandov vlastní mediální agenturu Médea nebo vydavatelství Empresa Media vydávající například časopisy Týden či Instinkt.

  V lednu pak oznámil, že míří do politiky a zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa.To má údajně bránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Soukup také uvedl, že se bude ucházet o voliče. Neupřesnil však, zda to bude již v nadcházejících volbách do europarlamentu.

  Autoři: , ,

  Přes noc přiberu i dvanáct kilo, řekl zápasník Vémola v Rozstřelu

  Hlavní zprávy

  Nejčtenější

  Tereza H. si za drogy odsedí v Pákistánu osm let. Co jsem udělala? vzlykala

  Češka Tereza Hlůšková krátce poté, co jí pákistánský soud poslal na 8 let a 8...

  Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku Terezu Hlůškovou zadrženou loni v lednu na letišti s...

  Útočník zabil v novozélandských mešitách 50 lidí, přes čtyřicet je zraněno

  Střelba v mešitách v novozélandském Christchurch měla několik obětí.

  Při střelbě ve dvou mešitách v novozélandském městě Christchurch zemřelo 50 lidí. Dalších 48 utrpělo zranění. Policie...

  Nizozemská policie zadržela muže podezřelého ze střelby v Utrechtu

  Sedmatřicetiletý Gokman Tanis, kterého nizozemská policie kvůli útoku v...

  Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které v pondělí zahynuli tři lidé a...

  Vodním skútrem zabil dívku, platit jejím rodičům ale mladík nechce

  Vodní skútr, na kterém dva mladíci narazili do pramice.

  Šárka Jarolímková každé ráno vstane a pošle totožnou SMS zprávu. Píše Christophovi Steinertovi, mladíkovi, který v...

  Český lyžař v Alpách srazil Švéda. Muži praskla aorta, na místě zemřel

  Horská záchranná služba ve francouzském horském středisku Avoriaz (28.4.2016)

  Ve francouzském zimním středisku Alpe d’Huez v neděli po kolizi s českým lyžařem zemřel 45letý Švéd. Informoval o tom...

  Další z rubriky

  Německému novináři pomohl z venezuelského vězení Lavrov

  Vazební věznice Hradec Králové

  O propuštění německého novináře Billyho Sixe z venezuelského vězení se zasadil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov....

  ČT porušila podle Rady vysílací zákon. Reportáž ve Zprávičkách byla zavádějící

  Školáci v Palestině

  Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) upozornila Českou televizi, že odvysíláním loňského pořadu Zprávičky na...

  Hnutí List nezaložil Jaromír Soukup, ale tři boxeři. Do eurovoleb nejde

  Jaromír Soukup

  Mezi zakládajícími členy nového politického hnutí List Jaromíra Soukupa není mediální magnát Jaromír Soukup. Redakce...

  ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020
  ROZHODNUTO: Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

  Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si přijdou nejen rodiče, ale také důchodci a změní se podmínky pro zálohování výživného a postihy pro neplatiče. Oproti původnímu návrhu se však navýšení rodičovského příspěvku nebude týkat i těch, kteří ho již pobírají.

  Najdete na iDNES.cz