Hnutí List nezaložil Jaromír Soukup, ale tři boxeři. Do eurovoleb nejde

  20:00aktualizováno  20:00
Mezi zakládajícími členy nového politického hnutí List Jaromíra Soukupa není mediální magnát Jaromír Soukup. Redakce iDNES.cz to zjistila z údajů, které eviduje ministerstvo vnitra. Jediným orgánem hnutí je v počátku přípravný výbor, který tvoří tři členové – Ondřej Pála, Roman Pála a Arleta Krausová. Jde o boxery a Soukupovy přátele.

Začátkem roku oznámil majitel TV Barradov Jaromír Soukup, že zakládá nové politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Do jeho názvu včlenil svoje jméno a příjmení.

Fotogalerie

„Chci aktivně vstoupit do dění, bez výmluv a prázdných řečí. Prostě dám svoji tvář, svoje jméno všanc. Úderem dnešního dne zakládám politické hnutí List Jaromíra Soukupa,“ prohlásil mediální podnikatel 16. ledna v jednom ze svých pořadů.

Redakce iDNES.cz však zjistila, že hnutí nakonec nezaložil Jaromír Soukup, ale trojice boxerů, která se s ním přátelí. „Členy přípravného výboru jsou Ondřej Pála, Roman Pála a Arleta Krausová,“ sdělila Radka Löblová z odboru všeobecné správy ministerstva vnitra. Žádost o registraci se jmény zakladatelů obdrželi úředníci 12. března. Hnutí zaregistrovali o tři dny později.

Boxerská mistryně světa Arleta Krausová a mistr Evropy Ondřej Pála pracují jako trenéři v Soukupově posilovně Médea Fitness. Cvičí tam i Ondřejův starší bratr Roman, který si boxerskou premiéru odbyl v květnu 2011. V sobotu poběží vysokomýtský půlmaraton za Soukupův Médea boxing team. 

Přípravný výbor složený z boxerů je nyní jediným orgánem, který může za hnutí jednat. Tak to bude až do doby, než si členové hnutí zvolí na kongresu čtyřčlenné předsednictvo, kontrolní a rozhodčí komisi. Musí tak učinit během následujících šesti měsíců.

ZKOUŠÍM TO. Český boxer Ondřej Pála v utkání s Britem Dereckem Chisorou.
Roman Pála
Arleta Krausová: půvab v ringu

Členové přípravného výboru hnutí List Jaromíra Soukupa – zleva: Ondřej Pála, Roman Pála a Arleta Krausová.

Proč schází u faktického zrodu hnutí Jaromír Soukup, členové přípravného výboru nevysvětlili. „Já vám k tomu nebudu nic říkat. Děkuji a na shledanou,“ řekl Ondřej Pála a položil telefon. „Nezlobte se, to zkuste směřovat někam jinam. Já na vás teď nemám čas,“ sdělila Arleta Krausová.

Předsedou hnutí nebudu, tvrdí Soukup

V průběhu odpoledne vydal Soukup prohlášení,v němž uvedl, že ačkoli je hlavním iniciátorem hnutí, nechce ho vést jako hnutí jednoho muže.

„Bude se jednat o seznam lidí, kterých si názorově vážím a které nespojuje jen jeden názorový proud. I z tohoto důvodu se nechystám být předsedou tohoto hnutí. Chci, ať jednotliví členové prezentují své názory, za kterými si stojí, a ne ty, které jim nadiktoval jejich předseda,“ prohlašuje Jaromír Soukup. „Neplánuji kandidovat v těchto a ani v žádných dalších volbách,“ dodal.

Soukup oznamuje, že zakládá politické hnutí (16. 1. 2019):

Ze stanov LJS, které má redakce iDNES.cz k dispozici, vyplývá, že základním programovým cílem hnutí je „vyvození odpovědnosti těch, kteří zdražili náš život, zrušení zbytečných úřadů, zrušení zbytečných právních předpisů či regulace nekontrolovaného odlivu kapitálu z ČR“.

List Jaromíra Soukupa chce také prosadit konec lichvy i vyděračských praktik exekutorů, podporovat národní vlastenectví a bránit české zájmy v Evropě.

Členy hnutí se mohou podle stanov stát lidé, které schválí předsednictvo. Podmínkou je věk nad 18 let, úplná svéprávnost i zaplacení členského příspěvku. Zájemce nesmí být členem jiné strany.

Nejbližších voleb, které budou v květnu do europarlamentu, se List Jaromíra Soukupa nezúčastní. V termínu, který uplynul v úterý v 16 hodin, nepodalo toto hnutí kandidátní listinu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva vnitra.

Autor:

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Na Orlickoústecku a na Moravě hrozí povodně, pršet bude do čtvrtka

Ilustrační snímek

Zejména sever a severovýchod Čech mohou podle meteorologů zasáhnout extrémní srážky. Český hydrometeorologický ústav...

Bývalý imám u soudu: Slováka obviněného z terorismu považoval za člena BIS

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh (na snímku), který čelí obvinění z podpory...

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který čelí obvinění z podpory terorismu, vystoupil u pražského městského soudu jako...

Ústavní soud rozhodl. Operátoři budou dál půl roku ukládat data uživatelů

Zákaz kouření platí, Ústavní soud jen upravil některé části zákona

Ústavní soud odmítl poslanecký návrh na škrty v současné právní úpravě, která ukládá operátorům, aby půl roku...

Najdete na iDNES.cz