Hnutí List nezaložil Jaromír Soukup, ale tři boxeři. Do eurovoleb nejde

  20:00aktualizováno  20:00
Mezi zakládajícími členy nového politického hnutí List Jaromíra Soukupa není mediální magnát Jaromír Soukup. Redakce iDNES.cz to zjistila z údajů, které eviduje ministerstvo vnitra. Jediným orgánem hnutí je v počátku přípravný výbor, který tvoří tři členové – Ondřej Pála, Roman Pála a Arleta Krausová. Jde o boxery a Soukupovy přátele.

Začátkem roku oznámil majitel TV Barradov Jaromír Soukup, že zakládá nové politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Do jeho názvu včlenil svoje jméno a příjmení.

Fotogalerie

„Chci aktivně vstoupit do dění, bez výmluv a prázdných řečí. Prostě dám svoji tvář, svoje jméno všanc. Úderem dnešního dne zakládám politické hnutí List Jaromíra Soukupa,“ prohlásil mediální podnikatel 16. ledna v jednom ze svých pořadů.

Redakce iDNES.cz však zjistila, že hnutí nakonec nezaložil Jaromír Soukup, ale trojice boxerů, která se s ním přátelí. „Členy přípravného výboru jsou Ondřej Pála, Roman Pála a Arleta Krausová,“ sdělila Radka Löblová z odboru všeobecné správy ministerstva vnitra. Žádost o registraci se jmény zakladatelů obdrželi úředníci 12. března. Hnutí zaregistrovali o tři dny později.

Boxerská mistryně světa Arleta Krausová a mistr Evropy Ondřej Pála pracují jako trenéři v Soukupově posilovně Médea Fitness. Cvičí tam i Ondřejův starší bratr Roman, který si boxerskou premiéru odbyl v květnu 2011. V sobotu poběží vysokomýtský půlmaraton za Soukupův Médea boxing team. 

Přípravný výbor složený z boxerů je nyní jediným orgánem, který může za hnutí jednat. Tak to bude až do doby, než si členové hnutí zvolí na kongresu čtyřčlenné předsednictvo, kontrolní a rozhodčí komisi. Musí tak učinit během následujících šesti měsíců.

ZKOUŠÍM TO. Český boxer Ondřej Pála v utkání s Britem Dereckem Chisorou.
Roman Pála
Arleta Krausová: půvab v ringu

Členové přípravného výboru hnutí List Jaromíra Soukupa – zleva: Ondřej Pála, Roman Pála a Arleta Krausová.

Proč schází u faktického zrodu hnutí Jaromír Soukup, členové přípravného výboru nevysvětlili. „Já vám k tomu nebudu nic říkat. Děkuji a na shledanou,“ řekl Ondřej Pála a položil telefon. „Nezlobte se, to zkuste směřovat někam jinam. Já na vás teď nemám čas,“ sdělila Arleta Krausová.

Předsedou hnutí nebudu, tvrdí Soukup

V průběhu odpoledne vydal Soukup prohlášení,v němž uvedl, že ačkoli je hlavním iniciátorem hnutí, nechce ho vést jako hnutí jednoho muže.

„Bude se jednat o seznam lidí, kterých si názorově vážím a které nespojuje jen jeden názorový proud. I z tohoto důvodu se nechystám být předsedou tohoto hnutí. Chci, ať jednotliví členové prezentují své názory, za kterými si stojí, a ne ty, které jim nadiktoval jejich předseda,“ prohlašuje Jaromír Soukup. „Neplánuji kandidovat v těchto a ani v žádných dalších volbách,“ dodal.

Soukup oznamuje, že zakládá politické hnutí (16. 1. 2019):

Ze stanov LJS, které má redakce iDNES.cz k dispozici, vyplývá, že základním programovým cílem hnutí je „vyvození odpovědnosti těch, kteří zdražili náš život, zrušení zbytečných úřadů, zrušení zbytečných právních předpisů či regulace nekontrolovaného odlivu kapitálu z ČR“.

List Jaromíra Soukupa chce také prosadit konec lichvy i vyděračských praktik exekutorů, podporovat národní vlastenectví a bránit české zájmy v Evropě.

Členy hnutí se mohou podle stanov stát lidé, které schválí předsednictvo. Podmínkou je věk nad 18 let, úplná svéprávnost i zaplacení členského příspěvku. Zájemce nesmí být členem jiné strany.

Nejbližších voleb, které budou v květnu do europarlamentu, se List Jaromíra Soukupa nezúčastní. V termínu, který uplynul v úterý v 16 hodin, nepodalo toto hnutí kandidátní listinu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva vnitra.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Hasiči zachránili Notre-Dame. Chrám ztratil dvě třetiny střechy, skelet drží

Požár katedrály Notre-Dame v Paříži (15. 4. 2019)

Pařížskou katedrálu Notre-Dame vážně poškodil rozsáhlý požár. Slavná stavba přišla o dvě třetiny střechy, zřítila se...

Žena odešla na jógu a už se nevrátila, v Šáreckém údolí ji našli mrtvou

V Šáreckém údolí v Praze našli mrtvolu ženy ze Žižkova

V Šáreckém údolí v Praze našli odpoledne policisté mrtvolu ženy ze Žižkova, která byla od neděle pohřešovaná. Odjela...

Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí

Srílanští vojáci hlídají kostel svatého Antonína v Kolombu poté, co na něj...

Nedělní útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly 207 obětí, dalších 450 lidí utrpělo zranění....

Učitelka ze školky popletla adresáta, nevhodný mobilní text se šíří webem

Mobilní aplikaci si stáhlo do svých chytrých telefonů již téměř 600 lidí

Učitelka z bratislavské mateřské školky poslala omylem přes mobilní telefon nevhodnou zprávu matce dítěte, které učí. V...

Pětiletou Sofii vypátrali policisté na vídeňském letišti, únosce zadrželi

Ilustrační snímek

Pětiletou dívku, kterou v úterý unesli v Praze, policisté vypátrali. Dívka je zdravá a v pořádku. Policisté ji našli s...

Další z rubriky

Soudce celebrit Valehrach znovu přišel o část platu. Opět kvůli průtahům

Soud (ilustrační foto)

Před dvěma roky soudci Obvodního soudu pro Prahu 8 Martinu Valehrachovi zkrátil Nejvyšší správní soud na půl roku plat...

Nejsem spokojen, investujte v Česku víc, řekl Zeman v čínské televizi

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Milhostova(21. března 2019)

Miloš Zeman ve středu odletí už popáté do Číny na summit, který se týká takzvané nové Hedvábné stezky. Minulý týden...

Pražské orchestry hrály v Rudolfinu, aby podpořily obnovu Notre-Dame

Letecký pohled na pařížskou katedrálu Notre Dame po ničivém požáru.

V Rudolfinu proběhl benefiční koncert pro obnovu pařížské katedrály Notre-Dame. Ikonu francouzské gotické architektury...

Najdete na iDNES.cz