Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 15. 7. 2009 18:14

Volba šéfa České televize

Zdroje: reportéři iDNES.cz, iDNES.tv, MF DNES a ČTK

Podrobná on-line reportáž
18:11
Vážené čtenářky, vážení čtenáři, on-line reportáž z volby ředitele České televize končí. Děkujeme za pozornost. Redakce iDNES.cz
17:50
Janeček si nejspíše půjčí nápad protikandidátky Jany Bobošíkové a v ČT vznikne obdoba pořadu televize Nova Volejte řediteli. "Pan Železný měl výborný nápad, musíme být víc v kontaktu s diváky," řekl.
17:41
"Počítám s restrukturalizací, budu propouštět. Kolik, to teď neřeknu," oznámil po znovuzvolení Janeček. Připustil také, že se před volbou sešel s politiky. "Bylo to ale na přátelské bázi, alespoň se to tak tvářilo," uvedl.
17:35
Zvítězil jsem, protože nastavený trend je správný, řekl Janeček na tiskové konferenci po volbě ředitele ČT.
16:57
"Nejsem zvyklý prohrávat, tak jsem bojoval, ale ten pocit je normální, byl jsem připravený na obě možnosti," řekl iDNES.tv Janeček.
16:54
"Členům Rady se nechtělo nesplnit tu povinnost v daném termínu zvolit nového ředitele," okomentoval výsledek volby šéf Rady Baumruk.
16:49
"Nikoho jsem netlačila. Udělala jsem to nejlepší podle mého vědomí a svědomí pro ČT. Uvědomuji si rizika, za tuto volbu mohou být dny mého radničení sečteny," řekla iDNES.tv Fibingerová.
16:43
Jednotliví radní staronovému řediteli gratulují.
16:43
Jan Šinágl bezprostředně po vyhlášení výsledků zvolal: "Ať žije totalita!" Na některých radních je znát úleva, Janečkova zastánkyně Fibingerová se spokojeně usmívá.
16:41
Jiří Janeček získal 10 hlasů, Jana Kasalová 3 hlasy. Jiří Janeček obhájil post šéfa ČT, povede ji dalších šest let.
16:37
Dnes poslední kolo volby do sálu vneslo nervozitu. Nikdo si neodvažuje odhadnout výsledek. U Jana Šinágla je ochranka připravená ho uklidnit, před začátkem třetího kola o sobě dal totiž opět hlasitě vědět.
16:25
Radní se pomalu vrací do sálu, přestávka se chýlí ke konci. Nyní hlasují ve třetím kole volby.
15:47
Na radních je znát nervozita. Ředitele volí jen jednou za šest let, někteří poprvé. Předseda Baumruk vyhlásil půl hodiny pauzu.
15:42
Janeček dostal 9 hlasů, Kasalová 3 hlasy, žádný z kandidátů tedy nedosáhl na potřebný počet deseti hlasů. Někdo z radních se zdržel a nehlasoval pro nikoho. Nyní je nutné třetí kolo, do něj postupují oba kandidáti znovu.
15:32
I přesto, že je volba tajná, radní Helena Fibingerová otevřeně vyjádřila své sympatie a podporu Jiřímu Janečkovi. "Ano, budu ho volit," řekla iDNES.tv.
15:31
Radní budou nyní hlasovat podruhé, zaškrtnout mohou pouze jedno jméno. Jan Šinágl se zajímá, zda urnu někdo hlídá. "Ano, hlídáme," odvětil předseda volební komise Presl.
15:27
"Je to demokratická volba, nabízela jsem změnu, Rada změnu nechtěla," komentovala výsledek prvního kola volby Jana Bobošíková. Zklamaná prý není. Její kroky nyní budou směřovat do Poslanecké sněmovny, uvedla.
  • Kandidáti na ředitele ČT Jana Kasalová a Jiří Janeček

    Kandidáti na ředitele ČT Jana Kasalová a Jiří Janeček / Autor: Stanislav Peška ČTK

15:24
Do druhého kola postoupil Jiří Janeček a Jana Kasalová. V prvním kole volby nového šéfa České televize radní hlasovali takto: Bobošíková: 0 hlasů, Chudárek: 5 hlasů, Janeček: 12 hlasů, Kasalová: 8 hlasů, Pekárek: 1 hlas.