Podívejte se, jak lékaři stahují výpovědi v jednotlivých krajích

  18:19aktualizováno  18:19
Většina lékařů, kteří se připojili k akci Děkujeme, odcházíme, už svou výpověď stáhla a vrací se do nemocnic. Problémy s návratem do práce mají doktoři pouze v nemocnici v Uherském Hradišti. V jihočeském a středočeském kraji se prozatím do nemocnic navrátila asi třetina lékařů.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

PRAHA: Podle pražského primátora Bohuslava Svobody se do středy do nemocnic navrátí 98 procent lékařů, 80 procent znovu podepíše dohody o přesčasech. Například ve Fakultní nemocnici Bulovka dnes odboráři stáhli 165 výpovědí "v jednom balíku", o staženích zbylých 16 se jedná. Ve Všeobecné fakultní nemocnici budou konečná čísla až ve středu. Celkově bylo v nemocnici 102 výpovědí, zatím je staženo 95.

STŘEDOČESKÝ KRAJ: Ve středočeských nemocnicích stáhla výpovědi třetina lékařů. Do dnešního odpoledne podalo žádost o vzetí výpovědí zpět 54 doktorů. Výpověď koncem loňského roku podalo 143 z 828 lékařů krajských zařízení. Připojilo se k nim 23 doktorů ze soukromé nemocnice v Mělníku. Své výpovědi dosud stáhlo 22 lékařů v Kladně, 18 v Příbrami a 14 v Kolíně.

JIHOČESKÝ KRAJ: I na jihu Čech stáhla výpovědi zatím třetina z téměř stovky lékařů. Ostatní, až na čtyři výjimky, by je měli vzít zpět ve středu. Lékaři také podepisují dohody o přesčasové práci. V táborské nemocnici vzalo zpět výpověď zatím 13 ze 27 lékařů. V Písku k dnešnímu poledni ukončilo protest 13 ze 17 rebelujících lékařů.

ÚSTECKÝ KRAJ: Všichni lékaři, kteří chtěli v pěti nemocnicích Krajské zdravotní (KZ) zůstat, k dnešnímu dni stáhli své výpovědi. Například v největší nemocnici v Ústeckém kraji, v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, jich vzalo výpověď zpět 41 z 51. Z pěti nemocnic KZ chtělo odejít 109 z celkem 820 lékařů, tedy 13 procent, 94 výpovědí je stažených, dva lékaři vzalo výpověď zpět ještě před dohodu ministra Hegera s odboráři. Vedení nemocnic chce všechny lékaře vzít zpět.

KARLOVARSKÝ KRAJ: V Karlovarské krajské nemocnici stáhla dnes výpovědi většina lékařů ze 79. Z nemocnice nakonec odejdou jenom tři lékaři, kteří to ale plánovali z několika dalších důvodů.

PLZEŇSKÝ KRAJ: Drtivá většina ze 70 lékařů dnes výpovědi z plzeňské fakultní nemocnice stáhla, ve výpovědi zůstali jen tři lékaři z gynekologie, chirurgie a interny. Až na jednu lékařku stáhli všichni doktoři z klatovské nemocnice. Původně zde dalo výpověď 40 doktorů.

LIBERECKÝ KRAJ: Výpovědi dnes vzala zpět většina lékařů v krajské nemocnici v Liberci, nestáhlo je pouze 11 lidí. Už v pátek vzali výpovědi zpět téměř všichni odcházející lékaři v nemocnici v České Lípě a dnes se k nim připojili zbývající. V Jablonci nad Nisou se čeká hromadné stažení výpovědí ve středu.

PARDUBICKÝ KRAJ: I zde se vrací většina lékařů. Litomyšlská nemocnice je již na stejném stavu personálu jako před koncem roku. V Chrudimi bylo podáno 37 výpovědí, v nemocnici pracuje 67 lékařů. Všechny výpovědi zde budou staženy ve středu dopoledne. Ve Svitavské nemocnici zatím stáhl výpověď jeden lékař z 23 odcházejících.

KRAJ VYSOČINA: Dohromady se už v celém kraji vrátila asi stovka lékařů z více než 350. Na svá místa se v celém kraji nevrátí deset až 15 lékařů, kteří si našli nové místo ve Velké Británii nebo v Německu. V Novém Městě na Moravě dalo výpověď 80 ze 130 lékařů. Během dneška výpověď nestáhlo jen pár jednotlivců, kteří mají volno.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ: V Moravskoslezském kraji stáhlo výpovědi 318 z 562 lékařů. Krajský předseda Lékařského odborového klubu Martin Sedláček ČTK potvrdil, že další lékaři stáhnou výpovědi ve středu. Například v Nemocnici s poliklinikou v Novém Jičíně už dnes stáhlo výpovědi všech 54 lékařů. V Nemocnici Třinec stáhlo zatím výpovědi 53 lékařů z 59. Do Nemocnice ve Frýdku-Místku se vrací 77 ze 79 lékařů. (Více čtěte zde)

OLOMOUCKÝ KRAJ: Lékaři Fakultní nemocnice v Olomouci výpovědi hromadně stáhnou ve středu ráno. Na svá místa se vrátí 130 ze 132 lékařů, dva lékaři si již našli jiná místa. V kraji je osm nemocnic. Výpovědi se týkají pouze fakultní nemocnice, ta na opuštěné pozice nikoho jiného nepřijala.

ZLÍNSKÝ KRAJ: Přesně 30 lékařů dnes stáhlo své výpovědi v nemocnici ve Vsetíně. Zbylé dvě výpovědi budou vyřešeny do konce tohoto týdne. O zpětvzetí výpovědí se v pondělí dohodli odboráři s vedením Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Dnes i v nemocnici v Kroměříži. Problém zůstává v uherskohradišťské nemocnici, kde svá místa nemají lékaři jistá.

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Ve Fakultní nemocnici Brno požádalo o stažení výpovědi 81 lékařů ze 133. V dalších dnech bude vlna pokračovat. V brněnské Nemocnici Milosrdných bratří vlnu žádostí o návrat ředitel teprve čeká, žádosti by měl dostat hromadně ve středu, nebo čtvrtek.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Letní radovánky v Německu. Na koupaliště raději s policejním doprovodem

Němečtí policisté dorazili urovnat jeden z násilných incidentů ve venkovním...

Teploty stoupají a s nimi i počet návštěvníků koupališť. Německo uvažuje o posílení bezpečnosti na plovárnách kvůli...

Expremiér Nečas si koupil byt. Finanční transakce však nahrávají spekulacím

Manželé Petr a Jana Nečasovi přicházejí na slavnostní  recepci, kterou...

Byt o velikosti téměř sto metrů čtverečních s terasou o výměře 37,66 metrů čtverečních v sedmém patře Rezidence Na...

Češi stáli tři dny u dálnice v Polsku a čekali na pomoc. Porouchalo se jim auto

Čeští turisté, kteří čekali v Polsku na pomoc.

Pětičlenná rodina z Náchoda na svou cestu z dovolené jen tak nezapomene. Při cestě od Baltského moře se jí v Polsku...

Ukradl auto i s třemi dětmi. Dostihli ho v koloně, vytáhli a zlynčovali

Američtí policisté při dopravní kontrole ve městě Falcon Heights zastřelili...

Udělala chybu, z níž se snad již poučila. Zastavila s autem v americké Filadelfii před pizzerií, kam mířila za...

Známá britská youtuberka zahynula při nehodě na elektrokoloběžce v Londýně

Známá britská youtuberka Emily Hartridge na smíku z roku 2018

Emily Hartridgeová, populární britská youtuberka a televizní moderátorka, zahynula v Londýně při nehodě na...

Další z rubriky

Konec července bude horký a suchý. Příští týden rtuť vyšplhá na 34 stupňů

Kropící vůz zpříjemňuje horký den obyvatelům Zlína. (14. června 2019)

Přelom července a srpna bude teplý a suchý, příští týden rtuť teploměru vystoupá až na 34 stupňů. V příštích čtyřech...

Holínky, helmy a pláštěnky. Prohlídka krušnohorského dolu je pro otrlé

Historický důl Johannes se nachází nedaleko Božího Daru.

Česko má už víc než týden první „adrenalinové“ zajímavosti pod ochranou UNESCO. Hornické památky zahrnují i důlní věže...

ODS chce spolupráci s dalšími stranami v boji proti ANO, Piráti nevidí důvod

Tisková konference ODS před jednáním Poslanecké sněmovny, na snímku předseda...

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do...

Najdete na iDNES.cz