Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 12. srpna 2022 Klára

PŘEHLEDNĚ: Kde se očkovat bez registrace? Možnosti se rozšířily do všech krajů

  16:15aktualizováno  3. srpna 13:01
V Česku se naplno rozběhlo očkování proti koronaviru bez předchozí registrace. Vakcína pro neobjednané zájemce je k dostání ve všech krajích, a to prostřednictvím stabilních center a očkovacích autobusů. Redakce iDNES.cz přináší kompletní přehled míst, kde se mohou lidé očkovat, který platí k úterý 3. srpnu.

Očkovací místo IKEMu v pražském obchodním centru Chodov čelilo dalšímu ještě většímu náporu zájemců o očkování bez rezervace. Čekací doba se přes den pohybovala i hodně přes dvě hodiny. (14. července 2021) | foto: Michal TurekMAFRA

1.Hlavní město Praha

Hlavní nádraží (PO-NE 7.00-19.00)

Od 12. července funguje očkovací centrum na Hlavním nádraží. Na místě se očkuje jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Očkování má na starost Fakultní nemocnice Bulovka. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Wilsonova 300/8, Praha. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Westfield Chodov (PO-PÁ 10.00-20.00, SO-NE 10.00-19.00)

Od 12. července funguje také očkovací centrum v nákupním centru Westfield Chodov. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Pfizer. Očkování má na starost IKEM. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Roztylská 2321/19, Praha 4.  Více informací naleznete pod tímto odkazem.

OC Nový Smíchov (PO-NE 9.00-20.00)

Od 19. července funguje očkovací centrum v nákupním centru Nový Smíchov. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Moderna. Očkování má na starost Fakultní nemocnice Motol. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Plzeňská 8, Praha 5. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Otevřelo se další očkování bez registrace. Tentokrát na pražském Smíchově

Praha 13, budova radnice (PO a ST 13.00 -18.00, ÚT, ČT, PÁ 8.00 - 13.00)

V pondělí 26. července se v Praze otevře nové očkovací místo bez předchozí rezervace v budově radnice Prahy 13. Radnice místo otevírá spolu se Záchrannou službou Asociace samaritánů Praha – západ. Podávat budou dvoudávkovou vakcínu Moderna. Zájemci mohou přijít kdykoli ve všední den během otevírací doby. 

Vyšehrad, Kongresové centrum (PO- PÁ, 10.00- 19.00)

Lidé mohou od úterý bez objednání přijít do Kongresového centra v době mezi 10:00 a 19:00, očkovat se bude podle kapacity. Magistrát doporučil, aby zájemci bez registrace do Kongresového centra chodili nejlépe mezi 10:00 a 11:00 a mezi 15:00 a 16:00, kdy bývá v centru volněji.

 Při očkování budou mít stále prioritu zaregistrovaní. Město podle informací magistrátu počítá, že v centru se denně naočkuje zhruba stovka neregistrovaných zájemců. Připravuje také mobilní aplikaci, která má proces urychlit. V centru se očkuje vakcínou BionTech/Pfizer. Více informací o očkování v Kongresovém centru naleznete zde.

20. června 2021

2.Jihomoravský kraj

Brno, nákupní centrum Olympia (PO-NE 10.00-20.00)

Od 21. července funguje očkovací centrum v nákupním centru Olympia v Brně. Lidé mají na výběr ze dvou vakcín, Pfizeru a jednodávkového Johnson & Johnson. Očkování má na starost Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese U Dálnice 777, Modřice. 

Brno, Janáčkovo divadlo (PO-NE 14.00-21.00)

V Janáčkově divadle v Brně se mohou dát od 22. července očkovat proti covidu lidé bez registrace. Příchozí dostanou na výběr z vakcín Pfizer nebo Johnson & Johnson. Očkovaní mohou získat odměnu v podobě vstupenky na kulturní akce či menší hmotné ceny. Předpokládaná kapacita centra je 1 500 lidí denně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Rooseveltova 31, Brno-střed.

Obě dávky má téměř polovina Jihomoravanů, začíná očkování bez registrace

3.Moravskoslezský kraj

Ostrava, nákupní centrum Forum Nová Karolina (PO-NE 8.00-19.00)

Od 21. července funguje očkovací centrum v nákupním centru Forum Nová Karolina v Ostravě. Na místě se očkuje jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson. Provoz bude mít na starosti Fakultní nemocnice Ostrava. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Jantarová 3344/4, Moravská Ostrava a Přívoz. 

Po Moravskoslezském kraji tento týden vyrazí i očkovací týmy. V úterý se bude očkovat v Jablunkově na Frýdecko-Místecku a také v Osoblaze na Bruntálsku, ve středu pak ve Vítkově na Opavsku.

Na všech třech místech se bude očkovat od 08:00 do 17:00. Zájemci o očkování musí mít s sebou doklad totožnosti a také kartičku pojištěnce. Mobilní očkovací tým bude v úterý k dispozici v Jablunkově v parku za radnicí a na náměstí v Osoblaze před obecním úřadem. Ve středu se bude očkovat ve Vítkově na náměstí Jana Zajíce. Lidé si budou moci vybrat, kterou vakcínu chtějí.

V Ostravě začnou očkovat bez registrace, lidé dostanou jednorázovou vakcínu

4.Zlínský kraj

Zlín, PGS aréna (PO-NE 8.00-15.00)

Ve středu 21. července zahájilo provoz očkovací centrum pro předem neregistrované v PGS aréně ve Zlíně. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Pfizer nebo jednodávkovou Johnson & Johnson. Očkování zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. 

Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Březnická 5513, Zlín. Provoz bude ukončen 15. srpna. Zájemci o obě očkování na této adrese se tak musejí dostavit na první dávku nejpozději do 25. července. Poté se vakcinace přesune do areálu Krajské nemocnice T. Bati.

Vedení kraje také zjišťuje a dojednává podmínky otevření očkovacích míst bez registrace v obchodním centru Zlaté jablko ve Zlíně a v Centru Zlín v Malenovicích. „Ve Zlatém jablku v centru krajského města bychom mohli spustit testování na covid už ve středu 4. srpna, očkovat bez registrace budeme schopni za týden, tedy v pondělí 9. srpna,“ uvedl Holiš. Do konce týdne vedení kraje rozhodne o zřízení mobilních očkovacích týmů.

Luhačovice, zdravotní středisko (PO-NE 8.00-15.00)

Další středisko v kraji funguje od 21. července také ve Zdravotním středisku Luhačovice. Na místě je nabízena dvoudávková vakcína Pfizer nebo jednodávkový přípravek Johnson & Johnson. Očkování zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Masarykova 315, Luhačovice, 2. patro. 

Uherské Hradiště, MEDICAL PLUS (PO-PÁ 8.00-15.00)

V témže dni se otevřelo očkovací centrum v Medical Plus v Uherském Hradišti. Na místě si mohou zájemci vybrat dvoudávkovou vakcínou Pfizer nebo jednodávkovou Johnson & Johnson. Očkování zajišťuje Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Očkovací místo bez registrace naleznete na adrese Obchodní 1507, Uherské Hradiště, budova Residence Hradební (naproti OD Billa), vchod vedle lékárny, 2. patro. 

Ve Zlínském kraji spustí očkování bez registrace, zatím jsou tři místa

5.Olomoucký kraj

Olomouc, obchodní centrum Šantovka (PO-NE 09.00-19.00)

Od 27. července funguje očkovací centrum v prostorách obchodního centra Šantovka v Olomouci. Na místě se očkuje dvoudávkovou vakcínou Pfizer nebo jednodávkovou Johnson & Johnson. Očkovací centrum spolupracuje s Fakultní nemocnicí Olomouc. Očkovací místo se nachází na adrese Polská 1, Olomouc. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

Olomoucká galerie Šantovka otevře očkovací centrum bez nutné registrace

6.Královéhradecký kraj

Jaroměř, Poliklinika EDUMED (PO-PÁ 14.00-18.00)

Od 21. července funguje v Královéhradeckém kraji první očkovací místo, kde se lze očkovat proti covidu-19 bez objednání. Je v poliklinice EDUMED v Jaroměři na Náchodsku. Očkování v tomto režimu bude probíhat ve všední dny od 14:00 do 18:00 hodin, tento týden od 2. do 6. srpna. Pro aktuální informace navštivte web polikliniky.

Hradec Králové, Obchodní centrum Atrium (PO-PÁ 13.00- 18.00)

Od 28. července mohou zájemci využít očkovací místo bez registrace v prvním patře hradeckého obchodního centra Atrium, jeho provoz zajištujě Fakutlní nemocnice Hradec Králové. Centrum je otevřeno denně od 13:00 do 18:00, očkuje jen lidi starší 16 let. Denní kapacita je zhruba sto lidí.

Fakultní nemocnice Hradec Králové plánuje na víkend 7. a 8. srpna spustit také možnost neobjednaným zájemcům starším šestnácti let přímo v Očkovacím centru v areálu nemocnice. Očkování bez registrace tam bude možné v sobotu i v neděli od 08:00 do 16:00, a to v přízemí budovy číslo deset v Pavilonu interních oborů.

V Hradci očkují v nákupním Atriu, fronta se tvořila ještě před otevřením

7.Plzeňský kraj

Bez registrace se mohli lidé nechat naočkovat také v Plzeňském kraji. Pro svou první dávku si mohli přijít do osmi míst v kraji v pátek 23. a 30. července od 8:00 do 13:00. Podle zájmu veřejnosti se oznámí i další termíny v srpnu, zatím vedení kraje plány nezveřejnilo. Více informací o očkování bez registrace na Plzeňsku naleznete zde

8.Pardubický kraj

Očkování bez předchozí registrace v Pardubickém kraji probíhá prostřednictvím očkovacího autobusu. Zájemci starší 18 let v něm mají na výběr dvoudávkovou očkovací látku Comirnaty od společností Pfizer/BioNtech a jednodávkovou vakcínu Janssen.

Pojízdné očkovací centrum bude stát před Chrudimskou nemocnicí 3. a 4. srpna, dále přejede na dva dny do Přelouče. Jeden den pak bude ve Starém Mateřově, Holicích na Pardubicku, Letohradě, Lanškrouně na Orlickoústecku, Moravské Třebové a svou cestu ukončí 12. srpna v Dlouhé Loučce na Svitavsku.

9.Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji se otevírají očkovací místa pro neregistrované ve městě Kolín, Kutná Hora, Nymburk a Rakovník

V Kolíně jsou vypsané termíny na 3. a 10. srpna v Centru pro vzdělávání a péči o zaměstnance. Od 12 do 17 hodin na zájemce čeká 240 dávek.
V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře bude totéž možné 2. až 9. srpna od 15 do 18 hodin.
V Rakovníku od 2. do 8. srpna v Masarykově nemocnici.
V Nymburce očkování bez registrace proběhlo 28. až 31. července v Obecním domě Kokos. 

Podrobnosti o očkování bez registrace ve Středočeském kraji naleznete zde.

10.Ústecký kraj

Ústí nad Labem, obchodní centrum Forum (PO-NE 9.00- 20.30)

První očkovací centrum v Ústeckém kraji se otevřelo 27. července. Zájemci mají možnost si vybrat mezi dvoudávkovou vakcínou od firem Pfizer-BioNTech, nebo jednodávkovým Johnsnem & Johnsonem. Centrum se nachází v prvním patře obchodního domu Forum, s sebou stačí mít občanský průkaz, kartičku pojištěnce, případně seznam užívaných léků. 

Děčín, krajská nemocnice, budova ČVUT (PO-NE 9.00- 16.00)

Druhé místo v Ústeckém kraji, kde se lidé mohou očkovat bez předchozího objednání, je očkovací centrum v Děčíně. K dispozici je vakcína od společností  Pfizer-BioNTech. Centrum se nachází na adrese Pohraniční 1288/1 a otevřeno je každý den od devíti do čtyř.

Chomutov, krajská nemocnice, budova H (PO-NE 8.00- 18.00)

Očkování bez objednání funguje od 2. srpna i na adrese  Kochova 1185 v krajské nemocnici v Chomutově.
Možnost očkovat se bez registrace umožní od 9. srpna i krajská nemocnice v Mostě. Více informací naleznete pod tímto odkazem.

20. června 2021

11.Karlovarský kraj

Sokolov,  Klášter sv. Antonína Paduánského (PO- PÁ 16.00- 17.00)

26. července v Karlovarském kraji spustilo první očkovací centrum možnost dostat injekci bez předchozí registrace. Očkování v sokolovském klášteře mohou podstoupit lidé starší 16 let vždy od pondělí do pátku mezi 16:00 a 17:00, zdravotníci tam mají připravených 24 dávek denně.

Cheb, Kulturní centrum Svoboda (PO- PÁ: 14.00- 15.00)

Neregistrovaní zájemci o vakcínu si mohou pro injekci přijít od 28. července do očkovacího centra Cheb, které se nachází v Kulturním centru Svoboda na adrese Za Mostní branou 1791/5 . Otevřeno je každý všední den od 14 do 15 hodin.

Karlovarský kraj začne od 7. srpna nabízet možnost vakcinace bez předchozí registrace v karlovarské KV Areně, otevřeno bude každý den, ve všední dny od 15 do 17 hodin, o víkendech od 10 do 12 hodin.

Očkování neregistrovaných nabídli zástupci Karlovarské krajské nemocnice i organizátorům Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se uskuteční v posledním srpnovém týdnu.

12Vysočina

Jihlava, Hruškové Dvory (ÚT, ČT, SO-NE 9.00- 12.00)

Očkování bez objednání začalo 27. července od 13 hodin, a to ve velkokapacitním očkovacím centru v jihlavských Hruškových Dvorech. Personálně ho zajišťuje Nemocnice Jihlava, nabízí se jednodávková vakcína Janssen v úterý, ve čtvrtek a o víkendu mezi 9 a 12 hodinou.

Nemocnice Nové Město na Moravě (ÚT 14.00- 16.00)

Na Vysočině bude v úterý bez registrace očkovat zájemce o vakcínu proti covidu-19 i očkovací centrum Nemocnice v Novém Městě na Moravě na adrese Žďárská 610. Novoměstská nemocnice bude v úterý od 14:00 do 16:00 očkovat látkou od firem Pfizer/BioNTech, kterou je nutné podávat ve dvou dávkách.

Jihlava otevře očkovací centrum pro neregistrované na čtyři dny v týdnu

13Liberecký kraj

Liberec, Úřad Libereckého kraje, budova D (PO-NE 7.30- 19.30)

Největší očkovací centrum v Libereckém kraji, které je v budově D vedle krajského úřadu v Liberci, od 2. srpna nabízí rovněž možnost očkovat se proti covidu bez registrace. Otevírací doba centra je od pondělí do neděle od 7:30 do 19:30. Více informací naleznete zde

Česká Lípa, nemocnice Česká Lípa (PO- PÁ 19.30- 20.30)

Očkování bez registrace od 28. července nabízí v pracovních dnech i českolipská nemocnice. Centrum funguje každý pracovní den od 16 do 21 hodin. Tamtéž lze očkovat i děti od 12 do 15 let. Na tomto odkazu se dozvíte více. 

Kraj zachová velká očkovací centra, chebské se bude muset přestěhovat

14Jihočeský kraj

Vakcíny nabízí i Jihočeský kraj, akce v konrétních termínech jsou plánovány na tento týden v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Písku, Jindřichově Hradci, Prachaticích, Strakonicích a Táboře.

Mezi 9:00 a 19:00 si zájemci mohou příjít pro jednodávkovou vakcínu firmy Johnson & Johnson do očkovacího centra na Výstavišti v Českých Budějovicích. K dispozici bude 4. a 7. srpna.
V budově B nemocnice v Českém Krumlově se bude vakcína od společností Pfizer a BioNTech nabízet 4. a 5. srpna.
Totéž učiní nemocnice Jindřichův Hradec 3., 5. a 6. srpna, očkovací centrum v Písku zase 3. a 6. srpna.
V nemocnici v Prachaticích bude očkování k dispozici od úterý do čtvrtka, ve strakonickém centru v úterý, čtvrtek a pátek, nemocnice Tábor neregistrované naočkuje poslední pracovní den v týdnu.
Další informace jsou k dispozici na webu Jihočeského kraje.

V tomto a také ve všech výše zmíněných krajích samozřejmě fungují i jednotlivá očkovací centra, do kterých je nutné se předem registrovat. Seznam všech očkovacích míst naleznete pod tímto odkazem

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla velkokapacitní očkovací centra svůj význam v minulých měsících. „Teď musíme jít více do terénu, blíže lidem a otevírat místa bez registrace. Na nádraží v Praze průzkum ukázal, že téměř 20 % lidí se k očkování rozhodlo v daný okamžik,“ napsal na Twitteru. 

Autor:

Komunální a senátní volby 2022

Komunální volby se konají 23. a 24. září. Voliči budou vybírat nové členy zastupitelstev obcí, měst nebo městských obvodů. Tyto volby se spojí s volbami do třetiny Senátu, jejichž případné druhé kolo bude o týden později.

Zdeněk HřibVladimír ŠpidlaHana MarvanováJanis Sidovský, Tomáš TöpferTomáš CzerninMiloš Vystrčil, Jiří CiencialaZdeněk NytraVáclav ChaloupekDaniela KovářováHana Aulická Jírovcová

  • Nejčtenější

Záporožská jaderná elektrárna dostala přímý zásah. Únik vodíku vedl k explozi

Záporožskou jadernou elektrárnu na východě Ukrajiny zasáhla dělostřelecká palba. Podle ukrajinské státní jaderné...

Buď tu bude Rusko, nebo jaderná poušť. Rusové elektrárnu zaminovali a odpojují

Ruští vojáci podminovali elektrické bloky Záporožské jaderné elektrárny, uvedl podle ukrajinské jaderné společnosti...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nudisté u Brněnské přehrady dostihli a obklíčili zloděje, který ukradl kolo

Jako v komedii o francouzských četnících si mohli v úterý připadat brněnští strážníci. Naléhavý telefonát o konfliktu...

Padla proruská diverzantka „Korsa“. V ukrajinské uniformě zabíjela civilisty

Na východě Ukrajiny zemřela při bombardování plukovnice Olga „Korsa“ Kačurová, jedna ze zakladatelek domobrany...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na ruské letecké základně na Krymu explodovaly muniční sklady

Na ruské letecké základně na Krymu explodovaly muniční sklady, uvedlo ruské ministerstvo obrany, podle kterého byl...

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

  • Další z rubriky

Vraždy v Česku: o třetinu víc než loni, přibylo mordů na objednávku

Premium Od začátku roku do konce července evidují policisté v České republice 90 vražd, o 25 více než ve stejném období...

Kauza za kauzou, špatné jméno pro Česko, komentují politici Babišovo vyšetřování

Politici napříč českým spektrem komentují aktuální vyšetřování Andreje Babiše francouzskými úřady. Ty ho viní z praní...

Žena nově jmenovaného šéfa rozvědky poskytovala ochranu před odposlechy

Podle informací zpravodajského porálu Aktuálně.cz je manželka nově jmenovaného šéfa rozvědky Mlejnka čtvrtinovým...

STALO SE DNES: GIBS odmítlo prověření Mlejnka, Rusko se vysmálo Guterresovi

Generální inspekce bezpečnostních sborů se ohradila proti tvrzení, že prověřuje šéfa rozvědky Petra Mlejnka kvůli kauze...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Češka vyhrála soutěž krásy v Africe. Všichni si na mě chtěli sáhnout, říká

Sarah Horáková (18) odletěla do Afriky reprezentovat Česko na světovou soutěž krásy. Když první vicemiss České...

Budu znovu chodit a tančit, věří Vendulka z Básníků a vybírá peníze na léčbu

Herečka Eva Jeníčková (58), která se proslavila coby Vendulka utěšitelka ze série o Básnících, řeší zdravotní problémy....

Díky Stiflerově mámě jsem měla sex s nejmíň 200 lidmi, vzpomíná herečka

Americká herečka Jennifer Coolidge (60) ve filmech Prci, prci, prcičky hrála Stiflerovu mámu Jeanine, která měla...

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Partner mě opakovaně vmanipuloval do trojky, vzpomíná hvězda Americké krásy

Mena Suvari (43) promluvila o sexuálním zneužívání, které zažila se svým expartnerem. Hvězda filmu Americká krása,...