Kremlík na ministerstvu dopravy již pracoval. V 90. letech vstoupil do ČSSD

  15:36aktualizováno  15:36
Živil se jako právník, působil v několika dozorčích radách a v devadesátých letech patřil mezi poradce sociálnědemokratického premiéra Vladimíra Špidly. Ministra dopravy Dana Ťoka by měl na postu nahradit šestačtyřicetiletý Vladimír Kremlík. Na ministerstvu dopravy již v minulosti pracoval.

Vladimír Kremlík z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových | foto: ÚZSVM

Šestačtyřicetiletý právník Vladimír Kremlík se narodil 9. prosince 1972 ve městě Čáslav. 

Vystudoval bakalářský obor sociální práce na Vysoké škole pedagogické v Hradci Králové (nyní Univerzita Hradec Králové), později absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy (1999), kde také získal titul JUDr.

Kremlík, který by se měl stát novým ministrem dopravy, doposud pracoval jako náměstek pro právní služby a hospodaření s majetkem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). V této pozici působil od roku 2015. 

Fotogalerie

Svou kariéru začínal ve Fondu národního majetku (1999–2002), kde působil jako právník. V roce 2002 krátce pracoval na úřadu vlády, poté byl ředitelem sekce v ÚZSVM (2002–2006).

Mezi lety 2006 a 2007 působil jako ředitel vzdělávací a konzultační o.p.s. Institut sociálního rozvoje a v roce 2007 byl rovněž správním ředitelem na ministerstvu dopravy.

Poté působil jako manažer v Letišti Praha (2008). Mezi lety 2008 a 2011 působil jako koncipient v kanceláři Rowan Legal a poté v Advokátní kanceláři Volopich, Tomšíček & spol. Po složení advokátní zkoušky následně tři roky pracoval jako samostatný advokát. Od roku 2015 znovu působí na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. 

Během kariéry prošel Kremlík orgány řady firem, během zaměstnání ve FNM působil mimo jiné v dozorčí radě Východočeské energetiky (1999–2002), společnosti Thermal-F (2000-2001) nebo Západočeské plynárenské (2000–2002).  

Byl také v představenstvu Českých aerolinií (2000–2002). Po příchodu na ministerstvo dopravy před 12 lety zasedal v dozorčí radě Řízení letového provozu (2007) a Letiště Praha (2007-2008), byl i ve správní radě společnosti ČD Cargo (2007–2008).

Babiš mění vládní tým. Dopravu bude řídit Kremlík, průmysl Havlíček

Několik let také jako externista přednášel finanční právo na České zemědělské (2002–2006), působil rovněž jako konzultant Komory pro hospodářské styky se SNS (2006–2007).

Před příchodem na FNM pracoval jako poradce tehdejšího místopředsedy Senátu za sociální demokracii Jaroslava Musiala a jako asistent tehdejšího místopředsedy vlády Pavla Rychetského. Od září 1999 byl také poradcem prvního místopředsedy Fondu národního majetku Jiřího Havla.

Z Fondu národního majetku v roce 2002 podle tisku odešel kvůli sporu, který vznikl mezi prezidiem FNM a výkonným výborem v souvislosti s plánovanými transakcemi podniku ČEZ. Fond předtím na mimořádné valné hromadě zabránil ČEZ v nákupu státních podílů v osmi regionálních distribučních společnostech a prodeji 66procentního podílu ČEZ v provozovateli přenosové soustavy ČEPS. O prodeji rozhodla vláda, spojení distributorů s výrobou v dnešní ČEZ se později uskutečnilo.

Poté Kremlík, který v 90. letech vstoupil do ČSSD, patřil mezi poradce sociálnědemokratického premiéra Vladimíra Špidly, z úřadu vlády ale po třech měsících přešel na krátce předtím vzniklý Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Autoři: ,

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otec se doznal k vraždě dítěte v Pardubicích. Nebyla jiná cesta, řekl

Obviněný otec čeká u soudu na rozhodnutí o vazbě.

Čtyřicetiletý otec se doznal k vraždě svého syna, která se stala v noci na pondělí v Pardubicích. Příčinou úmrtí bylo...

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

VIDEO: Já, zvrhlý pán internetu. Reportér odhalil, jak predátor loví děti

Redaktoři MF DNES s pomocí figurantky nachytali sexuálního predátora. (13....

Říká si „Zralý chlapák“ nebo také „Zvrhlý pán“. Je mu padesát, je rozvedený, žije sám a na internetu oslovuje nezletilé...

Další z rubriky

Fajt nechápe, proč byl odvolán a žádá omluvu. Ministerstvu hrozí soudem

Šéf Národní galerie Jiří Fajt

Bývalý generální ředitel pražské Národní galerie Jiří Fajt, kterého kvůli údajným pochybením v hospodaření instituce...

Východ republiky je ve vysokém stupni nebezpečí povodní a extrémních srážek

Bleskové povodně způsobil vodní tok Senina ve Valašské Polance.

Ve středu od rána stoupaly hladiny řek na severu a severovýchodě Čech i na Moravě. Třetí povodňový stupeň platí na...

Skočil do rozbouřené řeky, aby zachránil tonoucího. Policista získal ocenění

Policista Tomáš Kocmánek získal ocenění za pomoc muži, kterého unesl silný...

Profesionálové i laici, kteří často za dramatických okolností pomohli k záchraně lidských životů, na Pražském hradě ve...

Najdete na iDNES.cz