Buzková se stala šéfem pražské ČSSD

  15:27aktualizováno  15:27
Nejoblíbenější česká politička a místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petra Buzková získala novou stranickou funkci, která ji vrací do vysoké stranické politiky. Delegáti uzavřené konference ji odpoledne zvolili na pražském Žofíně předsedkyní pražské organizace ČSSD. "Čeká mě teď hodně práce, na místopředsedkyni strany na dubnovém sjezdu už nebudu kandidovat," řekla po zvolení Buzková. Očekává se, že z dubnového sjezdu strany vzejde nový šéf sociálních demokratů: nynější muž číslo dvě ve vládě a straně Vladimír Špidla.

Zeman vyhověl soudu a omluvil se Wagnerovi. Jak?
Čtěte ZDE

Do druhého kola voleb předsedy pražských sociálních demokratů prošel kromě Buzkové také šéf pražských sociálnědemokratických zastupitelů Petr Hulinský, favorit předsedy ČSSD Miloše Zemana. Hulínský však získal jen 49 hlasů, zatímco pro Buzkovou hlasovalo 78 delegátů.

Vítězství Buzkové potvrdil první místopředseda ČSSD Vladimír Špidla. "Doufám, že konference, která volí předsedu a volí také místopředsedy, vytvoří efektivní tým a že se nám podaří v Praze získat dobré výsledky," řekl Špidla s tím, že Praha je při parlamentních volbách velmi důležitá.

Dosavadní předseda Karel Šplíchal, který se pro nemoc konference neúčastnil, skončil ve volbách předsedy na třetím místě.

Pražská organizace také navrhla dubnovému sjezdu strany ministra zahraničí Jana Kavana do funkce místopředsedy sociální demokracie. Podpořila rovněž kandidaturu
Vladimíra Špidly na funkci předsedy, Stanislava Grosse na statutárního místopředsedu a Zdeňka Škromacha na místopředsedu.

Delegáti také zvolili čtyři ze šesti místopředsedů pražské organizace. Stali se jimi ministr bez portfeje Karel Březina, který tuto funkci obhajoval, náměstek pražského primátora Jiří Paroubek, člen Ústředního výkonného výboru ČSSD Jiří Metelec a předsedkyně Obvodní organizace ČSSD v Praze 6 Hana Halová.

O obsazení dvou zbývajících funkcí rozhodne na svém zasedání až nový krajský výkonný výbor, který v lednu zvolily obvodní konference ČSSD.

V boji o místopředsednická křesla tak neuspěli poslankyně Světlana Navarová či exministr dopravy a spojů Zemanovy vlády Antonín Peltrám.

Ministr životního prostředí Miloš Kužvart jde blahopřát Petře Buzkové k vítězství ve volbách předsedy pražských sociálních demokratů, 25. února 2001.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Petra Buzková byla 25. února v Praze na Žofíně na uzavřené krajské konferenci ČSSD zvolena novou předsedkyní pražské organizace ČSSD.

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vraha své dcery potkala v metru, sedl si přímo proti ní. Zhroutila se

Roberta Kučerová s fotografií své zavražděné dcery Reginy

Před dvaceti lety přišla Roberta Kučerová o jediné dítě. Její sedmadvacetiletou dceru Reginu nechal zavraždit Zdeněk...

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Liberecký podnikatel vystřelil po mladé rodině, teď mu hrozí osm let

Jiří Vařil na snímku z července 2009

Policie prověřuje incident z poloviny ledna v liberecké části Harcov. Devětatřicetiletý muž tam tehdy vyběhl z honosné...

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps

SOSÁNÍ. Hmyz saje nektar z květu pampelišky v lese nedaleko běloruského...

Katastroficky rychle neumírají pouze včely. Každý rok ze světa zmizí 2,5 procenta z celkového objemu veškerého hmyzu....

Imigranti chtějí ve školách místo angličtiny turečtinu, Němci se bouří

Výuka islámské věrouky v německém Offenburgu.

Učme na základních školách místo angličtiny turečtinu, polštinu či ruštinu. S tímto návrhem přišla Rada pro integraci v...

Další z rubriky

Slevy ve vlacích mohou padnout, ČSSD chce přidat 900 korun na penze

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí...

Sociální demokraté chtějí za každou cenu přidat penzistům v příštím roce v průměru 900 korun, a tak připouštějí...

Jsou si taxikáři a řidiči Taxify rovni? Sledujte debatu v pořadu Rozstřel

Taxikáři protestují také proti alternativním taxislužbám. (Praha, 2.října 2017)

Od letošního roku musejí mít řidiči alternativní taxislužby Taxify licenci stejně jako řidiči běžní řidiči taxi. Před...

Ostatky matky Zdeny Mašínové lze exhumovat, když se zjistí místo uložení

Zdena Mašínová

Pražský magistrát změnil původně zamítavý postoj a oznámil, že se nebrání vyzvednutí ostatků matky Zdeny Mašínové z...

Najdete na iDNES.cz