Vědět kdy, a jak blufovat se vyplatí

Vědět kdy, a jak blufovat se vyplatí | foto: PokerStars.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Učíme se blufovat – 2.díl

  • 0
V dalším dílu našeho seriálu dokončíme povídání o nejhorších blufech, kterých se jako hráč pokeru můžete dopustit. Pojďme se s chutí pustit do čtení!

První díl o blufování si přečtěte ZDE

4.All-in proti hráči s malým stackem
Další příklad špatného blufování je analogický s prvním. Tentokrát jde ovšem o to, že po flopu, na turnu nebo riveru shortstack vsadí a vy majíce 4x tolik žetonů co on, blufujete re-raisem a snažíte se donutit jej složit a ukrást tak zajímavý pot. To se vám ovšem nemusí vyplatit, a to z důvodu, že hráč, co do potu už investoval značné množství svých žetonů, se ocitne v situaci, kdy je "pot commited", tedy doslova "zavázán banku".

Opět si pojďme vše ukázat na praktickém příkladu. Máte 4 000 žetonů, jste na BB a jste ve hře s hráčem, který před flopem limpnul a který má ještě 1 100 žetonů. Limity jsou 100/200. V potu je 500 žetonů. Shortstack na flopu vsadí 200. Pro vás taková částka nepředstavuje příliš velké "riziko", a protože máte flush draw, dorovnáte. Turn vám flush nezkompletuje a shortstack před vámi opět sází 200.

Vy se rozhodnete zkusit své štěstí a zadoufáte ve flush na riveru. Dorovnáte a river flush nepřinese. Shortstack do třetice sází 200. V potu se nyní nachází 1 500 žetonů, shortstackovi po sázce na riveru zbylo už jen 500 žetonů. Největší chybou, kterou v této situaci můžete udělat, je zkusit blufovat a jít all-in s cílem ukrást zajímavý balík.

Shortstack pravděpodobně nedrží nuts, soudě dle jeho nízkých sázek, na druhou stranu už do potu investoval 800 žetonů, a i když drží například druhý nejsilnější pár, už do potu investoval tolik, že by byl sám proti sobě, kdyby složil. Na limitech 100/200 by si totiž se zbývajícími 500 žetony už příliš nezahrál.

Ve většině případů tedy váš bluf takový hráč dorovná a vy zbytečně přijdete o své chipy. Pokud chcete mít šanci uspět, mějte v ruce karty, které mají vzhledem k boardu nějakou šanci vyhrát a počítejte přitom s tím, že pot commited shortstack vás dorovná.

5.Minimální raise
Typickou začátečnickou chybou je minimální raise na soupeřovu sázku (min. raise funguje, jenom pokud hrajete na skutečně vysokých sázkových limitech). V situaci, kdy soupeř provedete standardní 3BB bet a vy se snažíte donutit jej složit tím, že se rozhodnete navýšit pouze o minimum (tedy o 5BB), vlastně říkáte soupeři: "chci, abys složil, ale sám nemám moc dobré karty, proto to zkouším jen přes minimální raise".

Soupeř v takové chvíli vycítí vaší slabost a na váš minimální raise bude často reagovat all-inem a nebo vysokým re-raisem, který pro vás už bude představovat problém dorovnat, protože jste blufovali už při vašem raisu. Pokud se snažíte blufovat prostřednictvím raisování, musíte vzít v úvahu několik věcí.

Předně musíte dobře odhadnout, jestli samotný soupeřův bet je blufem, kterým chce dotyčný například pouze ukrást blindy (typicky toto dělají hráči s větším stackem, kteří si takto zajišťují pravidelný přísun žetonů). Pokud soupeř neblufuje, bude zvažovat fold silné karetní kombinace. Na každý pád je proto nutné, aby váš raise byl výrazný a pro vašeho soupeře představoval signál, že držíte nuts, což pro něj bude znamenat velice těžké chvilky v okamžiku, kdy se bude rozhodovat váš re-raise dorovnávat, a to zejména v případě, kdy drží dobré karty.

Opět si vše ukažme na příkladu. Vy i váš soupeř nemáte problémy s velikostí vašeho stacku. Soupeř před vámi sází 30 dolarů a vy si jste jistí, že blufuje. Pokud ho chcete re-raisem donutit jej složit, určitě jej nevystrašíte tím, že zvýšite jeho sázku jen o minimum. Standardně se doporučuje navyšovat raisy o trojnásobek sázky učiněné před vámi. Čili 60 dolarů vašeho soupeře odradit nemusí, pokud ale re-raisnete 90 dolarů, pak už blufující protihráč bude řešit velké dilema. Pokud totiž re-raisujete málo, soupeř si to vyloží jako vaši slabost a dorovná vás.

Důležité je upozornění, že ve výše popsané situaci oba dva blufujete. Pokud například po flopu držíte nuts a nebo toppair, může pro vás být naopak výhodné "projevit slabost" tím, že flop pouze checknete. Hráč po vás si to může vyložit tak, že vás flop minul, vsadí a vy jej raisnete. Této strategii říkáme check-raise a vysvětlíme si ji v dalším dílu našeho seriálu, ve kterém naopak začneme představovat nejlépe fungující pokerové blufy.

Závěr
Výše uvedených chyb se snažte při své hře pokud možno vyvarovat. Blufování patří do výbavy každého pokerového hráče. Naučit se dobře blufovat je ale umění, které nezískáte za pár odpolední, ale až po několika měsících strávených hraním pokeru. Náš článek by vám měl pomoci tuto dobu snížit na nezbytné minimum.


Den otevřených dveří letiště Náměšť

Ve středu 1. května se na letišti Náměšť poprvé veřejnosti představí nové vrtulníky AH-1Z Viper a UH-1Y Venom. K vidění bude další letecká i pozemní technika.

Mohlo by se hodit