Alkohol a sex: na co se připravit

aktualizováno 
Pod vlivem alkoholu vám připadají přitažlivé i ženy, jichž byste si jinak nevšimli, a budete se chovat mnohem rizikověji. Na druhou stranu, pokud ženu pozvete na skleničku, mnohem spíš s vámi skončí v posteli.

Pár panáků podle vědců zvýší sebevědomí, neodhadnete-li však množství, odejdete z baru sami. Poté, co vás barman probudí a vyprovodí. | foto: Profimedia.cz

Vědci z University of Missouri-Columbia se rozhodli zjistit, zda je skutečně pravda, že po alkoholu se vám zdá každá žena mnohem přitažlivější. Jejich experiment mezi vysokoškoláky skutečně potvrdil, že mezi počtem vypitých piv a sexuální touhou i vnímáním přitažlivosti druhého pohlaví existuje souvislost. Jednoduše řečeno, čím víc toho vypijete, tím menší budou vaše nároky na atraktivitu žen a tím víc budete ochotni flirtovat i s těmi, které by pro vás byly jinak ne zcela přitažlivé.

Nepříliš originální, nicméně velmi spolehlivou metodou svádění je pozvání na skleničku. A teď už je i vědecky doloženo, že pokud s vámi bude objekt vašeho zájmu v průběhu flirtování popíjet, existuje mnohem větší pravděpodobnost, že s vámi ve finále skončí v posteli. Podle výzkumu z roku 2009 se tři čtvrtiny žen před sexem rády napijí. Alkohol uvolňuje jejich zábrany, dodává jim sebevědomí a pod vlivem alkoholu si nespoutaný sex mnohem víc užijí. Šest procent žen dokonce přiznává, že se za střízliva milují jen velmi výjimečně. Autoři studie podotýkají, že obliba alkoholu před sexem je dána především komplexy žen, které mají kvůli svému tělu.

Dřív, než si poručíte několik panáků na zvýšení vlastního sebevědomí, byste si však měli uvědomit, že alkohol odbourává zábrany nejen při seznamování a flirtování, ale i při sexu. Studie z roku 2011 potvrdila, že lidé pod vlivem alkoholu mají větší tendence dopouštět se nechráněného sexu. Navíc vědci zjistili, že čím víc alkoholu zkonzumujete, tím větší bude pravděpodobnost, že se budete při sexu chovat nezodpovědně a rizikově.

Popíjením proti rozvodu

Na druhou stranu se podle vědců nemusíte obávat, že byste pod vlivem alkoholu odvedli podprůměrný výkon. Australský výzkum, jehož se zúčastnily téměř dva tisíce mužů, zjistil, že příležitostní konzumenti alkoholu mají o třicet procent méně problémů v posteli než ostatní. Například u mužů, kteří popíjejí alkohol převážně jen o víkendu, se méně často vyskytují erektivní dysfunkce než u abstinentů. Autoři studie předpokládají, že je tomu tak proto, že malé množství alkoholu vám pomůže uvolnit se a uklidnit, čímž se zlepší i váš postelový výkon. Na druhou stranu však odborníci varují před tím, aby muži používali alkohol právě kvůli uvolnění, protože se na této "metodě" mohou snadno stát závislými.

Pozitivní zprávou je, že pokud máte dlouhodobý vztah a čas od času spolu vyrazíte na tah do baru, máte velkou pravděpodobnost, že spolu vydržíte i v budoucnu. Velká studie z letošního roku ukázala, že páry, které spolu čas od času popíjí, se méně často rozvádí. Vůbec nejhorší variantou je z hlediska trvání vztahu údajně pár, kde žena pije víc než muž. V tomto případě dosahuje rozvodové skóre téměř třiceti procent. Pokud však pijete oba přibližně stejně, můžete začít spřádat plány na společný důchod, protože pravděpodobnost, že se rozvedete, je jen šest procent. A mimochodem, rozvedení lidé pijí významně víc než sezdaní.

Autor:

Nejčtenější

Jsem hravá a výstřední, přátelská a nekonfliktní, říká MOgirl Loo

Den zlepší i pouhý úsměv, říká Mogirl Loo.

Jejím dětským snem bylo prý užívat si život a mít kolem sebe přátele. „Zatím mi to jde,“ usmívá se MOgirl Loo.

Za radostí a rozkoší. Řádová sestra uprchla z klášterní nudy, říká archiv

Svůj život v benediktinském klášteře středověká Johanka ukončila v roce 1318...

Není to jen příběh o touze po tělesném chtíči. Je to příběh o vzdoru, nepřizpůsobivosti, síle. V době, kdy si ženy...

Mával jsem mačetou a uvěřil na vúdú, říká český dědic trůnu v Nigérii

Vymoci si v Nigérii postavení a reputaci nebylo snadné ani pro královského...

Tátou kluka z Bruntálu byl nigerijský král. Poprvé se viděli, když bylo Obonetu Ubamovi 15 let. Po otcově smrti se...

I láska k přírodě prochází žaludkem. Invazivní druhy končí v USA na talíři

Enviromentální gastronomie. Nebo gastronomický enviromentalismus? Ochrana...

Symbolem ochrany přírody se stalo vegetariánství. V mnoha ohledech právem. Konzumaci masa však není třeba zavrhovat....

OBRAZEM: Tady všude jsem byla mrtvola. Britka fotí anti-selfie

Byl, byla jsem tady, říkají módní selfie. I tady jsem jakoby umírala, říkají...

Byl, byla jsem tady, říkají módní selfie. I tady jsem jakoby umírala, říkají anti-selfie britské umělkyně Stephanie...

Další z rubriky

OBRAZEM: Zápasníci sumo děsili děti. Aby měly štěstí

Čím hlasitěji budou plakat, tím snáze od sebe odeženou démony. Čím déle budou...

Čím hlasitěji budou plakat, tím snáze od sebe odeženou démony. Čím déle budou křičet strachem, tím spokojenější a...

Poslat kulky do laborky? Té filmové hlášce se smějeme, říká policista

Kriminálky zcela věrné realitě by byly pro diváky nuda, říká Jaromír Badin.

Rychlé akce, geniální práce expertů i počítačů. Život seriálových kriminalistů je hodně dramatický, ovšem k realitě má...

VIDEO: Cítím stud, mrazení, vzrušení, popisuje pocity exhibicionistka

Modelka Irena si libuje ve svazování

Ráda se vystavuje nahá a ráda předvádí, jak je objektem hrátek s dominancí a podřízeností. „Nejsem však ryzí...

Najdete na iDNES.cz