Diskuze

Voda z krajiny začne mizet, srážky budou extrémnější, říká meteorolog

Před patnácti lety, 12. srpna 2002, začala v Ústeckém kraji strmě stoupat hladina Labe. Velká voda nejdřív udeřila v Krušných horách, kde ji nikdo nečekal. „Více než 50 let u nás nebyly velké povodně, a tak chyběli pamětníci, kteří by věděli, co voda udělá,“ vzpomíná hydrometeorolog Martin Novák.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VV

To je zajímavé, já jsem slyšel hovořit jiného meteorologa o tom, že voda se nemůže nikam ztratit. Tak si to chlapci sjednoťte.

0 3
možnosti
PJ

"Tak je to správně, voda se nemůže ztratit" pravil beduín, kdy na Sahaře vynášel stále suché kamení ze 150 m hluboké studny.

0 0
možnosti
JK

Doomsaying byl vždycky výnosný byznys. Nakonec je to neprodávanější kniha na světě - Bible.

0 2
možnosti
VV

Je vidět, že jste ji nikdy nečetl. To byste takhle hloupě neplácal.

2 1
možnosti
JS

J18a38n 17S50t27e41h18l63i61k

14. 8. 2017 12:39

Nedávno zde byl článek , že nejvíce vody zadrží les a zároven nejvíce kumuluje uhlík (ubytek CO2) . A je také rozdíl jaký les . Listnatý zadrží třikrát více než jehličnany.

1 0
možnosti
JK

Aby rostl listnatý les na Lysé hoře, nad hranicí lesa, musel by se řádný kus Lysé Hory odbagrovat. Ale netuším, zda by to zabránilo rekordním srážkám typu 850 milimetrů za měsíc, z toho 700-800 mm v jednom týdnu.

0 0
možnosti
JO

"Navrhoval bych postavit co nejvíce skladových hal a okolo nich co největší plochu vybetonovat a vyasfaltovat. Na zbytku volné orné půdy zasít co nejvíce kukuřice a řepky."

7 0
možnosti
PP

Myslím si, že Vaším návrhem se už nějaký ten pátek řídí.

4 0
možnosti
RS

Pořád všichni, včetne ministrů, mluví o špatné situaci a upozorňují na to, že se musí změnit přístup v polnohospodářství a krajinotvorbě atd...

jenže všichni jenom mluví a nic se nedělá a jedinej kdo s tím může něco udělat jsou politici. dotaci na sud pod okap neberu jako smysluplnou akci.

kolik let budeme muset čekat aby se něco dělalo pro zamezení eroze půdy?

8 0
možnosti
JP

J81i74ř68í 63P44a98u18l

14. 8. 2017 12:36

Zemedelci v ramci konkurencniho boje na jednotnem EU trhu(mimo nej by na tom byli jeste podstatne hure) se neohlizeji doprava doleva a chovaji se tak, aby byli co nejvice ziskovi. Takze pestuji to, co jim nese zaruceny odbyt a zaruceny zisk. A zadny politik s tim nic neudela, resp. nema odvahu s tim neco udelat, protoze ani nevi co.

2 0
možnosti
ZN

Ten denní úhrn přes 300 mm na Cínovci je opravdu neuvěřitelný. Pro nás naštěstí 90% toho odteklo rovnou do Saska a nešlo to přes naše území.

0 0
možnosti
ZP

Chce to nějaký nový zákon. Třeba nařídit, že ženy musí také čůrat do pisoáru. Moč se pak vyčistí a použije ke splachování, nebo zalévání. A samozřejmě pár miliard dotací.:-/

0 0
možnosti
ŠČ

Již několik dní v televizi i jinde není nic jiného, jen povodně v Praze před 15 lety. Paměť mi slouží dobře, ale nějak si nevzpomínám, že by podobný humbuk byl okolo povodní z července 1997, kdy voda smetla celou Moravu.

Chápu, na Moravu pražští Pepíci nedohlédnou.

4 6
možnosti
PK

Tak to se pletete, začátkem prázdnin se také poměrně intenzivně připomínalo 20 let od povodní na Moravě.

7 0
možnosti
TK

Roční úhrn srážek může být cca stejný, ale jestliže srážky, které dříve spadly v zimě a na jaře nyní spadnou uprostřed léta, tak mají zemědělci docela problém. Navíc ty co spadnou v přívalových deštích půda nezadrží.

4 0
možnosti
JS

J51a13n 50S91t33e21h69l89i74k

14. 8. 2017 12:41

Přesně tak ornice není zrovna dobrá k zadržování . Akorát je pak bahno v rybníce.:-P

2 0
možnosti
Foto

Když to tvrdí meteorolog a ještě na Idnes, tak to tak být musí :-)

0 0
možnosti
MH

Zkus se posunout od titulku i k clanku. Pak treba pochopis jak hIoupy je tvuj komentář

2 0
možnosti