Nový úsek D7 na Lounsku je otevřený, nahradí starou nebezpečnou silnici

  15:24aktualizováno  15:24
Nový úsek dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí na Lounsku dnes zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic. Stavba této komunikace se tím přehoupla do druhé poloviny. D7 je náhradou za stávající silnici I/7, která už nevyhovovala současnému provozu.

Ministr dopravy ČR Dan Ťok na zprovoznění úseku dálnice D7 mezi Postoloprty a Bitozevsí na Lounsku. Výstavba trvala téměř dva roky, stála cca 438 milionů korun. | foto: ČTK

Na silnici I/7 se nacházely nepřehledné horizonty a nedostačující bylo také šířkové uspořádání. Nový téměř čtyřkilometrový úsek dálnice výrazně zvýší bezpečnost. 

Na staré a přetížené silnici bylo zejména v dopravních špičkách velmi nebezpečné předjíždět, stávalo se tam mnoho nehod.

„Nový úsek dálnice D7 přinese zkvalitnění dopravy, její zrychlení a také odstranění nebezpečných situací vinou riskantního předjíždění v hustém provozu. Pro obyvatele přilehlých obcí její význam spočívá v oddělení místní a dálkové dopravy,“ uvedl při otevření dálnice ministr dopravy Dan Ťok.

Současně se podle něj jedná o mezník ve výstavbě. „Otevřením tohoto nového úseku jsme právě dostavěli více než polovinu dálnice D7. Téměř 40 kilometrů dálnice a tři kilometry čtyřpruhové silnice I/7 z celkem 79 plánovaných kilometrů tedy již slouží řidičům,“ řekl ministr.

Na řadě je Panenský Týnec

Výstavba dálnice D7 Postoloprty – Bitozeves je jednou ze souboru staveb D7 v Ústeckém kraji, které tvoří dálniční spojení Prahy se severními Čechami a dále se Saskem. Dálnice je důležitou spojnicí Prahy se severočeskou uhelnou pánví a tamním průmyslem.

„Zprovozněním tohoto úseku výstavba dálnice D7 nekončí. V současné době probíhá intenzivní příprava všech zbylých úseků dálnice. Už příští rok chceme zahájit realizaci úseku Panenský Týnec. A u úseků Louny a Chlumčany zahájíme v příštím roce výběrové řízení na zhotovitele stavby, “ přiblížil postup dostavby generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa.

Úsek mezi Postoloprty a Bitozevsí se začal stavět v září 2016. Původně měl být hotový letos na jaře, kvůli přeložce elektrického vedení ale nastal skluz. 

Loni na podzim postavenou polovinu mostu na mimoúrovňové křižovatce Postoloprty museli stavbaři letos na jaře zbourat kvůli nevhodnému betonu. Most by dlouhodobě nevydržel působení posypové soli při zimní údržbě silnice. 

Po 30. srpnu budou ještě pokračovat práce na doprovodné účelové komunikaci, na objízdné trase a na vegetačních úpravách. Kompletně dokončená má být dálnice D7 do konce roku 2024.

Archivní video z bourání vadného silničního mostu u Postoloprt:


Autor:

Nejčtenější

Dycky Most!, Litvinoff a další hlášky, které se mezi lidmi chytly

Martin Hofmann a Zdeněk Godla při setkání herců ze seriálu Most! ve zdejším...

Hláška Dycky Most! z populárního seriálu si získala velkou popularitu mezi lidmi. Je na propagačních předmětech, létá...

Výbuch před 30 lety rozbil v Ústí tisíc oken, nejspíš za ním stála StB

V atriu ústeckého krajského národního výboru vybuchly 8. února 1989 dvě nálože....

Mnohacentimetrová vrstva skla na zemi, vysypaná okna a kráter v záhonu. Přesně před 30 lety, 8. února 1989, vybuchly v...

Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody

Jezero Milada je hluboké až 24,7 metru, dlouhé 3,2 kilometru a široké 0,7...

V krajinu obřích jezer, z nichž tři budou mít rozlohu přes tisíc hektarů a budou sloužit jako strategická zásobárna...

Na kostele se nahnula hvězdice, při jejím sundávání se našla tajná schrána

Z kostela nejsvětější Trojice v obci Jiřetín pod Jedlovou museli hasiči sundat...

Nejdelší žebřík, který mají krajští hasiči k dispozici, museli využít tento týden v Jiřetíně pod Jedlovou. Hrozilo...

Jirkovští strážníci dostali kvůli chybě na mzdách milion navíc

peníze, ilustrace

Policie řeší případ neoprávněného vyplácení mezd městským strážníkům v Jirkově. Ti v letech 2015 až 2017 dostali navíc...

Další z rubriky

Skoro polovina vězňů užívá drogy, policie chce přísnější kontroly

Ilustrační snímek

Do věznic na území Ústeckého kraje se podle vedení policie dostává až příliš velké množství drog. Vznikla proto...

Uhelné Podkrušnohoří se promění v krajinu jezer a zásobárnu vody

Jezero Milada je hluboké až 24,7 metru, dlouhé 3,2 kilometru a široké 0,7...

V krajinu obřích jezer, z nichž tři budou mít rozlohu přes tisíc hektarů a budou sloužit jako strategická zásobárna...

Ústecký soud řeší vyhazov úřednice známé z kauzy ROP Severozápad

Budova Krajského soudu v Ústí nad Labem

Kauza machinací s evropskými dotacemi v ROP Severozápad se opět dostala před soud. Netransparentní rozdělování peněz je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz