Již v 15 letech dělal průvodce po hvězdárně, o šest let později začal pracovat v pražském planetáriu. Tam zůstal až dodnes.
Astrologii se snaží potírat. Až přijde konec světa, nebude na něj mít vliv žádné proroctví. "Věřím na konec světa, který si člověk sám přivodí. Určitě ne podle tabulek, Nostradamových prognóz a různých kalendářů, tedy že bude konec světa v roce 2012 nebo že měl být už v roce 2000," vysvětluje Grün.
Možná, že v té době už lidstvo objeví planetu podobnou Zemi. "Myslím, že druhá Země opravdu existuje, pokud mluvíme o stejných fyzikálních a chemických vlastnostech. Tedy že někde je planeta stejně velká, relativně blízko hvězdy, jako je naše Slunce, se stejným přísunem energie. Otázka je, zda se i stejně jako Země vyvíjela," uvažuje ve čtvrtečním Magazín DNES ředitel pražského planetária.
Zamýšlí se také nad tím, jak málo toho víme o vesmíru a možnostech nalezení života mimo Zemi. "Věřím i tomu, že to jednou zjistíme. Já se toho už asi nedožiju, ale dnešní děti snad ano. Život sám o sobě je daleko bohatší, než jsme si ještě před pár lety mysleli. Živou hmotu jsme nalezli i v hloubce deseti kilometrů pod hladinou oceánu, což nás motivuje dál. Zjistit, jestli je život i jinde," vyvozuje Grün.
Čtěte v magazínu DNES
Celý rozhovor s Marcelem Grünem si můžete přečíst ve čtvrtečním Magazínu DNES.