Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - audio přehrávače pro každý den

Zpříjemněte si práci na počítači poslechem hudby. Pro její perfektní reprodukci zkuste využít některého kvalitního přehrávače, který zvládá všechny audio formáty. Je jich opravdu pěkná kupa. Proto neváhejte, stahujte a staňte se hudebním fajnšmekrem.

Možná si teď říkáte: "Proboha, proč další přehrávač. Já jich mám nainstalovaných už více než dost. Navíc můj favorit je stejně Winamp." Možná se budete divit, ale existuje řada velmi zajímavých alternativ, které se zmíněnému audio přehrávači minimálně vyrovnají. Navíc některé z nich ho dokáží porazit na celé čáře. V čem? Přece v primitivnosti...

Softwarový týden
Prakticky v den vydání minulého softwarového přehledu věnujícího se kodekům byla vypuštěna zcela nová verze XviD kodeku 14.04.2003.1500 od uManiac`s. Jedná se pouze o alfaverzi, ale kdo by měl zájem, může stahovat odtud. Na svět se také dere další kopírovací software, který je určen DVD zapisovacím mechanikám. Clone DVD nemá nic společného s Clone CD, ale vyzkoušet si ho může každý. V polovině týdne pak Corel vypustil zcela přepracovanou novou verzi kancelářského balíku WordPerfect Office11. U Microsoftů opět našli další nebezpečnou chybu, která se tentokrát týká převzetí práv na systémech Windows NT 4.0 a vyšších. Více informací o chybě zde a záplatu můžete stahovat odtud. Společnost DivXNetworks konečně po čtvrté vývojové betaverzi kodeku DivX Pro 5.0.4 Schizo na své stránky v pátek již oficiálně umístila vylepšenou 5.0.4 verzi - stahovat můžete přímo ze stránek DivXNetworks. Také u Nullsoftu se pilně pracovalo, v úplném závěru minulého týdne vypustili další verzi Winampu s označením 2.91, kterou najdete i v dnešním přehledu.

Posloucháme hudbu
V úvodu jsme se zmínili, že i takového krále, jakým bezesporu je stálice MP3 scény, program Winamp, lze trumfnout. Zatím se to daří pouze na poli jednoduchosti. Existuje totiž celá řada programů, které jsou velmi malé a hlavně uživatelsky přívětivé. Mezi ně se řadí například CoolPlayer. Ovšem jednoduchost není vše. Od moderního audio přehrávače se také především očekává nízká hardwarová náročnost na PC a hlavně schopnost přehrát všechny možné i nemožné audio formáty. Náročnější uživatelé od něho navíc ještě očekávají skinovatelnost (změna vzhledu, kabátku). Tím se mohou pochlubit spíše prográmky, za kterými stojí dlouhodobá usilovná práce. Ale také se najdou výjimky. Proto pokud používáte k poslechu hudby jeden přehrávač, zkuste si vyzkoušet některý další, námi dnes nabízený. Možná budete mile překvapeni.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

Nasty File Remover

Down2Home

Download Accelerator Plus

Verze

0.6

1.3

5.3.0.0

Popis

Nástroj se automaticky postará o kompletní odstranění současných nVIDIA detonátorů z jakéhokoliv operačního systému Windows. Vhodné zejména při přechodu na jinou značku 3D akcelerátorů.

Chcete mít neustálou kontrolu nad tím, kolik jste prosurfovali, či jak vám sviští internetové připojení od vašeho providera? Pak zkuste tento program.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

270 kB

2.2 MB

1.7 MB

Staženo celkově/týdně

524x/524x

708x/175x

18162x/268x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

Rudy Alex Kohn

JITServ

SpeedBit Ltd.

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Audio přehrávače:

Winamp 3.0 Full - freeware
Fanoušci digitální hudby se konečně dočkali své modly. Po dvou letech plánování a ladění a po pěti kandidátech na ostrou verzi (Release Candidate) vydává Nullsoft poměrně neočekávaně a bez bujarých oslav finální Winamp3. Populární přehrávač tak vkročil do nové éry, stal se z něj plnohodnotný multimediální přehrávač se všemi klady i zápory. Recenze zde.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).

  Winamp 2.91 Full - freeware
  Inovovaná 2.91 verze nejpopulárnějšího audio přehrávače přináší rychlost klasické verze, možnosti třetí generace a některé zcela nové funkce. Zapracovalo se na integraci nativního přehrávání videa, vylepšené knihovny médií s výpisem SHOUTcast kanálů, kompletní skinování pomocí WASABI rozhraní, podporou přenosných přehrávačů (iPod, Nomad), těsnější spolupráci s pluginy třetích výrobců, extrakce digitálních CDDA stop, vypalování CD a mnoho dalšího. Více zde.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).

  A2 Media Player 2.21 - freeware
  Atraktivní kompaktní přehrávač audio formátů MP3, MIDI, WAV a kompaktních disků, s ostatními komponentami úhledně začleněnými do grafického rozhraní. Disponuje editorem playlistů s vyhledáváním souborů na lokálních discích a futuristickým vzhledem.

 • Stahujte na této adrese (7.2 MB).
 • Audioactive Player 2.06c - freeware
  Audioactive Player je další jednoduchý hudební přehrávač, který patří do kategorie freeware. Přehrává MP3 soubory, obsahuje editor „playlistů" i editor štítků ID3.

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • Sonique 2.0 Alpha - freeware
  Velmi pěkný a zajímavý přehrávač všech možných formátů s netradičním designem. Disponuje editací ID3 tagů, a to jak manuální, tak i pomocí vlastních skriptů. Přehrává celou řadu hudebních formátů MP3, WAV, MOD, WMA, OGG Vorbis.

  Stahujte na této adrese (6.4 MB).

  Cool Player build 212 - freeware
  Tento malý a nenápadný přehrávač si jistě zaslouží vaši pozornost. Poradí si s formáty MP1, MP2, MP3 a WAV. Nedokáže nahradit Winamp, protože spousta funkcí tohoto nejoblíbenějšího MP3 playeru na světě mu zatím chybí, o to se ale autoři prozatím ani nesnaží. V současnosti se drží statutu jednoho z nejmenších MP3 přehrávačů na světě.

 • Stahujte na této adrese (307 kB).
 • Soritong 1.0 - freeware
  Přehrávač v sobě spojuje Playlist, ID3 editor a lze ho použít i jako samostatný program. Podporuje skiny s možností nastavení jejich zobrazení a pozic. Soritong zvládá přehrávání audio CD a souborů typu MP3, WMA, VQF a WAV.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).
 • Fmod 3.62 - freeware
  Rychlý, malý ale i přesto výkonný a snadno ovladatelný přehrávač, jenž na samotný procesor neklade téměř žádné nároky. Podporuje 3D sound, MIDI, MODy, MP3, WMA, nahrávání, přehrávání CD, streaming.

 • Stahujte na této adrese (1.2 MB).
 • DeliPlayer 1.3 - freeware
  DeliPlayer se pod Windows prohání již tři roky a i na této platformě prošel velikým vývojem. Nepřijdeme ani o moderní vizualizace, podrobné informační tabule a další nezbytné prvky, na které jsme byli dříve zvyklí. Program sám o sobě není příliš náročný na systém, záleží spíš na konkrétním formátu a aktivovaných pluginech. Recenze zde.

 • Stahujte na této adrese (3.7 MB).
 • Quintessential Player 3.4 - freeware
  Velice pěkný audio přehrávač s podporou změny vzhledu pomocí uživatelských skinů a funkcemi rozšiřitelnými pomocí plug-inů. Podporuje internetovou databázi hudebních titulů CDDBv2 a rovněž řadu zvukových formátů: MP3, CD Audio, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, Windows Media a streaming audio.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Fiala MP3 2.0 - freeware
  Jak z názvu plyne, tak tento program přehrává zvuky ve formátu MP3 a má i funkci LIST. Nemá žádné nadstandardní funkce a neliší se od svých konkurentů žádnou specialitou. Bohužel mu ale chybí equalizer a nemá podporu skinů. Ovšem jeho hlavní výhodou je, že je český a ZDARMA.

 • Stahujte na této adrese (512 kB).
 • DIGITAL RAMP 3.1 beta2  - freeware
  MP3 přehrávač disponující všemi funkcemi, které byste od podobného programu očekávali. Jeho vydařený display, playlist, ovladač hlasitosti, minimalizace to tray lišty a zejména funkce vyhledání audio souborů na vašem pevném disku ho pasuje do role jednoho z favoritů audio přehrávačů. Playlisty se navíc dají vytvářet pomocí metody drag-and-drop.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • Nejnovější audio a MP3 programy
  Zvukový MP3/WMA rekordér, audio editory, sada zajímavých efektů, mnoho DJských přehrávačů, které dokonce mixují samy, a také něco o sdílení - to vše najdete v aktuálním přehledu utilit ze světa hudebních jedniček a nul.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
    
  Autor:
  • Nejčtenější

  Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

  17. června 2024

  V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

  Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

  19. června 2024

  Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

  15. června 2024

  Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

  Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

  18. června 2024

  Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

  {NADPIS}

  {LABEL} {POPISEK}

  Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

  14. června 2024

  Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

  Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

  v diskusi je 5 příspěvků

  20. června 2024  7:32

  Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

  Unikátní televizor děti nejspíš nadchne, ale má nepochopitelnou slabinu

  v diskusi jsou 4 příspěvky

  20. června 2024

  Do rukou se nám dostal nejspíš jediný televizor na trhu, který je určený přímo pro děti. Má odolné...

  OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

  v diskusi je 24 příspěvků

  19. června 2024

  U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

  Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

  v diskusi je 7 příspěvků

  19. června 2024

  Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

  Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

  S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

  Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

  Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

  Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

  Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

  Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

  Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

  Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

  Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...