Užitečné nástroje pro váš Gmail vám třeba nastaví čas odeslání e-mailu

aktualizováno 
Bezplatně použitelná e-mailová služba Gmail, provozovaná Googlem, prošla před několika týdny zásadní změnou uživatelského rozhraní. Poradíme vám, jak schopnosti Gmailu ještě rozšířit.

Pokki nabízí bohatý seznam internetových služeb a aplikací, ke kterým se můžete připojit přímo prostřednictvím tlačítek na hlavním panelu | foto: Technet.cz

S obří kapacitou e-mailové schránky (8 GB) a možností integrace s mnoha dalšími službami patří Gmail k nejlepším zdarma dostupným poštovním službám na internetu. Ze známějších služeb mu může konkurovat snad jen Hotmail od Microsoftu.

Navíc existuje i spousta externích aplikací, které služby Gmailu rozšiřují.

Pokki

Jestliže nepoužíváte klasickou e-mailovou aplikaci, instalovanou v počítači, jako je placený Microsoft Outlook nebo zdarma použitelný Thunderbird či Windows Live Mail a mnoho podobných, nezbývá vám, než kontrolovat poštu ve schránce na serveru Gmail prostřednictvím internetového prohlížeče.

Zdarma použitelný program Pokki je zajímavým rozšířením hlavního panelu operačního systému Windows. Do něj aplikace umístí tlačítka pro rychlý přístup k internetovým službám, které využíváte. Stačí si jen vybrat použité programy a zadat do nich přihlašovací údaje k on-line službám.

V případě Gmailu je to plnohodnotná miniaplikace, která zobrazuje aktuální počet příchozích, zatím nepřečtených e-mailů. Avšak zároveň nabídne přístup k obsahu schránky a všechny související funkce, jako je třídění e-mailů do složek, doplňování štítků a samozřejmě i vytváření nových zpráv nebo odpovědí na příchozí poštu.

Aniž byste otevírali internetový prohlížeč, můžete prostřednictvím miniaplikace

Aniž byste otevírali internetový prohlížeč, můžete prostřednictvím miniaplikace v programu Pokki pohodlně ovládat e-mailovou schránku na serveru Gmail

Kromě spolupráce s poštovním serverem Gmail nabízí Pokki také miniaplikace pro Facebook, aukční server eBay, překladatelskou službu Google Translate, hudební server Grooveshark, internetový vyhledávač Google, sociální síť LinkedIn, encyklopedii Wikipedia a desítky dalších internetových služeb.

Program Pokki si můžete zdarma stáhnout zde.

Tout

Spíše do firemní či profesionální sféry je zaměřena on-line aplikace Tout. To ovšem neznamená, že by její služby nemohli, v omezené míře zdarma, využívat i další majitelé e-mailových schránek na serveru Gmail.

Po propojení s vaší Gmail schránkou nabídne Tout užitečné nástroje na vytváření šablon e-mailů pro snadné, opakované použití, nastavení zpožděného či pravidelného rozesílání e-mailů a především také sledování, který adresát si kdy vámi odeslané e-maily přečetl.

Tout využije vaše kontakty nejen z e-mailové služby Gmail, ale třeba i ze sociální sítě LinkedIn. Firemní uživatelé ocení i propojení služby Tout s různými CRM systémy.

K dispozici jsou i rozšíření pro internetové prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox, se kterými můžete snadno ovládat funkce on-line aplikace Tout přímo z prostředí oblíbených prohlížečů.

K bezplatnému využívání on-line aplikace Tout, s omezením na 25 odeslaných e-mailů denně, 10 šablon a 3 e-mailové skupiny, se můžete zaregistrovat zde.

Šablony e-mailů, připravené v online aplikaci Tout si můžete snadno upravit

Šablony e-mailů, připravené v online aplikaci Tout si můžete snadno upravit podle svých potřeb

Rozšíření internetových prohlížečů

Možnosti práce s internetovou poštou na serveru Gmail rozšiřují také užitečné doplňky pro oblíbené internetové prohlížeče. Google, provozovatel služby Gmail, se pochopitelně stará především o pohodlnou práci s e-maily v prostředí svého prohlížeče Chrome.

Doplněk nazvaný jednoduše Gmail zajistí pohodlný přístup k vašemu poštovnímu účtu a funkcím na práci s internetovou poštou. Rozšíření Offline Google Mail synchronizuje obsah e-mailové schránky s diskem vašeho počítače a umožní vám pohodlně pracovat s e-maily i ve chvílích, kdy nejste připojeni k internetu.

Můžete si připravit i nové zprávy k odeslání a po připojení k internetu bude veškerý obsah opět synchronizován.

Doplněk Gmail si můžete do prohlížeče Google Chrome instalovat zde, rozšíření Offline Google Mail najdete zde. Jejich použití je zdarma.

Rozšíření Offline Google Mail vám zpřístupní e-maily se serveru Gmail i bez

Rozšíření Offline Google Mail vám zpřístupní e-maily se serveru Gmail i bez připojení k internetu

Pozadu nezůstávají ani tvůrci doplňků pro internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Vyzkoušet můžete například doplněk Gmail Manager, určený na zprávu více poštovních účtů na serveru Gmail zároveň, Gmail Watcher, který automaticky kontroluje nově příchozí poštu, nebo Email This!, se kterým lze snadno a rychle odeslat adresu nebo vybranou část obsahu internetové stránky e-mailem.

Dalších zajímavých doplňků pro internetový prohlížeč Firefox najdete na specializované stránce ještě několik desítek.

Také v prostředí Firefoxu můžete využít aplikace pro zpříjemnění práce s

Také v prostředí Firefoxu můžete využít aplikace pro zpříjemnění práce s poštovní schránkou na serveru Gmail.

Která z bezplatných e-mailových služeb je vaše nejoblíbenější? Podělte se o svoje zkušenosti a tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:

CES 2019

Veletrh spotřební elektroniky CES se koná od 8. do 11. ledna. Tradičně se představí novinky ze světa smartphonů, televizí a ostatních IT odvětví. Sledujte dění z veletrhu CES 2019 online.

Mezi žhavá témata letošního veletrhu patří sítě 5G a autonomní automobily. Samsung představil modulární microLED televizi, LG srolovatlenou OLED obrazovku do podstavce. Vyzkoušeli jsme také první smartphone s ohebným displejem.

Nejčtenější

Čeští vývojáři vylepšili vláček pro koleje z IKEA. Uhání až 90 cm/s

Intelino tým

Vypadá jako obyčejný vláček, ale můžete ho ovládat přes aplikaci v mobilu nebo jen pokládáním barevných terčíků na...

Televizor jako roleta: nové LG se po vypnutí sroluje do podstavce

LG Signature OLED TV R je prvním televizorem, který se po vypnutí sroluje do...

Ve vypnutém stavu je to televizní stolek s vestavěným soundbarem, po zapnutí se z něj vyroluje 65" OLED obrazovka. Nový...

U Sony mi nacpali mikrofony do uší a já pochopil nadšení slavného rapera

360 Reality Audio

Hudební hvězda Pharrell Williams přišel na tiskovou konferenci Sony na veletrhu CES podpořit nový projekt 360 Reality...

SpaceX začíná zkoušky „superrakety“. Bude se lesknout jako zrcadlo

Stavba pokusné rakety konceptu Starship na raketodromu SpaceX v jižním Texasu.

Fanouškům kosmonautiky přichystal šéf společnosti SpaceX Elon Musk na přelomu roku nečekaný dárek: nové plány na stavbu...

Už brzy bude mít den „25 hodin“. Trendy, které vás potěší, ale i vyděsí

Přímé přenosy jsou extrémně oblíbené od té chvíle, kdy Facebook funkci Live....

V Česku jsou to zatím jen slova, která plní titulky technologických i zpravodajských webů. Letos se však řada z nich...

Další z rubriky

Učiňte Start nabídku ve Windows odlišnou a efektivnější

Ilustrační foto - notebook

Tlačítko Start a nabídka ukrývající se pod ní může vypadat zcela jinak. Lze ji personifikovat a naučit novým funkcím,...

Tipy a triky pro Windows 10: zastavte aktualizace nebo využijte lepítka

Tipy a triky pro Windows 10

Strhněte a skoncujte s klasickými lepítky na monitoru. Používejte jejich moderní formu. Poradíme i to, jak získat z...

Hackujte jako agenti. NSA uveřejní svůj nástroj pro reverzní inženýrství

Tajná služba NSA (Národní bezpečnostní agentura) spadá pod ministerstvo obrany...

GHIDRA, nástroj pro zpětnou analýzu programů z dílny americké tajné služby NSA, bude k dispozici veřejnosti. Zástupce...

Najdete na iDNES.cz