Stahování filmů a muziky může být se správným programem hračka

aktualizováno 
Pětice šikovných programů usnadní stahování souborů z internetové sítě. Poradí si i s placenými službami, rozbalí komprimované a zaheslované archivy, obnoví přerušené stahování a někdy i přehrají videa, která nejsou úplně stažená.

Stahovací programy udělají spoustu práce za vás | foto: Profimedia.cz

K rychlému a pohodlnému stahování filmů, hudby i dalšího obsahu z internetu nestačí jen rychlé připojení k síti. Omezovat mohou pomalé stahovací servery nebo velké soubory s filmy, rozdělené na menší části. Naštěstí existuje dostatek nástrojů, se kterými bude stahování dat snazší a rychlejší.

JDownloader

obr. 01

Nástroj JDownloader pomůže především se stahováním obsahu z download serverů jako je RapidShare. Pomocí pluginů podporuje automatické stahování z desítek různých serverů. Umí i automaticky zadávat některé druhy ověřovacích kódů, jako je třeba obrázková CAPTCHA. 

JDownloader je velmi vhodný pro stahování souborů rozdělených na několik částí. Po stažení poslední z nich pak složí soubor, třeba i s použitím příslušného hesla. 

Mezi šikovné funkce patří i navázání přerušeného stahování nebo obnovování IP adres pro stahování ze serverů limitujících počet přístupů z jednoho počítače. 

Kdo má na některém ze stahovacích serverů placený účet, může do JDownloaderu zadat přístupové údaje. Program je následně použije k rychlému stahování dat bez čekání. V nastavení programu je i možnost omezení počtu současných stahování a limitování využívané kapacity internetového připojení. 

JDownloader je velmi často aktualizován, především kvůli podpoře stahování z různých serverů. Má poměrně vysoké nároky na operační paměť, dosahující stovek MB.

JDownloader 0.9 stahujte ze Slunečnice zde, 24,5 MB, freeware.

Download Accelerator Plus

obr. 02

Stahovací nástroj Download Accelerator Plus je dvou verzích: placený a zdarma. I bezplatná verze využívá zajímavé funkce. Patří sem vyhledávání umístění stahovaného souboru, aby jej program mohl co nejrychleji stahovat, vícenásobné připojení ke stahovacímu serveru nebo navázání přerušeného stahování. 

Download Accelerator Plus přehraje staženou část filmu dříve, než bude do počítače uložen kompletní soubor s filmem. 

Využít lze i doplňky pro stahování videí ze serveru YouTube do počítače a jejich akceleraci, která zajistí plynulé přehrávání videa bez přerušování načítáním dat.

Placená verze Download Accelerator Plus spoléhá i na další užitečné funkce, jako je například odstranění stop po stahování dat, spolehlivá likvidace nepotřebných souborů nebo možnost otevření ZIP archívů v průběhu jejich stahování. Download Accelerator Plus spolupracuje se všemi aktuálními verzemi běžně používaných internetových prohlížečů.

Download Accelerator Plus 9.6 stahujte zde, 12,6 MB, freeware

Free Download Manager

obr. 03

Open source stahovací aplikace Free Download Manager využívá velké množství funkcí, na které by uživatel jinak potřeboval použít hned několik různých programů.

Klasické stahování dat z internetu zrychlí tím, že si rozdělí soubory na několik částí a ty ukládá paralelně. I tak zvládne stahování pozastavit a následně obnovit. 

Snadno lze také řídit využití kapacity internetového připojení nebo si načasovat stahování na dobu, kdy není tolik vytíženo.

Z dalších funkcí stojí za zmínku možnost uložení kompletního obsahu webového serveru, kterým je možné následně procházet i bez připojení k internetu.

Free Download Manager umí také nahradit BitTorrent klienta a poradí si se stahováním videí z oblíbených serverů jako je YouTube. Kdo pracuje na více počítačích, ocení schopnost spustit program z přenosných médií, třeba USB klíčenky. 

Free Download Manager 3.0 stahujte ze Slunečnice zde, 6,6 MB, open source.

FlashGet

obr. 04

Stahovací manažer FlashGet rovněž využívá rozdělení souborů na více částí a jejich současného stahování.

FlashGet umí také vyhledat nejrychlejší server pro stažení požadovaných dat. Je tak možné dopředu naplánovat stahování více souborů. 

Samozřejmostí je podpora stahování BitTorrentů a navázání přerušeného stahování souborů.

FlashGet spolupracuje s běžně používanými verzemi internetových prohlížečů. Stahovaná data jsou automaticky kontrolována na výskyt virů a dalších škodlivin.

FlashGet 3.7 stahujte ze Slunečnice zde, 6,5 MB, freeware.

Orbit Downloader

obr. 05

Mezi aplikacemi na zrychlení stahování dat z internetu je populární i Orbit Downloader. Program podporuje běžné internetové protokoly a pro zrychlení stahování rovněž využívá rozdělení souborů na menší části a jejich současné stahování.

Funkce programu si poradí i se stahováním videa ze serveru YouTube a jemu podobných, stejně tak s ukládáním hudby i Flash animací.

Nástroj Orbit Downloader lze spouštět z internetových prohlížečů Firefox, Opera, Internet Explorer i Maxthon. Stahované soubory je možné řadit do fronty a jejich stahování kdykoli přerušit a opět navázat.

Orbit Downloader 4.0 stahujte ze Slunečnice zde, 3,9 MB, freeware.

Diskuse

Vystačíte si se stahováním dat prostřednictvím internetového prohlížeče, nebo používáte speciální aplikaci? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
 

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Poslední vrtulník. Začíná předehra zcela zapomenuté letecké tragédie

Reklama NYA zvoucí k cestování v proudové době

Byla to budova, kterou by někteří obyvatelé New Yorku nejraději hned po dokončení nechali zdemolovat. Místní bar s...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Další z rubriky

Jak na převod textů pro pohodlné čtení v čtečce elektronických knih

Ilustrační foto - čtečka knih

Elektronické čtečky knih nemusí nutně sloužit pouze ke čtení zakoupených digitálních verzí knih. Pokud se v nich chcete...

Správné programy vás naučí psaní všemi deseti

Ilustrační foto - psaní

Využít při psaní textů všech deset prstů, nebo stále datlovat? Chcete-li i vy dát sbohem druhé a neefektivní variantě,...

Do Windows míří jádro Linuxu a microsoftový prohlížeč Edge bude na macOS

Šéf Microsoftu Satya Nadella na konferenci Build 2019.

Microsoft tento týden pořádá výroční vývojářskou konferenci Build. Je zaměřena hlavně na velké systémy, ale na začátku...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz