Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Stahování filmů a muziky může být se správným programem hračka

Pětice šikovných programů usnadní stahování souborů z internetové sítě. Poradí si i s placenými službami, rozbalí komprimované a zaheslované archivy, obnoví přerušené stahování a někdy i přehrají videa, která nejsou úplně stažená.

Stahovací programy udělají spoustu práce za vás | foto: Profimedia.cz

K rychlému a pohodlnému stahování filmů, hudby i dalšího obsahu z internetu nestačí jen rychlé připojení k síti. Omezovat mohou pomalé stahovací servery nebo velké soubory s filmy, rozdělené na menší části. Naštěstí existuje dostatek nástrojů, se kterými bude stahování dat snazší a rychlejší.

JDownloader

obr. 01

Nástroj JDownloader pomůže především se stahováním obsahu z download serverů jako je RapidShare. Pomocí pluginů podporuje automatické stahování z desítek různých serverů. Umí i automaticky zadávat některé druhy ověřovacích kódů, jako je třeba obrázková CAPTCHA. 

JDownloader je velmi vhodný pro stahování souborů rozdělených na několik částí. Po stažení poslední z nich pak složí soubor, třeba i s použitím příslušného hesla. 

Mezi šikovné funkce patří i navázání přerušeného stahování nebo obnovování IP adres pro stahování ze serverů limitujících počet přístupů z jednoho počítače. 

Kdo má na některém ze stahovacích serverů placený účet, může do JDownloaderu zadat přístupové údaje. Program je následně použije k rychlému stahování dat bez čekání. V nastavení programu je i možnost omezení počtu současných stahování a limitování využívané kapacity internetového připojení. 

JDownloader je velmi často aktualizován, především kvůli podpoře stahování z různých serverů. Má poměrně vysoké nároky na operační paměť, dosahující stovek MB.

JDownloader 0.9 stahujte ze Slunečnice zde, 24,5 MB, freeware.

Download Accelerator Plus

obr. 02

Stahovací nástroj Download Accelerator Plus je dvou verzích: placený a zdarma. I bezplatná verze využívá zajímavé funkce. Patří sem vyhledávání umístění stahovaného souboru, aby jej program mohl co nejrychleji stahovat, vícenásobné připojení ke stahovacímu serveru nebo navázání přerušeného stahování. 

Download Accelerator Plus přehraje staženou část filmu dříve, než bude do počítače uložen kompletní soubor s filmem. 

Využít lze i doplňky pro stahování videí ze serveru YouTube do počítače a jejich akceleraci, která zajistí plynulé přehrávání videa bez přerušování načítáním dat.

Placená verze Download Accelerator Plus spoléhá i na další užitečné funkce, jako je například odstranění stop po stahování dat, spolehlivá likvidace nepotřebných souborů nebo možnost otevření ZIP archívů v průběhu jejich stahování. Download Accelerator Plus spolupracuje se všemi aktuálními verzemi běžně používaných internetových prohlížečů.

Download Accelerator Plus 9.6 stahujte zde, 12,6 MB, freeware

Free Download Manager

obr. 03

Open source stahovací aplikace Free Download Manager využívá velké množství funkcí, na které by uživatel jinak potřeboval použít hned několik různých programů.

Klasické stahování dat z internetu zrychlí tím, že si rozdělí soubory na několik částí a ty ukládá paralelně. I tak zvládne stahování pozastavit a následně obnovit. 

Snadno lze také řídit využití kapacity internetového připojení nebo si načasovat stahování na dobu, kdy není tolik vytíženo.

Z dalších funkcí stojí za zmínku možnost uložení kompletního obsahu webového serveru, kterým je možné následně procházet i bez připojení k internetu.

Free Download Manager umí také nahradit BitTorrent klienta a poradí si se stahováním videí z oblíbených serverů jako je YouTube. Kdo pracuje na více počítačích, ocení schopnost spustit program z přenosných médií, třeba USB klíčenky. 

Free Download Manager 3.0 stahujte ze Slunečnice zde, 6,6 MB, open source.

FlashGet

obr. 04

Stahovací manažer FlashGet rovněž využívá rozdělení souborů na více částí a jejich současného stahování.

FlashGet umí také vyhledat nejrychlejší server pro stažení požadovaných dat. Je tak možné dopředu naplánovat stahování více souborů. 

Samozřejmostí je podpora stahování BitTorrentů a navázání přerušeného stahování souborů.

FlashGet spolupracuje s běžně používanými verzemi internetových prohlížečů. Stahovaná data jsou automaticky kontrolována na výskyt virů a dalších škodlivin.

FlashGet 3.7 stahujte ze Slunečnice zde, 6,5 MB, freeware.

Orbit Downloader

obr. 05

Mezi aplikacemi na zrychlení stahování dat z internetu je populární i Orbit Downloader. Program podporuje běžné internetové protokoly a pro zrychlení stahování rovněž využívá rozdělení souborů na menší části a jejich současné stahování.

Funkce programu si poradí i se stahováním videa ze serveru YouTube a jemu podobných, stejně tak s ukládáním hudby i Flash animací.

Nástroj Orbit Downloader lze spouštět z internetových prohlížečů Firefox, Opera, Internet Explorer i Maxthon. Stahované soubory je možné řadit do fronty a jejich stahování kdykoli přerušit a opět navázat.

Orbit Downloader 4.0 stahujte ze Slunečnice zde, 3,9 MB, freeware.

Diskuse

Vystačíte si se stahováním dat prostřednictvím internetového prohlížeče, nebo používáte speciální aplikaci? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:
  • Nejčtenější

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním systémem Windows do „modré obrazovky smrti“. Ani po restartu se nespustí. Některé...

19. července 2024  11:01,  aktualizováno  18:52

Padouši dostali další balík ukradených hesel. Není tam náhodou i to vaše?

Aktualizovaná databáze deseti miliard ukradených hesel koluje po internetu a je k dispozici kyberpadouchům. Ověřte, zda tam není i vaše heslo. V textu vás naučíme používat jedinečná a silná hesla,...

15. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

OBRAZEM: Jugoslávské karavany byly zcela jiný level než ty z NDR, PLR a ČSSR

V roce 1965 se ve slovinském městě Novo Mesto začala psát historie továrně vyráběných jugoslávských a následně slovinských karavanů. Tak vznikla značka Adria, jejíž život se potom přenesl přes rozpad...

23. července 2024

Mistr vedlejších rolí Krška hrál geniálně alkoholiky a muže zlomených osudů

Herec Vladimír Krška, který se narodil před 100 lety, byl téměř čtyři desítky let členem souboru pražského Divadla na Vinohradech. Na jeho scéně vytvořil na osmdesát rolí.

22. července 2024

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vyzkoušeli jsme 3D tiskárnu pro děti. Je to hračka, která tiskne hračky

Pod značkou Kidoodle míří na trh 3D tiskárna určená přímo pro děti. Spoustu hotových modelů připravených k tisku k ní výrobce přibalil, tisknout však můžete i vlastní výtvory. Má své mouchy, ale...

19. července 2024

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...