Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

S textovkami do celého světa

Kubik SMS Dreamcom, jak celý název tohoto programu zní, slouží k odesílání textových zpráv z internetu. Jistě, někdo namítne, že k takové činnosti bohatě poslouží webové rozhraní všech operátorů. Užitečnost takového programu však mnoho takových „kritiků“ nejspíš vyvede z omylu.

„Kubík“, jak jsem tomuto programu začal přezdívat, je jedním z mnoha, kterých se při masovém nástupu vyrojila přehršel a zároveň zástupcem z toho mála, jenž si své místo na pomyslném slunci našel. Dominuje u něj především možnost odesílání textových zpráv do celého světa, stejně jako rozličné možnosti v nastavování. Bohužel se asi nestane programem, který si nainstaluje každý, především díky nepříliš přehlednému menu, ale i na něj se dá po chvíli práce s aplikací zvyknout.

Po stažení z internetu a následné instalaci zabírá Kubík na disku místo zhruba dvou megabajtů.Vévodí mu okno na psaní zprávy, po pravé straně je zelený ukazatel, který s přibývajícím textem vytlačuje hnědá barva. Možností je ještě zvolení si způsobu odeslání textovky (WWW, SMSmail, Email a MtnSMS), dále jsou zde umístěna tlačítka pro odeslání či stornování zprávy, její načasování a vložení do fronty. Zcela nahoře je panel s již zmiňovanými ikonami.

Kubik - nahledAplikace samotná umožňuje samozřejmě zasílání SMS-ek na všechny české, ale i slovenské mobilní operátory. Pro často píšící do jiné země program nabízí posílání přes bránu , díky níž lze textovku odeslat na mobilní telefony prakticky na celém světě (Oskar zde z nepochopitelných důvodů pořád není zastoupen, tudíž na něj nelze ani nic posílat). Na povrch nepřehledné nastavení je však „pod skořápkou“ intuitivní, program též umožňuje posílat textovky bez diakritiky, přidávat předem nadefinované oslovení nebo podpis. Možností je i vytvoření si a následné uložení vlastních zpráv, autorem je jich v tomto počtu pět, jedná se především o vtípky nebo hádanky.

Zastoupen je i adresář, chybělo mi však řazení do kategorií, jako je tomu u konkurenčního GameKeeperu. Jména se řadí podle abecedy a program si z předvolby čísla vytvoří i e-mailovou adresu. Zde bych měl také výtku - u Oskara není název adresy před zavináčem tvořen vlastním číslem, ale názvem, které si uživatel sám zvolil. Druhý, a mnohem podstatnější, problém byl u samotného odeslání. Na mé “oskarové“ číslo, kde mám e-mailovou adresu aktivovánu, se textovka prostě neodeslala, program mi neustále předhazoval hlášku “adresát nenalezen“. Konkurenční operátor Paegas umožňuje ze svého webového rozhraní posílat potvrzení o doručení textové zprávy na e-mail. Program tuto funkci též nabízí, škoda jen zbývajících dvou poskytovatelů mobilní telefonie, kteří stejnou službu ignorují. U “esemesky“ odeslané z internetu není nikdy stoprocentní jistota, že dojde, a takto by měl člověk alespoň kontrolu o jejím doručení. Autor myslel i na „modemisty“, kteří nechtějí příliš utrácet za telefonní impulzy a po odeslání SMS zpráv program dokáže spojení sám ukončit.

Až na ne zcela přehledný panel s tlačítky a menší nesrovnalosti s odesíláním na Oskarův e-mail jde o kvalitní produkt sice fungující i bez registrace, avšak za každou zprávou si napíšící „z www.kubiksms.com“, přičemž cena za „vykoupení“ je lidových 100 korun. Pokud tedy často odesíláte textovky do světa a vyhledávání stránek jednotlivých operátorů vás spíše zdržuje, je tento produkt určen právě vám. V opačném případě bych se poohlédl po konkurenčním GateKeeper-u, který je v některých ohledech mnohem přívětivější, ale hlavně - s tolerancí reklamního banneru - zdarma.

  • Nejčtenější

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 108 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 108 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 9 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 27 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Měnící se rotace zemského jádra vyčtená ze zemětřesení může měnit délku dnů

v diskusi nejsou příspěvky

23. června 2024

Že se od doby vzniku Země zpomaluje kvůli slapovým jevům její rotace je všeobecně známo. Již...

Masaryk před 100 lety poprvé navštívil „svou“ Masarykovu univerzitu v Brně

v diskusi nejsou příspěvky

22. června 2024

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk navštívil 22. června 1924 poprvé univerzitu, která nesla a stále...

Jak unikli vyhynutí jediní dodnes žijící dinosauři

v diskusi je 1 příspěvek

22. června 2024

Dlouho byly okolnosti jejich přežití do kenozoika zahaleny závojem tajemství, v poslední době ovšem...

Zkoumá žraloky žijící 400 let. Tajemství dlouhověkosti je v DNA, líčí biolog

v diskusi jsou 2 příspěvky

21. června 2024

Premium Žralok malohlavý má zřejmě ve své DNA nějakou molekulárně-genetickou „vychytávku“, která mu...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...