Kopírujte data na 1GB Gmail přímo z Windows

  0:09aktualizováno  0:09
Opět na vás čekají čtyři programové perličky, které vás možná mile překvapí. Co byste říkali na produkt detekující slabá místa ve Windows? Potřebujete rychle a snadno optimalizovat GIF soubory? Používáte GMail a chcete si na svůj 1GB účet ukládat data? Přivítali byste konvertování titulků z formátu *.sub do *.srt a zpět?

Microsoft Baseline Security Analyzer 1.2.1 - freeware
Společnost Microsoft zveřejnila další verzi svého systému detekující nebezpečná místa ve Windows. Řešení se jmenuje Microsoft Baseline Security Analyzer, zkráceně MBSA. První verze MBSA se objevila počátkem roku 2002 a byla vyvinuta ve spolupráci s firmou Shavlik Technologies a je určena pro systémy Windows NT a vyšší, kde se na bezpečnost klade mnohem větší důraz. Co tedy produkt dělá? Po spuštění otestuje váš systém (OS NT/2000/XP, Office 2000/XP, IE, SQL, serverový OS či IIS), zda-li je správně nastaven a vybaven nejnovějšími opravami. Najde-li jakoukoliv díru, automaticky vás o tom bude informovat a dokonce navrhne způsob, jak takové místo zabezpečit. MBSA je uživatelsky přívětivý a dokáže ho ovládat snad každý. Je jen škoda, že není lokalizován. I tak však v kombinaci s pravidelným záplatováním Windows, firewallem a aktualizovaným antivirem vytváří dobrou obranou zeď PC proti nezvaným hostům a tudíž by neměl chybět na žádné sestavě.

 • Program stahujte na této adrese (1.6 MB).
 • Microsoft Baseline Security Analyzer

  GIFeq 1.0 - freeware
  GIFeg je poměrně malý, leč šikovný nástroj, který se bude jistě hodit všem, co pracují s grafickým formátem GIF. Potěšit může tedy především administrátory webových stránek, či blogery. Náplní jeho práce je optimalizace souborů v GIFu a redukce velikosti odstraněním nepotřebných komponent, prokládaním a také optimalizací barev. Program pracuje dávkově, to znamená, že si stačí nadefinovat adresář, kde se nacházejí GIFy k optimalizaci a kliknout na Optimalize. Nové soubory můžete buď přepsat starými, nebo je ukládat do jiné složky, čímž si zachováte zdrojová data. Po dokončení redukce dat zobrazí u každého záznamu novou velikost souboru a také procentuálně vyjádří úsporu. Nástroj optimalizuje nejen statické GIFy, ale dokonce i ty dynamické.

 • Program stahujte na této adrese (354 kB).
 • GIFeq

  GMail Drive shell extension 1.0.4 – freeware
  Nyní tu máme zajímavý nástroj pro ty, kdo jsou majitelé elektronické schránky na Gmailu. I přesto, že je e-mail od Google stále ve fázi testování, již dnes ho na celém světě využívá velké množství lidí. Předností této e-mailové schránky je především obrovská kapacita. K dispozici je totiž 1 GB úložiště. Chcete-li data do této schránky ukládat nejen přes webové rozhraní, zkuste využít doplněk s označením GMail Drive. Jde o rozšíření, díky kterému budete moci kopírovat soubory přímo z rozhraní Windows, kde se tváří jako další disk. Po dekomprimaci a následné instalaci nástroje stačí poklikat na Tento počítač. Objeví se nová položka GMail Drive. Spusťte ji a v dialogovém okně se přihlašte ke svému účtu na Gmailu. Nyní můžete začít např. metodou táhni a pusť kopírovat data z a do schránky.

 • Program stahujte na této adrese (119 kB).
 • GMail Drive shell extension

  SrtToSub konvertor 2.0.5.26 – freeware
  Na závěr jsme si připravili aplikaci pro snadnou konverzi titulků k filmům. V současné době, kdy DVD přehrávače zažívají doslova boom a některé z nich si dokonce poradí i s přehráváním filmů ve formátu DivX a XviD přijde zajisté vhod. Chcete-li však tyto filmy sledovat i s titulky, pak je zapotřebí splnit při vytváření optického disku několik podmínek. Soubor s titulky se musí většinou jmenovat stejně jako soubor s filmem a musí být navíc ve stejném adresáři. Dále je nutné zjistit, jaký formát titulků váš přehrávač podporuje. Těch existuje celá řada (sub, srt, txt, apod.) a ne všechny s nimi pracují. V tom případě budete možná potřebovat nějaký konvertor titulků. Mezi takové se řadí i český nástroj SrtToSub konvertor. Ten si rychle poradí s převodem z *.srt do *.sub a zpět. Ovládání je maximálně jednoduché, takže nebude nikomu činit problémy.

 • Program stahujte na této adrese (235 kB).
 • SrtToSub konvertor

  50. výročí přistání na Měsící

  Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

  Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
  O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
  Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
  Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

  Nejčtenější

  VIDEO: Do nezdaru na Měsíci zbývaly sekundy, astronauty zachránila propiska

  K 50. výročí přistání na Měsíci připravilo Planetárium Praha maketu modulu...

  Jen příprava na start z Měsíce trvala astronautům čtyři hodiny. Tak složitá byla situace dvojice Američanů, kteří...

  Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

  Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

  Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

  Co kdyby posádka Apolla 11 zemřela na Měsíci? Bílý dům s tím počítal

  Pohled na veškeré vybavení, které astronauti na povrchu zanechali: vlajka,...

  Pro případ neúspěchu mise Apollo 11 měl prezident Nixon připravený smuteční projev, který by přečetl světu. Těla...

  Americký „neviditelný“ bombardér B-2 Spirit stál majlant a nemá ocas

  Bombardér B-2 Spirit

  Legendární „neviditelný“ bombardér Northrop B-2 Spirit se poprvé odlepil od země 17. července 1989. Vynaložené finanční...

  Když byli Američané na Měsíci, zřítila se tam ruská sonda Luna 15

  Novinář a dlouholetý propagátor vědy a výzkumu vesmíru Karel Pacner v pořadu...

  Před padesáti lety odstartovala k Měsíci loď Apollo 11. Jedním ze tří Čechů, kteří mohli být v ten den na mysu...

  Další z rubriky

  Svlékněte jakoukoli ženu, lákal program. DeepNude generoval „nahé“ fotky

  Aplikace DeepNude využívala neuronových sítí k „svlékání“ žen na fotografiích.

  Neznámý estonský programátor vytvořil program, který naplnil sny puberťáků. Software DeepNude totiž za pomoci...

  Desítka bezplatných grafických editorů pro profíky i amatéry

  Ilustrační foto - grafika

  Vytvořit působivou grafiku či jen „poštelovat“ fotografie, aby byly zajímavější. Úkol pro grafické editory, které mohou...

  Software zdarma: Nejlepší alternativa ke kacelářskému balíku MS Office

  Ilustrační foto - notebook

  Sada kancelářských nástrojů LibreOffice je připravena plnit i náročné potřeby pro tvorbu a editaci dokumentů a je více...

  NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?
  NÁZORY: V kolika letech jste si vzali hypotéku?

  Anonym, nechci aby věděli, děkuji 8) Uvažuji o hypotéce, byt nebo dům. Musím samozřejmě ještě šetřit aby mi ji vůbec dali. Ale radši platit 8tisíc hypotéku než podnájem. Chci se zeptat v kolika letech jste si ji vzali, na co a zda nelitujete. Je mi 26, bezdětná.

  Najdete na iDNES.cz