Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

DVD z vašich fotek a spousta prohlížečů

  11:50
Za poslední dva týdny se urodilo mnoho aktualizací různých prohlížečů a editorů obrázků, máte tedy opravdu z čeho vybírat. Fotografy jistě také potěší aplikace, které z jejich úlovků vytvoří prezentaci s oblíbenou hudbou na pozadí a vypálí ji na DVD.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Focus Photoeditor 4.1.1

shareware, download, 10,3 MB 

Focus Photoeditor je komplexní nástroj na úpravy digitálních fotek, kreslení a vytváření různých výstupů. Program zvládne všechny běžné úpravy obrázků – otáčení, ořezávání, změnu velikosti, vyvážení barev, jasu a kontrastu, odstranění šumu, aplikaci filtrů a mnoho dalšího. Soubory je možné zpracovávat dávkově a vytvářet z nich webová alba. Velkou výhodou je možnost využití pluginů z Adobe Photoshopu.

Firegraphic 7.0.704

trialware, download, 4,6 MB 

Program Firegraphic je užitečným nástrojem pro prohlížení, organizaci, úpravy a tisk vašich digitálních fotografií. Firegraphic se velmi dobře ovládá, je možné si jej přizpůsobit vlastním požadavkům a spolupracuje také s různými grafickými editory. Majitele digitálních fotoaparátů jistě potěší snadný import fotek z paměťové karty a různé funkce pro prohlížení a tisk snímků.

Vallen JPegger 4.70

freeware, download, 2,2 MB

Přibližně 40 různých grafických formátů umí zobrazit program Vallen JPegger. Aplikace je určená pro práci se složkami obsahujícími velké množství obrázků v různých formátech, které je možné třídit, přesouvat, otáčet, vytvářet z nich prezentace, dávkově přejmenovávat atd. Vallen JPegger si poradí i s organizací a přehráváním hudebních souborů v MP3. Mezi 21 podporovanými jazyky nechybí ani čeština.

ForceVision 3.03

freeware, download, 1,1 MB 

ForceVision je šikovný freeware pro všestranné zpracování fotografií, který s vámi navíc bude komunikovat česky. Původem ruský program nabízí podporu dostatečného množství různých typů grafických formátů, včetně hromadné konverze mezi nimi. Rozsah funkcí pro práci s fotkami je vcelku standardní a nic zásadního aplikaci nechybí. ForceVision má možná trochu netypické ovládání, z vyzkoušení však určitě stojí.

AhaView 3.10b

shareware, download, 1,2 MB 

Dnešní nabídku prohlížečů uzavírá jednoduchá aplikace AhaView, která slouží k prohlížení, organizování a konverzi obrázků v běžně používaných formátech. Program zobrazuje stromovou strukturu adresářů a náhledy snímků, umí také přehrávat obrázky jako slideshow.

All Video Splitter 1.6.4

shareware, download, 2,2 MB 

Rozdělit video soubory na menší části je díky programu All Video Splitter hračkou i pro nezkušené uživatele. All Video Splitter rozseká na díly soubory typu AVI, MPEG, ASF nebo WMV, podle zvolné velikosti výsledného souboru nebo podle času. Práci s programem vám usnadní vestavěný videopřehrávač.

Media Player Classic 6.4.8.3

freeware, download, 2 MB 

Media Player Classic je obdobou klasického Windows Media Playeru, přidává však navíc řadu zajímavých funkcí. Oproti přehrávači z dílny Microsoftu umí Media Player Classic přehrávat i DVD a soubory RealMedia a Quick Time. Přehrávač má velmi jednoduché ovládání, řadu podrobných nastavení a nemusí se instalovat – stažený archiv stačí rozbalit a spustit.

Konverze obrázků a videa

RawView 1.6.0 Beta

freeware, download, 2,1 MB 

RawView je jednoduchá aplikace, sloužící k prohlížení a konverzi různých formátů RAW na univerzální formát JPG. Program podporuje RAW formáty celé řady různých výrobců digitálních fotoaparátů (Canon, Nikon, Olympus a další) a také mnoho operačních systémů.

JPEG Resampler & FotoStar Client 3.0

freeware, download, 0,7 MB 

Program od českého autora JPEG Resampler & FotoStar Client umí změnit velikost všech JPG obrázků umístěných ve vybraném adresáři. Výslednou velikost lze nastavit například jako procento z původní velikosti nebo přesně v pixelech. Samozřejmě nechybí ani nastavení kompresního poměru (resp. kvality) výsledného souboru. Zajímavou novinkou verze 3 je funkce pro přípravu online objednávky na zhotovení fotografií ve sběrně FotoStar.

Realtime Picture Convertor 2.992B

freeware, download, 0,3 MB 

Realtime Picture Convertor slouží k rychlému převodu základních grafických formátů a změně velikosti obrázků. Program umí rovněž nastavovat kvalitu komprese a aplikovat na obrázky různé filtry.

Nástroje pro DVD a video

Active WebCam 5.5

trialware, download, 7,1 MB 

Active WebCam je nástroj pro záznam videosekvencí z libovolného počtu připojených videokamer, TV tunerů, webových kamer a dalších podobných zařízení. Program obsahuje vlastní FTP a HTTP server takže není problém vysílat online na vašich webových stránkách. Zajímavou funkcí je podpora detektorů pohybu s možností zasílání upozorňujících e-mailů na zvolenou adresu.

DVD Region+CSS Free 5.81

shareware, download, 1 MB 

Díky programu DVD Region+CSS Free si budete moci ve vaší DVD mechanice, bez změny firmwaru, přehrávat regionálně kódované filmy. V kombinaci s aplikacemi na kopírování DVD je rovněž možné zálohovat DVD s ochranou CSS. Nová verze programu umí zálohovat i hudební CD chráněná proti kopírování.

ImTOO DVD Ripper 2.0

trialware, download, 1,2 MB

Malý a nenáročný program ImTOO DVD Ripper umí ukládat jednotlivé kapitoly i celé filmy z DVD do video souborů typu AVI, MPEG nebo jako VideoCD. Aplikace je velmi jednoduchá na ovládání, poskytuje však dostatek podrobnějších nastavení. ImTOO DVD Ripper slibuje vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu výsledných souborů.

Plato DVD Ripper 1.19

shareware, download, 2,8 MB 

Dalším nástrojem pro konverzi DVD do běžných videosouborů je Plato DVD Ripper. Výsledný soubor může být ve formátu MPEG 4, AVI nebo VideoCD. Video je možné komprimovat a výsledné soubory rozdělit na požadovanou velikost.

Další utility

Photo2DVD Studio 3.8.2.9

trialware, download, 15 MB

Photo2DVD Studio umí z vašich digitálních fotografií vytvořit profesionální prezentaci určenou k vypálení na DVD a přehrávání ve stolních DVD přehrávačích. Své snímky můžete doplnit popisky, podkreslit hudbou nebo doplnit o videosekvence. Program nabízí desítky přechodových efektů mezi snímky, funkci pro vytváření ovládacího menu a mnoho dalších užitečných funkcí. Hotovou prezentaci můžete vypálit jako DVD nebo VideoCD.

ProShow Gold 2.5.1619

trialware, download, 11,6 MB 

Stejně jako předchozí aplikace umí ProShow Gold vytvářet prezentace digitálních fotografií s přechodovými efekty a hudbou na pozadí. Zajímavější jsou ovšem možnosti výstupů, které zahrnují mimo DVD a VideoCD i samospustitelné soubory, MPEG video, streamované video k umístění na váš web nebo screensavery. V programu je možné provádět přímo i drobné úpravy snímků.

PhotoToFilm 1.4.2.45

freeware, download, 1,2 MB 

PhotoToFilm je freeware aplikace, která umí z vašich digitálních fotografií a případně i dalších obrázků vytvořit krátký film. Ve filmečku je možné použít řadu různých efektů, při kompresi si můžete vybrat v podstatě z libovolného kodeku (DivX, XviD a další).

Barvy 2005 1

freeware, download, 0,04 MB 

Aplikace s jednoduchým názvem Barvy zobrazí RGB hodnotu barvy, kterou vyberete na monitoru. Přesnou hodnotu barvy pak využijete při práci s grafickým editorem.

TakeColor 6.0

freeware, download, 0,2 MB 

Více funkcí nabízí další aplikace podobného typu – TakeColor. Program umí až sedminásobně zvětšit vybranou oblast a u zvolené barvy zobrazí její RGB, HEX a HTML hodnotu.

Fraps 2.5.3

shareware, download, 0,7 MB 

Program Fraps umí zachytávat video nebo screenshoty z her, které využívají DirectX nebo OpenGL. Záznam probíhá pomocí zvolených klávesových zkratek, je možné nastavit celou řadu podrobných parametrů.

Gallery Constructor 1.1.6.1

freeware, download, 3,2 MB 

Gallery Constructor vytvoří z vybraných obrázků HTML album vhodné k vystavení na vašem webu. Podporovány jsou běžné grafické formáty a také různé typy formátu RAW. Připraveno je mnoho šablon, které můžete volně upravovat podle svých požadavků. Hotové album uploadujete na váš web pomocí vestavěného FTP klienta.

PiCF 1.0.7

freeware, download, 0,05 MB 

Program Picture Filter (PiCF) roztřídí obrázky ve vybraném adresáři podle jejich fyzického rozlišení. Umí také vyfiltrovat obrázky podle jejich typu. Výsledkem jsou jednotlivé adresáře obsahující obrázky vybrané podle zvoleného filtru.

Autor:
  • Nejčtenější

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 102 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 108 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 9 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 27 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Masaryk před 100 lety poprvé navštívil „svou“ Masarykovu univerzitu v Brně

v diskusi nejsou příspěvky

22. června 2024

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk navštívil 22. června 1924 poprvé univerzitu, která nesla a stále...

Jak unikli vyhynutí jediní dodnes žijící dinosauři

v diskusi nejsou příspěvky

22. června 2024

Dlouho byly okolnosti jejich přežití do kenozoika zahaleny závojem tajemství, v poslední době ovšem...

Zkoumá žraloky žijící 400 let. Tajemství dlouhověkosti je v DNA, líčí biolog

v diskusi je 1 příspěvek

21. června 2024

Premium Žralok malohlavý má zřejmě ve své DNA nějakou molekulárně-genetickou „vychytávku“, která mu...

Před 20 lety první soukromý stroj s lidmi vystoupal do vesmírného prostoru

v diskusi jsou 4 příspěvky

21. června 2024  13:02

Výšku 100 kilometrů nad povrchem Země, která je považována za hranici vesmíru, překonal před...

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...