Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

DVD z vašich fotek a spousta prohlížečů

  11:50
Za poslední dva týdny se urodilo mnoho aktualizací různých prohlížečů a editorů obrázků, máte tedy opravdu z čeho vybírat. Fotografy jistě také potěší aplikace, které z jejich úlovků vytvoří prezentaci s oblíbenou hudbou na pozadí a vypálí ji na DVD.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Focus Photoeditor 4.1.1

shareware, download, 10,3 MB 

Focus Photoeditor je komplexní nástroj na úpravy digitálních fotek, kreslení a vytváření různých výstupů. Program zvládne všechny běžné úpravy obrázků – otáčení, ořezávání, změnu velikosti, vyvážení barev, jasu a kontrastu, odstranění šumu, aplikaci filtrů a mnoho dalšího. Soubory je možné zpracovávat dávkově a vytvářet z nich webová alba. Velkou výhodou je možnost využití pluginů z Adobe Photoshopu.

Firegraphic 7.0.704

trialware, download, 4,6 MB 

Program Firegraphic je užitečným nástrojem pro prohlížení, organizaci, úpravy a tisk vašich digitálních fotografií. Firegraphic se velmi dobře ovládá, je možné si jej přizpůsobit vlastním požadavkům a spolupracuje také s různými grafickými editory. Majitele digitálních fotoaparátů jistě potěší snadný import fotek z paměťové karty a různé funkce pro prohlížení a tisk snímků.

Vallen JPegger 4.70

freeware, download, 2,2 MB

Přibližně 40 různých grafických formátů umí zobrazit program Vallen JPegger. Aplikace je určená pro práci se složkami obsahujícími velké množství obrázků v různých formátech, které je možné třídit, přesouvat, otáčet, vytvářet z nich prezentace, dávkově přejmenovávat atd. Vallen JPegger si poradí i s organizací a přehráváním hudebních souborů v MP3. Mezi 21 podporovanými jazyky nechybí ani čeština.

ForceVision 3.03

freeware, download, 1,1 MB 

ForceVision je šikovný freeware pro všestranné zpracování fotografií, který s vámi navíc bude komunikovat česky. Původem ruský program nabízí podporu dostatečného množství různých typů grafických formátů, včetně hromadné konverze mezi nimi. Rozsah funkcí pro práci s fotkami je vcelku standardní a nic zásadního aplikaci nechybí. ForceVision má možná trochu netypické ovládání, z vyzkoušení však určitě stojí.

AhaView 3.10b

shareware, download, 1,2 MB 

Dnešní nabídku prohlížečů uzavírá jednoduchá aplikace AhaView, která slouží k prohlížení, organizování a konverzi obrázků v běžně používaných formátech. Program zobrazuje stromovou strukturu adresářů a náhledy snímků, umí také přehrávat obrázky jako slideshow.

All Video Splitter 1.6.4

shareware, download, 2,2 MB 

Rozdělit video soubory na menší části je díky programu All Video Splitter hračkou i pro nezkušené uživatele. All Video Splitter rozseká na díly soubory typu AVI, MPEG, ASF nebo WMV, podle zvolné velikosti výsledného souboru nebo podle času. Práci s programem vám usnadní vestavěný videopřehrávač.

Media Player Classic 6.4.8.3

freeware, download, 2 MB 

Media Player Classic je obdobou klasického Windows Media Playeru, přidává však navíc řadu zajímavých funkcí. Oproti přehrávači z dílny Microsoftu umí Media Player Classic přehrávat i DVD a soubory RealMedia a Quick Time. Přehrávač má velmi jednoduché ovládání, řadu podrobných nastavení a nemusí se instalovat – stažený archiv stačí rozbalit a spustit.

Konverze obrázků a videa

RawView 1.6.0 Beta

freeware, download, 2,1 MB 

RawView je jednoduchá aplikace, sloužící k prohlížení a konverzi různých formátů RAW na univerzální formát JPG. Program podporuje RAW formáty celé řady různých výrobců digitálních fotoaparátů (Canon, Nikon, Olympus a další) a také mnoho operačních systémů.

JPEG Resampler & FotoStar Client 3.0

freeware, download, 0,7 MB 

Program od českého autora JPEG Resampler & FotoStar Client umí změnit velikost všech JPG obrázků umístěných ve vybraném adresáři. Výslednou velikost lze nastavit například jako procento z původní velikosti nebo přesně v pixelech. Samozřejmě nechybí ani nastavení kompresního poměru (resp. kvality) výsledného souboru. Zajímavou novinkou verze 3 je funkce pro přípravu online objednávky na zhotovení fotografií ve sběrně FotoStar.

Realtime Picture Convertor 2.992B

freeware, download, 0,3 MB 

Realtime Picture Convertor slouží k rychlému převodu základních grafických formátů a změně velikosti obrázků. Program umí rovněž nastavovat kvalitu komprese a aplikovat na obrázky různé filtry.

Nástroje pro DVD a video

Active WebCam 5.5

trialware, download, 7,1 MB 

Active WebCam je nástroj pro záznam videosekvencí z libovolného počtu připojených videokamer, TV tunerů, webových kamer a dalších podobných zařízení. Program obsahuje vlastní FTP a HTTP server takže není problém vysílat online na vašich webových stránkách. Zajímavou funkcí je podpora detektorů pohybu s možností zasílání upozorňujících e-mailů na zvolenou adresu.

DVD Region+CSS Free 5.81

shareware, download, 1 MB 

Díky programu DVD Region+CSS Free si budete moci ve vaší DVD mechanice, bez změny firmwaru, přehrávat regionálně kódované filmy. V kombinaci s aplikacemi na kopírování DVD je rovněž možné zálohovat DVD s ochranou CSS. Nová verze programu umí zálohovat i hudební CD chráněná proti kopírování.

ImTOO DVD Ripper 2.0

trialware, download, 1,2 MB

Malý a nenáročný program ImTOO DVD Ripper umí ukládat jednotlivé kapitoly i celé filmy z DVD do video souborů typu AVI, MPEG nebo jako VideoCD. Aplikace je velmi jednoduchá na ovládání, poskytuje však dostatek podrobnějších nastavení. ImTOO DVD Ripper slibuje vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu výsledných souborů.

Plato DVD Ripper 1.19

shareware, download, 2,8 MB 

Dalším nástrojem pro konverzi DVD do běžných videosouborů je Plato DVD Ripper. Výsledný soubor může být ve formátu MPEG 4, AVI nebo VideoCD. Video je možné komprimovat a výsledné soubory rozdělit na požadovanou velikost.

Další utility

Photo2DVD Studio 3.8.2.9

trialware, download, 15 MB

Photo2DVD Studio umí z vašich digitálních fotografií vytvořit profesionální prezentaci určenou k vypálení na DVD a přehrávání ve stolních DVD přehrávačích. Své snímky můžete doplnit popisky, podkreslit hudbou nebo doplnit o videosekvence. Program nabízí desítky přechodových efektů mezi snímky, funkci pro vytváření ovládacího menu a mnoho dalších užitečných funkcí. Hotovou prezentaci můžete vypálit jako DVD nebo VideoCD.

ProShow Gold 2.5.1619

trialware, download, 11,6 MB 

Stejně jako předchozí aplikace umí ProShow Gold vytvářet prezentace digitálních fotografií s přechodovými efekty a hudbou na pozadí. Zajímavější jsou ovšem možnosti výstupů, které zahrnují mimo DVD a VideoCD i samospustitelné soubory, MPEG video, streamované video k umístění na váš web nebo screensavery. V programu je možné provádět přímo i drobné úpravy snímků.

PhotoToFilm 1.4.2.45

freeware, download, 1,2 MB 

PhotoToFilm je freeware aplikace, která umí z vašich digitálních fotografií a případně i dalších obrázků vytvořit krátký film. Ve filmečku je možné použít řadu různých efektů, při kompresi si můžete vybrat v podstatě z libovolného kodeku (DivX, XviD a další).

Barvy 2005 1

freeware, download, 0,04 MB 

Aplikace s jednoduchým názvem Barvy zobrazí RGB hodnotu barvy, kterou vyberete na monitoru. Přesnou hodnotu barvy pak využijete při práci s grafickým editorem.

TakeColor 6.0

freeware, download, 0,2 MB 

Více funkcí nabízí další aplikace podobného typu – TakeColor. Program umí až sedminásobně zvětšit vybranou oblast a u zvolené barvy zobrazí její RGB, HEX a HTML hodnotu.

Fraps 2.5.3

shareware, download, 0,7 MB 

Program Fraps umí zachytávat video nebo screenshoty z her, které využívají DirectX nebo OpenGL. Záznam probíhá pomocí zvolených klávesových zkratek, je možné nastavit celou řadu podrobných parametrů.

Gallery Constructor 1.1.6.1

freeware, download, 3,2 MB 

Gallery Constructor vytvoří z vybraných obrázků HTML album vhodné k vystavení na vašem webu. Podporovány jsou běžné grafické formáty a také různé typy formátu RAW. Připraveno je mnoho šablon, které můžete volně upravovat podle svých požadavků. Hotové album uploadujete na váš web pomocí vestavěného FTP klienta.

PiCF 1.0.7

freeware, download, 0,05 MB 

Program Picture Filter (PiCF) roztřídí obrázky ve vybraném adresáři podle jejich fyzického rozlišení. Umí také vyfiltrovat obrázky podle jejich typu. Výsledkem jsou jednotlivé adresáře obsahující obrázky vybrané podle zvoleného filtru.

Autor:
  • Nejčtenější

Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

v diskusi je 51 příspěvků

19. května 2024

Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

v diskusi je 11 příspěvků

15. května 2024

Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

v diskusi je 9 příspěvků

13. května 2024  20:34

Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

v diskusi je 15 příspěvků

17. května 2024

Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zemřel proslulý chemik Josef Michl, patřil k nejcitovanějším českým vědcům

v diskusi je 7 příspěvků

13. května 2024  18:02,  aktualizováno  19:21

Ve věku 85 let v pondělí zemřel český chemik Josef Michl. Informoval o tom Ústav organické chemie a...

Nejzajímavější sluchátka na trhu? Novinka Sonosu je první svého druhu

v diskusi je 11 příspěvků

21. května 2024

Úderem patnácté hodiny skončilo embargo na první sluchátka společnosti Sonos, které po krátkém...

HBO MAX se v noci proměnil v MAX. Nabídne víc obsahu za víc peněz

v diskusi je 27 příspěvků

21. května 2024  9:54

Služba videa na přání HBO MAX se v noci z pondělí na úterý proměnila ve službu MAX. S novou...

Kennedy ho vybral jako prvního černocha. Do vesmíru letěl až teď, v 90 letech

v diskusi je 12 příspěvků

21. května 2024  7:42

Do vesmíru ho vybral jako prvního černošského adepta už prezident John Kennedy. Na svůj let ale...

Americké bombardéry, kterým se „nepoštěstilo“ shodit bomby na nepřítele

v diskusi nejsou příspěvky

21. května 2024

Největším letounem z období druhé světové války se stal prototyp XB-19. Na něj a další zajímavé...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

Nejhorší noční můra, řekla žena, která v botě syna objevila cizí AirTag

Mého syna někdo sleduje. S takovým pocitem několik týdnů žila žena z Floridy poté, co na svůj iPhone začala dostávat...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Zásnubní šaty elegantní princezny. Spustily Kate efekt, návrhářku zničily

Seriál Když si jeho šaty oblékne některá z členek královské rodiny, obvykle to každý návrhář oslavuje jako životní úspěch....