Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

DVD z vašich fotek a spousta prohlížečů

  11:50
Za poslední dva týdny se urodilo mnoho aktualizací různých prohlížečů a editorů obrázků, máte tedy opravdu z čeho vybírat. Fotografy jistě také potěší aplikace, které z jejich úlovků vytvoří prezentaci s oblíbenou hudbou na pozadí a vypálí ji na DVD.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Focus Photoeditor 4.1.1

shareware, download, 10,3 MB 

Focus Photoeditor je komplexní nástroj na úpravy digitálních fotek, kreslení a vytváření různých výstupů. Program zvládne všechny běžné úpravy obrázků – otáčení, ořezávání, změnu velikosti, vyvážení barev, jasu a kontrastu, odstranění šumu, aplikaci filtrů a mnoho dalšího. Soubory je možné zpracovávat dávkově a vytvářet z nich webová alba. Velkou výhodou je možnost využití pluginů z Adobe Photoshopu.

Firegraphic 7.0.704

trialware, download, 4,6 MB 

Program Firegraphic je užitečným nástrojem pro prohlížení, organizaci, úpravy a tisk vašich digitálních fotografií. Firegraphic se velmi dobře ovládá, je možné si jej přizpůsobit vlastním požadavkům a spolupracuje také s různými grafickými editory. Majitele digitálních fotoaparátů jistě potěší snadný import fotek z paměťové karty a různé funkce pro prohlížení a tisk snímků.

Vallen JPegger 4.70

freeware, download, 2,2 MB

Přibližně 40 různých grafických formátů umí zobrazit program Vallen JPegger. Aplikace je určená pro práci se složkami obsahujícími velké množství obrázků v různých formátech, které je možné třídit, přesouvat, otáčet, vytvářet z nich prezentace, dávkově přejmenovávat atd. Vallen JPegger si poradí i s organizací a přehráváním hudebních souborů v MP3. Mezi 21 podporovanými jazyky nechybí ani čeština.

ForceVision 3.03

freeware, download, 1,1 MB 

ForceVision je šikovný freeware pro všestranné zpracování fotografií, který s vámi navíc bude komunikovat česky. Původem ruský program nabízí podporu dostatečného množství různých typů grafických formátů, včetně hromadné konverze mezi nimi. Rozsah funkcí pro práci s fotkami je vcelku standardní a nic zásadního aplikaci nechybí. ForceVision má možná trochu netypické ovládání, z vyzkoušení však určitě stojí.

AhaView 3.10b

shareware, download, 1,2 MB 

Dnešní nabídku prohlížečů uzavírá jednoduchá aplikace AhaView, která slouží k prohlížení, organizování a konverzi obrázků v běžně používaných formátech. Program zobrazuje stromovou strukturu adresářů a náhledy snímků, umí také přehrávat obrázky jako slideshow.

All Video Splitter 1.6.4

shareware, download, 2,2 MB 

Rozdělit video soubory na menší části je díky programu All Video Splitter hračkou i pro nezkušené uživatele. All Video Splitter rozseká na díly soubory typu AVI, MPEG, ASF nebo WMV, podle zvolné velikosti výsledného souboru nebo podle času. Práci s programem vám usnadní vestavěný videopřehrávač.

Media Player Classic 6.4.8.3

freeware, download, 2 MB 

Media Player Classic je obdobou klasického Windows Media Playeru, přidává však navíc řadu zajímavých funkcí. Oproti přehrávači z dílny Microsoftu umí Media Player Classic přehrávat i DVD a soubory RealMedia a Quick Time. Přehrávač má velmi jednoduché ovládání, řadu podrobných nastavení a nemusí se instalovat – stažený archiv stačí rozbalit a spustit.

Konverze obrázků a videa

RawView 1.6.0 Beta

freeware, download, 2,1 MB 

RawView je jednoduchá aplikace, sloužící k prohlížení a konverzi různých formátů RAW na univerzální formát JPG. Program podporuje RAW formáty celé řady různých výrobců digitálních fotoaparátů (Canon, Nikon, Olympus a další) a také mnoho operačních systémů.

JPEG Resampler & FotoStar Client 3.0

freeware, download, 0,7 MB 

Program od českého autora JPEG Resampler & FotoStar Client umí změnit velikost všech JPG obrázků umístěných ve vybraném adresáři. Výslednou velikost lze nastavit například jako procento z původní velikosti nebo přesně v pixelech. Samozřejmě nechybí ani nastavení kompresního poměru (resp. kvality) výsledného souboru. Zajímavou novinkou verze 3 je funkce pro přípravu online objednávky na zhotovení fotografií ve sběrně FotoStar.

Realtime Picture Convertor 2.992B

freeware, download, 0,3 MB 

Realtime Picture Convertor slouží k rychlému převodu základních grafických formátů a změně velikosti obrázků. Program umí rovněž nastavovat kvalitu komprese a aplikovat na obrázky různé filtry.

Nástroje pro DVD a video

Active WebCam 5.5

trialware, download, 7,1 MB 

Active WebCam je nástroj pro záznam videosekvencí z libovolného počtu připojených videokamer, TV tunerů, webových kamer a dalších podobných zařízení. Program obsahuje vlastní FTP a HTTP server takže není problém vysílat online na vašich webových stránkách. Zajímavou funkcí je podpora detektorů pohybu s možností zasílání upozorňujících e-mailů na zvolenou adresu.

DVD Region+CSS Free 5.81

shareware, download, 1 MB 

Díky programu DVD Region+CSS Free si budete moci ve vaší DVD mechanice, bez změny firmwaru, přehrávat regionálně kódované filmy. V kombinaci s aplikacemi na kopírování DVD je rovněž možné zálohovat DVD s ochranou CSS. Nová verze programu umí zálohovat i hudební CD chráněná proti kopírování.

ImTOO DVD Ripper 2.0

trialware, download, 1,2 MB

Malý a nenáročný program ImTOO DVD Ripper umí ukládat jednotlivé kapitoly i celé filmy z DVD do video souborů typu AVI, MPEG nebo jako VideoCD. Aplikace je velmi jednoduchá na ovládání, poskytuje však dostatek podrobnějších nastavení. ImTOO DVD Ripper slibuje vysokou obrazovou i zvukovou kvalitu výsledných souborů.

Plato DVD Ripper 1.19

shareware, download, 2,8 MB 

Dalším nástrojem pro konverzi DVD do běžných videosouborů je Plato DVD Ripper. Výsledný soubor může být ve formátu MPEG 4, AVI nebo VideoCD. Video je možné komprimovat a výsledné soubory rozdělit na požadovanou velikost.

Další utility

Photo2DVD Studio 3.8.2.9

trialware, download, 15 MB

Photo2DVD Studio umí z vašich digitálních fotografií vytvořit profesionální prezentaci určenou k vypálení na DVD a přehrávání ve stolních DVD přehrávačích. Své snímky můžete doplnit popisky, podkreslit hudbou nebo doplnit o videosekvence. Program nabízí desítky přechodových efektů mezi snímky, funkci pro vytváření ovládacího menu a mnoho dalších užitečných funkcí. Hotovou prezentaci můžete vypálit jako DVD nebo VideoCD.

ProShow Gold 2.5.1619

trialware, download, 11,6 MB 

Stejně jako předchozí aplikace umí ProShow Gold vytvářet prezentace digitálních fotografií s přechodovými efekty a hudbou na pozadí. Zajímavější jsou ovšem možnosti výstupů, které zahrnují mimo DVD a VideoCD i samospustitelné soubory, MPEG video, streamované video k umístění na váš web nebo screensavery. V programu je možné provádět přímo i drobné úpravy snímků.

PhotoToFilm 1.4.2.45

freeware, download, 1,2 MB 

PhotoToFilm je freeware aplikace, která umí z vašich digitálních fotografií a případně i dalších obrázků vytvořit krátký film. Ve filmečku je možné použít řadu různých efektů, při kompresi si můžete vybrat v podstatě z libovolného kodeku (DivX, XviD a další).

Barvy 2005 1

freeware, download, 0,04 MB 

Aplikace s jednoduchým názvem Barvy zobrazí RGB hodnotu barvy, kterou vyberete na monitoru. Přesnou hodnotu barvy pak využijete při práci s grafickým editorem.

TakeColor 6.0

freeware, download, 0,2 MB 

Více funkcí nabízí další aplikace podobného typu – TakeColor. Program umí až sedminásobně zvětšit vybranou oblast a u zvolené barvy zobrazí její RGB, HEX a HTML hodnotu.

Fraps 2.5.3

shareware, download, 0,7 MB 

Program Fraps umí zachytávat video nebo screenshoty z her, které využívají DirectX nebo OpenGL. Záznam probíhá pomocí zvolených klávesových zkratek, je možné nastavit celou řadu podrobných parametrů.

Gallery Constructor 1.1.6.1

freeware, download, 3,2 MB 

Gallery Constructor vytvoří z vybraných obrázků HTML album vhodné k vystavení na vašem webu. Podporovány jsou běžné grafické formáty a také různé typy formátu RAW. Připraveno je mnoho šablon, které můžete volně upravovat podle svých požadavků. Hotové album uploadujete na váš web pomocí vestavěného FTP klienta.

PiCF 1.0.7

freeware, download, 0,05 MB 

Program Picture Filter (PiCF) roztřídí obrázky ve vybraném adresáři podle jejich fyzického rozlišení. Umí také vyfiltrovat obrázky podle jejich typu. Výsledkem jsou jednotlivé adresáře obsahující obrázky vybrané podle zvoleného filtru.

Autor:
  • Nejčtenější

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 55 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

v diskusi je 13 příspěvků

14. června 2024

Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Apple naučil sluchátka nové kousky a chystá se zaplavit vaše obrazovky

v diskusi jsou 2 příspěvky

11. června 2024

Ačkoli byla konference WWDC především o novinkách v operačních systémech a představení „AI“ jako...

Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

v diskusi je 6 příspěvků

13. června 2024  10:15

Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 27 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 27 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

Už 100 let mohou fotbalisté vstřelit gól přímo z rohu

v diskusi je 11 příspěvků

16. června 2024

Už 100 let mohou dát fotbalisté gól přímo z rohu. V červnu 1924 tuto možnost otevřelo svým...

Jakmile zacvaknou kola, přijde uvolnění. Z Austrálie domů v letadle z roku 1960

v diskusi je 5 příspěvků

16. června 2024

Na konci ledna přistála na letišti v Podhořanech nedaleko Chrudimi malá formace letadel v čele s...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 55 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Koupil byt i s nájemníkem a zdražil o sedm tisíc. Chce výnos 4,5 procenta

Seriál Našel jsem si nájemní byt, ve kterém bydlím několik měsíců. Platím 17 tisíc korun za nájem a k tomu měsíční poplatky za...

Čekám na transplantaci, ale dám přednost mladým, říká herec Zdeněk Žák

Herec Zdeněk Žák (71) si nikdy moc nepřipouštěl své zdravotní problémy. Nemoci přecházel a k doktoru se nehnal, až...

Jen ať mě kritizují, moje šperky vydělávají, říká zpěvačka Lucie Bílá

Zatím jí to pořád zpívá, ale i Lucie Bílá (58) si uvědomuje, že jednou její kariéra skončí. Hlava ji z toho ovšem...