Chcete zkopírovat film z DVD na levnější CD? Žádný problém

aktualizováno 
V našem seriálu o zajímavých programech pro grafiku video si tentokrát představíme několik programů, které z vašich DVD titulů připraví film, například ve formátu DivX, který se bez problému vejde na CD. Nevynecháme ani zajímavé grafické a videoeditory a nástroje pro tvorbu webových alb.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Blaze Media Pro 5.20

shareware; download; 9,8 MB 

Blaze Media Pro je komplexní multimediální aplikace na zpracování videa a zvuku. Multimediální soubory umí nejen přehrávat, ale také grabovat, upravovat, konvertovat a vypalovat na CD či DVD. Poradí si snad se všemi běžně používanými formáty videa a zvuku. Rozsah funkcí Blaze Media Pro je tak široký, že je snad ani během 15denní zkušební doby nestihnete všechny otestovat.

AutoImager 3.03

trialware; download; 17,9 MB 

S více než 140 různými formáty spolupracuje výkonný grafický editor AutoImager. Program vám usnadní práci s více snímky dávkovým zpracováním, hromadně lze například konvertovat různé grafické formáty, měnit velikost obrázků nebo aplikovat různé filtry. Pokročilí uživatelé mohou ovládat program z příkazové řádky a využít tak další zajímavé funkce aplikace.

Xara3D 6.0

trialware; download; 5,3 MB 

Xara 3D je grafický editor, který si zakládá na rychlé práci a jednoduchém ovládání. Program slouží k navrhování třírozměrných grafických objektů, jako jsou například loga, tlačítka animované texty atd. V aplikaci je rovněž možné vytvářet animace, které se ukládají jako animované GIFy, videoklipy AVI, Flash animace nebo šetřiče obrazovek.

Konverze obrázků a videa

Fx MPEG Writer Free Version 9.5

freeware; download; 5,9 MB 

Fx MPEG Writer konvertuje videosoubory různých formátů (DV, MPEG, VOB, WMV, AVI…) do formátů MPEG, DivX, VCD, SVCD a dalších. Počet podporovaných formátů videa přitom závisí pouze na instalovaných kodecích a může být tedy dále rozšiřován. Freeware verze programu bohužel nenabízí plnou šíři funkcí.

MPEG/AVI to DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter Pro 5.11

trialware; download; 3,8 MB 

Dalším programem pro všestrannou konverzi videosouborů je i MPEG/AVI to DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter Pro. Možnosti práce s videem v různých formátech již do značné míry naznačuje název aplikace. Ze zajímavých funkcí jmenujme tedy alespoň možnost vytváření DVD včetně titulků, rozdělení delších titulů do více souborů nebo spojování videosekvencí do jediného souboru.

Easy DVD to VCD Burner 2.0.39

trialware; download; 5,7 MB 

S programem Easy DVD to VCD Burner velmi snadno vytvoříte záložní kopie vašich DVD titulů na CD. Výstupem mohou být filmy na VCD, SVCD nebo ve formátu DivX. Celý proces kopírování a konverze je maximálně zjednodušen tak, aby jej zvládnul i úplný začátečník. Nechybí ani nastavení titulků, jazyka, kvality zvuku a rozlišení výstupního videa.

AVOne - RM to AVI/DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter 3.49

trialware; download; 3,8 MB 

Potřebujete-li z nějakého důvodu zkonvertovat soubor ve formátu Real Video (RM, RAM, RMVB) do jiného formátu, vyzkoušejte aplikaci AVOne - RM to AVI/DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter. Program podporuje konverzi do formátu MPEG, AVI, VCD a dalších, umí rozdělovat a spojovat jednotlivé videosoubory a nabízí dostatečné nastavení výstupních souborů. Zajímavostí je například funkce pro korekci barev a úpravu rozlišení výstupního videa nebo možnost vložení vlastního loga.

Nástroje pro DVD a video

WM Recorder 10.1

trialware; download; 2 MB 

WM Recorder vám umožní nahrávat Windows Media stream video a hudbu přímo z internetu. v programu si můžete dopředu načasovat nahrávání, rovněž není problém nahrávat z více zdrojů současně. Pořídit kvalitní nahrávku je možné i pokud máte k dispozici pomalé internetové připojení, přerušené nahrávání je možné opět navázat.

Další utility

Cleanerzoomer 2.02

demo; download; 0,8 MB 

Cleanerzoomer je program, který umí odstranit různé vady digitálních nebo neskenovaných fotografií. Pomůže vám například s digitálním šumem, spálenými pixely, prachem na snímači, barevným posunem a dalšími nepříjemnostmi. Většina operací je prováděna automaticky, uživatelé se tedy nemusí starat o správné nastavení programu. Cleanerzoomer spolupracuje se všemi běžnými typy grafických souborů.

Abrosoft FantaMorph Pro 3.0.2

trialware; download; 4 MB 

Abrosoft FantaMorph Pro je program určený pro vytváření plynulých přechodů mezi dvěma obrázky (tzv. morphing). Podporovány jsou nejrozšířenější grafické formáty, výsledek morphingu je možné exportovat jako AVI videoklip, animovaný GIF, Flash animaci, spořič obrazovky nebo jako samospustitelný soubor. Zdrojové obrázky je možné přímo v aplikaci různým způsobem upravovat.

PPSee 1.11

freeware; download; 1,3 MB 

PPSee, program od českého autora, je určen k vytváření HTML alb z digitálních nebo digitalizovaných fotografií a obrázků. Vytvoření fotoalba je snadné, jeho výslednou podobu můžete ovlivnit jednak volbou některé z šablon a pak také nastavením řady parametrů. Podporovány jsou obvyklé typy grafických souborů, včetně EXIF metadat.

Gallery Maker 2.0.3.0

freeware; download; 1,2 MB 

Další program na vytváření digitálních alb z vašich fotek nese název Gallery Maker. Výstupem může být HTML či PHP galerie, prozatím ovšem není možné příliš zasahovat do podoby alba. Uživatelé znalí HTML či PHP si však mohou podle vzoru na domovském webu programu vytvářet vlastní moduly pro tvorbu galerií.

Míchátko RGB

freeware; download; 0,2 MB 

Další český program – Míchátko RGB slouží mixování barev při tvorbě webu. Kromě barevného prostoru RGB umí Míchátko pracovat i v prostoru HSB (odstín – systost – jas). V RGB je pro váš web k dispozici 16 milionů barev, v HSB zatím jen 3,6 milionu.

Reglo 3.5a

shareware; download; 0,4 MB 

Mezi nezbytné pomůcky při práci s grafickými, textovými či DTP programy patří i pravítko (ruler). V případě že touto pomůckou vaše oblíbená aplikace nedisponuje, vyzkoušejte aplikaci Reglo. Pravítko je možné používat v horizontální i vertikální poloze, umí také zobrazit přesnou pozici kurzoru, úhel a barvu pixelu pod kurzorem a obsahuje i lupu s několika stupni zvětšení. Aplikaci můžete bezplatně testovat 15 dní.

Pngout

freeware; download; 0,03 MB 

Jednoduchá utilita Pnout slouží k optimalizaci velikosti obrázků ve formátu PNG. K optimalizaci obrázků se používá bezztrátová komprese, jejím cílem je zejména zmenšení velikosti webových stránek na kterých jsou umístěny obrázky ve formátu PNG.

Autor:

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Nepochopil, co po něm chlípný esesák chtěl. Přežil pochod smrti

Tetovaná předloktí rodiny Taussigů.

Když bylo jeho synovi 11, uvědomil si, že ve stejném věku on musel do koncentráku. Proto se rozhodl své vzpomínky vydat...

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

Evropský regulátor objevil nový problém Boeingu 737 Max s autopilotem

Zaparkované Boeingy 737 MAX v továrně ve městě Renton na severovýchodě USA

Evropský úřad pro bezpečnost v letectví odhalil nový problém s uzemněnými letouny Boeing 737 Max. Chyba se týká funkce...

K síti se připojila největší solární elektrárna. Rekord dlouho nevydrží

Pohled na elektrárnu Nur Abú Zabí ze vzduchu

Ve Spojených arabských emirátech k začátku července spustili největší fotovoltaickou elektrárnu na světě. Má maximální...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Další z rubriky

Budete to vědět jako první. RSS čtečky ukážou, co se právě děje

Ilustrační foto - informace

Co se děje na internetu, se dozvíte prakticky ihned. Umožní to hlídači webového obsahu, tedy RSS čtečky. Poslouží...

Tipy a triky pro Windows 10: jak zrušit automatické spouštění Skype

Windows 10

Vyřadit automatický start aplikace Skype společně s Windows je složité. Klasické metody nepomáhají. Podíváme se však i...

Tipy a triky pro Windows 10: podmaňte si centrum instalovaných programů

Windows 10

Windows postupně přešel na nový systém instalace a odinstalace programů. Jeho nová podoba nabízí více než ta předchozí....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz