Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Chcete zkopírovat film z DVD na levnější CD? Žádný problém

V našem seriálu o zajímavých programech pro grafiku video si tentokrát představíme několik programů, které z vašich DVD titulů připraví film, například ve formátu DivX, který se bez problému vejde na CD. Nevynecháme ani zajímavé grafické a videoeditory a nástroje pro tvorbu webových alb.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Blaze Media Pro 5.20

shareware; download; 9,8 MB 

Blaze Media Pro je komplexní multimediální aplikace na zpracování videa a zvuku. Multimediální soubory umí nejen přehrávat, ale také grabovat, upravovat, konvertovat a vypalovat na CD či DVD. Poradí si snad se všemi běžně používanými formáty videa a zvuku. Rozsah funkcí Blaze Media Pro je tak široký, že je snad ani během 15denní zkušební doby nestihnete všechny otestovat.

AutoImager 3.03

trialware; download; 17,9 MB 

S více než 140 různými formáty spolupracuje výkonný grafický editor AutoImager. Program vám usnadní práci s více snímky dávkovým zpracováním, hromadně lze například konvertovat různé grafické formáty, měnit velikost obrázků nebo aplikovat různé filtry. Pokročilí uživatelé mohou ovládat program z příkazové řádky a využít tak další zajímavé funkce aplikace.

Xara3D 6.0

trialware; download; 5,3 MB 

Xara 3D je grafický editor, který si zakládá na rychlé práci a jednoduchém ovládání. Program slouží k navrhování třírozměrných grafických objektů, jako jsou například loga, tlačítka animované texty atd. V aplikaci je rovněž možné vytvářet animace, které se ukládají jako animované GIFy, videoklipy AVI, Flash animace nebo šetřiče obrazovek.

Konverze obrázků a videa

Fx MPEG Writer Free Version 9.5

freeware; download; 5,9 MB 

Fx MPEG Writer konvertuje videosoubory různých formátů (DV, MPEG, VOB, WMV, AVI…) do formátů MPEG, DivX, VCD, SVCD a dalších. Počet podporovaných formátů videa přitom závisí pouze na instalovaných kodecích a může být tedy dále rozšiřován. Freeware verze programu bohužel nenabízí plnou šíři funkcí.

MPEG/AVI to DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter Pro 5.11

trialware; download; 3,8 MB 

Dalším programem pro všestrannou konverzi videosouborů je i MPEG/AVI to DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter Pro. Možnosti práce s videem v různých formátech již do značné míry naznačuje název aplikace. Ze zajímavých funkcí jmenujme tedy alespoň možnost vytváření DVD včetně titulků, rozdělení delších titulů do více souborů nebo spojování videosekvencí do jediného souboru.

Easy DVD to VCD Burner 2.0.39

trialware; download; 5,7 MB 

S programem Easy DVD to VCD Burner velmi snadno vytvoříte záložní kopie vašich DVD titulů na CD. Výstupem mohou být filmy na VCD, SVCD nebo ve formátu DivX. Celý proces kopírování a konverze je maximálně zjednodušen tak, aby jej zvládnul i úplný začátečník. Nechybí ani nastavení titulků, jazyka, kvality zvuku a rozlišení výstupního videa.

AVOne - RM to AVI/DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter 3.49

trialware; download; 3,8 MB 

Potřebujete-li z nějakého důvodu zkonvertovat soubor ve formátu Real Video (RM, RAM, RMVB) do jiného formátu, vyzkoušejte aplikaci AVOne - RM to AVI/DVD/VCD/SVCD/MPEG Converter. Program podporuje konverzi do formátu MPEG, AVI, VCD a dalších, umí rozdělovat a spojovat jednotlivé videosoubory a nabízí dostatečné nastavení výstupních souborů. Zajímavostí je například funkce pro korekci barev a úpravu rozlišení výstupního videa nebo možnost vložení vlastního loga.

Nástroje pro DVD a video

WM Recorder 10.1

trialware; download; 2 MB 

WM Recorder vám umožní nahrávat Windows Media stream video a hudbu přímo z internetu. v programu si můžete dopředu načasovat nahrávání, rovněž není problém nahrávat z více zdrojů současně. Pořídit kvalitní nahrávku je možné i pokud máte k dispozici pomalé internetové připojení, přerušené nahrávání je možné opět navázat.

Další utility

Cleanerzoomer 2.02

demo; download; 0,8 MB 

Cleanerzoomer je program, který umí odstranit různé vady digitálních nebo neskenovaných fotografií. Pomůže vám například s digitálním šumem, spálenými pixely, prachem na snímači, barevným posunem a dalšími nepříjemnostmi. Většina operací je prováděna automaticky, uživatelé se tedy nemusí starat o správné nastavení programu. Cleanerzoomer spolupracuje se všemi běžnými typy grafických souborů.

Abrosoft FantaMorph Pro 3.0.2

trialware; download; 4 MB 

Abrosoft FantaMorph Pro je program určený pro vytváření plynulých přechodů mezi dvěma obrázky (tzv. morphing). Podporovány jsou nejrozšířenější grafické formáty, výsledek morphingu je možné exportovat jako AVI videoklip, animovaný GIF, Flash animaci, spořič obrazovky nebo jako samospustitelný soubor. Zdrojové obrázky je možné přímo v aplikaci různým způsobem upravovat.

PPSee 1.11

freeware; download; 1,3 MB 

PPSee, program od českého autora, je určen k vytváření HTML alb z digitálních nebo digitalizovaných fotografií a obrázků. Vytvoření fotoalba je snadné, jeho výslednou podobu můžete ovlivnit jednak volbou některé z šablon a pak také nastavením řady parametrů. Podporovány jsou obvyklé typy grafických souborů, včetně EXIF metadat.

Gallery Maker 2.0.3.0

freeware; download; 1,2 MB 

Další program na vytváření digitálních alb z vašich fotek nese název Gallery Maker. Výstupem může být HTML či PHP galerie, prozatím ovšem není možné příliš zasahovat do podoby alba. Uživatelé znalí HTML či PHP si však mohou podle vzoru na domovském webu programu vytvářet vlastní moduly pro tvorbu galerií.

Míchátko RGB

freeware; download; 0,2 MB 

Další český program – Míchátko RGB slouží mixování barev při tvorbě webu. Kromě barevného prostoru RGB umí Míchátko pracovat i v prostoru HSB (odstín – systost – jas). V RGB je pro váš web k dispozici 16 milionů barev, v HSB zatím jen 3,6 milionu.

Reglo 3.5a

shareware; download; 0,4 MB 

Mezi nezbytné pomůcky při práci s grafickými, textovými či DTP programy patří i pravítko (ruler). V případě že touto pomůckou vaše oblíbená aplikace nedisponuje, vyzkoušejte aplikaci Reglo. Pravítko je možné používat v horizontální i vertikální poloze, umí také zobrazit přesnou pozici kurzoru, úhel a barvu pixelu pod kurzorem a obsahuje i lupu s několika stupni zvětšení. Aplikaci můžete bezplatně testovat 15 dní.

Pngout

freeware; download; 0,03 MB 

Jednoduchá utilita Pnout slouží k optimalizaci velikosti obrázků ve formátu PNG. K optimalizaci obrázků se používá bezztrátová komprese, jejím cílem je zejména zmenšení velikosti webových stránek na kterých jsou umístěny obrázky ve formátu PNG.

Autor:
  • Nejčtenější

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

v diskusi je 111 příspěvků

20. června 2024  7:32

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate....

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 108 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 9 příspěvků

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Měnící se rotace zemského jádra vyčtená ze zemětřesení může měnit délku dnů

v diskusi je 31 příspěvků

23. června 2024

Že se od doby vzniku Země zpomaluje kvůli slapovým jevům její rotace je všeobecně známo. Již...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 27 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Měnící se rotace zemského jádra vyčtená ze zemětřesení může měnit délku dnů

v diskusi je 31 příspěvků

23. června 2024

Že se od doby vzniku Země zpomaluje kvůli slapovým jevům její rotace je všeobecně známo. Již...

Masaryk před 100 lety poprvé navštívil „svou“ Masarykovu univerzitu v Brně

v diskusi nejsou příspěvky

22. června 2024

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk navštívil 22. června 1924 poprvé univerzitu, která nesla a stále...

Jak unikli vyhynutí jediní dodnes žijící dinosauři

v diskusi je 1 příspěvek

22. června 2024

Dlouho byly okolnosti jejich přežití do kenozoika zahaleny závojem tajemství, v poslední době ovšem...

Zkoumá žraloky žijící 400 let. Tajemství dlouhověkosti je v DNA, líčí biolog

v diskusi jsou 2 příspěvky

21. června 2024

Premium Žralok malohlavý má zřejmě ve své DNA nějakou molekulárně-genetickou „vychytávku“, která mu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...