Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Chcete mít vlastní reality show?

Jezdíte často na služební cesty mimo domov a necháváte vašeho partnera doma a chcete vědět, zda je vám vaše drahá polovička věrná? Nebo se jen chcete stát špehem a sledovat co se kde šustne? Představíme vám výborný software, který vám to snadno umožní.

V pondělním článku Jak vysílat z webkamery na internet jsme názorně ukázali, jak si oživit webstránky vlastní webkamerou. Dnes tak trochu navážeme a představíme vám velmi šikovný software, který vaši webkamerku využije na maximum.

Pro ovládání a záznam obrazu z digitálního oka existuje celá řada softwaru, ale některé z nich jsou příliš složité na ovládání, jiné zase neumožňují ukládat obrázky na disk počítače atd. Existuje však program, který je nejen velmi jednoduchý, ale navíc obsahuje snad všechny funkce, které bychom si od takovéhoto softwaru přáli. Seznamte se s aplikací ConquerCam.

Stažení a instalace
Domovskou stránku aplikace naleznete na této adrese. Instalační archív potom stahujte zde – ConquerCam (2.3 MB). Program je určen operačním systémům Windows 95 a novějším. Bohužel však není zdarma, avšak můžete si jeho možnosti bezplatně vyzkoušet, a to v rámci demoverze. Ta je plně funkční bez jakéhokoliv omezení po dobu 30ti dnů, ale do některých obrázků vkládá informaci o tom, že byl pořízen zkušební verzí programu. Po stažení aplikaci nainstalujete standardním způsobem.

První krůčky
Po dokončení instalace dojde ke spuštění ConquerCam. Pokud máte webkameru správně nastavenou (nainstalovanou v PC), program ji okamžitě rozpozná, takže kameru není zapotřebí samostatně nastavovat. Rozhraní programu se skládá z hlavního okna, které je rozděleno na dvě části. V té první se zobrazuje aktuální obraz z kamery a vlevo je panel, kam se ukládají nasnímané obrázky. Panel obsahuje i záložku Archived, díky které můžete vybrané snímky archivovat.

ConquerCam

Jak začít obraz publikovat
Nyní je zapotřebí vybrat, kam se mají nasnímané obrázky ukládat či publikovat. Pro tyto účely slouží jednoduchý průvodce, který vám s nastavením pomůže krok za krokem. Naleznete ho pod volbou Publish location wizard v menu Action na hlavní liště. Můžete si vybrat ze dvou možností, publikovat na FTP, nebo ukládat do složky na pevném disku. Pokud zvolíte druhou možnost, stačí definovat adresář, kam se budou snímky ukládat. Jestliže chcete snímky publikovat na webu využijte první možnost. Stačí přesně vyplnit údaje o vašem FTP účtu a program už zařídí všechno potřebné.

ConquerCam

Otestujte nahrávání na FTP
My jsme zvlášť ocenili přítomnost testu, zda jsou přístupové údaje na FTP zadané správně. Díky tomu lehce zjistíte, zda je posílání obrázků na FTP server funkční. Test naleznete na konci průvodce pod tlačítkem Try these settings. Pokud vše proběhlo v pořádku, text bude zelenou barvou a na konci se objeví Goodbye.

ConquerCam

Další velmi vítanou funkcí programu je možnost využít tzv. Motion detection. Ta slouží k ukládání obrázku při každém větším pohybu. To se může hodit pokud nepotřebujete posílat ty samé obrázky dokola, ale chcete jen zaslat obrázek o tom, že se něco děje před kamerou. Využít však můžete i Schedules, což není nic jiného než plánovač úloh. V něm si přesně krok za krokem naplánujete, kdy a kam se mají obrázky z vaší kamerky publikovat.

ConquerCam

Záznam, respektive publikování odstartujete kliknutím na ikonku kamerky se zeleným trojúhelníčkem (symbol pro Play). Budete-li chtít záznam ukončit, klikněte na tlačítko vpravo (symbol Stop). Pro snímání pohybem klikněte na kamerku s lupou.

Nastavení
V konfiguraci programu naleznete celou řadu možností a funkcí, které pokud se je naučíte používat uvítáte. Dostanete se do ní prostřednictvím třetí ikonky zprava. Kromě toho, že zde jsou volby pro upřesnění startu aplikace, výběru zdroje kamerky, či upřesnění jejího rozlišení, nechybí ani nastavení ukládaného obrázku. V ní si lze definovat kvalitu obrázku, její ořez, průhlednost či velikost náhledů. Vítanou položkou je i Captions. Ta totiž prostřednictvím speciálních příkazů (tagů) umožňuje k obrázkům přidávat i popisky, které se integrují přímo do něj -  může nést informace o čase pořízení atd. Seznam možných tagů naleznete v nápovědě k programu. Položkou Uploading manuálně nastavujete místo pro publikaci, Motion detection upravuje nastavení pro snímání pohybem a další volby promění program v Image server, vysílající nejen obrázky, ale dokonce video. Pokud se připojujete přes dial-up vyberte jeho připojení v programu.

ConquerCam

Tip: Budete-li chtít vysílat snímané obrázky na vašem serveru, využijte tento postup.

Závěrem
Program ConquerCam je skutečně velmi jednoduchým nástrojem. Díky němu můžete oživit nejen své internetové stránky, ale dokonce vysílat vše, co zachytí vaše kamerka prostřednictvím internetu do celého světa. Určitě ji doporučujeme vyzkoušet a jakmile ji dostanete do ruky, uvidíte, že vaši kamerku dokáže využít naplno. Plná verze přitom stojí dle nás přijatelných 10 USD.

  • Nejčtenější

KVÍZ: Zapomenuté funkce domácí techniky, po kterých se už nikomu nestýská

13. května 2024

Byly běžnou součástí životů vás, vašich rodičů nebo prarodičů. Většinu z nich dnes však nikdo...

Pět věcí, které byste s Windows měli dělat, ale možná neděláte, a naopak

15. května 2024

Možná prakticky ihned po instalaci, při prvním spuštění nového PC nebo později deaktivujete některé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Umělá inteligence od OpenAI má nový pohon. A rovnou ho dává zadarmo

13. května 2024  20:34

Společnost OpenAI vůbec poprvé pořádala živé představení svých pokroků. Hlavní novinkou se stala...

Jakou výzbroj má země, jejíž historie je protkána bojem o vlastní existenci

12. května 2024

Izraelské obranné síly byly oficiálně ustanoveny 26. května 1948, krátce po vzniku novodobého...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

17. května 2024

Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

Sověti neuměli zkonstruovat těžký tank. Pomohl jim až německý inženýr

v diskusi jsou 3 příspěvky

19. května 2024

Když je řeč o sovětských těžkých tancích, výčet zpravidla začíná pětivěžovým typem T-35. Jenže...

Jak Muskova firma vyřešila problém prvního čipu v mozku člověka

v diskusi je 5 příspěvků

18. května 2024

Neuralink je jedna z firem Elona Muska, o které se mnoho mluví. V lednu totiž zavedli její...

Panasonic překvapil, jeden opuštěný operační systém nahradily dva nové

v diskusi je 14 příspěvků

17. května 2024

Düsseldorf (Od zpravodaje Technet.cz) Když odhlédneme od kvality zobrazovacího panelu a obvodů zpracovávajících obraz, je operační systém...

Proklatě krátkou lanovku v Záhřebu museli zpočátku cestující občas i tlačit

v diskusi je 5 příspěvků

16. května 2024

V Záhřebu najdeme pozemní lanovku, která patří mezi nejkratší zařízení svého druhu na světě. Délka...

Bohužel nám to nevyšlo, oznámili manželé Pagáčovi rozchod po šesti letech

Herečka Patricie Pagáčová (35) a dramaturg Tibor Pagáč (32) se rozešli po pěti letech manželství. Žádost o rozvod zatím...

Moderátorka Petra Křivková-Svoboda přišla při tragické nehodě o manžela

Moderátorka poledních zpráv televize Nova Petra Křivková-Svoboda (41) v neděli ztratila svého manžela Ondřeje Křivku...

Zemřel Vlastimil Harapes. Baletní mistr Národního divadla i českých filmů

Ve věku 77 let zemřel tanečník a herec Vlastimil Harapes. Dlouhá léta byl sólistou baletu Národního divadla. Zahrál si...

Svěrák se na mě nedíval jen jako na hezkou buchtu, říká Radka Pavlovčinová

Jan Svěrák ji vidí jako robotku. Radka Pavlovčinová v nové hře filmového a teď už i divadelního režiséra hraje umělou...

Anální sex je výzva. Nejvíc tabu je však v Česku jiná praktika, říká průzkum

Erotické hračky nepředstavují podezřelou exotiku, v ložnicích jsou jako doma. Ostatně jako masturbace. I orální sex....