Vyzbrojte si tablet jako šéf českého Microsoftu

aktualizováno 
Podívejte se, jaké aplikace má nejen na svém tabletu Surface RT Roman Cabálek, šéf české pobočky Microsoftu. Firmu vede od roku 2010.

Roman Cabálek, generální ředitel Microsoft ČR | foto: iDNES.cz

Předtím, než jsem se stal šéfem české pobočky Microsoftu, jsem měl na starosti naše hardwarové partnery pro region střední a východní Evropy. V této pozici se na denní bázi setkáváte s novými zařízeními, které teprve přijdou na trh. Moje pracovní zaměření se sice změnilo, ale vypěstoval jsem si za ta léta určitou závislost na zkoušení těchto nových hraček.

Aktuálně využívám dva notebooky. Na cestování po světě Lenovo Carbon X1 se 13palcovou obrazovkou, doma  Acer s větší obrazovkou 19 palců na posedávání po domě. Kromě toho mám ještě na pracovním stole HP "all in one" s 26 palcovou dotykovou obrazovkou, který doma využíváme jako sdílený "hlavní počítač". Samozřejmostí je pak chytrý telefon s Windows Phone. V současné době používám dva telefony - HTC Windows Phone 8X a Nokia Lumia 900 limited "Batman edition". Jeden s číslem, které mám na vizitkách, druhý s číslem jen pro mé nejbližší. Jako tablet mám Surface RT.

Vyzbrojte si tablet jako...

Nechte se inspirovat významnými osobnostmi nejen české scény informačních technologií. Každý týden vás necháme nahlédnout na pracovní plochu tabletů a počítačů zajímavých lidí, kteří nám ukážou, jaké aplikace jsou pro ně stěžejní, a mohou vás tak inspirovat. Jen tak mimochodem se i dozvíte, jaká si oblíbili zařízení.

Požádali jsme je, aby do výběru nezařazovali více než jednu z následujících notoricky známých aplikací.

  • Facebook, Twitter, Angry Birds, YouTube, Skype, Instagram, Gmail, Google Earth, Google Maps, Chrome, LinkedIn, atd.

Dosud vyšlo:

Microsoft představil svůj aplikační obchod pro Windows teprve na podzim loňského roku, tudíž nové aplikace přibývají každým dnem. Je tak pro mne zajímavé neustále objevovat nové a nové aplikace v jednotlivých kategoriích. Když bych měl jmenovat pět hlavních aplikací pro Windows 8, které v současnosti používám, tak můj seznam je následující:

1. SkyDrive považuji za základ. Ve chvíli, kdy používám více zařízení, je potřeba mít nástroj na synchronizaci dokumentů. V případě, že nejsem u svého počítače, dostanu se ke svým souborům z libovolného počítače přes webový prohlížeč. Přes SkyDrive se mi také automaticky synchronizují a zálohují fotky z mého Windows Phone telefonu, takže už neřeším jejich kopírování mezi počítači. Tato aplikace je součástí Windows 8 a Windows Phone a není ji tedy potřeba stahovat, pouze se k ní jednou přihlásit prostřednictvím Microsoft účtu na konkrétním zařízení a pak už ji jenom používat.

2. Skype - Tuto službu není asi potřeba moc představovat, ale jedná se o verzi uzpůsobenou pro nové uživatelské rozhraní Windows 8 a dotykové ovládání. Skype používám pro komunikaci s rodinou a přáteli.

3. OneNote - Jedná se o takový chytrý poznámkový blok. Píšu si do něj všechno možné, od pracovních poznámek, nápadů až po informace, které sdílím s rodinou. OneNote je propojený s kamerou v zařízení, takže si občas něco vyfotím a udělám si k tomu poznámky. Když narazím na zajímavou webovou stránku, tak si jednoduše pošlu odkaz do OneNote přes funkci sdílení v systému Windows 8. No a vrátím se zase zpět ke SkyDrive, který mi to automaticky všechno synchronizuje včetně mého mobilního telefonu. Tam používám OneNote pro ukládání audio poznámek. Prostě když mě něco napadne, tak než bych to psal do telefonu, tak si to namluvím do OneNote a pak si to přehraji a doplním o případné další poznámky v počítači. Osobně si myslím, že OneNote je stále ještě nedoceněná aplikace a uživatelé teprve objeví její možnosti.

4. Finance - Tuto aplikaci používám na sledování aktuálních kurzů vybraných akcií. Pro každou akcii si můžu dát na úvodní obrazovku vlastní dlaždici, kde vidím aktuální kurz, aniž bych musel aplikaci otevírat. Když chci vědět, co se kolem dané akcie děje, tak se podívám na podrobnější informace v podobě kurzů. Určitě vás zajímá, které tituly sleduji. Nikoho určitě nepřekvapí, že to je Microsoft a pak ještě několik technologických firem, které ale nebudu jmenovat.

5. Flow Free - Jednoduchá logická hra, kde máte za úkol spojit barevné kuličky. Dá se hrát i ve více lidech, kdy se snažíte v nastaveném čase stihnout vyřešit co nejvíce polí. Velmi často to hrajeme s dětmi, kde se navzájem trumfujeme, kdo toho stihne za minutu více. Přiznám se, že si občas zahraji i sám, prostě na chvíli vypnu ostatní myšlenky a soustředím se pouze na řešení. Toto není jediná hra, kterou si občas na tabletu zahraji, ale patří asi k těm nejoblíbenějším.

Autoři:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Kdy ani ochranný oblek nepomůže. Co dokáže granát nebo zákeřná motýlí puma

Podívejte se s námi k pyrotechnikům PČR

„Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.“ Vtip, který laika pobaví, ale z pohledu pyrotechnika je otřepaný a...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Další z rubriky

Výkon vzrostl, hmotnost nikoli. Nový Swift 5 sází na dedikovanou grafiku

Acer Swift 5

Notebook Acer Swift 5 má stále hmotnost pod jeden kilogram, nově jej však můžete mít s výkonnějším grafickým čipem...

Aktualizujte si ovladače ke grafickým kartám Nvidia, obsahují chybu

Logo Nvidia

Bezpečnostní odborníci varují před chybami ve starších ovladačích Nvidia. Ty mohou vést až k úniku dat a ke spuštění...

Toto jsou počítače pro ty nejnáročnější. Mamutí výkon ale není zadarmo

ProArt StudioBook One

Společnosti Asus a Acer se na veletrhu IFA trumfují i novými přírůstky řad pro náročné profesionální zákazníky....

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?

Najdete na iDNES.cz