Vyzbrojte si tablet jako šéf českého Microsoftu

aktualizováno 
Podívejte se, jaké aplikace má nejen na svém tabletu Surface RT Roman Cabálek, šéf české pobočky Microsoftu. Firmu vede od roku 2010.

Roman Cabálek, generální ředitel Microsoft ČR | foto: iDNES.cz

Předtím, než jsem se stal šéfem české pobočky Microsoftu, jsem měl na starosti naše hardwarové partnery pro region střední a východní Evropy. V této pozici se na denní bázi setkáváte s novými zařízeními, které teprve přijdou na trh. Moje pracovní zaměření se sice změnilo, ale vypěstoval jsem si za ta léta určitou závislost na zkoušení těchto nových hraček.

Aktuálně využívám dva notebooky. Na cestování po světě Lenovo Carbon X1 se 13palcovou obrazovkou, doma  Acer s větší obrazovkou 19 palců na posedávání po domě. Kromě toho mám ještě na pracovním stole HP "all in one" s 26 palcovou dotykovou obrazovkou, který doma využíváme jako sdílený "hlavní počítač". Samozřejmostí je pak chytrý telefon s Windows Phone. V současné době používám dva telefony - HTC Windows Phone 8X a Nokia Lumia 900 limited "Batman edition". Jeden s číslem, které mám na vizitkách, druhý s číslem jen pro mé nejbližší. Jako tablet mám Surface RT.

Vyzbrojte si tablet jako...

Nechte se inspirovat významnými osobnostmi nejen české scény informačních technologií. Každý týden vás necháme nahlédnout na pracovní plochu tabletů a počítačů zajímavých lidí, kteří nám ukážou, jaké aplikace jsou pro ně stěžejní, a mohou vás tak inspirovat. Jen tak mimochodem se i dozvíte, jaká si oblíbili zařízení.

Požádali jsme je, aby do výběru nezařazovali více než jednu z následujících notoricky známých aplikací.

  • Facebook, Twitter, Angry Birds, YouTube, Skype, Instagram, Gmail, Google Earth, Google Maps, Chrome, LinkedIn, atd.

Dosud vyšlo:

Microsoft představil svůj aplikační obchod pro Windows teprve na podzim loňského roku, tudíž nové aplikace přibývají každým dnem. Je tak pro mne zajímavé neustále objevovat nové a nové aplikace v jednotlivých kategoriích. Když bych měl jmenovat pět hlavních aplikací pro Windows 8, které v současnosti používám, tak můj seznam je následující:

1. SkyDrive považuji za základ. Ve chvíli, kdy používám více zařízení, je potřeba mít nástroj na synchronizaci dokumentů. V případě, že nejsem u svého počítače, dostanu se ke svým souborům z libovolného počítače přes webový prohlížeč. Přes SkyDrive se mi také automaticky synchronizují a zálohují fotky z mého Windows Phone telefonu, takže už neřeším jejich kopírování mezi počítači. Tato aplikace je součástí Windows 8 a Windows Phone a není ji tedy potřeba stahovat, pouze se k ní jednou přihlásit prostřednictvím Microsoft účtu na konkrétním zařízení a pak už ji jenom používat.

2. Skype - Tuto službu není asi potřeba moc představovat, ale jedná se o verzi uzpůsobenou pro nové uživatelské rozhraní Windows 8 a dotykové ovládání. Skype používám pro komunikaci s rodinou a přáteli.

3. OneNote - Jedná se o takový chytrý poznámkový blok. Píšu si do něj všechno možné, od pracovních poznámek, nápadů až po informace, které sdílím s rodinou. OneNote je propojený s kamerou v zařízení, takže si občas něco vyfotím a udělám si k tomu poznámky. Když narazím na zajímavou webovou stránku, tak si jednoduše pošlu odkaz do OneNote přes funkci sdílení v systému Windows 8. No a vrátím se zase zpět ke SkyDrive, který mi to automaticky všechno synchronizuje včetně mého mobilního telefonu. Tam používám OneNote pro ukládání audio poznámek. Prostě když mě něco napadne, tak než bych to psal do telefonu, tak si to namluvím do OneNote a pak si to přehraji a doplním o případné další poznámky v počítači. Osobně si myslím, že OneNote je stále ještě nedoceněná aplikace a uživatelé teprve objeví její možnosti.

4. Finance - Tuto aplikaci používám na sledování aktuálních kurzů vybraných akcií. Pro každou akcii si můžu dát na úvodní obrazovku vlastní dlaždici, kde vidím aktuální kurz, aniž bych musel aplikaci otevírat. Když chci vědět, co se kolem dané akcie děje, tak se podívám na podrobnější informace v podobě kurzů. Určitě vás zajímá, které tituly sleduji. Nikoho určitě nepřekvapí, že to je Microsoft a pak ještě několik technologických firem, které ale nebudu jmenovat.

5. Flow Free - Jednoduchá logická hra, kde máte za úkol spojit barevné kuličky. Dá se hrát i ve více lidech, kdy se snažíte v nastaveném čase stihnout vyřešit co nejvíce polí. Velmi často to hrajeme s dětmi, kde se navzájem trumfujeme, kdo toho stihne za minutu více. Přiznám se, že si občas zahraji i sám, prostě na chvíli vypnu ostatní myšlenky a soustředím se pouze na řešení. Toto není jediná hra, kterou si občas na tabletu zahraji, ale patří asi k těm nejoblíbenějším.

Autoři:

Nejčtenější

Rusko přiznalo jadernou nehodu. Normální raketa by radiaci nezpůsobila

Ruská agentura pro jadernou energii potvrdila nehodu, zemřelo při ní pět lidí

Ruská agentura pro atomovou energii Rosatom oznámila, že při testu rakety na plovoucí plošině zemřelo pět jejích...

Na sovětských špionážních družicích nám nad hlavou krouží jaderné reaktory

Ilustrace, která zachycuje představy amerických špionážních agentur o podobě...

Více než třicet jaderných reaktorů krouží na oběžné dráze Země. Vděčíme za to především Kremlu. Naprostá většina...

Družici se marně snažili dostat pod kontrolu. Jaderný reaktor zasáhl Kanadu

Druhý největší nalezený díl Kosmosu 954 na zamrzlém Velkém Otročím jezeře....

Co se stane, když satelit s jaderným reaktorem na palubě spadne na Zem? O tom se mohli nejlépe přesvědčit Kanaďané v...

Byl mocný a vlivný. Poprvé můžete vidět, jak se v Evropě zatýká diktátor

Zadržení Slobodana Miloševiče

Když přistáli v Bosně, Milošević si demonstrativně utřel kapesníkem boty, jakoby mu je tento stát zamazal něčím...

Rusové se ptají, kdo bude vyrábět tanky. Stát žaluje výrobce T-14 Armata

Tank T-14 Armata na přehlídce v Moskvě. (9. května 2015)

Ruské ministerstvo obrany požaduje u moskevského soudu po firmě Uralvagonzavod (UVZ) navrácení v přepočtu 88 milionů...

Další z rubriky

Aktualizujte si ovladače ke grafickým kartám Nvidia, obsahují chybu

Logo Nvidia

Bezpečnostní odborníci varují před chybami ve starších ovladačích Nvidia. Ty mohou vést až k úniku dat a ke spuštění...

Samsung představil tablet s perem, které slouží i jako dálkové ovládání

Samsung uvádí novou generaci svého prémiového android tabletu Galaxy Tab S6....

Samsung představil nový tablet Galaxy Tab S6. Novinka je menší a lehčí při zachování velikosti displeje oproti...

Počítač od Applu má držátka. Stojánek k displeji stojí přes 23 tisíc

Společnost Apple představila na své výroční vývojářské konferenci řadu novinek....

Společnost Apple představila na své výroční vývojářské konferenci řadu novinek. Mezi ty nejzajímavější patří zcela nový...

Najdete na iDNES.cz