Vyzbrojte si tablet jako šéf českého Microsoftu

aktualizováno 
Podívejte se, jaké aplikace má nejen na svém tabletu Surface RT Roman Cabálek, šéf české pobočky Microsoftu. Firmu vede od roku 2010.

Roman Cabálek, generální ředitel Microsoft ČR | foto: iDNES.cz

Předtím, než jsem se stal šéfem české pobočky Microsoftu, jsem měl na starosti naše hardwarové partnery pro region střední a východní Evropy. V této pozici se na denní bázi setkáváte s novými zařízeními, které teprve přijdou na trh. Moje pracovní zaměření se sice změnilo, ale vypěstoval jsem si za ta léta určitou závislost na zkoušení těchto nových hraček.

Aktuálně využívám dva notebooky. Na cestování po světě Lenovo Carbon X1 se 13palcovou obrazovkou, doma  Acer s větší obrazovkou 19 palců na posedávání po domě. Kromě toho mám ještě na pracovním stole HP "all in one" s 26 palcovou dotykovou obrazovkou, který doma využíváme jako sdílený "hlavní počítač". Samozřejmostí je pak chytrý telefon s Windows Phone. V současné době používám dva telefony - HTC Windows Phone 8X a Nokia Lumia 900 limited "Batman edition". Jeden s číslem, které mám na vizitkách, druhý s číslem jen pro mé nejbližší. Jako tablet mám Surface RT.

Vyzbrojte si tablet jako...

Nechte se inspirovat významnými osobnostmi nejen české scény informačních technologií. Každý týden vás necháme nahlédnout na pracovní plochu tabletů a počítačů zajímavých lidí, kteří nám ukážou, jaké aplikace jsou pro ně stěžejní, a mohou vás tak inspirovat. Jen tak mimochodem se i dozvíte, jaká si oblíbili zařízení.

Požádali jsme je, aby do výběru nezařazovali více než jednu z následujících notoricky známých aplikací.

  • Facebook, Twitter, Angry Birds, YouTube, Skype, Instagram, Gmail, Google Earth, Google Maps, Chrome, LinkedIn, atd.

Dosud vyšlo:

Microsoft představil svůj aplikační obchod pro Windows teprve na podzim loňského roku, tudíž nové aplikace přibývají každým dnem. Je tak pro mne zajímavé neustále objevovat nové a nové aplikace v jednotlivých kategoriích. Když bych měl jmenovat pět hlavních aplikací pro Windows 8, které v současnosti používám, tak můj seznam je následující:

1. SkyDrive považuji za základ. Ve chvíli, kdy používám více zařízení, je potřeba mít nástroj na synchronizaci dokumentů. V případě, že nejsem u svého počítače, dostanu se ke svým souborům z libovolného počítače přes webový prohlížeč. Přes SkyDrive se mi také automaticky synchronizují a zálohují fotky z mého Windows Phone telefonu, takže už neřeším jejich kopírování mezi počítači. Tato aplikace je součástí Windows 8 a Windows Phone a není ji tedy potřeba stahovat, pouze se k ní jednou přihlásit prostřednictvím Microsoft účtu na konkrétním zařízení a pak už ji jenom používat.

2. Skype - Tuto službu není asi potřeba moc představovat, ale jedná se o verzi uzpůsobenou pro nové uživatelské rozhraní Windows 8 a dotykové ovládání. Skype používám pro komunikaci s rodinou a přáteli.

3. OneNote - Jedná se o takový chytrý poznámkový blok. Píšu si do něj všechno možné, od pracovních poznámek, nápadů až po informace, které sdílím s rodinou. OneNote je propojený s kamerou v zařízení, takže si občas něco vyfotím a udělám si k tomu poznámky. Když narazím na zajímavou webovou stránku, tak si jednoduše pošlu odkaz do OneNote přes funkci sdílení v systému Windows 8. No a vrátím se zase zpět ke SkyDrive, který mi to automaticky všechno synchronizuje včetně mého mobilního telefonu. Tam používám OneNote pro ukládání audio poznámek. Prostě když mě něco napadne, tak než bych to psal do telefonu, tak si to namluvím do OneNote a pak si to přehraji a doplním o případné další poznámky v počítači. Osobně si myslím, že OneNote je stále ještě nedoceněná aplikace a uživatelé teprve objeví její možnosti.

4. Finance - Tuto aplikaci používám na sledování aktuálních kurzů vybraných akcií. Pro každou akcii si můžu dát na úvodní obrazovku vlastní dlaždici, kde vidím aktuální kurz, aniž bych musel aplikaci otevírat. Když chci vědět, co se kolem dané akcie děje, tak se podívám na podrobnější informace v podobě kurzů. Určitě vás zajímá, které tituly sleduji. Nikoho určitě nepřekvapí, že to je Microsoft a pak ještě několik technologických firem, které ale nebudu jmenovat.

5. Flow Free - Jednoduchá logická hra, kde máte za úkol spojit barevné kuličky. Dá se hrát i ve více lidech, kdy se snažíte v nastaveném čase stihnout vyřešit co nejvíce polí. Velmi často to hrajeme s dětmi, kde se navzájem trumfujeme, kdo toho stihne za minutu více. Přiznám se, že si občas zahraji i sám, prostě na chvíli vypnu ostatní myšlenky a soustředím se pouze na řešení. Toto není jediná hra, kterou si občas na tabletu zahraji, ale patří asi k těm nejoblíbenějším.

Autoři:
 

Nejčtenější

Unikla hesla rekordních 773 milionů uživatelů. Najdete tam to svoje?

Není heslo jako heslo. Či spíše heslo jako heslo vlastně ani není heslo.

Více než miliarda unikátních kombinací e-mailu a hesla unikla na web v zatím rekordní databázi přístupových údajů....

Jeden „drát“ by stačil pro celou ČR. Nové elektrické vedení láme rekordy

Transformátor pro 1 110 kV vedení v Číně, který postavila firma Siemens. Na...

Provozovatel čínské přenosové sítě spustil nejvýkonnější a nejdelší vedení světa. Putuje jím elektřina o napětí více...

Nájemný vrah doplatil na svůj koníček, udaly jej chytré sportovní hodinky

Mark Fellows na snímku z desetikilometrového závodu v Manchesteru v roce 2015

Britský běžec a cyklista Mark Fellows byl odsouzen k doživotnímu trestu za dvojnásobnou vraždu. K jeho odhalení a...

Tito lidé neexistují. Počítač si je vymyslel, napodobí rasu i vlasy

Fotografie neexistujících celebrit generované neuronovou sítí Nvidia na základě...

Podívejte se na fotky lidí, které jste nikdy nepotkali a nepotkáte. Počítač si je totiž vymyslel. Generativní...

Jak ze soustruhu. Vypadá neuvěřitelně, ale ledový disk vznikl přirozeně

V americké řece Presumpscot plave ledový disk

Na řece Presumpscot v americkém státě Maine vznikl extrémně velký rotující ledový disk. Vypadá možná nepřirozeně, ale...

Další z rubriky

Česká hvězda NHL v USA ukazuje, jak trénovat hokej i bez ledu

Odborným konzultantem Sense Areny je bývalá hvězda NHL Patrik Eliáš.

Liberecký projekt Sense Arena na trénink hokeje ve virtuální realitě získal výraznou podporu. Odborným konzultantem se...

Sledování pohybu očí mění virtuální realitu. Novinka HTC se povedla

I baseballový trénink na HTC Vive Pro Eye využívá sledování pohybu oči.

Skoro až nečekané možnosti přináší sledování pohybu očí v novém headsetu pro virtuální realitu HTC Vive Pro Eye. Pomocí...

Po takové pleťové masce zatouží i muž. Je 3D a padne přesně na obličej

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní...

Značka Neutrogena představila na veletrhu CES 2019 novou službu MaskiD a s ní spojenou aplikaci. Naskenuje vám obličej,...

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na iDNES.cz