Vyzbrojte si tablet jako šéfka českého Googlu

aktualizováno 
Jaké aplikace a zařízení používají významné osobnosti a odborníci a proč? Každý týden se pokusíme na tyto otázky přinést odpověď a tím vás i trochu inspirovat. Začínáme s Taťánou le Moigne, šéfkou české pobočky firmy Google.

Taťána le Moigne | foto: iDNES.cz

Jelikož být pořád on-line je pro mě, mou práci a hlavně v průběhu cestování nevyhnutelné, ale také velmi přirozené, využívám smartphone Nexus 4 a také tablet Nexus 7.

Vyzbrojte si tablet jako...

Nechte se inspirovat významnými osobnostmi nejen české scény informačních technologií. Každý týden vás necháme nahlédnout na pracovní plochu tabletů a počítačů zajímavých lidí, kteří nám ukážou, jaké aplikace jsou pro ně stěžejní, a mohou vás tak inspirovat. Jen tak mimochodem se i dozvíte, jaká si oblíbili zařízení.

S každodenní potřebou "života v cloudu" souvisí i neomezený datový plán, v rámci něhož průměrně prosurfuji 3 GB za měsíc. K tomu si ještě samozřejmě připočtěte využívání dostupných wi-fi sítí v práci, doma nebo v rámci různých schůzek.

Moje oblíbené aplikace

Google+

U Google+ mi maximálně vyhovuje kombinace kvalitního obsahu a možnosti sdílení v rámci Kruhů. Zkrátka jak je to i v běžném životě, ne se všemi jsme přátelé. Aplikaci používám pro určitý způsob interní komunikace v práci, ale i v osobním životě, a to hlavně proto, že je tam daleko kvalitnější obsah, než u jiných podobných služeb. Navíc jde o cílenou komunikaci s vybranými lidmi, propojenou s dalšími službami jako je Gmail, Disk, Hangout nebo YouTube.

Google Keep

Využívám to jako Post It, ale na svém androidu Nexus 4, a to kdykoliv mne napadne něco, co stojí za záznam. Vybrala jsem si ji, protože je jednoduchá a praktická.

CamScanner

Jde o fantastickou a nativní aplikaci pro scan dokumentů na mobilu a jejich okamžitý upload na Disk Google. Využívám ji pro skenování čehokoliv: starých fotografií, článků, vizitek atd. Aplikaci mi doporučil manžel a ten má vždycky pravdu.

Birthday reminder

Všechny kontakty, včetně informací o narozeninách, mám v Gmailu, ke kterému přistupuji z PC, tabletu či mobilu. Jde o šikovný způsob, jak se každé ráno probudit a při pohledu na mobil hned vědět, kdo dnes slaví narozeniny. Našla jsem ji na Google Play a líbila se mi. Jednoduchá a funguje.

Memory

Hrál nejdříve syn, pak manžel, tak jsem začala také, protože čím jsem starší, tím méně si zapisuji a tím více se snažím trénovat paměť. Závodíme s manželem i se synem a zatím jsem druhá. Je to prima hračka, když mám někde pět minut volna.

Autor:

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Co zabilo turisty v Tatrách? Výboj, který urazí miliony metrů za sekundu

Ilustrační snímek

Pět lidí zemřelo a tři desítky jsou zraněny. To vše dokázal způsobit „jen obyčejný“ blesk. Změny, které jsou potřeba...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Silnice budoucnosti se stává minulostí. Proč solární projekt neuspěl

Solární silnice u obce Tourouvre-au-Perche v Normandii

Nejdelší úsek silnice osázené fotovoltaikou na světě, který se nachází ve Francii, má po pár letech provozu problémy....

Další z rubriky

Skandály mění digitální asistenty, na vyžádání je nebudou kontrolovat lidé

Amazon Echo Show

Společnost Amazon se rozhodla, že umožní uživatelům, aby vypnuli kontrolu lidmi. Podobně o uživatele bojuje i Google a...

Google končí s tablety, chce se soustředit na notebooky

Google Pixel Slate s doplňkovou klávesnicí v obalu

Google již patrně nepředstaví žádný nový tablet. Uživatelé se tak budou muset spokojit s produkty jiných tvůrců, kteří...

Výkon za dobré peníze: kombinace čipů AMD a Nvidia v pěkném notebooku

Asus ROG

Procesory AMD platí u notebooků stále za trochu exotické zboží. Intel však bojuje s výrobními kapacitami, AMD pro změnu...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz