Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 18. května 2022 Nataša

Paměťové karty už mají kapacitu až 2 terabyty

Nečekaný krok Microsoftu s vypuštěním nového bezpečnostního software zdarma vzbudil bouřlivou diskuse. Podobně vás zaujaly i tenké foťáky od Sony a Casia.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Mobil.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Oslavte konec roku zpěvem... Numa-Numa-Jej

31.12. - Dnešní silvestrovský díl seriálu s Technetem za zábavou a poučením věnujeme převážně populární hudbě v trošičku nezvyklém podání.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Hračky, které opepří každý silvestrovský večírek

31.12. - V dnešním speciálním silvestrovském vydání našeho seriálu vám přinášíme několik hraček a zajímavostí, které jsou jako stvořené pro bujarý silvestrovský večírek. Patří mezi ně například prdící medvídek nebo nadržená čivava nebo by vás spíše lákalo sumo? Stačí si jen vybrat.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

ZDARMA: Perfektní náhrada za Outlook Express

31.12. - Mozilla Foundation vydala finální verzi výkonného poštovního klienta Thunderbird, který by vám neměl chybět. S pomocí druhého nástroje se okamžitě dozvíte o změnách na vašich oblíbených webových stránkách. Dále si budete moci bezpečně optimalizovat základní desku s čipovou sadou nForce a nezapomene ani na nástroj pro automatickou tvorbu osmisměrek dle tajenky.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Biometrický iPAQ, IDOS a výukový software

31.12. - Je konec roku, čas bilancování a předsevzetí. Proč nezavzpomínat na články, které vás během letoška nejvíce bavily a zaujaly? Zkuste si připomenout patnáctku nejčtenějších článků na Palmare.
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Zahrajte si Curling, chraňte svého orla v Palm Wargasm, projeďte se na autodráze ve SlotCar

31.12. - Nejkrásnější období v roce uplynulo jako voda a pokud jste dostali pod stromeček dárek v podobě PDA, pak se jistě rádi ohlédnete, a nejen vy, po nějaké nové gamesce určené právě pro váš handheld. Od tohoto čísla rozšiřujeme přehled o hry pro systém MS Smartphone.
rubrika: Palmare

Pondělí

Windows na Palmu, pohodlné taktování či volání zdarma

03.01. - Osm programů z naší freewarové rubriky čeká na vaše stažení. Můžete si přečíst o aplikaci PDACOPY, se kterou se kopírování mezi PDA a PC stane hračkou. S PXA Clockerem lze jednoduše taktovat Palm a Cigarette Count vás třeba odnaučí kouřit, pokud budete chtít.
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Pořádný mobilní zvuk díky titanu

03.01. - Mobilní reprosoustava má doplnit to, co většině notebooků tristně chybí: kvalitnější zvuk. Atypické reproduktory stačí připnout k víku notebooku. Lze je pohánět baterkami, přes USB nebo pomocí adaptéru. A pak už se jen ponořit do zvuku titanových tónů.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Tenký Sony a Casio určené jen pro Evropu

03.01. - Dva nové modely digitálních fotoaparátů představily společnosti Casio a Sony. Oba modely - Sony DSC T33 i Casio QV-R62 - nejsou žádnou revolucí, ale pouze malými krůčky ve svých produktových řadách.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Úterý

Nové čipové sady zvyšují výkon PC

04.01. - Čipová sada patří k nejdůležitějším částem počítače. Sedí na základní desce a spojuje všechna zařízení. Na jejím výkonu a kvalitě závisí i celkový výkon počítače.
rubrika: Hardware

Jak spustit a instalovat programy

04.01. - Patříte mezi uživatele PocketPC, kteří by si rádi také něco naprogramovali, řadíte se však k tzv. falešným začátečníkům? Pak právě vám je určen náš seriál věnovaný programování pro kapesní počítače s Windows Mobile. Dnešní díl věnujeme instalaci a spuštění programu.
rubrika: Palmare

Středa

Globální viry napadly v roce 2004 téměř 38 milionů počítačů

05.01. - Nejzávažnější důsledky si na své konto připsaly viry Netsky, Mydoom a Sasser. Na počátku roku 2004 vypukla virtuální válka mezi tvůrci virů, což se také projevilo na jejich velkém rozšíření.
rubrika: Bezpečnost

Jaký bude PDA rok 2005 - Tungsten|M - CES 2005 začíná - Wi-Fi zdraví neškodí

05.01. - V tomto roce bychom se měli dočkat OS Cobalt, Windows Mobile 2005 či zlevnění VGA modelů; Dnes začíná veletrh CES 2005, můžete být při tom; Tungsten|M - oč se jedná?; Wi-Fi signál je kardiakům zdraví neškodný, tvrdí průzkum.
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Připravovaná paměťová karta pojme až dva terabyty

05.01. - Tchajwanský výzkumný ústav vyvíjí nový druh paměťové flash karty s kapacitou až 2 terabyty informací. Novinka μcard by se na trh měla dostat již v tomto roce.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Napster začal debut na akciovém trhu Nasdaq poklesem

05.01. - V pondělí se začaly obchodovat akcie amerického hudebního portálu Napster na elektronickém akciovém trhu Nasdaq. Začal ale poklesem.
rubrika: Internet

Cities - budovatelská strategie na pár minut

05.01. - Ve hře Cities se stanete inženýrem, který má postavit silniční síť v malém městě. Pokud jste fanoušky Rubikovy kostky, určitě vás zaujme i recenzovaná hra.
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Levný subnotebook se představuje

05.01. - Lehký subnotebook s velmi příznivou cenou nabízí ProCA. BRAVE NoteLine 910 je sympatické mobilní zařízení s cenou 34 tisíc Kč bez DPH.
autor: Luboš Němec
rubrika: Notebooky

Počítačoví nadšenci, nebo škůdci?

05.01. - Underground naleznete i u počítačů. Jde o pár nadšenců, kteří žijí ve vlastním světě. Ať samotáři, nebo organizovaní, vždy neuznávají autority.
rubrika: Bezpečnost

Upravujte a editujte již vytvořené PDF dokumenty

05.01. - Potřebujete editovat soubory ve formátu PDF a nechcete je znovu vytvářet? Máme pro vás pár šikovných nástrojů na editaci, rozdělení, spojení či jinou úpravu.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Nahradí videopřehrávače AMD veškerou přenosnou elektroniku?

05.01. - Čip Alchemy má nahradit většinu mobilních zařízení - od MP3, přes diskmany až po DVD. Namísto běžných přenosných zařízení brzy nastoupí univerzální přehrávač.
autor: Bohumil Hyánek
rubrika: Notebooky

Českou doménu si můžete zaregistrovat už za čtyři sta korun

05.01. - Průměrné poplatky za registraci a správu internetových domén v doméně .cz v roce 2005 klesly v průměru o stokorunu: 400 Kč za registraci, 600 za roční správu 600 korun.
rubrika: Internet

Čtvrtek

Veletrh CES: převažují videokamery, domácí zábava a MP3

06.01. - Na ploše tří fotbalových hřišť se v Las Vegas těchto dnech koná veletrh spotřební elektroniky známý pod zkratkou CES. Představeny byly nové mobilní telefony s 2Mpix fotoaparátem, plazmové HDTV televize, camcoder do extrémních podmínek a další lahůdky.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

PocketPC s GPS a Bluetooth iQue M5 a SDIO GPS pro PocketPC a Palmy

06.01. - Společnost Garmin začne prodávat PocketPC kombinované s GPS iQue M5; Stellus System dokončil zařízení StarNet GPS - tento GPS přijímač je schopný pracovat jak s PocketPC, tak s Palmy podporujícími SDIO.
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Na jeden disk půjde uložit až sto celovečerních filmů

06.01. - Hitachi se chystá vyrábět pevný disk, na který půjde uložit až 200 hodin záznamu, tedy přes sto celovečerních filmů. Standardní disk do digitálního videorekordéru přitom pojme jen 40 hodin. Rekordéry s tímto diskem by se na trhu mohly objevit už tento rok.
rubrika: Digitál

Wrist PDA - náramkový kapesní počítač konečně k dostání!

06.01. - Fossil Wrist PDA je miniaturní kapesní počítač, který s trochou nadsázky ještě nikdo neviděl. A to přesto, že je znám již přes dva roky. Nyní jej hodinářská firma Fossil začala konečně prodávat - jaké tedy náramkové PDA je?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Jak změnit DVD region mechaniky

06.01. - Dnes se podíváme na to, jak zobrazit nainstalované aktualizace systému ve Windows XP SP2. Poradíme způsob, jakým lze přichytávat kurzor myši k výchozím tlačítkům. Ukážeme vám, kde si lze měnit region DVD mechaniky, jak zakázat instalaci nepodepsaných ovladačů v XP a přidáme i další tipy.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Japonský multimediální cvalík na českém trhu

06.01. - Sedmnáctipalcový displej, špičkový zvuk a kompletní multimediální výbava včetně S-Video vstupu a dálkového ovladače jsou hlavními rysy nové modelové řady notebooků Toshiba Qosmio, která se konečně dostala na evropský trh. Příznivce velkých a výkonných notebooků navíc potěší i velmi rychlý procesor Pentium M a 120 GB diskové kapacity.
rubrika: Notebooky

Zimmermannův telegram poslal USA do války

06.01. - Další část seriálu nás zavádí do období první světové války. Co se dělo na základě vyluštění jednoho telegramu ministra zahraničí Arthura Zimmermanna?
autor: Pavel Vondruška
rubrika: Bezpečnost

Jak se luští kódové knihy (Toulky zajímavými zákoutími kryptologie)

06.01. - Ve čtvrtém pokračování seriálu věnovaném historii šifrování se dozvíte, jak se dají luštit šifry vytvořené pomocí tzv. kódových knih. Přečtete si o chybách, kterých se šifranti dopouštěli a které ulehčili luštitelům jejich práci. V závěru se seznámíte s využíváním kódových knih americkým expedičním sborem za první světové války.
autor: Pavel Vondruška
rubrika: Bezpečnost

Šifra z doby d'Artagnana (2. díl)

06.01. - Druhá část je věnována nomenklátoru. Seznámíte se s touto oblíbenou šifrovací technikou a dozvíte se o výrazném bezpečnostním zlepšení, které Antoine Rossignol zavedl. Dozvíte se, jak vznikla Francouzská akademie věd a jak její vznik souvisí s naším tématem. S Rossignolem se rozloučíme básní, která oslavuje jeho skutky a možnosti kryptoanalýzy.
autor: Pavel Vondruška
rubrika: Bezpečnost

Šifra z doby d'Artagnana (1. díl)

06.01. - Tímto článkem začíná nepravidelný seriál, který vás zavede do různých období a bude vás seznamovat se zajímavými příběhy z dějin kryptologie. V první části se seznámíte s významnou postavou francouzské kryptologie Antoine Rossignolem a s šifrováním z doby, kterou důvěrně znáte z knihy A. Dumase – Tři mušketýři.
autor: Pavel Vondruška
rubrika: Bezpečnost

Toulky zajímavými zákoutími kryptologie - Luštitelé z dob Marie Terezie

06.01. - V článku se seznámíte s prací luštitelů Geheime-Kabinets-Kanzlei na vídeňském císařském dvoře za vlády Marie Terezie. Toto luštitelské pracoviště patřilo mezi nejlepší obdobná pracoviště v Evropě. Zajímá vás jak zde vypadal typický pracovní den? Chcete se dozvědět, kdo byl Ignaze de Koch? Pokud ano, pak je tento článek určen právě pro vás.
autor: Pavel Vondruška
rubrika: Bezpečnost

Astronauté by záviděli

06.01. - v dnešním díle našeho seriálku o hračkách a zajímavostech vám přinášíme komunikační systém, který by slušel i skutečným astronautům, zábavnou opici, která vám zaručeně zvedne náladu, nebo elektronickou masážní myšku. Kromě toho však zde naleznete i dvě zajímavá světýlka.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Pátek

Cena 80GB pevných disků již klesla pod 1 650 Kč i s DPH

07.01. - První cenový přehled v novém roce se sice nese ve znamení slev, ale ty nejsou až na výjimky nijak výrazné. Mnohem více se v tomto ohledu dařilo pevným diskům než paměťových flash kartám. V obou případech padaly ceny především větších kapacit.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Koukněte na vypečená videa a zažeňte novoroční stres

07.01. - Předvánoční stres, povánoční stres, novoroční stres, jarní únava, podzimní únava a zase stres. Znáte to. Podívejte se s námi na několik veselých filmečků, které vám zaručeně zvednou náladu.
autor: Jan Kužník
rubrika: Internet

Tungsten E2 - první informace a fotografie

07.01. - Jsou známy první detaily o následovníku nejprodávanějšího zařízení palmOne, Tungstenu E. Model E2 má mít Bluetooth, lepší displej a konektor známý z Tungstenu T5 či Trea 650. Zajímá vás více?
autor: Ondřej Lavička
rubrika: Palmare

Microsoft nabízí bezpečnostní nástroj zdarma

07.01. - Americký Microsoft ode dneška nabízí zdarma nový program na odstranění spyware z počítače. Tyto programy mohou vykrádat citlivé údaje z PC a zpomalovat systém.
rubrika: Bezpečnost

Kopírujte data na 1GB Gmail přímo z Windows

07.01. - Opět na vás čekají čtyři programové perličky, které vás možná mile překvapí. Co byste říkali na produkt detekující slabá místa ve Windows? Potřebujete rychle a snadno optimalizovat GIF soubory? Používáte GMail a chcete si na svůj 1GB účet ukládat data? Přivítali byste konvertování titulků z formátu *.sub do *.srt a zpět?
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Tablet PC s Celeronem M za 35 tisíc Kč bez DPH

07.01. - Společnost Acer začala prodávat novou konfiguraci jednoho ze svých dvou Tablet PC s dotykovým displejem. Použití procesoru Intel Celeron M a částečně i změna jiných komponent notebooku měla blahodárný vliv na cenu, která nyní začíná na necelých 35 000,- Kč bez DPH.
rubrika: Notebooky

Autor:

80 let od atentátu na Heydricha

27. 5. 1942 provedli českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora na území Čech a Moravy Reinharda Heydricha.

  • Nejčtenější

Dohoda s Německem: na stole jsou Leopardy, Pumy a raketomety MLRS

Válka na Ukrajině významně rozhýbala nejen nákupy nových zbraní, ale paradoxně také jejich výměny v rámci evropského...

PODCAST: Říkalo se mu zvoneček. Motor, který běžel i po dávce z kulometu

Letecké motory obnášejí jistá specifika, která vycházejí z prostředí, v němž pracují. Řídký vzduch, nízké teploty, ale...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hydroplán s proudovými motory měl být strategickým jaderným bombardérem

Mezi zajímavá letadla studené války patřil i americký těžký hydroplán Martin P6M SeaMaster s proudovými motory, který...

Astronomové ukázali „snímek“ masivní černé díry uprostřed naší galaxie

Projekt Event Horizon Telescope si připsal další úspěch, když vědci ze získaných dat vytvořili snímek černé díry...

Armáda si pořídí bojové drony. Velkou šanci mají izraelské

Pokud válka na Ukrajině něco zásadně změní v oblasti vojenství, bude to zejména pozice dronů v jednotlivých armádách....

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  • Další z rubriky

Čeští vědci jsou spoluautory objevu, který může posunout kapacitu pamětí

Počítačový průmysl je postaven především na křemíku. Využívá se při tvorbě čipů, jako jsou ty paměťové. Blížíme se však...

Test chytrých žárovek: probudí, navodí atmosféru, odeženou zloděje

Premium Chytré žárovky jsou jedním z nejlevnějších způsobů, kterým můžete do své domácnosti vnést kousek nejmodernějšího...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nový drobný počítač od Applu má extrémní výkon i cenu

Apple odhalil své první hardwarové novinky pro letošní rok. Vedle vylepšeného tabletu iPad Air jsme se dočkali zcela...

Možná vás překvapí, jak daleko dosáhnou wi-fi, bluetooth, NFC či IR

Premium Schválně, dokážete odhadnout, která z uvedených bezdrátových technologií dokáže vysílat na největší vzdálenost? Otázka,...

Týden plný cen od LOVI
Týden plný cen od LOVI

Soutěžte s námi po celý týden o krásné výherní balíčky pro svoje zlatíčka.

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Bez nebezpečných injekcí do penisu si dnes nic nevyděláte, říká pornoherec

V posledních letech se ve videích pro dospělé objevuje další nerealistický prvek – hodiny trvající erekce. Pornoherec a...

Jelínek z Luneticu byl u smrtelné nehody, po koncertě srazil na dálnici muže

V sobotu vystoupili Lunetic na koncertě Leoše Mareše. Když se zpěvák skupiny Václav Jelínek (43) vracel domů do...

Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté na místě zjišťují, že bydlí jinde

Premium Nešvar z devadesátých let se vrací. Turisté si zaplatí zájezd v zahraničí, přijedou do hotelu a teprve na jeho recepci...

Eurovizi vyhráli Ukrajinci s písní pro matky, čeští We Are Domi nezaujali

Na šedesátém šestém ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize, který se letos konal v italském Turíně, zvítězil...