Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Vytvořte si web a podívejte se kam zamíří digitální fotografie

Server Technet.cz pro vás připravil seriál, který vám pomůže při tvorbě vaší internetové stránky. Tento týden jste se také mohli dozvědět, co očekávat od televizoru a v oblasti digitální fotografie. Chtěli jste vědět, jak získat formulář pro daňové přiznání a který prodejce elektroniky má problémy? Nebo vás spíš zaujala informace o Evropanech zaplavenými dálkovými ovladači?

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Vyzkoušejte výborný překladač anglických internetových stránek

25.02. - Máme pro vás užitečný nástroj, který vám přeloží jakékoliv anglické stránky do českého jazyka. Dále jsme pro vás nachystali doplněk pro Firefox, jenž vás bude informovat o počasí, aplikaci pro tvorbu fotoprezentací a utilitku pro nastavení výchozího browseru.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Vsadili jste se, že paměti ještě zlevní? Vyhráli jste

25.02. - Konec února přináší další potěšující zprávy pro ty, kdo si chtějí pořídit nový počítač, nebo jen dokoupit nové součástky. Ceny všech pamětí a většiny procesorů zase klesly. Navíc se můžeme těšit na nové modely.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

Spameři v Česku riskují vysokou pokutu, udejte je

25.02. - Spam se nevyhýbá ani uživatelům v České republice. Podle firem, jenž provozují webové e-mailové služby zdarma, je podíl nevyžádaných zpráv na celkovém e-mailovém provozu zhruba 80procentní.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Nanotechnologie slibují akumulátorovou revoluci

25.02. - Léta zkoumají laboratoře Altair nové lithiové akumulátory na bázi nanotechnologií. Pokud se podaří převést plody výzkumu do reality, akumulátory by měly nabídnout 3x tolik kapacity, nabití do 5 minut a tisíce cyklů. Byly uděleny již dva patenty a vývoj vstupuje do slibné fáze.
rubrika: Notebooky

Zastřílejte si v Blazaru a namáhejte mozek ve WordBlock

25.02. - Týden se konečně chýlí ke svému závěru a to znamená, že na Palmare.cz opět nalézáte přílohu se všemi herními novinkami, aktualizacemi a připravovanými hrami. Kromě toho si také můžete zahrát jednu starší arkádu, kterou si představíme v Klasice.
rubrika: Palmare

Profoukněte své přátele Air Zookou

25.02. - Dnešním šestadvacátým dílem se loučíme s naším seriálkem o hračkách a zajímavostech. Na rozloučenou vám přinášíme Air Zooku, se kterou se můžete utkat se svými přáteli, kdo bude nejrozcuchanější. Dále zde naleznete legrační svítící deštník, létají talíř, světýlko na záchod a magickou kouli.
rubrika: Digitál

Sobota

Zaútočte na spam. Technet.cz vám pomůže

26.02. - Celý týden jste se mohli na tomto serveru získávat informace, jak co nejlépe bojovat proti spamové záplavě. Dozvědět jste se také mohli podrobnosti o novém Pentiu 4, či kde si můžete nechat přeložit anglické stránky do češtiny.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Sony končí s kapesními počítači, morseovka na PDA a další

26.02. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o programu Fuel Consumption, který vám pomůže mít pod kontrolou výdaje za pohonné hmoty. Sony ukončí výrobu PDA, na telefonu se Symbianem můžete mít mluvící screensaver a mnoho dalšího.
rubrika: Palmare

Problémy ICQ doplnil útok Francouzů na Google

26.02. - Tento týden měli problémy někteří uživatelé služby instant messangeru ICQ. Poradili jsme vám, co udělat, když už vás nudí vaše přítelkyně, a také jste si mohli přečíst, jak počítač přelstil zloděje.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Pondělí

Přehrajte si filmy v Pocket PC a další utility

28.02. - Vítáme vás u prvního dílu nového seriálu, ve kterém vám budeme každé dva týdny přinášet přehled novinek a aktualizovaných programů určených k prohlížení, přehrávání, editaci a konverzi obrázků, fotek a videa. V dnešním díle vám představíme prvních třináct utilit z této oblasti.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Ztrácí digitální fotografie dech?

28.02. - Po letech bouřlivého rozvoje se v tomto roce na trhu digitální fotografie očekává výrazné zpomalení. Nasvědčuje tomu i nabídka předních výrobců, kterou představili na veletrhu PMA, kde jsou předváděny modely pro 2. a 3. čtvrtletí letošního roku.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Digitál

Go 6800 Ultra na trhu! Dell nabízí nejrychlejší notebookovou grafiku

28.02. - GeForce Go 6800 Ultra nabízí netušené možnosti pro nejnáročnější. 16 pipelines a 6 vertexových jednotek, plus 256 MB videopaměti slibuje Dell v novém hráčském a profi notebooku XPS Gen2. nVidia je v noteboocích dvojkou, ale možná ne dlouho - potenciál pro 1.místo má nepochybně!
rubrika: Notebooky

Konkurenti a zákazníci zúčtují s Microsoftem

28.02. - Evropská komise zjišťuje u konkurentů a zákazníků amerického softwarového gigantu Microsoft, zda jsou pro ně přijatelné návrhy, jimiž hodlá firma splnit nařízení komise.
autor: ČTK
rubrika: Software

Úterý

Stuntcar Extreme - nejlepší 3D závody na kapesních počítačích?

01.03. - Zajezděte si na plné pecky s nadupanými terénními auty ve trojrozměrném prostředí. Poražte všechny soupeře a jeďte o pohár. Ukažte, že jste nejlepším závodníkem v kraji. Zajeďte si multiplayer s přáteli. To vše a mnoho dalšího lze ve hře Stuntcar Extreme.
rubrika: Palmare

Maximální kapacita a minimální spotřeba: 120 GB a 1,6 Wattu při 300 G

01.03. - Fujitsu oslavuje rekordní prodeje disků - má čtvrtinu trhu. Jako poděkování nabízí uživatelům neobvyklý disk: extrémní kapacitu kombinuje s nízkou spotřebou a vysokou odolností. S až 900 G vydrží disk více než jeho uživatel. A nádavkem přidává Fujitsu 5 let záruky.
rubrika: Notebooky

Manipulujte a pracujte s daty pohodlněji

01.03. - V počítačích vzniká obrovské množství různých dokumentů a jiných souborů. Ty následně uchovávají pevné disky. Pro manipulaci s nimi je potom zapotřebí disponovat rychlým souborovým manažerem anebo mít instalováno pár šikovných utilitek. My vám představíme několik zástupců z druhé skupiny.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Evropa je znechucena dálkovými ovladači

01.03. - Evropští spotřebitelé začínají být podle evropské studie, kterou uveřejnila společnost Intel, nervózní ze stále většího množství dálkových ovladačů, kterými jsou zavaleni. Téměř dvě třetiny evropských domácností v současnosti využívá ke své spotřební elektronice čtyři a více dálkových ovladačů.
autor: Týdeník Computerworld
rubrika: Digitál

Dokonalá iluze kina ve vašem obývacím pokoji

01.03. - Možná, že už máte ve své obývacím pokoji domácí kino a můžete si tak dopřát požitek z dokonalého prostorového zvuku. Přesto můžete mít pocit, že vám k úplné spokojenosti ještě něco chybí. Obří obraz. Zde se jako ideální prostředek nabízí projektor. Jak si v našem testu vedl model od Panasonicu?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Jak by se mělo nakupovat na internetu

01.03. - BMI sdružení spustilo další ročník akce Březen – měsíc internetu, který si klade za úkol propagaci internetu a s ním spojených aktivit. Letošní ročník je zaměřen na internetové nakupování, ale nezůstane jen u něj.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Velký prodejce elektroniky má problémy

01.03. - Přesně rok a měsíc poté, co své prodejny zavřela síť Electrocity, má problémy další velký řetězec obchodů s elektronikou.
rubrika: Byznys

Středa

Jak si koupit vlastní doménu?

02.03. - Výběr domény je jedním z prvních dilemat při tvorbě internetové prezentace. Dobrá adresa může ulehčit vaší dosažitelnost i bez vyhledávačů. Volit můžete také mezi doménami národními a nebo nadnárodními. Kolik stojí a co registrace obnáší?
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Blogy skrývají zajímavé informace i výplody grafomanů

02.03. - Internetové deníčky, takzvané blogy, si více či méně aktivně píšou tisíce lidí a jejich počet stále roste. První blogy se v Česku objevily v roce 2003 a dnes jich podle odhadů odborníků na internet může být minimálně 20.000.
autor: ČTK
rubrika: Internet

Kam jsem jenom dal ten soubor? Desktopový vyhledávač odpoví...

02.03. - Znáte to. Uložili jste si důležitý soubor a teď nevíte, v jaké složce by měl být, případně jste zapomněli i jeho název. Nebo potřebujete najít všechno, co jste kdy napsali k určitému tématu, ať už do e-mailu, do ICQ nebo v souboru. V těchto případech vás zachrání desktopový prohledávač, který vám požadovaný soubor najde za pár vteřin.
rubrika: Prakticky

Lehcí a levní v podání Amoi: vyberte si špičkové modely pro nemajetné

02.03. - Amoi dokazuje, že ultralehké notebooky nejsou vyhrazeny pouze majetnějším. Ultralehký Vs3 s 1200g a V8 s 1,8 kg lze koupit za rozumné ceny v Německu a brzy snad i u nás. Širokoúhlé displeje, Sonoma alias Centrino II, 1 GB paměti, DVD přepisovačka, to a více nabízí tito drobečci.
rubrika: Notebooky

Čtvrtek

Internetová encyklopedie Wikipedia hledá dobrovolníky

03.03. - Internetová encyklopedie Wikipedia obsahuje od loňského září více než jeden milión hesel. S rostoucí popularitou však přicházejí i problémy. Čelit jim mají dobrovolníci, kteří se postarají například o správu serveru či boj se spamovacími roboty.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Internet

Pověste si televizor na zeď

03.03. - Ceny plochých televizorů, ať už LCD nebo plazmových, na jednu stranu stále klesají a zároveň se objevují nové funkce a stále dokonalejší generace plazmových panelů. V našem článku vám pomůžeme se mezi jednotlivými typy zorientovat a vybrat si ten pravý plochý televizor pro vás.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Měřiče přenesených dat

03.03. - Jste-li k internetu připojeni přes providera, který vám účtuje každý MB, potom je namístě mít přehled, kolik dat jste za určité období již stáhli. Představíme vám aplikace, pro které je to hračkou a jenž zaznamenají každý přenesený bajt, ať už od vás či k vám. Většina z nich se navíc může pyšnit detailní statistikou a to i v grafické podobě.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Představujeme W3000, W5000 a V6000 aneb Centrino II od ASUSTeKu

03.03. - Hned tři nové modelové řady notebooků založené na platformě Intel Sonoma uvedla na trh společnost ASUSTeK Computer. Ve všech případech se jedná o velmi zajímavá mobilní zařízení - 1,6kg nebo ATI X600, ve dvou případech pak už známe i cenu.
rubrika: Notebooky

Buďte originální a vytvořte si další panel ve Windows

03.03. - V tomto vydání tipů a triků se podíváme na jednoduchou možnost tvorby nového panelu ve Windows, poradíme, jak dodatečně importovat předvolby z IE do Firefoxu, ukážeme službu, díky které můžete mít oblíbené záložky na každém PC, naučíme se přidat do Windows informace o výrobci PC a ještě více.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Minutové pípání, svátky ve více než 70 zemích a variace na Pong

03.03. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Program Holidays doplní kalendář v telefonu o svátky ve vybrané zemi. Minute Beep vás upozorní na provolaný čas a s exoPongBallem prověříte svůj postřeh.
rubrika: Palmare

Bývalá šéfka HP asi skončí ve světové bance

03.03. - Jedna z nejvýznamnějších světových manažerek, padesátiletá Carly Fiorina, nyní zažívá ve své kariéře okamžiky připomínající jízdu na horské dráze.
rubrika: Byznys

Pátek

Poražte lorda ohnivých démonů a zahrajte si na chemika v Toxic Balls

04.03. - Dnešní číslo herní přílohy Palmare opět přináší souhrn všech nejzajímavějších novinek a aktualizací pro PDA. Čeká na vás velká porce nadupaných 3D her pro Symbian, zábavná akční hra Toxic Balls, graficky propracovaný Space Invaders a mnoho dalších.
rubrika: Palmare

Co nabídne televizor budoucnosti?

04.03. - Ačkoli v oblasti plochých televizorů v současné době dominují technologie LCD a plazma, které si mezi sebou rozdělily sféry vlivu, budoucnost není tak jednoznačná. Neustále se objevují nové technologie, které mají potenciál pořádně zamíchat s trhem. Co přinese budoucnost plochým televizorům?
autor: Pavel Škopek
rubrika: Monitory

Ukládejte nejlevněji v historii. Všechny 80GB HDD jsou již pod 1400 Kč bez DPH

04.03. - Až na pár výjimek se vývoj cen v oblasti paměťových flash karet a pevných disků pohybuje příjemným směrem. Poněkud horší zpráva je, že tento pokles začíná zpomalovat a dá se očekávat, že se v nejbližších týdnech zastaví, či možná změní v zdražování.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

ZDARMA: Stáhněte si formulář pro daňové přiznání

04.03. - Blíží se termín pro odevzdání daňového přiznání, proto jsme pro vás ke stažení nachystali elektronické formuláře, kde si lehce spočítáte a vyplníte svoji daňovou povinnost. Chybět nebude však ani program pro zlikvidování phisingu, utilitka, která vaše Windows XP změní na Windows Longhorn a na závěr přidáme nástroj pro vytahování videa z DVD Video disků do VOB souborů.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Konkurence Pentium M nastupuje: subnotebook s Turion64 za 999 euro

04.03. - V MegaBooku předvádí MSI svůj první notebook s AMD procesorem. Uživatel si může vybrat mezi procesorem Turion 64 nebo Sempron. Čipová sada pochází od ATI - a včetně bezdrátového adaptéru MSI má být plnohodnotnou konkurencí pro Pentium M a Centrino II. A navíc se 64 bity!
rubrika: Notebooky

Internetové stránky Apple iTunes se letos otevřou i Čechům

04.03. - Jeden z největších hráčů ve světě elektronické zábavy se chystá vkročit na český trh. Do konce roku 2005 by se měly otevřít stránky internetového obchodu s hudbou Apple iTunes i českým zákazníkům. Díky tomu by Češi mohli legálně stahovat hudbu do počítačů, vypálit si ji na CD a zároveň i ušetřit.
rubrika: Digitál

Vítejte v roce 2020

04.03. - Jste v práci a po ránu si odskočíte. Když se vrátíte, bliká už na vašem počítači podnikový mail. "Toto je oficiální oznámení zaměstnavatele. Rozbor vaší moči v 8:47 ukázal, že jste v posledních čtyřiadvaceti hodinách zkonzumoval nadměrné množství alkoholu a jeho obsah v krvi dosud přesahuje povolený limit. Jste povinen přihlásit se do podnikového protialkoholního programu. Pokud tak neučiníte, firma je oprávněna vypovědět pracovní smlouvu."
rubrika: Digitál

Osobní měnič pozadí pracovní plochy pro Windows XP

04.03. - Měníte-li často pozadí pracovní plochy, pořiďte si dobrého sluhu, který to bude činit za vás dle předem stanovených intervalů. Nevyhovují vám některé integrované součásti Windows XP? Tak je zakažte nebo změňte jejich fungování. V článku navíc naleznete i pomocníka pro analýzu internetových stránek a offline databázi 2900 vtipů pro vaše pobavení!
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Autor:
  • Nejčtenější

Hackerský průlom. Z peněženky, k níž zapomněl heslo, získal miliony dolarů

v diskusi je 73 příspěvků

28. května 2024  18:02

V roce 2013 přišel Michael při poruše pevného disku o heslo k digitální peněžence, ve které měl...

Benzín dodá špagetám říz, pizzu vylepší lepidlo. Googlu se zbláznila AI

v diskusi je 88 příspěvků

29. května 2024

Snad žádná jiná technologie se nevyvíjela tak rychle jako v posledních měsících umělá inteligence....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

v diskusi je 47 příspěvků

26. května 2024  13:28

Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

Nejlepší přítel zabijákem. Čína testovala robotického psa s útočnou puškou

v diskusi je 45 příspěvků

29. května 2024  11:23

Čína během společného vojenského cvičení Číny a Kambodži „Zlatý drak 2024“ testovala robotického...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Druhá světová válka měla i své dinosauří oběti

v diskusi jsou 4 příspěvky

25. května 2024

Psal se 24. duben roku 1944 a nacistická válečná mašinérie už nebyla schopna zabránit konečné...

Za kritiku vražda. Před 100 lety se stal Mussolini fašistickým diktátorem

v diskusi nejsou příspěvky

30. května 2024

30. květen 1924 je klíčovým okamžikem počátku totalitního režimu v Itálii. Právě tehdy získával...

VIDEO: „Závoďáky“ Bundeswehru se dvěma řidiči jezdily rychle vpřed i vzad

v diskusi nejsou příspěvky

30. května 2024

Obrněné průzkumné vozidlo Luchs bylo pro svou rychlost přirovnáváno k závodnímu vozu. Dále se...

Integrovaná střižna ve Windows s využitím AI posouvá možnosti tvorby videa

v diskusi nejsou příspěvky

30. května 2024

Z nějakého výletu, dovolené, oslavy či jiné zajímavé akce máte desítky fotografií, zajímavé...

Nejlepší přítel zabijákem. Čína testovala robotického psa s útočnou puškou

v diskusi je 45 příspěvků

29. května 2024  11:23

Čína během společného vojenského cvičení Číny a Kambodži „Zlatý drak 2024“ testovala robotického...

Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Jaké vitamíny brát v těhotenství? Poradíme vám, jak se rozhodnout.

Každá budoucí maminka se snaží zajistit pro své miminko jen to nejlepší. GS Mamavit je komplexní multivitaminový doplněk, který je speciálně...

Žádná tajná bokovka. S manželkou jsme rozvedeni, překvapil Petr Nedvěd

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd (52) byl po divoké oslavě zlaté medaile z mistrovství světa...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Někteří mě mají za zlatokopku. Nenesu to lehce, říká manželka Ondřeje Kepky

Seznámili se na vysoké škole, kde on byl pedagog a ona studentka. Jsou spolu přes devět let a v budoucnu plánují i...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...