Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Tipy na zajímavé weby: Zjistěte název oblíbené písničky pouhým zabroukáním

Neznáte-li název oblíbené písničky, ale zato vám její melodie uvízla v hlavě, pak ji lze lehce najít. Nenechte se zaskočit dopravní situací v ČR. A zjistěte, které internetové prohlížeče a jaké verze Windows jsou nejvíce používány.

Tata Bojs - show Barevná hudba - koncert v rámci Kluci kde ste? Tour, hala Vodová Brno (4. prosince 2007) | foto: Petr TopičiDNES.cz

Vyhledejte píseň hlasem
Midomi.com – www.midomi.com

Existuje hned několik služeb, které vám mohou pomoci najít název oblíbené písničky, na kterou si ne a ne vzpomenout. Jednu takovou naleznete i na internetu. Jmenuje se Midomi.com a kromě mikrofonu nevyžaduje nic dalšího.

Tento server, který vznikl začátkem roku 2007, vám vyhledá skladbu nejen po zazpívání krátké ukázky písničky, ale také po jejím zahvízdání, nebo dokonce zabroukání. Pokud se tedy dostanete do situace, kdy znáte melodii či texty a ptáte se známých, zda tuto písničku znají a jestli nevědí, jak se jmenuje, pak využijte tuto službu. Tedy za předpokladu, že k PC máte připojený mikrofon. Pak již stačí přejít na adresu Midomi, kliknout na tlačítko Click and Sing or Hum a vy spusťte její úryvek. Zobrazené výsledky vyhledávání obsahují kromě jména písničky a jejího autora také ukázku originálu. K dispozici však máte i možnost pustit si písničku v podání některého z uživatelů. Nečekejte však od služby perfektní přesnost při vyhledávání. Ne vždy vám totiž nalezne tu písničku, kterou jste měli na mysli. Záleží na mnoha faktorech a především na vašem zpěvu, a tak vyhledávání budete muset v některých případech vícekrát opakovat. A vlastníte-li iPhone, pak Midomi můžete dokonce využívat i na tomto přístroji.

Midomi.com

Podobné stránky

TinEye.com – neukradl vám na internetu někdo obrázek?


Aktuální dopravní situace v ČR
Dopravníinfo.cz – www.dopravniinfo.cz

Ať už jedete na dovolenou, služební cestu či výlet automobilem, jistě si přejete dojet včas a hlavně bezpečně. Nikdy však nevíte, co vše vás na silnici může potkat. Avšak můžete se podívat, jaká panuje dopravní situace na vaší trase. Umožní vám to nový server Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

ŘSD ČR totiž spustilo centralizovaný webový systém informování o dopravní situaci na silnicích. Všichni řidiči – a nejen oni – tak mají možnost zjistit si jednoduše na internetu, jaký je stav na silnici, po které plánují svou cestu. Do mapového prostředí portálu jsou zakreslovány všechny dostupné dopravní informace o aktuální situaci na silnicích. V mapovém okně se zobrazují dopravní informace podle aktuálního data, výběru lokality (kraj, okres, obec, silnice, trasa). Uvádějí se zde data o dopravních událostech, intenzitě provozu, sjízdnosti komunikací, počasí z meteostanic na komunikaci, obrázků z kamer, stavu počasí v oblastech a stavu zařízení pro provozní informace. Data přitom poskytují nebo budou poskytovat všechny složky tzv. Integrovaného záchranného systému, správci komunikací všech kategorií, silniční správní úřady, obecní policie, vlastníci a správci inženýrských sítí, provozovatelé a správci telematických aplikací, provozovatelé řídicích center tunelů, dopravních informačních center měst a regionů, Český hydrometeorologický ústav a další orgány, organizace a instituce. Vyhledané dopravní informace je možno zobrazit v mapě, v seznamu nebo v čárovém schématu (pokud se jedná o trasu nebo konkrétní komunikaci).

Dopravníinfo.cz

Podobné stránky

Auto.idnes.cz - dopravní zpravodajství iDNES
Úamk.cz - aktuální doprava v ČR


Webové statistiky
Marketshare.hitslink.com – http://marketshare.hitslink.com
Používají uživatelé k prohlížení internetu více Internet Explorer, či Firefox? Anebo Operu? A jaké operační systémy jsou nejvíce instalovány na PC? Znáte nejčastější používané rozlišení monitorů? Že ne, a zajímá vás to? Pak navštivte Marketshare.hitslink.com.

Tato služba umožňuje prohlížet si různé statistiky serverů a počítačů připojených k internetu. K dispozici tak máte údaje o používaných operačních systémech, internetových prohlížečích (vč. různých verzí), internetových vyhledávačích, rozlišení obrazovky či nejvyužívanějších internetových poskytovatelů připojení. Nechybí i různé trendy za určitá období či možnost zobrazit údaje pouze za určitý geografický celek, např. český Google apod.

Marketshare.hitslink.com

Podobné stránky

W3schools.com - statistiky browserů a operačních systémů
Xitimonitor.com – různé statistiky na internetu


Uwwwízlo v síti

Ranky.cz


Udržet finanční výdaje pod kontrolou je při současné míře inflace opravdu velmi těžké. Pomoci by vám však mohla nová služba Evýdaje.cz. Díky ní můžete mít přehled o svých výdajích odkudkoliv ze světa - ať už z počítače nebo z telefonu, a to díky mobilní verzi. Zaznamenat si můžete vaše výdaje, přiložit k nim soubor (např. fakturu či jiný doklad), přehledně vše zobrazit a vytřídit, generovat grafy, exportovat data do Excelu atd.
Neznáte-li význam cizího slova a rádi byste ho znali, potom využijte stránky http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com. Stačí ho zadat do formuláře, odeslat a během chvilky se zobrazí jeho význam. Pokud se v databázi nenachází, pak ho můžete uložit mezi Dotaz na slovo, a ostatní návštěvníci vám tak mohou s nalezením jeho významu pomoci. Stejně tak i vy můžete pomoci se slovy, která neznají ostatní návštěvníci.
Internetové vyhledávače zobrazují vyhledávané stránky na základě tzv. ranku, takže odpovídající hledané výrazy rozhodně nejsou náhodné. Na pořadí má rozhodující vliv kvalita jednotlivých serverů, které hledaný výraz obsahují, a to, kde a v jaké podobě se na stránce nachází konkrétní hledané slovo. Chcete-li zjistit, jak si stojí vaše stránky, můžete využít jednoduché služby Ranky.cz. Do políčka stačí zadat váš server ve tvaru www (např. www.idnes.cz) a zobrazí se výsledky ve vyhledávačích Google, Seznam, Jyxo, Alexa, Yahoo a Archive.org.
  • Nejčtenější

Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

v diskusi je 45 příspěvků

26. května 2024  13:28

Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

Druhá světová válka měla i své dinosauří oběti

v diskusi jsou 4 příspěvky

25. května 2024

Psal se 24. duben roku 1944 a nacistická válečná mašinérie už nebyla schopna zabránit konečné...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Znáte letadla československých pilotů?

v diskusi nejsou příspěvky

24. května 2024

Typů letadel, do kterých usedali českoslovenští letci, bylo nepřeberné množství. Zlomkové množství...

Nejzajímavější sluchátka na trhu? Novinka Sonosu je první svého druhu

v diskusi je 17 příspěvků

21. května 2024

Úderem patnácté hodiny skončilo embargo na první sluchátka společnosti Sonos, které po krátkém...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Rusko vypustilo družici schopnou sledovat a ničit jiné satelity, míní Američané

v diskusi je 55 příspěvků

22. května 2024  8:30

Rusko 16. května vypustilo satelit, o němž se americké zpravodajské služby domnívají, že je to...

Deset věcí, které by měl znát každý uživatel úložiště myšlenek OneNote

v diskusi jsou 3 příspěvky

28. května 2024

Zajímavý pomocník v každodenním životě OneNote disponuje velkou paletou funkcí. Osvojte si...

Hokej byl zátěžovým testem pro český internet, padaly rekordy

v diskusi je 11 příspěvků

27. května 2024  14:57

V síti společnosti O2, která přímé přenosy po internetových linkách pro Českou televizi...

Ladislava Chudíka si diváci pamatují hlavně jako laskavého primáře Sovu

v diskusi jsou 3 příspěvky

27. května 2024  14:05

Slovenský herec Ladislav Chudík, který se narodil 27. května 1924, byl v Česku známý a oblíbený...

Jsou tu už skoro 40 let. Pamatujete si na starší verze Windows?

v diskusi je 34 příspěvků

27. května 2024

Operační systém Windows příští rok oslaví 40 let od svého vzniku. Za tu dobu si prošel mnoha...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Zavřela jsem vagínu a už neotevřu. Když ženy žijí bez sexu a nechybí jim

Premium Stále častěji se můžeme dočíst, že lidstvo se nevěnuje své základní, přirozené potřebě – sexu. Nastupující generace...