Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Tipy na zajímavé weby: Nebojte se zeptat na to, co neznáte

Představíme vám server, který vám pomůže zodpovědět jakékoliv vaše dotazy, dále stránky s mapami radarů v Praze či nový server s nabídkou práce, na kterém můžete místa hledat třeba podle výše platu.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - Otázky a odpovědi

Ptejte se na cokoliv
Ptejse.cz – www.ptejse.cz

Člověk je tvor zvídavý a to je dobře. Začíná to již v dětství. Jestliže kolem sebe i vy máte děti, pak jistě sami nejlépe víte, kolik takových dotazů denně dostanete. Jestliže na ně znáte odpovědi, pak je jistě rádi zodpovíte. Avšak vše znát nemůžete. Od toho tu jsou školy, které nás vzdělávají. I v nich se ale některých odpovědí nedočkáme. A tak se otevírá prostor pro encyklopedie anebo nové zajímavé projekty.

Jedním takovým novým projektem, který pomáhá zodpovídat položené otázky, je internetová služba Ptejse.cz. Jde o místo, na které se můžete obrátit kdykoliv s jakýmkoliv dotazem či se podělit o vlastní vědomosti s ostatními členy serveru. Vše je zcela zdarma. Postup je přitom jednoduchý. Stačí se pokusit vyhledat odpověď na otázku pomocí vyhledávacího okna anebo proklikáním přes kategorie zájmů (automoto, cestování, dům, elektronika atd.). V případě, že nenaleznete to, co hledáte, položte otázku ostatním. Pak již stačí sledovat odpovědi a poté vybrat tu nejlepší. A naopak. V případě, že znáte odpověď na jakoukoli otevřenou otázku, podělte se o ni s ostatními a získejte body. Díky odměňovacímu systému totiž můžete získávat speciální body a soutěžit tak o ceny. Každý uživatel získá při registraci 1 000 bodů, za které může pokládat otázky. Čím více se však ptáte, tím více se body odečítají. Naopak za každou odpověď body získáváte. Navíc pokud autor otázky vyhodnotí odpověď jako nejlepší, automaticky získáte 100 bodů. Ostatní členové komunity mají možnost jakoukoliv odpověď individuálně ohodnotit palcem.

Ptejse.cz

Podobné stránky

Napověz.cz – nalezněte odpověď na vaši otázku
Wikipedie.cz – otevřená encyklopedie


Pražské radary
Kamery.praha.eu - http://kamery.praha.eu

Hlavní město Praha provozuje od začátku roku projekt, jehož cílem je zvýšit bezpečnost silničního provozu na pražských pozemních komunikacích a upozornit veřejnost na případy nerespektování pravidel silničního provozu, zejména na nedodržování maximální rychlosti.

Praha tak ve spolupráci s městskou policií zveřejňuje na této adrese informace o radarech v našem hlavním městě. Tzv. mapa radarů informuje řidiče o úsecích, kde se měří rychlost a jízda přes křižovatku na červenou. Pražští řidiči i návštěvníci metropole si tak mohou po připojení k internetu sami najít úseky, na kterých strážníci kontrolují nejvyšší povolenou rychlost projíždějících automobilů. Lze si i zkontrolovat, kde se hlídá, zda řidiči nejezdí na červenou. Zajímavá statistika se nachází i pod výsledkem kontrol. V tabulce je uveden počet projíždějících vozidel, která v daném období překročila maximální povolenou rychlost, a jejich podíl na celkovém počtu zaznamenaných průjezdů. Nechybí ani údaje převedené do grafů. Na mapě se objevují i dopravní komplikace a podívat se lze na obrázky z on-line kamer na komunikacích. Informace na mapě jsou aktualizovány každou minutu.

Kamery.praha.eu

Podobné stránky

Dopravníinfo.cz – aktuální dopravní situace v ČR
Doprava.idnes.cz – dopravní zpravodajství


Práce podle vašeho potěšení
Správnýkrok.cz – www.spravnykrok.cz
Tak jako před nějakou dobou rozvířil projekt Bezrealitky.cz stojaté internetové vody s realitními servery, nyní se o něco podobného pokouší projekt Správnýkrok.cz, a to v případě burzy s nabídkou práce. Vznikl totiž nový server s pracovními nabídkami, který si klade za cíl být více efektivní a vylepšit stav tuzemského pracovního trhu.

Život je příliš krátký na to být ve špatném zaměstnání, ale změnit ho není jen tak. Správné rozhodnutí vyžaduje správné informace a nástroje. V obojím je dnes na pracovním trhu mezera, kterou se projekt snaží vyplnit. Možná že i vás při vyhledávání nového místa na pracovních serverech trápí problém, že jsou vám nabízeny inzeráty firem, které více zaplatí za inzerci, a ne ty, které jsou pro vás relevantní. Anebo že se nedá vyhledávat práce podle kritérií, která vás zajímají, jako je plat, firemní benefity apod. A právě tímto směrem se snaží jít Správnýkrok.cz. Objevují se na něm inzeráty bez reklam a zaplacených uveřejňovaných pozic a zadání inzerátu je zcela zdarma. Výsledky vyhledávání jsou přitom řazené podle toho, co vás zajímá – pozice s nejvyšším platem a nejblíže zadané lokalitě se vypisují jako první. Možné je také hledat podle dovedností, popisu firmy, nabízeného platu, firemních benefitů. Inzeráty lze dále seřadit dle vzdálenosti od bydliště, zobrazit na přehledné mapě, a dokonce i odhadnout dojezdovou vzdálenost autem.

Správnýkrok.cz

Podobné stránky

JobDnes.cz – nabídky práce
Práce.cz – práce pro všechny


Uwwwízlo v síti

Pokud se zajímáte o to, který film v našich kinech kolik vydělal, máte možnost to zjistit. Umožní vám to server Kinovýdělky.cz. Ten totiž zobrazuje nejen statistiku, kolik ten který filmový snímek již vydělal za určité období, ale také jeho návštěvnost či různé žebříčky.
Ti z vás, kteří se na filmy dívají opravdu pečlivě, se již jistě někdy setkali s tím, že v něm odhalili nějakou chybu. Není zas až takový problém nachytat režiséra vybraného snímku, že někde udělal něco špatně. Chcete-li se o chybách ve filmech dozvědět více, pak zabrouzdejte do sekce Chyby na stránky Kfilmu.net. Zde naleznete databázi chyb ve filmech.
Slíbil vám někdo něco a nedodržel to? Že kolem sebe máte známého, který jen povídá, s čím vám pomůže, a skutek utek? Pak takovéhoto člověka můžete nazvat tlučhubou a na internetu před ním varovat ostatní. K tomu slouží Slovenský server Tlčhuba.sk. Jde o místo, kde si návštěvnicí vyměňují informace o lidech, kteří jen slibují, ale již nekonají.

Tlčhuba.sk

  • Nejčtenější

Námořníci USA propašovali před 100 lety na palubu bitevní lodi prostitutku

v diskusi je 29 příspěvků

13. dubna 2024

V dubnu 1924 zažilo americké námořnictvo obrovský skandál, který se dostal na titulní stránky...

Skvělý filmový zvuk bez velké instalace. Test nejzajímavějších soundbarů

v diskusi je 16 příspěvků

15. dubna 2024

Položíte jej na polici před televizor, propojíte kabelem, zapojíte do zásuvky a během pár chvil se...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na méně používané dráze se potkalo několik obrů i návštěva z pouště

v diskusi jsou 2 příspěvky

10. dubna 2024  10:13

Letiště Václava Havla využívá při tzv. západním proudění jako hlavní dráhu pro starty a přistání...

OBRAZEM: Po zkušenostech s Moskvou neponechává Litva otázku výzbroje náhodě

v diskusi je 19 příspěvků

11. dubna 2024

Litva se stala členem obranné aliance NATO v roce 2004. Pro zajištění vlastní bezpečnosti v...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Patnáct zbytečných obětí. Před 100 lety vybuchl důl Gabriela na Ostravsku

v diskusi jsou 4 příspěvky

12. dubna 2024

Dvanáctý duben 1924 přinesl vážnou důlní katastrofu v Československu. Výbuch v dole Gabriela v...

Uvidíme v budoucnu na obloze druhý Měsíc? Příčinou může být neobvyklá hvězda

v diskusi nejsou příspěvky

17. dubna 2024

Velmi neobvyklá hvězda éta Carinae v 19. století náhle zjasnila a stala se druhou nejjasnější...

Musk chce přimět nové uživatele, aby za příspěvky na síť X platili

v diskusi je 25 příspěvků

16. dubna 2024  11:26

Pokud chcete být na sociální síti X aktivní, budete muset nejspíš platit. Tedy pokud budete noví...

Dawesův plán na čas stabilizoval Německo, ale nástup Hitlera neodvrátil

v diskusi je 15 příspěvků

16. dubna 2024

Německá vláda přijala před 100 lety, v dubnu 1924, Dawesův plán. Byl to americký projekt na...

OBRAZEM: Drážďanská MHD má i dvě lanovky. A blízko sebe, co by lanem dohodil

v diskusi je 1 příspěvek

16. dubna 2024

Kromě jiných zajímavých věcí najdeme v Drážďanech i dvě historické lanové dráhy, jednu pozemní a...

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...

Náhle zemřel zpěvák Maxim Turbulenc Daniel Vali, bylo mu 53 let

Ve věku 53 let zemřel zpěvák skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Letos by se svou kapelou oslavil 30 let na scéně....

Rohlík pro dítě, nákup do kočárku. Co v obchodě projde a kdy už hrozí právník?

V obchodech platí pravidla, která občas zákazník nedodržuje. Někdy se navoní parfémem, aniž by použil tester, nebo...

Vykrojené trikoty budí emoce. Olympijská kolekce Nike je prý sexistická

Velkou kritiku vyvolala kolekce, kterou pro olympijský tým amerických atletek navrhla značka Nike. Pozornost vzbudily...

Ve StarDance zatančí Vondráčková, Paulová, hvězda Kukaček i mistryně světa

Tuzemská verze celosvětově mimořádně úspěšné soutěže StarDance britské veřejnoprávní televizní společnosti BBC se už na...

Největší hřbitov lodí západní polokoule vznikl kvůli kardinálnímu průšvihu

Válka je o ničení a zabíjení. O újmě na životním prostředí. Snad právě proto tolik fascinuje osud Flotily duchů, která...