Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Anketa Křišťálová lupa jde do finále. Proč máte rádi iDNES.cz?

Letošní ročník ankety Křišťálová Lupa nese podtitul: Každý dostane, co si zaslouží. Server, pro který pracujeme, už sedmkrát za sebou získal hlavní cenu - Křišťálovou Lupu v kategorii Zpravodajství.
Sledujeme pro vás všechno důležité a zajímavé 365 dní v roce. Někdy i 366.

Sledujeme pro vás všechno důležité a zajímavé 365 dní v roce. Někdy i 366. | foto: iDNES.cz

Křišťálová lupa

Jsou tací, kteří nám kvůli tomu nemohou přijít na jméno a nevynechají jedinou příležitost se o "lupu" otřít alespoň v diskusi pod články. My však věříme, že větší část z vás nám úspěch přeje. Proč byste nás také jinak četli, že?

Ať už však patříte do kterékoliv skupiny, tento článek vznikl i proto, abyste věděli, koho vlastně oceňujete, případně komu třeba v diskusích nadáváte. On by totiž nebyl žádný iDNES.cz bez jednotlivých serverů a bez podpory kolegů z tištěné MF DNES.

Bez Kultury legendární kritičky Mirky Spáčilové, bez Mobilu Honzy Matury, který o telekomunikacích píše už 20 let, bez Auta Františka Dvořáka, podle jehož rad si nový vůz vybírá velká část redakce, bez Ony Pavly Matějů, která si na sebe a na čtenářky vymyslela oblíbený Jarmark OnaDnes a dalších redaktorů, z nichž někteří se vám představí v následujících odstavcích. Zároveň vám chceme představit i některé z našich čtenářů a externích autorů.

Kdo pro vás iDNES.cz píše a kdo nás také čte

Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry

Ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků

Na portálu iDNES.cz oceňuji to, že nemyslí jen na sebe. Partnerem naší nadace je od roku 2006. Získáváme díky tomu obrovský mediální prostor na jednom z největších internetových serverů, a navíc nezanedbatelný finanční přínos, který za ta léta jde opravdu do řádů milionů. iDNES.cz je také jediným portálem, který organizuje dražby elektronickou cestou, má tuto technologii perfektně zvládnutou a Konto Bariéry ji může využívat.

Michal Hanák - šéfredaktor portálu iDNES.cz

Končící šéfredaktor iDNES.cz Michal Hanák

Jediné, co má v životě smysl, je snažit se dělat užitečné věci. Čtenáři iDNES.cz to vědí a já jsem hrdý, že jim v tom můžeme pomáhat. Za 15 let existence serveru poslali na dobročinné účely 13 milionů korun. Silní pomáhají slabším. Tak to chceme, tak to děláme.

Bohdan Pomahač - plastický chirurg působící v americkém Bostonu

Plastický chirurg Bohdan Pomahač (3. prosince 2011).

Fronta byla vždy můj deník. Poté, co jsem se odstěhoval do USA, mi aspoň zbyl web portál, kde pravidelně sleduji události v České republice.

Mám rád přehlednost, kvalitni zpravodajství a zejména ekonomickou rubriku. Jen tak dále!

Hana Válková - reportérka Zpravy.iDNES.cz

Hana Válková

Na iDNESu mě baví, jak se v redakci doplňujeme. Každý jsme jiný, každému jde trochu něco jiného a máme jiný úhel pohledu. Nikdo se nesnaží vměstnat nás do jedné škatulky a my si můžeme dělat věci po svém. Právě kvůli pestrosti ráda čtu iDNES a ráda pro něj dělám. A když mám pocit, že můj nápad je naprosto šílený a nesepsatelný, vždycky se najde někdo, kdo mě povzbudí. Navíc u citlivých témat vím, že mám zastání a důvěru šéfredaktora. Proto do nich můžu jít naplno.

Ondřej Trunečka - vedoucí redaktor sportovní rubriky iDNES.cz a MF DNES

ŠAMPION. Brankář Ondřej Trunečka pózuje s trofejí pro mistry Evropy.

Je to ta nejkrásnější odměna. Jdete na stadion a mezi lidmi to zašustí: "Četl jsi, ze fanoušci napadli autobus slavistů? Víš, že brankář Vokoun uz možná nebude chytat? Viděl jsi ten Váchův parádní gól v derby?" Vše z iDNES.cz. Stejně jako když v tramvaji zahlédnete, jak se na chytrých telefonech načítá naše logo. Děje se to stále častěji. I ti, co nám jízlivě říkají iHeute či Lupo, se k nám vracejí. Je to závazek - dělat zprávy, rozhovory, on-line reportáže tak, aby náš servis byl pořád stoprocentní. Často to také stojí dost sil, ve dne, po nocích. Ale děláme to rádi.

Pavel Horváth - kapitán fotbalové Viktorie Plzeň

JAK BYCH ODPOVĚDĚL... Pavel Horváth přemýšlí nad otázkou jednoho ze čtenářů.

Proč čtu iDNES.cz? Protože mám rád sportovní zprávy všeho druhu. A můžu říct, že v plzeňské kabině nejsem zdaleka sám.

 

 
Marek Odstrčilík - vedoucí redaktor Rungo.cz

Od operace srdce, kdy mi doktoři a kamarádi zachránili život, jsem přemýšlel

Když jsem měl po operaci srdce, ani jsem nedoufal, že někdy vyběhnu. Ale po několika měsících jsem to začal pomalu zkoušet a ono to nějak šlo. Uběhlo několik málo let a já měl tu čest letos v září, ve spolupráci s iDNES.cz začít plnit svůj sen. Rozjel jsem web o běhání RunGo.cz. Jsem neskutečně rád, že to tak dopadlo. Ale Rungo už dávno nejsem jen já, jsou to především ti, kteří web čtou. Ti jsou hnacím motorem a každý den mi připomínají, že má smysl se nevzdávat a bojovat. A za to jim patří neskutečný dík.

Ti, co pohání Rungo.cz, čtou jej a spoluvytváří

Skuteční čtenáři / autoři webu RunGo.cz

Filip - Běhání mi pomáhá žít. RunGo mi pomáhá běhat.

Michal H. - Tak jako je součástí mého života běh, stalo se jeho součástí i RunGo. Je to pro mě neuvěřitelná sebranka šílenců, kteří to dělají celé opravdu srdcem.

Michal  N. - RunGo je čtení od obyčejných běžců pro další, kteří šíří tuto "nákazu" dále a mám radost, že se na tom mohu podílet. RunGo je prostě ekvivalent k běhání takovému, jaké by mělo být - pohodové čtení pro radost - stejně, jako má být běh.

Hanka - RunGo je moje nová rodina. Nadšenci, co mě dokáží motivovat. Blázni, kteří mě strhnou k pro mne doposud neskutečným závodům a akcím.

Alena Řezníčková - vedoucí redaktorka Bydleni.iDNES.cz

Alena Řezníčková - vedoucí redaktorka Bydleni.iDNES.cz

Téma bydlení není jen o nábytku, podlahách, spotřebičích nebo dřevostavbách, je to koncentrovaná ukázka našeho životního stylu. Leží nám na srdci příroda, úspory energií nebo zdraví našich dětí. Stačí se podívat na způsob vaření, vytápění, ale třeba i typ klozetové mísy a způsob splachování. Nebo jak a čím svítíme v dětských pokojích. Internet dává možnost zprostředkovat nové informace téměř okamžitě a přidat i video s praktickými ukázkami. Čtenáři, často odborníci v oboru, hned reagují v diskusích, jejich podněty dávají článkům další rozměr. Proto jsem ráda, že jsem po letech práce v tištěných médiích dala přednost internetu.

Jiří Pelcl - renomovaný český designér a pedagog

Jiří Pelcl, přední český designér a architekt, profesor na VŠUP

Oceňuji rubriku "Bydlení", protože přináší inspiraci a informace. Rubrika není jen o exkluzívním designu interiéru, ale reaguje na reálné potřeby lidí a tímto jim skutečně pomáhá.

 

Jan Kužník - vedoucí redaktor Technet.cz

Jan Kužník

Pamatuji si to přesně. Seděl jsem ve své kanceláři jednoho nejmenovaného ministerstva a uvědomil jsem si, že minimálně osm hodin denně se podílím na něčem, co nemá žádnou cenu. Za dva měsíce už jsem byl redaktorem na Technetu. Dělám práci, která mě baví, a která snad baví i ty, pro které ji dělám - naše čtenáře. I když někdo tvrdí, že na web se hodí spíše kratší články, na Technetu máme opačnou zkušenost. Přestože některé naše texty rozsahem připomínají kratší román a složitostí řešené problematiky gordický uzel, vždy se snažíme držet hesla: Důležité je vyčerpat téma, nikoliv čtenáře.

Karel Pacner - uznávaný popularizátor vědy, spisovatel, publicista

Karel Pacner během křtu své nové knihy (1. listopadu 2012)

Proč čtu rád Technet? Svými články dává celkový přehled o tom, co se děje ve vědě. Jeho redaktoři jsou do problematiky zasvěcení, mají své specializace, což je věc, která bohužel z našich redakcí mizí. Kromě toho Technet občas otiskuje rozsáhlé analýzy, někdy na pokračování, které do hloubky osvětlují různé minulé události. Bývají velmi objevné, což ukazuje na vysokou profesionalitu autorů. Takové statě neotiskuje žádný deník či deníkový web. Čas od času tam s chutí nabídnu nějaký článek i já. Ve světě vědy a techniky nemá Technet konkurenci.

Taky nás čtete rádi? Podpořte nás svým hlasem ZDE

Děkujeme.

Autor:
  • Nejčtenější

Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

v diskusi je 39 příspěvků

26. května 2024  13:28

Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

Druhá světová válka měla i své dinosauří oběti

v diskusi jsou 4 příspěvky

25. května 2024

Psal se 24. duben roku 1944 a nacistická válečná mašinérie už nebyla schopna zabránit konečné...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Znáte letadla československých pilotů?

v diskusi nejsou příspěvky

24. května 2024

Typů letadel, do kterých usedali českoslovenští letci, bylo nepřeberné množství. Zlomkové množství...

Nejzajímavější sluchátka na trhu? Novinka Sonosu je první svého druhu

v diskusi je 17 příspěvků

21. května 2024

Úderem patnácté hodiny skončilo embargo na první sluchátka společnosti Sonos, které po krátkém...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Rusko vypustilo družici schopnou sledovat a ničit jiné satelity, míní Američané

v diskusi je 55 příspěvků

22. května 2024  8:30

Rusko 16. května vypustilo satelit, o němž se americké zpravodajské služby domnívají, že je to...

Ladislava Chudíka si diváci pamatují hlavně jako laskavého primáře Sovu

v diskusi nejsou příspěvky

27. května 2024  14:05

Slovenský herec Ladislav Chudík, který se narodil 27. května 1924, byl v Česku známý a oblíbený...

Jsou tu už skoro 40 let. Pamatujete si na starší verze Windows?

v diskusi je 22 příspěvků

27. května 2024

Operační systém Windows příští rok oslaví 40 let od svého vzniku. Za tu dobu si prošel mnoha...

Spotify končí s „věcí do auta“, posluchači mají zánovní zařízení vyhodit

v diskusi je 39 příspěvků

26. května 2024  13:28

Je to jak z příručky „jak naštvat zákazníky“. Spotify ukončuje podporu svého jediného fyzického...

Na olympiádě v Paříži propukly před 100 lety výtržnosti proti sportovcům USA

v diskusi je 7 příspěvků

26. května 2024

Olympiáda v Paříži začala 4. května 1924 a trvala až do 27. července. Soutěžilo přes 3 tisíce...

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...

Párkům odzvonilo. Podnikatel lije do rohlíků svíčkovou a dobývá benzinky

Na pracovních cestách se podnikatel v gastronomii Lukáš Nádvorník přejedl párků v rohlíku. Napadlo ho, že by do pečiva...

Herec Lukáš Vaculík se oženil, dívčí idol 80. let si vzal ředitelku z Primy

Lukáš Vaculík (61) se tajně oženil. Vzal si výrobní ředitelku a producentku FTV Prima Luciu Kršákovou (46). Herec a...

Klavírista Petr Malásek si zlomil obě ruce. Mohlo to dopadnout hůř, říká

Klavírista Petr Malásek (59) spadl z kola a zlomil si obě ruce. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka popsal nehodu i jaká je...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

BMW prohrálo soud s budějovickým prodejcem ojetin o právo na užití loga

Exkluzivně Může nezávislý prodejce ojetých aut používat na provozovně logo automobilky, i když s ní nemá žádnou smlouvu? Vrchní...