Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. srpna 2021 Oskar

Anketa Křišťálová lupa jde do finále. Proč máte rádi iDNES.cz?

Letošní ročník ankety Křišťálová Lupa nese podtitul: Každý dostane, co si zaslouží. Server, pro který pracujeme, už sedmkrát za sebou získal hlavní cenu - Křišťálovou Lupu v kategorii Zpravodajství.
Sledujeme pro vás všechno důležité a zajímavé 365 dní v roce. Někdy i 366.

Sledujeme pro vás všechno důležité a zajímavé 365 dní v roce. Někdy i 366. | foto: iDNES.cz

Křišťálová lupa

Jsou tací, kteří nám kvůli tomu nemohou přijít na jméno a nevynechají jedinou příležitost se o "lupu" otřít alespoň v diskusi pod články. My však věříme, že větší část z vás nám úspěch přeje. Proč byste nás také jinak četli, že?

Ať už však patříte do kterékoliv skupiny, tento článek vznikl i proto, abyste věděli, koho vlastně oceňujete, případně komu třeba v diskusích nadáváte. On by totiž nebyl žádný iDNES.cz bez jednotlivých serverů a bez podpory kolegů z tištěné MF DNES.

Bez Kultury legendární kritičky Mirky Spáčilové, bez Mobilu Honzy Matury, který o telekomunikacích píše už 20 let, bez Auta Františka Dvořáka, podle jehož rad si nový vůz vybírá velká část redakce, bez Ony Pavly Matějů, která si na sebe a na čtenářky vymyslela oblíbený Jarmark OnaDnes a dalších redaktorů, z nichž někteří se vám představí v následujících odstavcích. Zároveň vám chceme představit i některé z našich čtenářů a externích autorů.

Kdo pro vás iDNES.cz píše a kdo nás také čte

Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry

Ředitelka Konta Bariéry Božena Jirků

Na portálu iDNES.cz oceňuji to, že nemyslí jen na sebe. Partnerem naší nadace je od roku 2006. Získáváme díky tomu obrovský mediální prostor na jednom z největších internetových serverů, a navíc nezanedbatelný finanční přínos, který za ta léta jde opravdu do řádů milionů. iDNES.cz je také jediným portálem, který organizuje dražby elektronickou cestou, má tuto technologii perfektně zvládnutou a Konto Bariéry ji může využívat.

Michal Hanák - šéfredaktor portálu iDNES.cz

Končící šéfredaktor iDNES.cz Michal Hanák

Jediné, co má v životě smysl, je snažit se dělat užitečné věci. Čtenáři iDNES.cz to vědí a já jsem hrdý, že jim v tom můžeme pomáhat. Za 15 let existence serveru poslali na dobročinné účely 13 milionů korun. Silní pomáhají slabším. Tak to chceme, tak to děláme.

Bohdan Pomahač - plastický chirurg působící v americkém Bostonu

Plastický chirurg Bohdan Pomahač (3. prosince 2011).

Fronta byla vždy můj deník. Poté, co jsem se odstěhoval do USA, mi aspoň zbyl web portál, kde pravidelně sleduji události v České republice.

Mám rád přehlednost, kvalitni zpravodajství a zejména ekonomickou rubriku. Jen tak dále!

Hana Válková - reportérka Zpravy.iDNES.cz

Hana Válková

Na iDNESu mě baví, jak se v redakci doplňujeme. Každý jsme jiný, každému jde trochu něco jiného a máme jiný úhel pohledu. Nikdo se nesnaží vměstnat nás do jedné škatulky a my si můžeme dělat věci po svém. Právě kvůli pestrosti ráda čtu iDNES a ráda pro něj dělám. A když mám pocit, že můj nápad je naprosto šílený a nesepsatelný, vždycky se najde někdo, kdo mě povzbudí. Navíc u citlivých témat vím, že mám zastání a důvěru šéfredaktora. Proto do nich můžu jít naplno.

Ondřej Trunečka - vedoucí redaktor sportovní rubriky iDNES.cz a MF DNES

ŠAMPION. Brankář Ondřej Trunečka pózuje s trofejí pro mistry Evropy.

Je to ta nejkrásnější odměna. Jdete na stadion a mezi lidmi to zašustí: "Četl jsi, ze fanoušci napadli autobus slavistů? Víš, že brankář Vokoun uz možná nebude chytat? Viděl jsi ten Váchův parádní gól v derby?" Vše z iDNES.cz. Stejně jako když v tramvaji zahlédnete, jak se na chytrých telefonech načítá naše logo. Děje se to stále častěji. I ti, co nám jízlivě říkají iHeute či Lupo, se k nám vracejí. Je to závazek - dělat zprávy, rozhovory, on-line reportáže tak, aby náš servis byl pořád stoprocentní. Často to také stojí dost sil, ve dne, po nocích. Ale děláme to rádi.

Pavel Horváth - kapitán fotbalové Viktorie Plzeň

JAK BYCH ODPOVĚDĚL... Pavel Horváth přemýšlí nad otázkou jednoho ze čtenářů.

Proč čtu iDNES.cz? Protože mám rád sportovní zprávy všeho druhu. A můžu říct, že v plzeňské kabině nejsem zdaleka sám.

 

 
Marek Odstrčilík - vedoucí redaktor Rungo.cz

Od operace srdce, kdy mi doktoři a kamarádi zachránili život, jsem přemýšlel

Když jsem měl po operaci srdce, ani jsem nedoufal, že někdy vyběhnu. Ale po několika měsících jsem to začal pomalu zkoušet a ono to nějak šlo. Uběhlo několik málo let a já měl tu čest letos v září, ve spolupráci s iDNES.cz začít plnit svůj sen. Rozjel jsem web o běhání RunGo.cz. Jsem neskutečně rád, že to tak dopadlo. Ale Rungo už dávno nejsem jen já, jsou to především ti, kteří web čtou. Ti jsou hnacím motorem a každý den mi připomínají, že má smysl se nevzdávat a bojovat. A za to jim patří neskutečný dík.

Ti, co pohání Rungo.cz, čtou jej a spoluvytváří

runGO

Skuteční čtenáři / autoři webu RunGo.cz

Filip - Běhání mi pomáhá žít. RunGo mi pomáhá běhat.

Michal H. - Tak jako je součástí mého života běh, stalo se jeho součástí i RunGo. Je to pro mě neuvěřitelná sebranka šílenců, kteří to dělají celé opravdu srdcem.

Michal  N. - RunGo je čtení od obyčejných běžců pro další, kteří šíří tuto "nákazu" dále a mám radost, že se na tom mohu podílet. RunGo je prostě ekvivalent k běhání takovému, jaké by mělo být - pohodové čtení pro radost - stejně, jako má být běh.

Hanka - RunGo je moje nová rodina. Nadšenci, co mě dokáží motivovat. Blázni, kteří mě strhnou k pro mne doposud neskutečným závodům a akcím.

Alena Řezníčková - vedoucí redaktorka Bydleni.iDNES.cz

Alena Řezníčková - vedoucí redaktorka Bydleni.iDNES.cz

Téma bydlení není jen o nábytku, podlahách, spotřebičích nebo dřevostavbách, je to koncentrovaná ukázka našeho životního stylu. Leží nám na srdci příroda, úspory energií nebo zdraví našich dětí. Stačí se podívat na způsob vaření, vytápění, ale třeba i typ klozetové mísy a způsob splachování. Nebo jak a čím svítíme v dětských pokojích. Internet dává možnost zprostředkovat nové informace téměř okamžitě a přidat i video s praktickými ukázkami. Čtenáři, často odborníci v oboru, hned reagují v diskusích, jejich podněty dávají článkům další rozměr. Proto jsem ráda, že jsem po letech práce v tištěných médiích dala přednost internetu.

Jiří Pelcl - renomovaný český designér a pedagog

Jiří Pelcl, přední český designér a architekt, profesor na VŠUP

Oceňuji rubriku "Bydlení", protože přináší inspiraci a informace. Rubrika není jen o exkluzívním designu interiéru, ale reaguje na reálné potřeby lidí a tímto jim skutečně pomáhá.

 

Jan Kužník - vedoucí redaktor Technet.cz

Jan Kužník

Pamatuji si to přesně. Seděl jsem ve své kanceláři jednoho nejmenovaného ministerstva a uvědomil jsem si, že minimálně osm hodin denně se podílím na něčem, co nemá žádnou cenu. Za dva měsíce už jsem byl redaktorem na Technetu. Dělám práci, která mě baví, a která snad baví i ty, pro které ji dělám - naše čtenáře. I když někdo tvrdí, že na web se hodí spíše kratší články, na Technetu máme opačnou zkušenost. Přestože některé naše texty rozsahem připomínají kratší román a složitostí řešené problematiky gordický uzel, vždy se snažíme držet hesla: Důležité je vyčerpat téma, nikoliv čtenáře.

Karel Pacner - uznávaný popularizátor vědy, spisovatel, publicista

Karel Pacner během křtu své nové knihy (1. listopadu 2012)

Proč čtu rád Technet? Svými články dává celkový přehled o tom, co se děje ve vědě. Jeho redaktoři jsou do problematiky zasvěcení, mají své specializace, což je věc, která bohužel z našich redakcí mizí. Kromě toho Technet občas otiskuje rozsáhlé analýzy, někdy na pokračování, které do hloubky osvětlují různé minulé události. Bývají velmi objevné, což ukazuje na vysokou profesionalitu autorů. Takové statě neotiskuje žádný deník či deníkový web. Čas od času tam s chutí nabídnu nějaký článek i já. Ve světě vědy a techniky nemá Technet konkurenci.

Taky nás čtete rádi? Podpořte nás svým hlasem ZDE

Děkujeme.


Autor:
  • Nejčtenější

Setkání, která se nekonala. Olympioniky přenáší do studia šikovný trik

V přenosech olympijských studií kanálů Eurosport se střídá jedna sportovní hvězda za druhou, přitom fyzicky od sebe...

Událost vyhubivší dinosaury, přichází průměrně jednou za 500 milionů let

Nové poznatky o kosmickém zabijákovi dinosaurů ukazují, že to byl temný kosmický tulák. Na zkoumání jeho původu se...

První oceánský kabel měl dráty tak dlouhé, že by nás spojily s Měsícem

V létě roku 1866 byl po několika neúspěšných pokusech položen na dno Atlantiku první dlouhodobě fungující telegrafní...

Příběh nejslavnější vzducholodě. Před 90 lety byla na arktické expedici

Vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin má na kontě několik položek ve fiktivní tabulce nejvýznamnějších úspěchů v historii...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Deset tipů pro Word. Praktické funkce, o kterých jste možná ani nevěděli

Premium Microsoft Word je jedním z nejčastěji používaných textových editorů. Je funkční, flexibilní a pohodlně se používá....

KOMENTÁŘ: Cesta do elektromobilního pekla. Auta přinášejí víc problémů než výhod

Premium Nová doba elektromobilní nás vrátí o půlstoletí zpátky: auto bude luxus, mobilita taky a draze to zaplatíme všichni. I...

Mlčeti zlato. Profesionální vyjednavač vysvětluje, jak jednat s dětmi či šéfem

Premium Každý člověk vyjednává v průměru pětkrát za den. Doma s partnerem, s dětmi, v práci se šéfem, s podřízenými. Radim...

Český vlk z Wall Street jde k soudu. Hlavní roli v kauze Via Chem má miliardář Sisák

Premium Schyluje se k dlouho očekávané soudní bitvě, v níž je hlavní postavou známý český finančník a miliardář Petr Sisák...

  • Další z rubriky

Služební cesty od stolu ve 3D. Virtuální veletrhy mohou vypadat jako hra

Virtuální výstavy, konference a veletrhy byly v posledních měsících nezbytností. Pokud budou fungovat i po pandemii...

Facebook ruší přes miliardu účtů a chce otevřít Instagram dětem

Společnost Facebook nedovoluje podle svých pravidel zřídit účet dětem pod třináct let. Nyní se podle zveřejněné interní...

Březnový projekt WikiGap chce, aby se na Wikipedii objevilo víc žen

Wikipedie je pátou nejnavštěvovanější stránkou na světě a prvním místem, kam se většina z nás obrátí, když něco neví....

TikTok se bude v Británii a EU zpovídat ze shromažďování dat o dětech

Čínská sociální síť TikTok po problémech ve Spojených státech a dalších zemích musí čelit žalobě i v Evropské unii a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Britney Spears se ukázala nahoře bez. Prý na protest proti otci

Britney Spears (39), která s otcem bojuje u soudu kvůli opatrovnictví a správě jejího majetku, zveřejnila na sociálních...

Ostych a stud před kolegy jsou ztracená energie, míní Vica Kerekes

Slovenská herečka maďarského původu Vica Kerekes (40) přijala nabídku režiséra Tomáše Svobody a zahraje si v jeho...

Neteř princezny Diany se vdala. Vzala si o 32 let staršího miliardáře

Lady Kitty Spencerová (30) se vdala. Neteř princezny Diany si vzala jihoafrického módního magnáta Michaela Lewise (62)....

Dabéři Naked Attraction: Byli jsme v šoku, že něco takového může vůbec existovat

Nahota je televizní evergreen a stále dokáže diváky přikovat u obrazovek. Počátkem devadesátých let to bylo Tutti...

Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...