KVIK: Mýtická iTV se blíží, Microsoft revolučně mění Bing, Yahoo se topí

  11:55aktualizováno  11:55
Výrobce televizorů Loewe popřel, že by se nechal pohltit firmou Apple. Zvěsti kolem televizoru iTV kulminují: prý bude mít v sobě Siri. Microsoft se snaží zachránit Bing zásadními změnami. Umí zvlášť vyhledávat ohlasy ze sociálních sítí. Rychlé zprávy na každý den: KVIK.

Apple nekupuje výrobce televizorů Loewe

Známý německý výrobce luxusních televizorů Loewe oficiálně popřel, že by firmu převzal americký Apple. Zvěsti začaly kolovat v pátek díky serveru Apple Insider, který je pověstný divokými, ale mnohdy i pravdivými informacemi ze zákulisí Applu. Převzetí značky mělo být dalším potvrzením blížící se iTV - více v tomto článku.

Mýtická iTV vás bude poslouchat na slovo a sledovat kamerou

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Zatímco jedna zvěst byla, zdá se, vyvrácena (Apple nekupuje německou Loewe), druhá byla opět potvrzena. iTV se skutečně blíží, i když se možná nebude jmenovat iTV, ale iPanel, kvůli možným sporům se stejnojmennou britskou televizní stanicí. S největší pravděpodobností bude mít v sobě virtuální asistentku Siri (více o ní zde).

Televizor bude stačit oslovit a on přepne na požadovaný kanál, nebo třeba zavolá vybraný kontakt přes FaceTime. Kamera v rámu televizoru má podle serveru Cnet.com integrovánu funkci rozpoznávání obličeje, takže při videohovoru bude volajícího sledovat a zoomovat i přeostřovat, i když se bude před televizí pohybovat. Nutno ještě dodat, že podobné hlasové ovládání již nabízí Samsung - více zde.

Yahoo má šestého šéfa za pět let

Mluví o tom celý internet, ale české uživatele to zajímat nemusí. Do čela společnosti Yahoo se právě postavil nový šéf Ross Levinsohn. Je to již šestý CEO firmy během pouhých pěti let. Yahoo se dlouhodobě nedaří a nedaří se ani šéfům. Ten poslední Scott Thompson odstoupil poté, co se provalilo, že podváděl ve svém životopise, kde se chlubil falešným titulem. Za jeho odstoupení začala bojovat vlivná skupina akcionářů, a ve chvíli, kdy jsou výsledky Yahoo, jaké jsou, Thompson jejich tlak nevydržel.

Američané by prý rádi platili za zelenou elektřinu

Podle průzkumu vědců z Yaleovy univerzity v časopise Nature Climate Change by prý většina Američanů byla ochotná připlatit za zelenou elektřinu, tedy elektřinu z obnovitelných zdrojů. Byli by ochotni se smířit s navýšením cen zhruba o 13 procent, pokud by se tyto peníze investovali do podpory nových zdrojů energie.

Vzhledem k tomu, že obě komory amerického Senátu jsou dnes prakticky ochromeny neustálými stranickými půtkami, odhodlání respondentů zřejmě nebude ještě dlouhou dobu prověřeno v praxi. Většina Čechů by asi dnes zřejmě blahořečila osudu, kdyby v době schvalování zákona o obnovitelných zdrojů byl náš parlament stejně neschopný činu.

Sociální Bing

Microsoft udělal největší změnu ve vyhledávači Bing, od dob jeho vzniku. Alespoň to tvrdí po uvedení nové verze, která klade důraz na sociální sítě. Není to tak dlouho, co byl Bing na zeštíhlovací kůře a byla mu odebrána řada funkcí především z levého sloupce, což umožnilo třeba zrychlit načítání.

Všechno to ale byla jen příprava na uvedení zcela nového Bingu, který nyní umožňuje zapojení sociálních služeb. Bing tak bude mezi prvními vyhledávači, které přestanou být "asociální." Tedy alespoň pro uživatele zapojené do betatestu. Veřejnost se dočká v červnu. Nově bude v Bingu zabudována podpora statusů příspěvků a komentářů z Facebooku a Twitteru. Ty budou umístěny zvlášť a budou reagovat na vyhledávání. Znamená to, že třeba při vyhledávání kulturní akce, se zobrazí i postřehy s ní související uveřejněné na sociálních sítích. Podívejte se na video.

Autoři: , ,

Nejčtenější

Na Měsíci je život. Pochází ze Země, zanesla jej tam izraelská havárie

Na Měsíci je nyní tisíce želvušek (Milnesium tardigradum), které přežijí...

Člověk na Měsíc nevkročil od roku 1972. Přesto lze říci, že na něm je pozemský život. Izraelská sonda Berešit totiž na...

Družici se marně snažili dostat pod kontrolu. Jaderný reaktor zasáhl Kanadu

Druhý největší nalezený díl Kosmosu 954 na zamrzlém Velkém Otročím jezeře....

Co se stane, když satelit s jaderným reaktorem na palubě spadne na Zem? O tom se mohli nejlépe přesvědčit Kanaďané v...

Byl mocný a vlivný. Poprvé můžete vidět, jak se v Evropě zatýká diktátor

Zadržení Slobodana Miloševiče

Když přistáli v Bosně, Milošević si demonstrativně utřel kapesníkem boty, jakoby mu je tento stát zamazal něčím...

Na prahu objevu. Hledali středověký příkop, narazili na neznámé podzemí

Nejen na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. Na snímku odhalený průhled do...

Mohla to být jen zavezená díra nebo bezcenné zbytky pobořeného zdiva. Na místě georadarem nalezené anomálie se však...

První test v ČR: Sennheiser Ambeo je soundbar z kategorie zázraků

Sennheiser Ambeo

Třináct reproduktorů, třináct zesilovačů, roky vývoje algoritmů a obvodů pro zpracování prostorového zvuku, reprodukce...

Další z rubriky

Tipy na weby: interaktivní mapa poštovních schránek či situace v dopravě

Schránky.nastojte.cz

Najít poštovní schránky České pošty pomůže mapa na webu Schránky.nastojte.cz. Vytvořit a zkompletovat vzpomínky o svém...

První obří pokuta dle GDPR: Aerolinky mají zaplatit miliardy za únik dat

British Airways

Britský úřad pro ochranu osobních údajů udělil nejvyšší pokutu ve své historii. Firmě British Airways uložil peněžitý...

Google mi vzal ve volbách miliony hlasů, tvrdí Trump. Jak na to přišel?

Donald Trump obvinil společnost Google z toho, že v roce 2016 manipulovala s...

Americký prezident obvinil společnost Google z toho, že zmanipulovala 2,6 až šestnáct milionů hlasů v prezidentských...

Najdete na iDNES.cz