Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jste závislí na internetu? A je na světě opravdu nový Explorer?

Závěr týdne jsme se vám pokusili zpříjemnit článkem o závislosti na internetu, který vzbudil zajímavou diskusi. Kromě všeho nového tu byl samozřejmě apríl a s ním několik šokujících objevů z digitálního světa.

Máme tu další přehled článků za minulý týden. Jestliže vědět o nových článcích na Technet.cz co nejrychleji, vyzkoušejte náš RSS kanál, který najdete zde.

Pátek

Vyměňte výhodně svá pirátská Windows za originál

25.03. - Česká pobočka společnosti Microsoft nabídne vlastníkům padělaného operačního systému Windows přechod na legální software. Nabídka je součástí projektu "Výhody legálních Windows", v jehož rámci chce firma přimět uživatele k nákupu originálního softwaru.
rubrika: Bezpečnost

Do nového dne s novou pracovní plochou

25.03. - Měníte-li často pozadí pracovní plochy, pořiďte si dobrého sluhu, který to bude činit za vás dle předem stanovených intervalů. Nevyhovují vám některé integrované součásti Windows XP? Tak je zakažte nebo změňte jejich fungování. V článku navíc naleznete i pomocníka pro analýzu internetových stránek a offline databázi 2900 vtipů pro vaše pobavení!
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Kalendář s andělíčky, 3D Mahjongg, akvárium a hledání podle čísla

25.03. - Další přehled programů pro Symbian je zde. Classic Calendar přidá do kalendáře obrázky světoznámých malířů. Lookup vám pomůže vyhledávat v telefonním seznamu podle čísel a nikoliv jmen a Mahjongg Deluxe 3D přenese tradiční čínskou hru do trojrozměrného prostoru.
rubrika: Palmare

Levný notebook se širokoúhlým displejem: stojí za 22 tisíc?

25.03. - Značka Premio obsahuje nejrůznější modely notebooků s mnoha rozdílnými parametry. Poměrně oblíbeným by se mohlo rychle stát Premio 2020N, což je levný notebook se širokoúhlým displejem, hmotností zhruba 2,5 kilogramu a cenou začínající na cca 22 200 Kč bez DPH.
rubrika: Notebooky

Palte hlava nehlava v Buru-buru nebo sbírejte body v šipkách Smart Darts

25.03. - Začaly nám Velikonoce, a tak je vhodná doba užít si v prodlouženém víkendu kromě pomlázky a velikonočních radovánek i nějakou novou gamesku pro vaše PDA. Horkým tipem pro Pocket PC může být třeba nová střílečka v první osobě Red Sector.
rubrika: Palmare

První 17palcové LCD jsou pod 7 500 Kč a DVD vypalovačky atakují 1 750 Kč s DPH

25.03. - I když je to v poslední době monotónní, přeci jen to potěší znovu a znovu slyšet: „Ceny optických mechanik, LCD a grafických karet jsou zase nižší.“ Nic však netrvá věčně a mnozí výrobci se již ozývají, že se jim to ani trochu nelíbí.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Hardware

V Česku bude evropský soud řešící spory o internetové adresy

25.03. - Herečka Julia Robertsová nebo zpěváci Sting a Madonna budou mít brzy možná o důvod víc vyrazit na návštěvu České republiky. Hvězdy pop-music, filmu, ale i firmy prodávající známé značky jsou totiž nejčastějšími klienty arbitrážních soudů, kde bojují o získání „své“ internetové adresy.
rubrika: Byznys

V Japonsku se otevřely brány Expa 2005

25.03. - V kultivované přírodě na okraji více než čtyřmilionového japonského města Nagoja vyrostlo obří výstaviště Světové výstavy EXPO 2005, která dnes otvírá své brány tisícům návštěvníků. Celkem se jich čeká na 25 milionů, jen českým pavilonem by podle odhadů mělo projít deset tisíc zájemců denně.
rubrika: Digitál

O adresu sex.eu se poperou i Češi

25.03. - Maria Bennaniová a Alexandr Kollinger žijí oba v Praze, navzájem se neznají, ale mají stejný cíl: získat jednu z nejcennější evropských internetových adres - sex.eu. Již příští rok bude funkční doména .eu, ale první adresy bude možné získat na konci letošního roku.
rubrika: Byznys

Sobota

Windows Mobile 2005, změřte si rychlost PDA a další

26.03. - Pro váš lepší přehled přinášíme týdenní souhrn článků na Palmare. Dozvědět jste se mohli o programu TapText, se kterým budete moci vkládat doslova cokoliv. Přinesli jsme poslední díl testu databází, přehled herních novinek i programů pro Symbian a mnoho dalšího.
rubrika: Palmare

Vyměňte si s Microsoftem padělané Windows za originál

26.03. - Aktuality byly jako každý týden pestré. Přibližně deset procent lidí podporuje spam tím, že si kupují hodniky Rolex za patnáct dolarů a podobné výhodné produkty.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Postavte si web a vyberte si pro něj hosting

26.03. - Zajímají vás webové stránky. Proto pro vás samozřejmě připravime pokračování seriálu o jejich tvorbě. Kromě tohoto tématu jsme vám minulý týden představili i novinku od Apple iPod Shuffle.
autor: Jan Beránek
rubrika: Prakticky

Pondělí

Nesmrtelné vynálezy Julesa Verna

28.03. - 24. března uplynulo sto let ode dne, kdy ve francouzském Amiensu zemřel Jules Verne. Autor nesmírně plodný, zakladatel literárního proudu, jemuž se později dostalo názvu science fiction, milovaný generacemi čtenářů na celém světě a ve své době zneuznaný, vyhnaný před zápraží chrámu Velké Literatury.
rubrika: Digitál

Chcete zkopírovat film z DVD na levnější CD? Žádný problém

28.03. - V našem seriálu o zajímavých programech pro grafiku a video si tentokrát představíme několik programů, které z vašich DVD titulů připraví film, například ve formátu DivX, který se bez problému vejde na CD. Nevynecháme ani zajímavé grafické a videoeditory a nástroje pro tvorbu webových alb.
autor: Radek Kubeš
rubrika: Software

Úterý

Vytvořte si profesionální CD, které se samo spustí

29.03. - Jistě se vám již někdy do ruky dostalo CD, které po vložení do mechaniky začalo tzv. pracovat. U redakčních CD tak automaticky načte redakční engin (jakýsi motor), pod kterým se schovává a ovládá obsah CD. Pokud jste si až do dnes mysleli, že výroba takového CD je složitou záležitostí, pak jste se mýlili.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Internet skrývá nové nebezpečí nejen pro vaše bankovní účty

29.03. - Ještě jsme se ani pořádně nenaučili bojovat proti tzv. phishingu a již nás agentury zabývající se počítačovou bezpečností varují před novým nebezpečím. Nový typ útoky se nazývá pharming a funguje tak, že se přihlásíte na naprosto normální stránku banky, vydáte své přístupové kódy k vašim účtům a nemáte možnost si všimnout, že jde o podvodnou stránku.
autor: Roman Všetečka
rubrika: Bezpečnost

Edition N. Tak se budou jmenovat Windows bez Mediaplayeru

29.03. - Softwarový gigant Microsoft a Evropská komise se dohodly na jménu pro operační systém Windows bez přehrávače médií. Ořezaná Windows se budou nazývat Windows XP Home Edition N. Microsoft tuto verzi uvede na trh na pokyn komise, aby na trhu neporušoval pravidla soutěže.
rubrika: Byznys

Nejnovější Centrino v testu - aneb business notebook jako vyšitý

29.03. - Hewlett Packard použil vše, co Intel nabízí. nc6220 v recenzi předvedl výkon procesoru Pentium M, sběrnice PCI Express, grafiky Intel Media Accelerator i rychlost pamětí DDR2. HP ale přidalo navrch špičkovou klávesnici, kompaktní velikost a dlouhou výdrž. Jak tedy dopadl test?
rubrika: Notebooky

Další informace o Tungstenu E2 a první preview Windows Mobile 2005

29.03. - Nástupce populárního Tungstenu E dostává reálnější obrysy - jasno je o použitém operačním systému a procesoru; Na internetu byla publikována první preview operačního systému Windows Mobile 2005 - jak dopadl?
rubrika: Palmare

Středa

Z letadla si brzy zavoláte i stáhnete e-mail

30.03. - Letecké společnosti začínají na palubách dálkových letů nabízet přístup na internet. V blízké době bude z letadel možné telefonovat i pomocí mobilních telefonů. To zatím není možné.
rubrika: Digitál

ThemeMaker SP - vytvořte si vlastní prostředí pro Smartphone

30.03. - Rádi byste si vytvořili prostředí podle svého gusta a poslali si jej do smartphonu? Můžete tak učinit díky programu ThemeMaker SP, který si zhodnotíme v dnešním návodu na tuto aplikaci.
rubrika: Palmare

Toužíte po nové videokameře? Poradíme vám, jak ji vybrat

30.03. - Zima už definitivně přenechala svou vládu jaru a za chvíli tu bude léto a s ním čas dovolených. Možná, že právě uvažujete o tom, jakou si pořídíte na dovolenou novou kameru. Na trhu existuje celá řada typů, které se od sebe liší kromě použitého záznamového média i v celé řadě dalších parametrů.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Když místo nestačí aneb 100+ GB disky v notebooku

30.03. - Nestačí vám kapacita pevného disku ve vašem notebooku, nechcete přitom používat externí harddisk a mít svá data hezky pěkně pohromadě na interním disku notebooku? Máme pro vás několik technických tipů na moderní 2,5 palcové harddisky s kapacitou od 100 GB výše.
rubrika: Notebooky

Čtvrtek

I amatéři si nyní mohou dopřát tříčipovou kvalitu

31.03. - Tříčipové digitální videokamery byly až do nedávna výsadou profesionálních a poloprofesionálních přístrojů. Společnost Panasonic toto tabu prolomila a představila skutečně kompaktní tříčipovou kameru pro náročnější amatéry, která nemá ve své cenové třídě konkurenci.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Digitál

Nejste náhodou závislí na internetu? Zkuste si jednoduchý test

31.03. - Trávíte u internetu víc času než je zdrávo? Nemůžete od ucha odtrhnout svůj mobil? Možná jste závislí a ani o tom nevíte. Jak se pozná závislost na nových technologiích a jak se projevuje?
autor: Jan Beránek
rubrika: Internet

Jak jednodušeji pracovat s obrázky ve Windows

31.03. - Nášup tipů a triků začneme způsobem, jak naučit systém, aby permanentně zobrazoval velikost adresářů ve Windows, poradíme, jak opravit či zakázat náhledy obrázků v Průzkumníku, podíváme se na postup, kterým vyřadíte zvuky u blokovaných oken. Nezapomeneme ani na způsob, jak změnit umístění uživatelských složek a další postupy.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Chcete, aby váš web všichni našli? Optimalizujte jej pro vyhledávače

31.03. - Nepomáhají vám bannerové kampaně? Zkuste si vylepšit svůj web pomocí pravidel Search Engine Optimization (SEO). Soubor jednoduchých pravidel vám zajistí lepší pozici ve vyhledávačích a tím pádem i více návštěvníků.
rubrika: Internet

Chytač obrazovek, hra na horníky či jednoduché odesílání fotek

31.03. - Další přehled programů pro Symbian je zde. W.A.Y.D 2 je šikovný desktop manager pro Nokia komunikátory. Tvůrci Sky Force přichází s novou návykovou hrou Super Miners, s programem Screen Capture zachytíte jakoukoliv obrazovku a PhotoMailer vám pomůže jednoduše odeslat vaše snímky.
rubrika: Palmare

Šup s diskem do kapsy: recenze externího miniboxu na 2,5palcích

31.03. - Externí pevný disk k notebooku či desktopu se vždycky hodí, klasické 3,5" šuplíky s externím napájením ale na s sebou na cestách určitě nebudete chtít tahat. Mnohem elegantnější řešení nabízí externí šuplíky pro 2,5" harddisky napájené přímo přes USB kabel.
rubrika: Notebooky

Pátek

Microsoft chce vaše geny

01.04. - Softwarovému gigantu společnosti Microsoft došla trpělivost s nelegálním kopírováním operačního systému Windows. Do nové verze Windows s kódovým označením Longhorn proto připravuje zcela unikátní revoluční systém registrace, který bude založený na genovém otisku uživatele.
autor: Pavel Škopek
rubrika: Software

Microsoft nečekaně uvolnil prohlížeč Internet Explorer 7!

01.04. - Microsoft ze včerejška na dnešek vydal finální a zcela novou verzi svého internetového prohlížeče Internet Explorer 7. Nejde však jen o pokrokový produkt s novým zobrazovacím jádrem a uživatelským vzhledem, ale změnila se i licenční politika. IE je nyní open-source. Navíc je k dispozici nejen pro Windows, ale i pro Linux, MAC OS a další operační systémy.
autor: Jakub Dvořák
rubrika: Software

Zaházejte si oštěpem na krysí olympiádě a zachraňte planetu

01.04. - Přinášíme vám další porci novinek a aktualizací pro vaše handheldy a s nimi i tradiční rubriky Klasika, ve které si zavzpomínáme na Perfect Defender, V přípravě, kde jsme poodhalili připravovaný projekt Black Sheep a přidáme malý tip, co si v tomto herním suchu zahrát.
rubrika: Palmare

Exkluzivně: Vyždímejte ze své diskety maximum

01.04. - Stále nové a kvalitnější programy si žádají stále více prostoru na vašem harddisku a disketách. Poradíme vám jak naformátovat floppy disky a tím zvýšit jejich kapacitu až téměř na 1,5 MB.
autor: Jan Kužník
rubrika: Digitál

Registrujeme stránky do českých vyhledávačů

01.04. - Máte hotovou webovou prezentaci a stále se vám na ní nedaří nalákat návštěvníky? Možná o vás dostatečně neví, nebo ani nemohou vědět. Inspirujete se následujícími radami a registrujte své stánky na internetové katalogy.
rubrika: Internet

Centrino II podle Toshiby: představujeme modely Tecra S2 a M3

01.04. - Dva nové notebooky modelové řady Tecra uvádí Toshiba na český trh. Nabízí výkon sady Intel 915, Pentium M a grafiku nVidia - plus bohaté komunikační schopnosti. Tecra M3 je lehký notebook určený profesionálním uživatelům, model Tecra S2 je navržen jako náhrada desktopu.
rubrika: Notebooky

Kam se starou televizí nebo počítačem

01.04. - Chcete si koupit nový televizor a nevíte, kam s tím starým? Do popelnice nepatří, černou skládku za městem rozmnožovat nechcete a v obchodě vám ho zpět nevezmou? Od léta by všechno mělo být jinak.
rubrika: Hardware

Vybité baterie do popelnice nepatří

01.04. - Baterie a monočlánky obsahují velké množství škodlivých látek, například kadmia, kobaltu a niklu, patří tedy mezi nebezpečné odpady. Rozhodně by tedy neměly skončit v běžném odpadkovém koši.
rubrika: Digitál

Autor:
  • Nejčtenější

Ruské radary včasné výstrahy. Ani jim neprospívá válka proti Ukrajině

v diskusi je 106 příspěvků

17. června 2024

V předposledním květnovém týdnu ukrajinské drony zřejmě zasáhly ruské radarové stanice u měst...

Hoffmann nechal vypnout rozhlas. Jako jeden z mála komunistů skončil ve vězení

v diskusi je 57 příspěvků

15. června 2024

Před 100 lety se narodil Karel Hoffmann, člen konzervativní kliky uvnitř KSČ, který během okupace v...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Vyhlídkový raketoplán Richarda Bransona letěl naposledy

v diskusi je 13 příspěvků

14. června 2024

Minulou sobotu se uskutečnil historicky poslední let raketoplánu SpaceShipTwo se čtyřmi pasažéry na...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 18 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Když astronauti na ISS spali, diváky přenosu ze stanice vyděsilo vysílání

v diskusi je 6 příspěvků

13. června 2024  10:15

Americký úřad pro letectví a vesmír na jednom ze svých kanálů vysílá přímý přenos z Mezinárodní...

OBRAZEM: Zlatou éru dopravního letectví nám připomene ikonická Caravelle

v diskusi nejsou příspěvky

19. června 2024

U příležitosti letního sezonního zvyšování intenzity letecké dopravy nad Evropou si ukažme obrázky...

Zamáčknete slzu? Windows se definitivně zbavuje tří typických aplikací

v diskusi je 1 příspěvek

19. června 2024

Premium Změna je život, řekli si možná v Microsoftu. V nadcházející aktualizaci systému Windows 11 24H2 se...

Nedávno odepisovaná nejvzdálenější sonda Voyager zase posílá všechna data

v diskusi je 20 příspěvků

18. června 2024  16:51

Přelom minulého a letošního roku byl pro sondu Voyger 1 velice dramatický. Pozemní tým se s ní...

Možná jste ani netušili, že Microsoft Word umí tyto tři věci

v diskusi je 18 příspěvků

18. června 2024

Je těžké narazit na někoho, kdo by neznal Microsoft Word. Možná však bude stejně vzácné potkat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Do Itálie se nevrátím, tady vše funguje lépe, říká dcera Petra Hapky

Dcera slavného českého hudebníka Petra Hapky (†70) Petra (41) žila od 3 let s matkou v italském Římě. Ve 29 letech se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...